TOP 5 zážitkov z infocesty do Ománu

CK SATUR - 07.12.2018

Príjemnou súčasťou práce v cestovnej kancelárii sú aj služobné cesty – tzv. infocesty. Počas nich pre vás naše kolegyne spoznávajú na vlastnej koži, čo vás v tej ktorej destinácii čaká a na čo sa tešiť. Na jednej z takýchto infociest bola aj naša kolegynka Majka, ktorá sa s nami podelila o svoje dojmy z bájneho Ománu.

1. Už samotný let je zážitkom

Do Ománu lietame z Viedne so spoločnosťou Qatar Airways, s najlepšou leteckou spoločnosťou za rok 2017. A postarali sa aj o naše kolegyne, ktoré si tak mohli vychutnať let v businnes class so všetkými výhodami, drinkami jedlami, filmami, hrami, hudbou, Qatar ponožkami na nohách a milými krásnymi letuškami, ktoré nastúpili do práce, aby vám spríjemnili let.

"Let bol naozaj príjemný a zrazu sme boli v Dohe. Keďže sme meškali, pri vystúpení z lietadla nás čakal zamestnanec Qataru, aby nás rýchlosťou blesku previedol k ďalšiemu letu Doha - Salalah. Našich klientov samozrejme nikto čakať nebude, lebo na prestup majú 2 hodiny a to je dostatok času nielen na presun, ale aj na prípadný nákup z tých XY luxusných obchodov, ale aj na kávu, koláčik či fresh džús. Let do Salalahu trvá 2 hodiny, zase s teplým jedlom a nápojmi a milými letuškami," zhodnotila let Majka.


Prečítajte si aj: Odštartujte dovolenku už počas letu do Ománu


2. Prvé dojmy po pristátí

Niekto mi povedal, že Omán je ako Egypt, a tak aj moje očakávania sa rovnali tejto informácii. Ako dobre! Realita teda bola pre mňa skvelá. Letisko v Salalahu je samozrejme menšie ako v Dohe, to sa nedá veľkosťou ani porovnávať, je ale nové, čisté a uniformovaní pracovníci vás neraz prekvapia vetou „Ahoj, ako sa máš“. Nasadli sme do transferového autobusu, smer hotel. Samozrejme zvedavá som pozerala na krajinu, keďže som tam bola prvýkrát a bola som veľmi milo prekvapená. Diaľnice, cesty, ulice, hotely, pláže boli na moje prekvapenie čisté, upratané, bez odpadkov a špakov na zemi. Zato ťavy vám skrížia cestu a vôbec im nevadí, že si komótne a so svojou gráciou vykračujú po diaľnici.

kolegyne na letisku salalah v omanePrivítanie na letisku v Salalah, naše kolegyne milo prekvapilo. FOTO: archív CK SATUR

3. Naozaj kvalitné hotely v Ománe

Päťhviezdičkový Fanar Hotel and Residences nás privítal červenými ružami a kokosovou vodou z čerstvo osekaného kokosu. Keďže je v Ománe  už „vysoká sezóna“, hotel bol obsadený do poslednej izby. Ubytované sme preto boli v hoteli Juweira Boutique 5* a apartmánov v ňom. Je to pekný butikový hotel, kde sú možné apartmány až pre 6 osôb – 3 samostatné izby + obývačka s telkou, 2 balkóny, 2 kúpeľne  so sprchami a ešte jedna kúpeľňa s umývadlom a WC. Stravovať sme sa mohli buď v hoteli Juweira alebo v hoteli Fanar. Jedlo bolo takmer rovnaké, akurát v Juweire bol menší výber, nakoľko je menší a teda aj menej klientov v ňom. Najbližšie pláže boli lagúnová pláž hotela Juweira, super pre neplavcov alebo plavcov, ktorí majú radi pokojné vody bez vĺn, s barom na pláži alebo pláž s otvoreným morom pri hoteli Rotana.

Naša jednotka

Pláže hotela Fanar sú tiež buď v pokojnej lagúne alebo pre mňa očarujúca, piesková pláž s pozvoľným vstupom pri otvorenom Arabskom mori, kde sú mierna vlny a preto aj kúpanie je tu hravé a niekedy aj bláznivé, keď využijete vodné športy, napríklad taký banán. No a bonbónik na konci móla je možnosť vidieť v otvorenom mori delfíny.  Na pláži poctivo sedia a sledujú kúpajúcich plavčíci. Vo veľkom plážovom bare je k dispozícii obed a samozrejme rôzne druhy nápojov vždy s úsmevom. Po celom veľkom areáli je možné okrem

Areál hotela Fanar je výborne vybavený, od rôznych barov, niektoré sa večer menia na a la carte rešturácie, ZOO, športoviská, cvičenie jogy, animácie. A je tam aj strom želaní. Keď si na strom zaviažete stužku, splní sa vám vaše uzlíkové prianie. V areáli sú aj rôzne obchodíky, butiky, kaviarne, shisha bar. V izbách okrem manželskej postele je rozťahovacia sofa – pre 2 menšie deti alebo jedno vačšie dieťa + dalšie dieťa na lôžku rodičov. Alebo samozrejme pre 3 dospelých. Potom sú tu Deluxe Fanar suity buď v hladnej budove alebo v priľahlých vilkách, tie majú 2 miestnosti a 2 kúpeľne.

areal hotela fanar v omaneAreál hotela je plný bazénov a paliem. FOTO: archív CK SATUR

Hotel je vhodný aj pre náročnejších klientov, ktorí si môžu si priplatiť premium balík, kde je napr. prednostný check in so samostatným pultíkom s ich menami, izby s najlepším výhľadom, pri príchode ovocie a víno na izbe, 50% zľavu v SPA a mnohé ďalšie.

Pre najnáročnejších

Počas nášho pobytu sme navštívili aj nádherný hotel z exclusive ponuky päťhviezdičkový hotel Al Baleed Resort Salalah by Anantara, ktorý je vhodný aj pre tých najnáročnejších klientov. Hotel ponúka od  štadardných Premier izieb,  Deluxe izby až po vilky s vlastnými bazénmi. Samozrejme kvalitné SPA, športové vyžitie a detské kluby. Opäť nás sprevádzali po hoteli milí, stále sa usmievajúci ľudia. Pozvanie sme mali aj k obedu, ktorý bol naozaj výnimočný a veľmi chutný s ománskymi špecialitami. Hotel je na plnú penziu a nachádza sa  na nádhernej jemnučko pieskovej pláži.

plaz hotela resort salalah by anantara v omanePriestranná a pohodlná pláž tohto hotela poteší aj najnáročnejších klientov. FOTO: archív CK SATUR

4. Západ slnka v púšti

Vybrať sa na dovolenku do Ománu a vynechať výlet by bola naozaj veľká chyba. Nezabudnuteľný zážitok sme mali z výletu do nádhernej púšte so západom veľkého červeného slnka nad piesočnými dunami. Na začiatku sme nastúpili do džípov, štyroch všetkých rovnakých, označených číslami. Najskôr sme sa viezli po diaľnici aj s ťavami , potom sme odbočili do púšte. Prvá zastávka bola na kadidlovej plantáži s výkladom. No a potom nás už čakala púšť s neopakovateľnými pieskovými dunami a jazdou na džípoch. Bol to skvelý zážitok. Po vyšplhaní sa džípov na duny,  sme vystúpili a pešo sme zdolávali „hory“ piesku, aby sme došli k tomu najlepšiemu miestu, odkiaľ sme pozorovali západ slnka. Tento nádherný pocit mám  v hlave, v srdci a všade tam, kde sa ukladajú tie najkrajšie zážitky. Po zídení z hory piesku sme mali ďalší zážitok, pretože sme našich šoférov  našli spoločne sa modliť pri západe slnka v púšti  (to je jedno z piatich modlení počas celého dňa). Nastúpili sme

5. Salalah so sprievodkyňou

Druhý výlet sme mali do 300 tisícového mesta Salalah aj s miestnou sprievodkyňou, ktorá bola naozaj skvelá. Okrem všetkých povinných informácií nám porozprávala ako sa veľa v Ománe zmenilo od roku 1970, po nástupe vládnutia sultánovho syna Kábusa, ktorý študoval v Londýne a priniesol väčšiu slobodu, možnosť vzdelania a ocenenia pre ľudí do tejto časti sveta. Ukázala nám, čo sa nosí pod abayou, ako sa zoznámila s manželom (teda zaľúbila sa a vydala sa za svoju lásku, nie za toho, ktorého jej vybrali rodičia) a samozrejme nás povodila po všetkých obchodoch, kde má pravdepodobne príbuzných – zlatníctva, bylinkovú lekáreň, kde boli okrem mastičiek a olejčekov z kadidla, aloe vera a aj magnetky, šatky, šále.

 

Sme doma,  ale plní skvelých pocitov so super hotela Fanar, z nádherných jemnučko pieskových bielych pláží, výborného a veľmi chutného jedla v neposlednom rade z leteckej spoločností Qatar Airways.

 

 

 

 

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness