Tour de Seychely

CK SATUR - 12.09.2022

Po Maldivách, Dubaji a jeho susedných emirátoch, hľadáme ďalšiu exotickú krajinu, o ktorú sa po Maldivách v poslednom čase zdvihol veľký záujem. Nečudo! Ide o celoročnú destináciu s teplým počasím, nedotknutými plážami, čistou vodou, žulovými kameňmi a obrovskými korytnačkami. Áno, sú to Seychely a ostrovy Mahé, Praslin, La Digue, ale aj menej známe ostrovy Félicité či Silhouette. Vitajte na TOUR DE SEYCHELY s našou šéfkou Norikou Fedorovou. 

Pozývame vás na objavy do Indického oceána, na cestu za exotickými ostrovmi snov a očarujúcou prírodou. Sú to ostrovy plné pokladov, bieloskvúcich pláží a tyrkysového mora. Vydajte sa s nami na dovolenku na Seychely a nahliadnite tak do skrytého raja. 

Seychely s Norikou F.
Spoznávanie nádherných Seychelských ostrovov s Norikou Fedorovou. Foto: CK SATUR

Ktoré hotely pre vás navštívime?

Na našich potulkách po ostrovoch sme ostali mimoradne očarení službami, ktoré doslovia kúzlia jej obyvatelia a to pre každého návštevníka, aby sa tu cítil ako vo vatičke. Hotely na Seychelách sú kombináciou exotickej noblesy a útulnosti, čistoty, neprehliadnuteľnej pohostinnosti kvalitných služieb na vysokej úrovni a to všetko v náručí krásnej prírody. My pre vás navštívime hotely vhodné pre všetky vekové kategórie, hotely pre mladých, rodiny s deťmi i prémiové hotely pre náročných.

Kedy?          Kde?

1. deň               Constance Ephelia Mahe Seychelles *****   
2. deň               Story Seychelles *****
2. deň               Savoy Seychelles Resort and Spa *****
3. deň               Four Seasons Resort Seychelles *****
4. deň               Castello Beach Hotel ****
4. deň               Constance Lemuria Praslin Seychelles *****
5. deň               Raffles Seychelles *****
6. deň               Hilton Labriz Seychelles Resort and Spa *****
7. deň               Hilton Seychelles Nordholme Resort and Spa****     

 

Aká by to bola dovolenka bez zážitkov?

Počas týždňa na Seychelských ostrovoch vám prinášame atmosféru dovolenkových letovísk, ale aj všetky podstatné informácie, ktoré k dovolenke potrebujete. Cestu našej šéfky Noriky a všetky jej zážitky môžete sledovať online, a to v našich stories na Instagram-e satur_travel a Facebook-u.

TOP 5 zážitkov ako aj recenzie z hotelov vám zhrnieme aj na Facebook-u a aby toho nebolo málo, pripravíme pre vás aj špeciálny cestovateľský denník z Tour de Seychely, blog v ktorom budeme deň po dni mapovať túto cestu plnú zážitkov. Naživo všetky zážitky z cestovania po ostrovoch porozpráva Norika v markízackom Teleráne a na TA3 v relácii Za hranicami.

 

Aké sú podmienky vstupu na Seychely?

Pre vstup na Seychely potrebujete:

 • neočkované osoby: negatívny PCR test (nie starší ako 72 hodín pred odletom), alebo antigénový test (nie starší ako 24 hodín pred odletom)
 • očkované osoby: preukázanie sa očkovacím certifikátom (PCR alebo antigénový test sa nevyžaduje)
 • deti do 12 rokov sa nemusia preukazovať testom, certifikátom, ani sa registrovať
 • covid poistenie na celú dĺžku pobytu,
 • potvrdenie o ubytovaní na celú dĺžku pobytu,
 • vyplnený registračný online formulár (aj pri ceste späť)

 

Stručné info o Seychelách 

Seychely sú fantastickou destináciou, kde sú príjemné teploty vzduchu okolo 27℃ a teplota vody dosahuje 24 až 28℃. Nájdete tu nádherné pláže na hlavnom ostrove Mahé, ako iných menších ostrovov, kde sa dá dopraviť loďou, helikoptérou, či lietadlom za 20 až 40 min. z hlavného mesta Victoria. Časový posun je len plus 2 hodiny od nášho slovenského času, čo je veľmi príjemné. Doba letu z Viedne s prestupom trvá cca 12 hodín a priamy let z Bratislavy, ktorý plánujeme s odletom na Seychely 2. januára 2023 cca 10 hodín. 

 A
Exotika seychelských ostrovov na každom kroku. Foto: CK SATUR

Ako je to s výletmi?

 • otvorené sú pamiatky v hlavnom meste Victoria ako aj prírodné rezervácie na Mahé a ostrove Praslin, kde je palmová džungľa s unikátnou palmou Coco-de-mer
 • je tiež možné absolvovať fakultatívne výlety vrátane výletov na lodi ku tým najkrajším plážam alebo zátokám
 • môžete sa potápať alebo šnorchlovať a spoznávať podmorský svet
 • s deťmi si môžete užiť lozenie po skalách, zip-line nad vodopádmi, kŕmenie korytnačiek 

Cestovateľský denník z Tour de Seychely

Seychely nás privítali svojim slnečným a teplým počasím, príjemným vánkom presiaknutým morom a stovkami úsmevov. Najskôr nás upútalo rušné koloniálne mesto Victoria, ktoré je najmenším hlavným mestom na svete, kde je zaujímavý miestny trh s fúrou čerstvého ovocia, plno obchodníkov, ale aj pekných budov francúzskeho a anglického štýlu. Na najväčšom ostrove Mahé, kde môžete zažiť rušnejšiu a aktívnejšiu dovolenku sú postavené jednoduché ubytovacie zariadenia až po tie najluxusnejšie hotely, vhodné pre rodiny s deťmi, alebo pre páry, ktoré si chcú užiť svadobnú cestu a plno romantiky pod hviezdami. Inak je tu možné naplánovať aj svadbu, ktorá vám bude uznaná aj na Slovensku.

Žiadny veľký staviteľský boom tu našťastie nie je, pretože seychelská vláda sa snaží zachovať svoju nádhernú prírodu, ak tak, pribudne len jeden hotel za 2-3 roky. Seychely patria medzi drahšiu destináciu, pretože i keď síce patria k Afrike, od pevniny sú stále ďaleko, čím sa to prejavuje aj na cenách. Ak však túžite po exotike podobnej tej na Maldivách, tú si môžete užiť na malých seychelských ostrovoch, kde je len jeden hotel a svoju vilku máte priamo na nádhernej pláži. 

Sunset Norika F. Seychely
Podmanivé Seychely. Foto: CK SATUR

 

1. deň: Constance Ephelia Mahe Seychelles *****

Ostrov Mahé

Najväčší rezort na Seychelách s rozlohou 120 hektárov a 313 izbami, či vilkami predurčuje na dovolenku, na ktorej sa nebudú nudiť páry ani rodiny s deťmi. Len 30 minút transfer z letiska a čaká vás dovolenka v úzkom spojení s charakterom miestnej prírody, ktorá je plná zelene, nedotknutých pláží, mangrovníkov a tropických záhrad. Kamkoľvek sa pozriete, kamkoľvek sa vyberiete a na ktorejkoľvek pláži rezortu budete ležať či plávať vo vode, budete obklopení prekrásnou zeleňou, ktorá vás nabije energiou na počkanie. 

Ephelia vila a bazén
Dokonalý relax a pohoda. Foto: CK SATUR

Obrovskou výhodou hotela Constance Ephélia 5* je, že je veľmi vkusne a naturálne osadený do miestnej prírody a je rozdelený na dve časti. Severnú a južnú. Obe časti sú rovnako pekné, ale každá je predsa len trochu iná. Líšia sa aktivitami, reštauráciami, typom ubytovania, mierou súkromia a plážami. Tie sa volajú podľa častí rezortu, teda South Beach a North Beach. 

Pláž na severnej časti rezortu je vhodná na kúpanie celý deň, je široká, dlhá, piesočnatá a práve na tejto pláži môžete zažiť aj živú miestnu atmosféru, dať si drink v bare so štýlovým nábytkom, alebo atmosférou miestneho života a vychutnať si západ slnka. Táto pláž je vhodná na šnorchlovanie, lebo má svoj koralový útes. Na tejto pláži si môžete tiež objednať aj jeden z niektorých lodných výletov, či kúpiť si od miestnych kokosový orech. A keď dvihnete zrak od mora, na ľavej strane budete obklopení zeleným kopcom, v ktorom sa nachádzajú nenápadne osadené vilky s privátnym bazénom a výhľadom na celú zátoku. Ak sa pozriete vpravo, rovnako nájdete zelený kopec, na ktorom sa tesne nad vami nachádza helipad, odkiaľ sú pekné výhľady na okolie, ale je to aj miesto, kde rezort organizuje v Európe uznané svadby. A ak patríte k tým čo radi trekujú, hneď z tohto miesta vedie cesta za pekným výhľadom na oproti ležiaci ostrov a lavičku, z ktorej túto krásu môžete obdivovať. Ak by ste mali strach ísť na trek osamote, hotel vám zorganizuje sprievodcu.

Ephelia výhľady na ostrov a skaly
Krásne prostredie v celom okolí hotela. Foto: CK SATUR

Pláž na južnej strane je vhodná na kúpanie hlavne v čase prílivu, v čase odlivu je ideálna pre rodiny s deťmi a pre tých, ktorí majú radi breh pod nohami a teplé more. Hoci si tu v čase odlivu nezaplávate, má táto pláž iné výhody. Vďaka odlivu ju prejdete celú od začiatku až po koniec, dostanete sa k lokálnej reštaurácii, či na susedný oproti ležiaci ostrov. V čase prílivu voda stúpne a môžete si tu aj zaplávať. Na oboch plážach sú lehátka, kabany a iné oddychové ležania či relax zóny, ktoré sú na ostrovoch umiestnené vo vrchných častiach pláže pod prírodným tieňom zelene, pretože miestna vláda nepovoľuje, aby na plážach boli slnečníky brániace výhľadom.

Ubytovať sa v tomto rezorte môžete v jednej z 313 izieb, pričom na výber sú suity a vilky. Najčastejší typ ubytovania sú práve suity. Z toho 42 sú suity s výhľadom do záhrady, 184 je junior suít a 40 senior suít, spomedzi viliek je 22 rodinných viliek, 16 plážových viliek, 8 viliek osadených v kopci vo svahu a 1 unikátna prezidentská vila. 

Ephelia room
Ubytovanie hotela. Foto: CK SATUR

Všetky suity sa nachádzajú v nízkych pavilónoch buď na prízemí s terasou so sedením (sofa, stôl a stoličky) a priamym vstupom do veľkej hotelovej záhrady alebo na poschodí s terasou a s rovnakým sedením ako na prízemí. Sú orientované buď do záhrady (tropical garden rooms) alebo na more (junior a senior suity) a ubytujú až 2 dospelých a 1 dieťa alebo senior suity, ktoré ubytujú 2 dospelých a 2 deti. Tento typ ubytovania nájdete v južnej časti rezortu. Vždy v blízkej vzdialenosti suít sú aj spoločné bazény obklopené barom a lehátkami.

Všetky vilky majú privátny bazén a vonkajšie sedenie a minimálne 2 spálne. V severnej časti sa nachádzajú vilky s privátnym bazénom, ktoré sú od seba a hlavných chodníkov veľkoryso vzdialené, ponúkajú tak absolútne súkromie. Pre náročnejších, ktorí dokážu oceniť pokojné prostredie a nádherný výhľad na pláž a západ slnka odporúčame však rezervovať si plážové vilky alebo jednu z viliek vo svahu s veľkým privátnym bazénom a dokonalým výhľadom na severnú pláž. Vilky majú v cene aj bicykle, ktorými sa ľahko presuniete v rámci rezortu. Hill villas majú na presuny zase bugy (autíčko).

Rezort ponúka polpenziu, plnú penziu alebo v špeciálnych termínoch aj all inclusive. Stravovať sa  môžete v 5 reštauráciách a to formou bufetových stolov. Večer v reštaurácii hráva živá hudba. Reštaurácie sa nachádzajú v oboch častiach rezortu, tak aby to mal každý v blízkej vzdialenosti na dosah. V rezorte sa tiež nachádzajú 4 butiky a vlastná klinika. 

Rezort je jednoznačne aj family friendly. Ponúka toľko aktivít, že deti sa tu od radosti môžu aj “zblázniť”. Každý deň môžu navštíviť detský klub od 4-12 rokov, užívať si jeho super vybavenie, ihrisko, vlastný bazén, detské lehátka vrátane slnečníkov, chodiť do záhradky, kde žijú korytnačky veľké a pozorovať ich alebo ich o 15:40 kŕmiť. Rezort myslí aj na teenagerov. 

Ephelia kids club
Mini útočisko aj pre tých najmenších. Foto: CK SATUR

Medzi športové aktivity, ktoré v rezorte môžete zdarma využívať sú: tenis (4 kurty), plážový volejbal, futbal, squash, bicyklovanie, hikovanie, plávanie, či šnorchlovanie, ale aj kajakovanie na mori, či medzi mangrovníkmi. Pre milovníkov podmorského sveta je tu aj potápačské centrum. Pre super odvážnych je možné v rámci rezortu vyskúšať aj lezenie po skalách či skočiť na zipline (za poplatok) cez a ponad tropický les, v ktorom je tento rezort postavený. 

Keďže rezort je obrovský, ponúka viaceré možnosti a spôsoby presunov. V pravidelných intervaloch premáva shuttle bus, môžete si tiež požičať bicykel (odporúčame) a s vetrom vo vlasoch a pocitom slobody jazdiť hore-dole a objavovať nekonečné zákutia tohto rezortu. Pri všetkých spotoch nájdete stojany na pohodlné parkovanie bicyklov. Alebo využite služby bugy.  

Pre tých, čo si dovolenku bez cvičenia nevedia predstaviť je v rezorte veľmi dobre vybavené fitko s veľkým outdoorovým bazénom s lehátkami a výhľadom na okolité zelené svahy. Tí, čo radi športujú pod holým nebom a s vlastnou váhou, môžu využiť rôzne na seba nadväzujúce open air fit spoty roztrúsené po rezorte. 

Súčasťou rezortu je aj nádherné SPA o rozlohe 5 000 m2, čím sa dostalo na zoznam najväčších spa v Indickom oceáne. Vyskúšať tu môžete rôzne druhy masáží a procedúr. Okúpať sa môžete v pekných bazénoch s kamennou stenou, po ktorej steká voda a vytvára peknú kulisu. Všetko je umiestnené pekne open air s výhľadom na okolitú zeleň tropickej záhrady resp. lesa. Spa využíva svoje vlastné produkty pod značkou Constance. Dokonca tu ponúkajú aj procedúry pre deti. V rezorte tiež nájdete kopu pekných miest, kde sa dá zacvičiť joga alebo praktizovať meditácia.

Ephelia spa
Oddych v lone prírody. Foto: CK SATUR

Kam za peknými výhľadmi v rezorte? Prvý sa nachádza v časti na kopci, v ktorom sú umiestnené hill villas. Cesta tam je do kopca. Ak máte radi mini túry, tak skúste pešo. Ak nie, skúste bugy. Výhľad je panoramatický na celú zátoku a okolité ostrovy priamo z čiernych žulových skál. Druhý je z helipadu, kde pristávajú hostia helikoptérami. A tretí, ak sa z helipadu vyberiete vpravo kopcom hore do tropického lesa až ku lavičke, odkiaľ je pekný výhľad na protiľahlý ostrov a pekne sfarbené more.

A ešte jeden tip je neďaleký vodopád. Je síce mimo rezortu, ale nájdete ho ľahko na odbočke vľavo z hlavnej cesty medzi mangrovníkmi a len pár metrov od vjazdu do hotela. Ide o krátku 5 minútovú túru. Dostanete sa sem aj bicyklom. 

Ephelia Norika F.
Príroda v okolí rezortu. Foto: CK SATUR

Moje tipy čo by ste v hoteli mali určite vyskúšať:

 • rezervujte si aspoň na časť pobytu ubytovanie v hillside villa a užívajte si plávanie v infinity bazéne s výhľadom na zátoku a nekonečne nádhernú tyrkysovo-modrú farbu oceánu
 • vyskúšajte spa a zrelaxujte priamo pod holým nebom uprostred tropickej džungle s výhľadmi na okolitú zeleň, ktorá ešte umocní pocit relaxu
 • požičajte si bicykel a “lietajte” slobodne po rezorte hore-dole, na bicykli sa dostanete aj k neďalekému vodopádu mimo rezortu, môžete si prejsť aj okolité pláže, presúvať sa z izby do reštaurácie a večer na západ slnka
 • tesne pred západom slnka sa presuňte na North Beach, uchmatnite si dobré miesto v bare s hudbou, objednajte si drink a vychutnajte si západ slnka so super atmosférou tak v bare, ako aj na pláži, na ktorú večer prídu aj miestni a prinesú skvelú náladu a príbehy na pozorovanie
 • ak patríte k odvážnym či adrenalín milujúcim typom, skočte si na zipline alebo na lozenie po skale

TOP 5 rezortu Constance Ephelia Mahe Seychelles *****

 • jeden z najväčších rezortov na Seychelách, ktorý ponúka nekonečné možnosti ako tráviť dovolenku, či už oddychom, športom, objavovaním prírody alebo ako rodina s deťmi, ktoré sa tu rozhodne nebudú nudiť
 • hotelová sieť Constance je vo svete známa pre svoju kvalitu rezortov aj služieb (na Seychelách majú hneď dva rezorty, pričom ten druhý Constance Lemuria je na ostrove Praslin, nakombinujte si preto svoj pobyt a zažite dva rezorty jednej siete na dvoch ostrovoch)
 • široké možnosti športových aktivít (okrem zipline sú všetky v cene) vrátane šnorchlovania na vlastnom koralovom útese
 • na výber veľký počet izieb rôznych kategórií s možnosťou ubytovať rôzne veľké rodiny
 • dokonalé spa - jedno z najväčších open air spa v Indickom oceáne

2. deň: Story Seychelles *****

Ostrov Mahé

Príjemný kompaktný butikový hotel priamo na známej 3 km dlhej pieskovej pláži Beau Vallon. Hotel Story Seychelles 5* bol postavený pred 6 rokmi v súlade s prírodou, čo sa odráža v zachovaní lagúny pred vchodmi do suít, bohatej tropickej záhrady a využívaní kameňa a dreva v celom rezorte.

Story a pláž
Nenechajte si ujsť jedinečné západy slnka pri hoteli. Foto: CK SATUR

Pre svoj pobyt môžete využiť jednu zo 100 izieb, pričom v ponuke sú buď junior suity alebo vilky. Rozloha junior suít je 75 m2, môžu sa tu ubytovať 2 dospelí a 2 deti - 1 do 12 rokov a druhé do 6 rokov. Alebo 3 dospelí. Výhľad majú všetky orientovaný do záhrady, niektoré majú čiastočný výhľad na more. Nájdete ich v 2 a 3 podlažných štýlových domčekoch. Všetky sú rovnako veľké a rovnako vybavené. Jediný rozdiel je, že junior suity sú lokalizované na 1 a 2 poschodí a majú veľký balkón so sedením, garden suity sú na prízemí a okrem terasy so sedením majú aj vstup do vlastnej záhradky. Medzi suitami sú v ponuke aj family suity, ktoré pozostávajú z dvoch izieb a jedných spoločných vstupných dverí s malou chodbičkou. Všetky vilky sú priamo na pláži len pár krokov od mora, ubytujú 2+2, majú rozlohu 140 m2 a pred vilkou privátny pool a lehátka. Mini bar je v izbách na vyžiadanie.

Dominantou hotela je hlavný bazén, okolo ktorého sa nachádza bar s reštauráciou, lehátka a vkusne riešené kabany. Priamo z bazéna je výhľad na more a na pláž je to len na pár krokov. Ak máte radi objavovanie podmorského sveta, tak práve na tomto mieste je meeting point na organizované šnorchlovanie. Ak z tohto športu nemáte strach, môžete sa do mora za koralmi a rybkami vybrať na vlastnú päsť. Útes je totiž priamo pred hotelom. Čaká vás celkom bohatý podmorský svet s rybkami rôznych farieb. Vyskúšali sme na vlastnej koži. Výbavu na šnorchlovanie vám požičajú. Pri troche šťastia stretnete aj korytnačku, ktorá tu “býva”. 

Story bazén
Hotelový bazén. Foto: CK SATUR

Hotel ponúka raňajky, polpenziu alebo plnú penziu. Väčšina ľudí však rezervuje pobyt s raňajkami, pretože radi využívajú lokálne reštaurácie a bary, ktoré sú pre výhodnú polohu hotela (na veľmi obľúbenej pláži Beau Vallon) prechádzkou dostupné. Ak počas pobytu nechcete minúť viac peňazí, odporúčame si objednať minimálne polpenziu. Jedlo v okolitých reštauráciách vás vyjde cca na 30-40 € na osobu. 

Tento butikový hotel odporúčam skôr pre páry. Ak však cestujete ako rodina s deťmi je hotel vďaka mini klubu (pre deti vo veku 3-12 rokov), detskému bazénu a aktivitám pre deti označený tiež ako family friendly. 

Pre tých, ktorí sa radi udržiavajú vo forme odporúčam navštíviť fitko. Je veľmi dobre vybavené, ale jeho najväčšou prednosťou je výhľad na krásnu zelenú lagúnu. V cene pobytu je aj joga, či sauna. Ak máte radi spa služby a cestujete vo dvojici využite špeciálny produkt tohto hotela: spa vo dvojici v podobe párovej masáže, následne privátnej open air relax zóny s Proseccom a energiou nabíjacím výhľadom na hory.

Hotel je položený na 3 km dlhej pláži Beau Vallon, ktorá patrí k najobľúbenejším na ostrove a je ôsmou najlepšou plážou na Seychelách. Ak chcete vidieť skutočný západ slnka, tak “this is the place”. Západy síce vidno aj z iných pláží, ale tu vidíte ako slnko padá dole za horizont. Táto 3 km dlhá pláž má biely piesok, pobrežie lemované palmami a inou zeleňou, pod ktorou nájdete prírodný tieň. Ideálna na dlhé prechádzky a objavovanie okolia s nohami vo vode. Lehátka sú skôr okolo bazéna, ale aj na pláži. Slnečníky na pláži tu nečakajte, nepovoľuje ich lokálna vláda, zakrývajú totiž tie krásne výhľady.

Pláž tohto hotela sa pre romantikov, ktorí na Seychely prídu spečatiť svoju lásku svadbou, stáva hlavným miestom dejiska. A to priamo pred plážovou vilkou s výhľadom na ostrov v pozadí. Výhodou je, že na Seychelách sa organizujú svadby, ktoré sú v Európe legálne uznané.

Story Norika F.
Príjemné prostredie hotela Story. Foto: CK SATUR

Moje tipy čo by ste v hoteli mali určite vyskúšať:

 • šnorchlovanie na koralovom útese priamo pred hotelom
 • francúzsko-polynézijskú reštauráciu Trader Vics, v ktorej robia najlepšie Mai Tai a rovnako výborné sushi v jednej z naj reštaurácií na ostrove
 • relax pri hlavnom bazéne s krásnou scenériou okolitých hôr
 • počkať na pláži na západ slnka

TOP 5 hotela Story Seychelles*****

 • príjemný butikový kompaktný hotel, blízko letiska aj centra ostrova, či možností vyraziť každý deň do miestnych reštaurácií a za zážitkami
 • na známej 3 km dlhej pláži Beau Vallon s možnosťou dlhých prechádzok a šnorchlovania v mori ponad koralový útes plný rybiek priamo pred hotelom
 • ubytovanie v priestranných suitách a plážových vilách s privátnym bazénom a polohou priamo na pláži
 • odporúčam skôr pre páry, ak však cestujete ako rodina s deťmi je hotel vďaka mini klubu, detskému bazénu a aktivít pre deti označený tiež ako family friendly
 • SPA pre páry so špeciálnym produktom v podobe párovej masáže a relax zóny pre dvojice s Proseccom a výhľadom na hory

2. deň: Savoy Seychelles Resort and Spa *****

Ostrov Mahé

Hotel patrí k tým, ktoré majú izby usporiadané v 4 až 5 poschodových pavilónoch, čo je zároveň jeho veľkou výhodou, pretože len ako jeden z mála hotelov na Seychelách ponúka výhľad na more z mnohých izieb. Savoy Seychelles 5* leží na jednej z najobľúbenejších pláží na seychelskom ostrove Mahé, uprostred Beau Vallon Beach. Medzi hotelom a plážou vedie promenáda lemovaná malými stánkami, predajcami kokosových orechov a miestnymi reštauráciami, ktoré môžete využiť na ochutnanie lokálnej kuchyne alebo len tak na prechádzky a objavovanie okolia. 

Savoy - záhrada a more
Hotel Savoy v na pláži Beau Vallon. Foto: CK SATUR

Stravovanie v hoteli je možné od raňajok po plnú penziu a to v 3 rôznych reštauráciách, či už formou bufetu alebo à la carte. Všetky reštaurácie majú aj vonkajšie sedenie. Ak máte radi absolútne súkromie, objednajte si privátnu večeru či obed na ostrove uprostred hotela. Blízko pláže si v rámci hotela môžete večer zájsť na drink do hotelového Coctail Baru a pozorovať odtiaľ západ slnka. 

Ubytovanie v hoteli je možné v niektorej zo 145 izieb od standard room, cez junior suity (76 m2), Savoy suity s možnosťou ubytovania 2 dospelých a 2 detí (107 m2) až po prezidentský penthouse (207 m2). Všetky izby sú priestranné, majú vaňu aj sprchový kút a veľký balkón so sedením. 

Hlavnou dominantou hotela, okolo ktorej vedú všetky cesty, pavilóny s izbami a reštaurácia s barom je pekný členitý bazén s jednou z najväčších rozlôh na Seychelách - až 700 m2. V strede bazéna je súkromný ostrovček so štýlovým sedením. 

Savoy - bazén
Fantastický bazén hotela Savoy. Foto: CK SATUR

Hotelová pláž je dlhá 3 km, široká a má pekný jemný piesok. Ak sa po pláži vyberiete vpravo od hotela na jej koniec, narazíte na skaly, ktoré sú typické pre Seychelské foto kulisy. Ak máte radi šnorchlovanie, vydajte sa po pláži vľavo a na jej konci sa nachádza koralový útes s podmorským svetom.

Na prízemí hotela nájdete peknú otvorenú lobby, knižnicu s oddychovou zónou a kaviareň so zmrzlinou. Pokoj svojej duši doprajte v spa s viacerými saunami, oddychovými zónami a službami tak pre páry, ako aj jednotlivcov. Spa rovnako ako fitko je v cene pobytu. Výhodou fitka je výhľad na súkromný bazén, v ktorom sa po cvičení môžete okúpať a oddýchnuť si v niektorej z relax zón v spa, nakoľko tieto priestory na seba príjemne nadväzujú. Ak preferujete cvičenie pod holým nebom, tak hneď vedľa hotela je priamo na pláži v chládku paliem postavené open air fitko. 

Savoy - terasa a pláž
Príjemné posedenie na terase hotela Savoy. Foto: CK SATUR

Hotel má tiež dobrú polohu vzhľadom na blízkosť letiska a tiež hlavného mesta Victoria. Preto je vhodný pre tých, ktorí radi objavujú okolie a atrakcie ostrova. Je cenovo najvýhodnejším 5* hotelom s kvalitným ubytovaním, bazénom a peknou plážou, ale služby v hoteli sú na úrovni 4* hotela. Wi-Fi funguje v celom hoteli a miestami aj na pláži. 

TOP 5 hotela Savoy Sechelles Resort and Spa*****

 • cenovo najdostupnejší 5* hotel na Seychelách
 • jeden z mála hotelov, ktorý ponúka izby s priamym výhľadom na more
 • uprostred známej širokej a 3 km dlhej pieskovej pláži Beau Vallon s promenádou so stánkami s kokosovými orechmi, miestnymi reštauráciami a barmi
 • ak pri kúpaní trávite viac času v bazéne ako v mori, čaká vás v hoteli jeden z najväčších bazénov na Seychelách (700 m2)
 • odporúčam skôr pre mladé páry, ktoré majú radi objavovanie a pozorovanie miestneho života a atmosféry

3. deň: Four Seasons Resort Seychelles *****

Ostrov Mahé

Predstavte si lagúnu obklopenú zelenými svahmi, vo svahoch luxusné vilky s bazénom a brutálnym výhľadom na indický oceán, uprostred lagúny biely piesok, tyrkysovú farbu vody, po bokoch žulové skaly a reef na šnorchlovanie. Máte to? Super. Presne takto vyzerá exkluzívny  Four Seasons Resort Seychelles 6* na ostrove Mahé. 

Four Season view
Exotická nádhera z hotela Four Season. Foto: CK SATUR

Na 90 hektároch, na ktorých tento rezort leží nájdete všetko čo k prémiovej dovolenke patrí. Okrem 100% servisu aj to, čo sa v dnešnej dobe hľadá najviac: bezpečie, súkromie a sloboda. Svoju dovolenkovú pohodu nájdete v niektorej zo 70 viliek a suít prevažne umiestnených vo svahoch obklopujúcich zátoku s výhľadom na more alebo do záhrady alebo v plážových vilách či suitách s prístupom na pláž.

Všetky vilky sú rovnako vybavené, samostatne stojace a od seba výrazne vzdialené. Majú 15 metrový bazén, jednu veľkú spálňu s francúzskym oknom s panoramatickým výhľadom, veľkú kúpeľňu, veľkú terasu so sedením a relax zónou. Cena za vilku sa líši len “poschodím vo svahu”. Čím vyššie máte vilku, tým vyššia je aj cena. Rozdiel medzi vilkami teda robí výhľad. Ubytovať je možné 2 dospelých a 1 dieťa. Pre rodiny s 2 a viac deťmi rezort ponúka ubytovanie v rezidenciách s 2 alebo 3 spálňami.

 P
Perfektný dizajn, krásne výhľady a dokonalá pohoda hotela Four Seasons Seychelles. Foto: CK SATUR

Rezort leží na najkrajšej pláži ostrova Mahé, Petite Anse v rovnomennej zátoke. Pláž je dlhá, široká, obklopená žulovými útesmi a hustou tropickou záhradou, má piesok bielej farby, v ktorom sa vám pri kráčaní prepadajú nohy a farbu vody, ktorej odtieň modrej sa nedá ani opísať (rozhodne je však najkrajší zo všetkých na ostrove). Toto miesto je chránenou zátokou, pláž je preto nedotknutá a izolovaná. Hoci sú pláže na Seychelách verejné, len málokto mimo hostí sa sem pre jej polohu v zálive dostane. 

Ak radi objavujete život pod hladinou, tak priamo pred hotelom je koralový útes alebo využite služby potápačského centra. Ak skôr hľadáte zábavu na pláži alebo na hladine mora, vyskúšajte paddle board, kajaky, školu surfovania, plážový volejbal, šach alebo si zaplávajte v bazéne, oddychujte na štýlových lehátka na pláži alebo pri bare s drinkom v ruke. 

Keďže rezort je veľmi hornatý a vilky sú kaskádovito zasadené do svahu (čo je práve jeho čaro a unikátnosť), na presúvanie medzi plážou, vilkami, spa a reštauráciami sa používa bugy, na ktorom vás personál zavezie na miesto podľa vášho želania. Ak máte chuť na trek cez tropickú záhradu, sú v kopcoch vybudované cestičky, ktorými sa dostanete k vilkám. Každá vilka má svojho butlera, ktorý sa stará o želania hostí. 

Rezort ponúka stravovanie formou raňajok alebo polpenzie. K dispozícii sú 4 reštaurácie (jedna pri pláži) a bar na pláži. Minibar na izbách je na vyžiadanie. Ak cestujete s deťmi rezort má aj detský klub (v súčasnosti pre pandémiu nie je otvorený). 

Poloha tohto hotela a samotných viliek postavených vo svahu má ďalšiu pridanú hodnotu a tou je očarujúci západ slnka. Každý deň okolo 17:30 sa hostia bugy servisom vracajú z pláže na svoje vilky, aby si mohli v súkromí a veľkej pohode pozrieť toto farebné prírodné divadlo a urobili si tiež jednu z top fotiek zo Seychel na instagram. Čím vyššie je vilka položená, tým krajší je výhľad. Ak máte plážovú vilku či vilku orientovanú do záhrady, západ slnka je krásny z baru či lehátka na pláži. 

Four Season Norika F.
Krásne pláže pred hotelom Four Season. Foto: CK SATUR

Moje tipy čo by ste v hoteli mali určite vyskúšať:

 • rozhodne sa ubytujte v hill vilke a pri rannej, poobednej, či večernej káve si užívajte výhľady, ktoré vás vždy nabijú energiou
 • vychutnajte si dokonalý privátny západ slnka priamo z vašej vilky umiestnenej vo svahu alebo z terasy beach baru priamo na pláži
 • ak aj nie ste fanúšikom masáží, výlet do spa sa oplatí už len kvôli výhľadu
 • v reštaurácii na pláži ochutnajte chobotnicu s karí naservírovanú v miskách v tvare kokosových orechov a mango sorbet
 • sesterským hotelom je 5 hviezdičkový Four Season Resort Seychelles at Dresroches Island, ktorý bol postavený v roku 2017 – ak radi poznávate nové miesta, určite odporúčam nakombinovať váš pobyt na Seychelách aj s týmto rezortom

TOP 5 hotela Four Seasons Resort Seychelles******

 • krásny exkluzívny hotel so špičkovými službami a vilkami osadenými vo svahu
 • poloha hotela v krásnej súkromnej zátoke na najkrajšej pláži tohto ostrova, čo hosťom garantuje absolútne súkromie
 • ubytovanie v priestranných hill villas s panoramatickým výhľadom na okolitú tropickú záhradu a tyrkysové more
 • široká ponuka športových a vodných aktivít vrátane šnorchlovania na vlastnom koralovom útese alebo potápania
 • pre milovníkov instagramu je tento rezort a jeho pláž extrémne fotogenický


Inšpirácia: Turistický sprievodca Seychelami4. deň:
Castello Beach Hotel ****

Ostrov Praslin

Skoro ráno sa presúvame do prístavu odkiaľ vyrážajú transferové lode (ferry boats) na ostrovy Praslin a La Digue. Náš ďalší cieľ na Tour de Seychely je rezort na ostrove Praslin. Cesta sem z Mahé loďou trvá 1 hodinu. Ak cestujte na ostrov La Digue, tak táto loď vás tam tiež zoberie. 

Praslin
Ostrov Praslin. Foto: CK SATUR

V období kedy more nie je veľmi pokojné sa odporúča zobrať si vnútroštátny let a pozrieť si Seychely a ich ostrovy z vtáčej perspektívy. Vyskúšali sme aj my cestou späť. Lietadlo aj samotný let je podobný ako prelet na Maldivách, akurát, že tu lietadlo pristáva na pevnine a nie na vode. Ak hľadáte úplne súkromie, prelet je možný aj helikoptérou. Parkujeme v prístave a vyrážame objavovať ostrov a ďalšie rezorty na druhom najväčšom ostrove Seychel.

Milý malý butik hotel Castello Beach s 26 izbami priamo na pláži druhého najväčšieho ostrova na Seychelách - Praslin. Je jediným hotelom, ktorý ponúka ubytovanie len v suitách a je ideálny tak pre páry, ako aj pre rodiny s deťmi. Jeho výhodou je jeho kompaktnosť, pretože všetko vybavenie a všetky aktivity hotela máte vždy po ruke kamkoľvek sa pohnete. Hotel má nemeckú majiteľku, čo sa odráža v kvalite a čistote. Rezortom nás sprevádzala Patsy, ktorá zastrešuje vybavovanie rezervácií aj starostlivosť o klientov a čokoľvek iné treba ako to býva v rodinných hoteloch. V blízkosti hotela je 18 jamkové golfové ihrisko. 

Castello - bazén
Butikový hotel Castello. Foto: CK SATUR

Pre ubytovanie sú v ponuke 3 tipy veľmi priestranných suít. Junior, Family a Family Maxi suity. Suity sú buď na prízemí s malým sedením alebo na 1 poschodí, pričom na poschodie je možné ubytovať len deti vo veku 11 a viac rokov. V junior suite (44 m2) sa ubytujú 2 dospelí a jedno dieťa na extra posteli. Vo Family suite (75 m2) sú to 2 dospelí a 2 deti a pozostáva z dvoch samostatných izieb. Family Maxi suita (98 m2) je kombináciou Junior a Family suity. Suity nemajú výhľad na more. Všetky však majú priestrannú kúpeľňu a obývaciu časť. Minibar je k dispozícii. Voda, káva a čaj sú na izbe zdarma. 

Pre veľkú rodinu alebo partiu kamarátov je k dispozícii aj privátna vila (450 m2) pre 8 ľudí so 4 samostatnými izbami, kuchyňou, súkromným bazénom a priamym vstupom do mora. Vila je zariadená v koloniálnom štýle, izby na prvom poschodí majú východ na priestranný balkón s panoramatickým výhľadom na more. Môžete sa rozhodnúť či chcete využiť vlastnú kuchynku alebo služby hotela hneď vedľa.

Castello - vilky
Hotelové vilky a bazén. Foto: CK SATUR

Príjemnú atmosféru uprostred hotela dotvára bazén, okolo ktorého je reštaurácia s barom a krásnym výhľadom na tyrkysové more. Pre deti vo veku 4-12 rokov nájdete v hoteli mini klub a rôzne športové a plážové hry, tvorivé dielne, ale aj možnosti na treking či bicyklovanie. Pre tých, ktorí majú radi masáže na pláži, má hotel pripravený súkromný pavilón. 

Pláž je priamo pred hotelom v časti Anse Kerlan s bielym pieskom a výhľadom na okolité ostrovy Cousin, Cousine, Mahé, Silhoutte a pri dobrej viditeľnosti zazrieť možno aj North Island. Pláž pozostáva z troch malých zátok obklopených žulovými kameňmi, takže si môžete dopriať každý deň kúsok súkromia a tiež urobiť fotky na instagram. Pláž je často aj kulisou pre v Európe uznané svadobné obrady.

 S
Pláž pred hotelom Castello. Foto: CK SATUR

TOP 5 hotela Castello Beach****

 • príjemný kompaktný butik hotel, v ktorom vás čaká rodinná atmosféra, osobný servis a pohostinnosť personálu
 • poloha hotela priamo na pláži bez zdĺhavého chodenia rezortom a blízko najkrajšej pláži na ostrove Anse Georgette
 • priestranné suity aj pre rodiny 2+2
 • atmosféra ostrova Praslin mimo hlavného ostrova Mahé, ktorý priam vyzýva k oddychu
 • priamo oproti rezortu sú dva ostrovčeky Cousin a Cousine (sesternica a bratranec) kam sa môžete dostať loďkou za obrovskými korytnačkami a nedotknutými plážami

4. deň: Constance Lemuria Praslin Seychelles *****

Ostrov Praslin

Na ostrove Praslin sa len 5 minútovým transferom z letiska nachádza druhý hotel známej hotelovej siete Constance (patrí tiež do skupiny Leading hotels of the world), ktorý klienti vyhľadávajú aj preto, že má 18 jamkové golfové ihrisko a jednu z najkrajších pláži na Seychelách (a aj na svete), Anse Georgette. Je postavený na 101 hektároch s moderným prístupom k dizajnu a kvalite a je určený hosťom, ktorí majú radi nenápadný luxus v kombinácii s prírodou. 

Lemuria pláž
Pláž pred hotelom Constance Lemuria. Foto: CK SATUR

Ubytovanie v rezorte Constance Lemuria 5* je buď formou suít alebo viliek. Všetky však sú elegantné, priestranné, osadené pekne medzi palmami v záhrade, sú orientované na pláž a do mora to nemáte ďaleko. Senior (115 m2) aj Junior (52 m2) suity sa nachádzajú v 2-podlažných pavilónoch. Na prízemí máte prístup z terasy so sedením do záhrady a teda aj rýchlejší prístup do vody. V týchto záhradách sa tiež nachádzajú rôzne relax zóny v podobe ratanových hniezd visiacich na kmeňoch paliem. Priamo na pláži sa nachádzajú aj vilky s obrovským privátnym bazénom (725 m2) a tiež prezidentská vilka s rozlohou 1 250 m2

V rezorte nájdete 3 pláže. Jednu dlhú a úplne pokojnú, ktorá sa tiahne pred suitami a vilkami, druhú, ktorá má krásnu scenériu obrovských žulových kameňov, živú atmosféru, lehátka, bar a reštauráciu, potápačské centrum a Boat House s možnosťou prenájmu lodiek, pričom si môžete vyraziť na rôzne lodné výlety do okolia. A tretiu, pláž Anse Georgette, ktorá patrí na zoznam top pláží Seychel a leží tak trochu vzdialene od hlavného diania v rezorte. Cesta k nej vedie cez golfové ihrisko. Vyraziť sa dá pešo, ale odporúčame si zobrať autíčko, ihrisko je obrovské :) 

Lemuria - bazén
Príjemné posedenie pred hotelovou plážou. Foto: CK SATUR

Cestou z pláže ku hlavnému bazénu si vždy vychutnáte divokú, prírodnú, ale krásne upravenú džungľu prepletanú obrovskými žulovými kameňmi a tečúcimi prameňmi vody. Hlavný bazén je postavený kaskádovito na troch poschodiach s výhľadom na pláž. Okolo bazénov sú k dispozícii kabany na relax a opaľovanie, ale aj reštaurácia a bar so stolmi a stoličkami. 

Stravovanie v rezorte je buď formou polpenzie alebo plnej penzie a to v 4 reštauráciách a 5 baroch, z toho jeden priamo na pláži. Tešiť sa môžete na exkluzívnu gurmánsku kuchyňu a vinárske zážitky z bohatej vínnej pivnice, dezerty inšpirované čokoládou, live cooking shows alebo stolovanie “na skalách”. 

Zo športových aktivít si môžete vyskúšať plávanie, šnorchlovanie, potápanie (PADI škola potápania je k priamo v rezorte), kajakovanie, windsurfing, plavbu na malom plachtovom katamaráne, body boarding, vodné bicykle, paddle-boarding alebo súkromné exkurzie na lodi, ale aj golf a tenis, či trekovanie a hikovanie.

Pre deti (4-11 rokov) je k dispozícii veľký detský klub s bazénom, ihriskom a vonkajšími plochami. Spoločne pod dohľadom vyškoleného personálu si budú užívať všetky aktivity tematicky zamerané najmä na objavovanie rezortu a tejto exotickej destinácie, ale aj na umeleckú tvorbu, kulinárske zážitky, zábavu a šport. A samozrejme nechýba ani game room :)

Oddych svojmu telu doprajete v Constance spa so širokou ponukou procedúr, sáun, víriviek a studeného plunge pool. Súčasťou je aj dobre vybavené fitko s vírivkou a telocvičňou. 

 P
Spa hotela Constance Lemuria. Foto: CK SATUR

Hotel je prvý a jediný golfový rezort na Seychelách. Ponúka krásne panoramatické a scénické výhľady a tiahne sa pozdĺž celého pobrežia ostrova Praslin. Terasovito usporiadané ihrisko lemujú kokosové palmy, ale aj mangovníky. Ihrisko je od 13-tej jamky skalnaté a hustejšie zalesnené s výhľadom na zátoku. To čo hráčov čaká na 15-tej jamke necháva rezort v tajnosti, až kým toto miesto neobjavia na vlastnej koži (ale bude to zrejme súvisieť s Anse Georgette). A na 18-tej jamke vás po skvelej hre čaká pohár šampanského s výhľadom na ostrovy Cousine a Cousin. Golf je v cene pobytu. 

Lemuria Norika F.
Nádherná piesočnatá pláž. Foto: CK SATUR

Moje tipy čo by ste v hoteli mali určite vyskúšať:

 • prejdite sa alebo relaxujte na jednej z 3 najkrajších pláží na svete, na Anse Georgette
 • prenajmite si loď na pláži (nepotrebujete ani kapitánsky preukaz) a vyrazte za objavovaním okolitých ostrovov a lagún
 • vychutnajte si kvalitnú a chutnú kuchyňu s ochutnávkou vína a ak ste pár objednajte si súkromnú večeru na skalách
 • objavovanie najkrajších pláží Seychel na bicykli na ostrove La Digue, kam sa dostanete len za 15 minút loďou
 • ak máte radi sushi a výhľady na more, určite vyskúšajte Takamaka Beach Bar

TOP 5 rezortu Constance Lemuria Praslin Seychelles *****

 • veľký luxusný rezort patriaci medzi Leading Hotels of the World plný tak športových, ako aj oddychových možností
 • jedna z troch najkrajších pláži sveta, Anse Georgette, sa nachádza priamo v rezorte
 • 18-jamkové výborne udržiavané golfové ihrisko ponúka krásne výhľady na okolitú zeleň a pláže
 • fauna a flóra všade okolo v rezorte vrátane korytnačej svätyne v UNESCO prírodnej rezervácii Vallée de Mai
 • hotelová sieť Constance je vo svete známa pre svoju kvalitu rezortov aj služieb a na Seychelách majú hneď dva rezorty, ten druhý Constance Ephélia 5* je na ostrove Mahé, preto si nakombinujte svoj pobyt a zažite dva rezorty jednej siete na dvoch seychelských  ostrovoch

5. deň: Raffles Seychelles *****

Ostrov Praslin

Dokonalý zážitok z dovolenky začína už na recepcii hotela Raffles 5*, ktorá je postavená v štýle celkom otvoreného priestranstva. Počas check-inu si už vychutnávate božský výhľad na more, kokosovú vodu, okolitú zeleň a rezort samotný. Hneď potom vás bugy zavezie do vašej vilky, pričom si cestou začínate vytvárať prvé predstavy o veľkosti a usporiadaní rezortu, ale aj prvé emócie, ktoré vás utvrdia v tom, že ste si pre svoju dovolenku vybrali správny rezort. 

Raffles - pláž
Nádherná pokojná pláž pred hotelom Raffles. Foto: CK SATUR

Ubytovať sa môžete v niektorej z 86 viliek, pričom každá má privátny bazén menších rozmerov. Väčšina viliek je vkusne osadených v okolitých svahoch, ktoré vytvárajú krásnu kulisu tohto rezortu. Čím vyššie máte vilku postavenú, tým krajšie a panoramatickejšie máte výhľady. My sme boli ubytované v Queen Size Panoramic Villa s možnosťou ubytovania 2 dospelých a 2 detí. Vila má veľkú spálňu s panoramatickým výhľadom na more a okolie, obrovskú kúpeľňu s vaňou s výhľadom na more a 2 sprchami (vnútornú a vonkajšiu), infinity pool a veľkú terasu s 2 sedeniami. Sedenie je tak veľké a široké, že ak patríte k tým, ktorí radi spia v súlade s dotykom s prírodou a zobúdzať sa chcú na prvé slnečné lúče, ktoré zasvietia na vašu tvár, pokojne si tu usteľte ;) Musím však zároveň povedať aj to, že vilky sú postavené relatívne blízko seba a preto niekedy počuť hostí zo susednej vilky.

Ubytovanie Hotel Raffles Seychelles ******
Čarovné ubytovanie a prekrásne výhľady. Foto: CK SATUR

Ak ste väčšia rodina s deťmi zvoľte si Family vilku, ktorá ubytuje až 6 osôb, má niekoľko izieb, priestrannú vonkajšiu terasu so štýlovým sedením (ideálnu pre in-villa dining a rodinné večere), veľký privátny bazén a čo je dobré obzvlášť pre deti (nemusíte z vilky na pláž s deťmi čakať na bugy) priamy vstup na pláž a do mora. Keďže sú mnohé vilky osadené vo svahu a rezort umiestnený na veľkej ploche, na presuny sa využívajú služby bugy. Stačí sa spojiť s recepciou.

Pri stravovaní si môžete vybrať raňajky, polpenziu alebo plnú penziu. Odporúčame vychutnať si raňajky z terasy reštaurácie s výhľadom na more. Výber jedál je bohatý a ponúkaný tak voľbou z menu ako aj bufetových stolov. Pre večeru si vyberáte jednu z dvoch reštaurácii, ktoré sú blízko seba a preto ak v menu jednej reštaurácie nenájdete to, na čo máte chuť, radi vám prinesú jedlo z ponuky inej reštaurácie. Ak máte radi absolútne súkromie alebo romantiku, hotel ponúka aj služby in-villa dining alebo vám pripravia romantické raňajky v bazéne.

Raffles - food
Exotická ponuka jedál v hoteli Raffls. Foto: CK SATUR

Hotel má niekoľko pláží v podobe menších zátok, ktoré na seba nadväzujú. Oddeľujú ich len pekné a najmä fotogenické žulové skaly vytŕčajúce z piesku alebo mora. Lehátka a osušky vám na požiadanie na pláž pripravia. Rezort je obrovský a preto aj na pláži budete mať svoje súkromie. Teplota mora je celoročne veľmi príjemná a neklesá pod 26 stupňov. Aj v tomto rezorte platí, že ak z pláže alebo počas plávania na breh zdvihnete pohľad hore, dostane vás magický výhľad na zeleň všade okolo. Blízko reštaurácií a pláže sa nachádza pekný priestranný bazén s lehátkami a plážovým sedením.

Hotel Raffles Seychelles ******
Vonkajšia reštaurácia hotela Raffles. Foto: CK SATUR

Pre deti je pripravený detský klub s rôznymi tvorivými aktivitami ako maľovanie kokosových orechov, ktoré si môžu zobrať so sebou domov ako suvenír a tiež game room s x-boxom a inými aktuálne vyhľadávanými online hrami. O zábavu tak majú postarané malé deti, ako aj tínedžeri. Aby ste vždy mali istotu o svoje deti je v mini klube aj kamerový systém.

Ak majú deti radi zvieratká, je súčasťou rezortu aj zoo, v ktorej sa stretnú so 150 ročnými korytnačkami veľkými žijúcimi na seychelských ostrovoch. Pre odvážne deti je možné korytnačky kŕmiť banánom priamo z ruky. Ak im “odvaha” chýba, môžu kŕmenie len pozorovať. Aj to je však veľká zábava, pretože zväčša keď idete okolo, korytnačky pasívne oddychujú alebo spia. Ale keď počujú slovo „banana“ alebo vidia chovateľa ako sa blíži k miestu, kde sú banány, tak vystrčia hlavy a začnú sa ich “zrýchleným tempíčkom” hýbať smerom k vám ;) V rezorte majú aj vodné korytnačky, ktoré je tiež možné pozorovať pri kŕmení.

Milovníci spa sa majú v tomto rezorte načo tešiť. Relaxovať môžu v indoor alebo outdoor wellness priestoroch, v plunge poole, masážnych miestnostiach s výhľadom na more a okolitú zeleň v podobe tropickej záhrady. Ak chcete spraviť niečo viac pre vaše telo, nechajte si urobiť analýzu a podľa toho vám nastavia procedúry a kozmetiku. Ak radi športujete v rezorte nájdete aj fitko. 

Väčšina hotelov sa pýši neopakovateľnými západmi slnka. V tomto hoteli si za ním musíte odbehnúť na inú pláž. Ale na druhej strane vás čakajú krásne východy slnka a vstávanie pri oranžovom rannom zore.

Hotel Raffles Seychelles ******
Hotel Raffles. Foto: CK SATUR

Moje tipy čo by ste v hoteli mali určite vyskúšať:

 • rezervujte si vilku osadenú čo najvyššie vo svahu a zažijete výhľady, ktoré vás neomrzia
 • skočte si na rannú jogu do joga pavilónu a vychutnajte si „namasté“ s výhľadom na more
 • ak cestujete s deťmi určite ich zoberte do zoo v rezorte a spoločne nakŕmte viac ako 150 ročné korytnačky banánmi, ktoré milujú
 • ochutnajte každý večer inú tematickú večeru zameranú napríklad na plody mora aj so živou hudbou

TOP 5 hotela Raffles Seychelles*****

 • rezort od príchodu na open air recepciu cez vilky, spa až po reštaurácie je spojený s krásnymi výhľadmi a otvoreným priestranstvom kamkoľvek sa pohnete
 • usporiadanie viliek v rezorte je prispôsobené tak, že si vyberie každý: vilky vo svahu s výhľadom na more a východ slnka alebo beach vilky
 • jeho poloha na ostrove Praslin, ktorý má pokojnú leňošskú atmosféru
 • krásne pláže s bielym pieskom, žulovými skalami a scenériou tropickej záhrady všade okolo (počas dňa bývajú prílivy a odlivy, čo spôsobí iba to, že sa pláž výrazne zúži, voda na plávanie a kúpanie však ostáva)
 • blízkosť ostrova La Digue (len 15 minút loďou) s možnosťou jeho návštevy a objavovania krásnych pláži a zákutí na bicykloch

6. deň: Hilton Labriz Seychelles Resort and Spa *****

Ostrov Sihlouette

Z ostrova Félicité sa rýchlo loďou presúvame späť na hlavný ostrov Mahé a cestou obdivujeme krásne pláže a panorámu ostrova La Digue. Po príchode na ostrov Mahé sa presúvame do Lounge hotela Hilton Labriz Seychelles Resort and Spa 5*, kde sa začína vaša dovolenka. Lounge je veľká, má vnútorné sedenie s barom, toaletu a sprchu, terasu so sedením (časť je krytá a časť otvorená), trávnatú plochu s hojdacou sieťou, výhľad na more a z pravej strany sa dá ísť aj na pláž a okúpať sa. A samozrejme wi-fi ;). Ak ste hladný alebo smädný môžete si z menu objednať (platí sa). Lounge je zároveň miestom kde prebieha aj check-in. 

Labriz - pláž
Pláž na ostrove Silhouette. Foto: CK SATUR

Počas 30 minútovej plavby máte pekné výhľady tak na ostrov Mahé ako aj na Silhouette. Ostrov je tretí najväčší vnútorný ostrov Seychel a v roku 2010 bol vyhlásený za národný park. Má krásnu faunu a flóru s mnohými unikátnymi a veľmi vzácnymi druhmi zvierat. Má veľa miest rôznej rozmanitosti a historickej dôležitosti. Ostrov môžete spoznávať cez viaceré trekové chodníky, pričom na ostrove nájdete aj druhý najvyšší vrch (760 m) na Seychelách. Na ostrove sa nachádza len tento rezort, cintorín, malá dedinka, zdravotné stredisko (v tesnej blízkosti rezortu), malé múzeum a zvyšok tvorí tropická džungľa.

Hneď po príchode na ostrov vás víta personál a ten si hostí rozdelí a spoločne s vami nasadne na bugy. Hneď na úvod vám autíčkom ukážu celý rezort, vysvetlia, že cesta z prístavu do rezortu vedie cez miestnu dedinku, kde si môžete pozrieť ako žijú lokálni obyvatelia, vysvetlia vám čo ako funguje, aj to, že rezort si elektrinu a vodu vyrába vo vlastnej réžii, kde sa čo nachádza a zavezú vás na vašu izbu. Zaujímavosťou rezortu je aj to, že má niekoľko lagún s drevenými mostami, ktoré vytvárajú zaujímavú atmosféru a tiež miesta v podobe altánkov nad lagúnou na romantické večere. 

Ubytovanie na ostrove je len vilkové. Vilky sú postavené buď na pláži alebo v záhrade a sú rozdelené do kategórie štandard alebo deluxe. Najnižšou kategóriou ubytovania sú záhradné vilky pre 2 dospelých a 1 dieťa, majú možnosť ďalšej spálne s dvomi posteľami. Najlepšou voľbou ubytovania sú plážové vilky situované priamo na pláži a len pár krokov od mora. Výhľad na more vám dotvára kulisa paliem a tropické rastliny, ktoré zároveň poskytujú súkromie a tieň. Vilka má terasu so sedením a záhradku s hojdacou sieťou a poskytuje ubytovanie pre 2 dospelých a 2 detí. 

Labriz - vilka
Plážové vily. Foto: CK SATUR

Za plážovými vilkami sú v ďalších radách postavené záhradné vilky. Sú priestranné, majú veľkú spálňu s možnosťou doplnenia prístelky bez toho, aby ste sa na izbe cítili stiesnení a s výhľadom do záhrady a na vašu terasu so sedením. Majú obrovskú kúpeľňu s vaňou, sprchovým kútom a záhradkou, v ktorej je open air sprcha. 

Labriz - izba
Hotelová izba s vaňou. Foto: CK SATUR

Deluxe vilky sa nachádzajú v záhrade alebo na pláži a majú bazén. Sú oveľa väčšie a majú v zadnej časti vilky okrem bazéna vonkajšie sedenie. Ubytujú 2 dospelých a 3 deti. Ak cestujete ako väčšia rodina alebo dve rodiny, ktoré chcú byť blízko seba, sú k dispozícii aj vilky (záhradné) prepojené veľkou spojovacou izbou, v ktorej môže byť obývačkové sedenie s výhľadom na záhradu alebo izba, v ktorej budú spať deti. 

Vyšší štandard ponúkajú izby kategórie deluxe. Sú rozlohou oveľa väčšie, majú spálňu prepojenú s obývačkou, veľkú kúpeľňu so sprchou, kruhovú vaňu s výhľadom do záhrady a na žulové skaly, obrovskú záhradu s privátnym bazénom a altánkom na večere v absolútnom súkromí. Pre veľké rodiny či partiu kamošov je na ostrove jedna rezidencia v časti kde je úplné súkromie a prístup na najkrajšiu pláž na ostrove zdobenú žulovými skalami. 

Labriz - altánok
Hotelový altánok. Foto: CK SATUR

Rezort má 7 reštaurácií a 1 bar. Na výber sú rôzne druhy kuchýň: mediteránska, talianska, sushi, japonská, morské plody a aj lokálna kreolská. Odporúčame zájsť na seafood alebo len na pivo do reštaurácie 4th Degrees. Je priamo na pláži a má surferský štýl, príjemnú atmosféru a pekný výhľad na širokú a dlhú pláž. Kľudne si skočte do vody a okúpte sa kým vám prinesú jedlo. Na výber je pobyt s raňajkami, plnou alebo polopenziou. Keďže je hotel na ostrove, na ktorom už okrem národného parku nič iné nie je, odporúčame kúpiť si pobyt s minimálne polpenziou. 

A ešte máme pre vás dve odporúčania na gastro zážitky. Prvé: užite si raňajky na pláži s výhľadom na more. Druhé: zájdite aspoň raz do reštaurácie Grann Kaz. Má čarovnú atmosféru a historickú dušu. Nachádza sa v bývalom plantážovom dome rodiny Dauban, ktorá kedysi tento ostrov vlastnila. Je zmesou moderného seychelského ducha a anglicko-francúzskeho dedičstva. Ochutnať v nej môžete kreolskú kuchyňu. Hoci sa reštaurácia nachádza mimo rezort, stále patrí do jej teritória. Dosiahnete ju 5 minútovou chôdzou alebo požiadajte, aby vás tam zaviezol bugy.

Rezort má až 5 pláži, každý deň tak môžete byť na inej. Najkrajšia pláž je na konci rezortu, cesta k nej vedie smerom k spa, ďalej cestičkou k rezidencii a potom po schodoch dole a ste tam. Dostanete sa sem aj s bicyklom, musíte ale trochu zamakať do jemného kopca. Pláž je dlhá, široká, na oboch stranách lemovaná žulovými skalami, na palme visí hojdačka ... proste “perfect place” na fotky na instagram, na prechádzu, na pozorovanie východu slnka, či len tak sa prísť okúpať v absolútnom súkromí na nedotknutej pláži. Pláž je tiež miestom kde sa konajú svadby. 

Labriz - bazén
Z bazéna rovno do mora. Foto: CK SATUR

Hlavná pláž, ktorá sa tiahne pozdĺž celého rezortu je tiež krásna, má biely a jemný piesok, okolo nej rôzne relax zóny so sieťkovými hojdačkami visiacimi na palmách, lehátkami, reštauráciami a barom. Len pár metrov od pláže je aj veľký hlavný bazén obklopený zónou pre lehátka rôznych štýlov, detským bazénom, mini ihriskom pre deti, ale aj zmrzlinovým kioskom :)

Na ostrove nie je núdza o športové a zábavné aktivity. Zahrať si môžete plážový volejbal, plážový badminton, ísť na treky rôznych náročností, fitko, požičať si bicykel (zdarma na 1-2 hodiny denne) a s vetrom vo vlasoch objavovať rezort, tenis, beh, plávanie, šnorchlovanie, potápanie (majú padi dive center), open air šachovnica, biliard, stolný futbal, ping-pong, a rezort má dokonca aj odpalisko golfových loptičiek ponad lagúnu, v ktorej sa niekedy zjavia zatúlané baby žraloky alebo raje. Užiť si môžete aj relax a pokoj v spa, ktoré nájdete na konci rezortu obklopené tropickou zeleňou.

Tento ostrovný rezort je rajom pre deti. Čaká ich veľké množstvo zábavných a športových aktivít. Dni môžu tráviť zábavou v mini klube s dvomi veľkými ihriskami s preliezkami, trampolínou, mini golfom, ping-pongom, šachom, stolným futbalom a malou zoo, ale za to s veľa malými korytnačkami, ktoré môžu kŕmiť a pozorovať zblízka.

O tretej nám ide hotelový lodný transfer späť na ostrov Mahé. Je to príjemná 30 minútová jazda loďou, z ktorej máme opäť možnosť pozrieť si ostrov Silhouette z diaľky. Na Mahé vás loď opäť vyloží vo veľkej hotelovej Lounge, v ktorej môžete počkať na váš let, v prípade, že je oveľa neskôr ako lodný transfer. 

Labriz - Norika F.
Palmy, piesok, kokosy a nekonečný oceán. Foto: CK SATUR

Moje tipy čo by ste v hoteli mali určite vyskúšať:

 • požičajte si bicykel a s vetrom vo vlasoch a s pocitom nekonečnej slobody “lietajte” krížom-krážom po celom rezorte, vychutnávajte si pohľady na more, na pláž, na bohatú tropickú zeleň a žulové skaly
 • určite si rezervujte plážovú vilku, má vynikajúcu polohu priamo na pláži a stačí len pár krokov a kúpete sa
 • vyberte sa na aspoň jeden trek a užite si prírodu či doslova tropickú džungľu, rezort vám poskytne aj služby sprievodcu
 • vstaňte skoro ráno a prejdite sa krátkym trekom na miestny cintorín a hneď potom si užite východ slnka na nedotknutej pláži La Passe (časť pláže pri rezidencii)
 • dajte si drink v bare 4th Degree a len tak si tu seďte, pozorujte život okolo a počkajte na farby neba pri západe slnka (nie je tu síce priamy západ slnka, ale hra farieb na oblohe robí aj tak krásne kulisy)
 • aspoň jeden krát sa preneste v histórii a užite si večeru v podobe kreolskej kuchyne v reštaurácii v plantážovom dome, ktorý pred 200 rokmi patril majiteľom ostrova

TOP 5 hotela Hilton Labriz Seychelles Resort and Spa*****

 • poloha na súkromnom ostrove, na ktorom je len tento rezort, malá lokálna dedinka, cintorín a zvyšok tvorí národný park v podobe tropickej džungle
 • široká ponuka aktivít tak pre rodiny s deťmi, ako aj pre páry, kde sa nudiť rozhodne nebudete, ale ak hľadáte pokoj a nič nerobenie, ste tiež na správnej adrese
 • okolo rezortu nájdete až 5 pláži a tak každý deň môžete oddychovať na inej, a tá, ktorá sa tiahne priamo pred rezortom patrí k najkrajším seychelským plážam
 • pre gurmánov má rezort v ponuke až 7 druhov reštaurácií so zameraním na rôzne medzinárodné kuchyne vrátane lokálnej kreolskej
 • pre dovolenkárov, ktorí radi kombinujú pokojnú dovolenku s dovolenkou aktívnou má ostrov niekoľko trekov rôznych náročností, najvyšší vrch Mt. Dauban má 760 m

7. deň: Hilton Seychelles Nordholme Resort and Spa*****

Ostrov Mahé

Presúvame sa späť na Mahé a smerujeme na sever ostrova do štýlového chill & butique hotela zo siete Hilton. Hoci nepatrí k typickým plážovým exotickým hotelom, budete sa v ňom cítiť veľmi príjemne. Má totiž špecifickú atmosféru menšieho a kompaktne usporiadaného hotela, polohu najbližšie k moru ako sa len dá, podmorský svet a fakt pekný štýlový Sunset bar nad vodou. Hotel Hilton Seychelles Nordholme 5* je adults only (len pre dospelých) koncept a je vhodný pre tých, ktorí radi objavujú okolie a netrávia dovolenku len na hoteli. Od hlavného mesta Victoria je vzdialený len 7 km a od známej a obľúbenej pláži Beau Vallon s reštauráciami a barmi len 2 km.

Hilton bazén a pláž
Hotelový areál. Foto: CK SATUR

Hotel má len vilkové ubytovanie (50 viliek), pričom sú vilky osadené kaskádovito v jemnom svahu s čiastočnou mierou súkromia. Najlepšia cesta ako získať predstavu o tom ako rezort a jeho vilky vyzerajú je pohľadom z vody. Všetky vilky majú vaňu s jacuzzi, výhľad na more a na západ slnka. King Villa - Oceanview alebo Oceanfront sú vďaka rozlohe 90 m2 veľmi priestranné, spálňu majú spojenú s obývacou časťou, z ktorej vedie vstup na veľkú terasu s lehátkami a 2 druhmi sedenia a do kúpeľne s jacuzzi, walk-in sprchou a vstupom na terasu. Oceanfront vilky sú priamo pri vode, Oceanview vilky zase vyššie vo svahu. Ocean Pool vilky majú 124 m2, svetlejší nábytok a privátny infinity bazén. Oceanfront pool vilka má 350 m2, polohu blízko mora, 2 samostatné spálne a veľký bazén. 

Stravovanie je možné v podobe raňajok, polpenzie alebo plnej penzie. Ak radi ochutnávate lokálnu kuchyňu alebo plánujete deň tráviť mimo hotel, rezervujte si len polpenziu. Neďaleko hotela, na pláži Beau Vallon, môžete zájsť do niektorej z reštaurácií.

Hotel má 3 malé pláže (naozaj menšieho charakteru) s kúskom piesku a menší koralový útes, ale s veľa rybkami ;). Sú tiež zapojení v projekte trvalej udržateľnosti a obnovy korálových útesov. Okúpať sa môžete aj v infinity pool (inak tiež dobré miesto na pozorovanie západu slnka). Okolo bazéna sú kaskádovito na 2 poschodiach umiestnené lehátka a kabany. Súčasťou rezortu sú 2 reštaurácie a 2 bary, v ktorých hráva živá hudba. Cestou na svoju vilku stretnete rôzne druhy ovocných stromov a tak si ľahko môžete odtrhnúť napríklad mango alebo banán. 

Západ slnka je bonus každej dovolenky. A v tomto hoteli si ho môžete vychutnať z baru nad vodou s ponukou drinkov inšpirovaných ginom. Narátali sme v ponuke viac ako 50 druhov drinkov s ginom. Dokonalú kulisu červeného neba dotvára živá hudba saxofónistu, štebot vtákov, zaľúbené dvojice a partie kamarátov. A nájdite si chvíľku a pozrite sa na nebo, je posiate hviezdami.

Hilton Sunset bar
Hotelový bar pri západe slnka. Foto: CK SATUR

Hotel organizuje rôzne výlety aj ma okolité ostrovy, ponúka tiež možnosti športových aktivít ako kajaky, šnorchlovanie, joga na pláži, spa, či trekovanie so sprievodcom po okolitých kopcoch. 

Norika F. beach
Nádherné Seychely z každej strany. Foto: CK SATUR

Moje tipy čo by ste v hoteli mali určite vyskúšať:

 • západ slnka z baru nad vodou s drinkom inšpirovaným ginom v ruke a živou hudbou – nám chutil aperol spritz s ginom pri saxofóne
 • hlavnú reštauráciu s francúzskym šéfkuchárom a objednať si rybiu polievku Bouillabaisse s cestovinami
 • šnorchlovanie priamo pri hoteli, šnorchlovacie okuliare s plutvami vám požičajú, 2x denne vás zoberú na koralový útes a vysvetlia vám projekt vysádzania koralov

TOP 5 rezortu Hilton Seychelles Nordholme Resort and Spa*****

 • hotel butikového štýlu s príjemnou chill atmosférou neakceptuje deti a tak si môžete svoju dovolenku vychutnať v úplnom kľude
 • poloha blízko obľúbenej pláže Beau Vallon s reštauráciami a barmi
 • všetky vilky sú postavené v štýle malých švajčiarskych chatiek, majú výhľad na more a na západ slnka, vilky s privátnym bazénom panoramatický výhľad  
 • rezort bol postavený pred 60 rokmi a vďaka tomu má zo seychelských rezortov najbližšie k moru – bazén, terasy s barom a reštauráciou či ocean view vilky sú priamo nad morom – už bližšie sa nedá byť
 • hotel organizuje lodné výlety a zaujímavou alternatívou je kombinácia s Hilton Labriz na ostrove Silhouette s jednou z najkrajších pláží na Seychelách


Veríme, že sa vám na Tour de Seychely s našou šéfkou Norikou Fedorovou páčilo, že sme vás inšpirovali, že sa vám teraz dovolenka na Seychelách bude vyberať ľahšie. Radi vám pri výbere vašej dovolenky na Seychelách poradíme a pomôžeme. 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR