Turecký polmesiac opäť žiari

CK SATUR - 29.03.2019

Chystáte sa toto leto opäť do Turecka? Dobre robíte! Turecká riviéra má všetky lákadlá, po ktorých srdce slovenského dovolenkára piští: teplučké more už od júna, hotely priamo na veľkých plážach, skvelé ubytovanie na úrovni štyroch, piatich hviezd, absolútne vyvážený pomer (vysokej) kvality a (primeraných) cien, slnko, ktoré sotva kedy sklame, all inclusive, čo hrdlo ráči a najfantastickejšie aquaparky v celom Stredomorí!

Najviac vodných plôch priamo v hotelových komplexoch - aj týmto „naj“ sa môže pochváliť práve Turecko. Za radovánkami pre malých i veľkých so šmýkačkami a toboganmi nemusíte zo svojho hotela ani pätu vystrčiť, máte ich priamo pod nosom ako súčasť nových, moderných hotelových komplexov vybudovaných na tristo kilometrov dlhej Tureckej riviére.

Antalya, či Alanya?

Ich názvy znejú podobne a obe patria k obľúbeným turistickým cieľom, akurát že Antalya tvorí západný a Alanya východný okraj Tureckej riviéry. Obe mestá boli založené už v staroveku, a tak okrem pláží a dovolenkových letovísk je tu čo obdivovať aj mimo hotelových rezortov, najmä ak máte radi históriu a umenie starých kultúr. Antalya s medzinárodným letiskom hviezdi ako neoficiálne hlavné mesto a jedno z najobľúbenejších prímorských letovísk Tureckej riviéry. Má historické centrum Kaleici, živé a dynamické, s množstvom krivolakých uličiek a kamenných domov, s malými barmi, kaviarňami a obchodíkmi s tradičnými výrobkami s nádychom Orientu - jednoducho idylka, po ktorej túži srdce (a fotoaparát) každého turistu. K tomu ako bonus mramorová Hadriánova brána z roku 130 či moslimská mešita Yivli s vysokým flautovým minaretom, jedným zo symbolov mesta.  

V Alanyi zasa boduje najkrajšia a najznámejšia Kleopatrina pláž; podľa legendy ju egyptská panovníčka dostala ako dar od milovaného Marca Antonia a keďže sa tam rada kúpala, dala si na pláž doviezť piesok až z Egypta. Prístav v meste lemujú zábavné podniky, bary a reštaurácie s výhľadom na osemhrannú Červenú vežu Kizil Kule z 13. storočia. Deti určite zláka delfinárium, ak im priplatíte, môžu si s delfínmi aj zaplávať.

 Pláž kleopatra v alynii v tureckuPláž Kleopatra patrí medzi najkrajšie v Turecku. Foto: depositphotos.com

Hotel Adalya Elite Lara*****

Miesto: Antalya, časť Lara

Tento luxusný hotel svoje brány otvoril len pred tromi rokmi a stavbou pripomína obrovský biely palác. Má skvelú polohu (z letiska je to cca 15 km), ale i dobrú dostupnosť do centra mesta a jeho nákupných pasáží. Pravda, ak sa vám vôbec bude chcieť opustiť hotelový areál - vrie to tam od rána do večera, animátori sa idú potrhať, aby zabavili vás či vaše deti, kuchári, aby ulahodili všetkým vašim chutiam, v bazénoch môžete plávať, relaxovať, cvičiť, robiť stojky, čeliť umelému vlnobitiu, točiť sa na kolotočoch v areáli hotela ... Do hotela sa na leto sťahuje aj najlepší rodinný klub Planet Fun cestovnej kancelárie Satur s tromi slovenskými animátormi, ktorí sú pripravení vykúzliť pre deti tie najkrajšie prázdniny, aké kedy zažili. Šantenie v aquaparku a iné (vodné) šibalstvá striedajú kreatívne workshopy či ľahko-vážne olympiády. A k tomu novinka: kurz plávania (v rámci klubu Planet Fun funguje totiž aj športová akadémia). Hotel má aj adult only zónu, bazén a reštauráciu, ktoré sú mládeži do 18 rokov neprístupné.

Hotel Arcanus *****  

Miesto: Side

Tento držiteľ ocenenia Traveler Choise od Trip Advisoru sa síce nachádza v lokalite Side, od Antalaye vzdialenej asi 40 km, ale treba ho spomenúť, lebo aj v ňom si saturácky Planet Fun rozvije toto leto svoj stan. Traja animátori sú pripravení čeliť náporu detí od 4 až do 18 rokov, takže tínejdž párty a tínejdž zoznamky pofičia v plnom prúde, rovnako tak vedomostná show Milujem Slovensko (aj pre dospelákov) či horúca novinka - kurzy tanca. Hotel Arcanus sa už niekoľko rokov radí k najobľúbenejším v ponuke CK Satur. Patrí k nemu aj efektné mólo s ležadlami, niekoľko bazénov, vrátane toho so šmykľavkami a toboganom. Niektoré rodinné izby s dvomi miestnosťami majú výhľad na more, ba i jacuzzi na balkóne.

Hostia najviac oceňujú: Tenisové kurty zdarma, vynikajúcu, pestrú stravu vrátane bezlepkovej diéty, bezproblémové wifi s dosahom až na pláž, ľahkú dostupnosť do Side, s dolmušom sa tam dá prepraviť za pár minúť za 1 .  

Hotel Meryan*****   

Miesto: Alanya, Okurcalar   

Cestovateľský portál Trip Advisor udelil hotelu Certifikát výnimočnosti určite aj za nádhernú palmovú záhradu, v ktorej je situovaný. Na dlhoročnej popularite tohto na turecké pomery menšieho hotela, s výborným pomerom ceny a kvality služieb má veľkú zásluhu príjemný personál a priateľská familiárna atmosféra, na ktorú sa len tak nezabúda. Chutná strava, príjemné ubytovanie a bohatý ultra all inclusive sú samozrejmosťou. Piatim barom konkuruje kaviareň s lákavou ponukou zákuskov, koláčov, kávy a rôznych čajových zmesí. V blízkosti hotela sa nachádza malý orientálny bazár, kde sa dajú nakúpiť suveníry, spojenie s Alanyou funguje bezproblémovo s taxíkmi alebo miestnou dopravou.

Hostia najviac oceňujú: Čistotu izieb a vody v bazénoch, skvelý animačný program aj pre najmenšie deti, priateľské správanie personálu, ktorý si pamätá vaše preferencie, vstup do sauny a možnosť využiť tenisové dvorce ako súčasť all inclusive servisu.

Hotel Yalihan****

Miesto: Alanya, Avsallar

Mestečko Avsallar (od Alanya cca 20 km) bolo v minulosti malým rybárskym prístavom, ktorý sa zmenil na dnes obľúbené letovisko s množstvom hotelových komplexov. Štvorhviezdičkový hotel Yalihan zaradila CK Satur do ponuky svojich Šarm hotelov - je menší (skladá sa z troch budov), moderne zariadený, útulný a s výhľadom na more zo všetkých izieb hotela. Oproti tradičným kamienkovo-piesočným plážam je jeho pláž čisto piesková. Doobeda personál roznáša po pláži voňavé chladené uteráky a poobede osviežujúce melóny. Do nákupnej zóny v centre Avsalaru sa dostanete peši za 10 - 15 minút, v stredu doobeda sa neďaleko hotela koná veľký trh. Okrem hlavnej reštaurácie si možno rezervovať stôl aj v jednej z dvoch à la carte reštaurácií, v ktorých sa podávajú morské plody a jedlá osmanskej kuchyne.

Hostia najviac oceňujú: Ticho, pokoj a čistotu hotela so všímavými čašníkmi a priateľským personálom.

Letná dovolenka v Turecku je stávka na istotu. Práve Turci povýšili pojem all inclusive služieb na vyšší level a mnohí z tých, čo ho raz okúsia nechcú o inej destinácii ani počuť. Ak vás lákajú turecké rezorty, kde nájdete naozaj všetko, vyberte si svoj termín a hotel zo širokej ponuky našej cestovnej kancelárie.

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands