Chodník dlhý sto metrov a široký len 1,6 metra otvorili na začiatku augusta. A Číňania hneď aj dokázali svoju povahu adrenalínových šialencov. Do parku sa začali hrnúť celé stovky odvážlivcov. No aj niektorým z nich sa pri prvom kroku na sklenenom moste podlomili kolená a do konca prešli len so zaťatými zubami a zatvorenými očami. Našli sa ale aj extrémisti, ktorí vytiahli svoje „selfietyčky“, vymýšľali najrôznejšie pózy a snažili sa o čo najlepší záber.

Sklenený chodník číslo 3

Na jednej strane sa ani nie je veľmi čo čudovať. Národný park Zhangjiajie v provincii Hunan ponúka pohľad na krásne okolie a výhľad z takejto výšky je neoceniteľný. O hodnote fotky ani nehovoríme... Chodník, ktorý vedie okolo skaly, nie je úplne nový. Na jeho mieste bol doteraz klasický drevený. No ten zo skla ešte pridal atrakcii na adrenalíne a zaujímavosti.

Číňania vo všeobecnosti obľubujú sklenené chodníky, len v tomto národnom parku už majú tri. Prvý bol otvorený v roku 2011 a odvtedy prilákal tisícky turistov. Druhý pribudol do parku len nedávno, v máji tohto roka, a vedie ponad kaňon, píše portál CNN. Zvláštnosťou toho najnovšieho je, že sa nachádza v najväčšej výške.


Aj Chorvátsko má novú adrenalínovú zábavku. Prečítajte si o nej viac!

Nuda v Chorvátsku? S touto adrenalínovou atrakciou vám nehrozí ani náhodou!


V Číne stojí za to pozrieť si aj ďalšie zaujímavosti a pamiatky, ktoré môžeme objavovať spoločne. S cestovnou kanceláriou Satur máte dve možnosti. Buď si vyberiete poznávací zájazd Zlatý trojuholník s najznámejšími mestami Číny, alebo sa pozriete aj do Južnej Kórey a Mongolska

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerá nový chodník zo skla v čínskom národnom parku

Autor: Satur.sk

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness