Hoci sa nemôžeme pochváliť tým, že sa v horúcej TOP 10 nachádza niektorá zo slovenských atrakcií, otvárajú sa nám iné možnosti. Cestovatelia, ktorí dajú na tipy a triky odborníkov, sa určite nezaprú a navštívia minimálne jedno z miest, ktoré Lonely Planet do svojho rebríčka zaradil.

1. Peloponéz, Grécko

peloponez, grecko, dovolenka, leto, letna dovolenka, poznavacka, poznavaci zajazd, satur

Peloponézsky polostrov ukrýva krásne miesta.

FOTO: desitphotos.com

Najhorúcejšou atrakciou tohtoročnej letnej dovolenky pri mori je podľa portálu grécky Peloponézsky polostrov. Napriek tomu, že väčšina turistov si za svoj cieľ vyberá známe ostrovy ako Kréta, Korfu či Rodos, práve Peloponéz v sebe ukrýva tajomstvá, ktoré mnohí doteraz neobjavili.

Polostrov v sebe spája nádherné pláže, históriu antických štátov, ale aj región známy pre svoje víno, ktorý sa rozprestiera v okolí Nemea.

Punc jedinečnosti dodáva Peloponézu Olympia, miesto, kde sa v staroveku konali Olympijské hry. Na pláži Navarinos sa zasa všetci, ktorí milujú objavovanie sveta pod morom, môžu ponoriť k vraku lode.

Pri tomto gréckom polostrove sa nedajú opomenúť ani olivové háje a olivový olej z regiónu Kalamata. V múzeu olivového oleja v Sparte sa všetky zvedavé povahy dozvedia, ako sa práve tento olej vyrába.

Ako vidíte Grécko má svojím návštevníkom čo ponúknuť. Skúste tento rok namiesto klasickej dovolenky pri mori vyskúšať niektorý z poznávacích zájazdov, ktoré vám ponúka cestovná kancelária Satur.

2. Aarhaus, Dánsko

dansko, leto, poznavacka, poznavaci zajazd

Dánsko stojí za to, aby ste ho spoznali.

FOTO: depositphotos.com

Druhé najväčšie mesto Dánska sa už v roku 2017 bude pýšiť tým, že sa stane európskym hlavným mestom kultúry a európskym regiónom gastronómie.

Už teraz je ale v tomto meste mnoho miest, ktoré sa oplatí vidieť. Medzi ne patrí nový verejný priestor s názvom Dokk1, ktorý je domovom najväčšej škandinávskej knižnice. Stojí za to vidieť aj prístav či navštíviť hudobný festival alebo rôzne múzeá.

Dánsko nepatrí k destináciám, kde by sme mohli stráviť letnú dovolenku. Napriek tomu je to ale krajina, ktorú sa oplatí navštíviť. A ako lepšie sa dá precestovať, ak nie so spoznávacím zájazdom? Vyberte si ho aj vy!

3. Benátky, Taliansko

benatky, taliansko, dovolenka, letna dovolenka, poznavacka, poznavaci zajazd

V Benátkach prežijete krásny výlet.

FOTO: Depositphotos.com

Aký by to bol rebríček najkrajších európskych miest, ak by v ňom chýbali Benátky? Rovnako sa na to pozerá aj tím Lonely Planet, ktorý zaradil toto mesto na tretiu priečku zoznamu.

Navyše má rok 2016 pre mesto aj ďalšiu pridanú hodnotu. Tento rok si totiž pripomínajú 500. výročie geta, ostrova v srdci tohto mesta, ktoré sa stalo domovom pre židovské obyvateľstvo. Negatívny význam slova geto sa tu ale stráca. Práve naopak, dokázali ho zmeniť tak, aby z neho išiel pocit cnosti a dôležitosti.

Ak ste doteraz v Taliansku strávili len letnú dovolenku pri mori, možno je načase, aby ste si urobili okruh po najväčších pamiatkach a najkrajších miestach krajiny. S CK Satur si svoje spoznávací zájazd určite vyberiete.

4. Dordogne, Francúzsko

dordogne, francuzsko, leto, dovolenka, poznavacka, poznavaci zajazd

Vo Francúzsku sú ešte stále miesta, ktoré treba objaviť.

FOTO: Depositphotos.com

Nikde inde na svete neexistuje podobné „umenie žiť“ ako v departmente Dordogne na juhozápade Francúzska, uvádza sa pri opise tohto miesta v Lonely Planet. Miesto, ktoré skôr vyzerá, že sa vám o ňom len sníva, je plné zámkov, stredovekých miest či orechových hájov. Výnimočnosť dopĺňajú gurmánske dedinské bistrá a sobotný trh, kde si každý nájde niečo pre seba.

Do Francúzska sa môžete vydať aj za objavovaním netradičných miest. Či už by ste sa chceli prejsť cestou francúzskych vín, lákajú vás potulky Parížom, návšteva Disneylandu alebo spoznanie krásnych ostrovov, všetky možnosti nájdete v ponuke CK Satur.

5. Ľvov, Ukrajina

lvov, ukrajina, poznavacka, poznavaci zajazd, satur

Hoci Ukrajina nezažíva práve najlepšie obdobie, v jej mestách sa stále dajú nájsť krásne zákutia.

FOTO: depositphotos.com

„To najlepšie, čo môže Ukrajina ponúknuť,“ aj takto opisuje portál ukrajinské mesto Ľvov na západe krajiny. Zaujímavé sú festivaly, vďaka ktorým je toto mesto známe po celom svete. Prirovnávajú ho dokonca k Prahe či ku Krakovu, za čo vďačí architektonickým pokladom, ktoré tu turisti nájdu.

6. Warwickshire, Anglicko

warwickshire, velka britania, anglicko, vylet, poznavacka, poznavaci zajazd, satur

Ukryté miesta Veľkej Británie stále čakajú na to, aby ste ich odhalili.

FOTO: archív CK Satur

Nájsť si dôvod, pre ktorý zaujme toto tradičné anglické grófstvo, je veľmi jednoduché. K jeho sláve prispelo najmä to, že ide o rodisko dramatika Williama Shakespeara. Navyše práve tento rok si celý svet pripomína 400 rokov od jeho úmrtia.

Okrem toho je ale Warwickshire oblasťou vznešených hradov alebo historických trhov. Pozornosť si zaslúži najmä hrad Kenilworth Castle, kde je ešte aj dnes izba kráľovnej Alžbety I..

Veľká Británia sa dostane pod kožu aj vám. So spoznávacími zájazdmi CK Satur sa prejdete zákutiami Londýna, navštívite Edinburgh a dokonca sa môžete vydať aj po stopách Loch Ness.

7. Extremadura, Španielsko

extremadur, spanielsko, leto, dovolenka, letna dovolenka, satur, poznavacka, poznavaci zajazd

Španielsko to nie je len more, pláž a letná dovolenka.

FOTO: Depositphotos.com

Jedna z najznámejších krajín Európy ešte stále ukrýva miesta, ktoré boli doteraz pred zrakmi turistov skryté. K takým patrí aj región Extremadura. Urobí radosť najmä cestovateľom, ktorí túžia po tom, aby si vyskúšali pravý španielsky život.

Nájdete tu známe historické mesto Merida s pozostatkami z obdobia rímskej kultúry. Okrem toho je región známy aj vďaka vychýreným tapas barom.

Väčšina Slovákov si vyberá najmä letnú dovolenku v Španielsku. Ale ak chcete zažiť niečo nové a spoznať z tejto krajiny viac, čo tak vybrať si niektorú z možností poznávacích zájazdov. Nezáleží na tom, či by ste si radi pozreli Madrid, Valenciu či Barcelonu alebo vás láka spoznávacia plavba. V cestovnej kancelárii Satur nájdete presne to, po čom túžite.

8. Východné pobrežie Tenerife

tenerife, ostrov, spanielsko, leto, letna dovolenka, poznavacka, poznavaci zajazd, satur

Jedinečný lávový ostrov objavíte, keď sa vydáte kúsok ďalej od krásnych pláží na Tenerife.

FOTO: Depositphotos.com

Najväčší ostrov Kanárskych ostrovov, ktoré patria k Španielsku, ponúka veľa možností na objavovanie čarovných zákutí. Len kúsok od plných a hlučných rezortov s all inclusive službami v ňom objavíte mimoriadny ostrov sopečného pôvodu, plný rybárskych dedín a dramatických útesov.

Na východné pobrežie Tenerife sa doteraz zabúdalo. Nachádza sa tu ale napríklad najlepšia pláž celého ostrova.

Užite si aj vy skvelú dovolenku v Španielsku >>

9. Texel, Holandsko

texel, holandsko, ostrov, leto, letna dovolenka, poznavacka, poznavaci zajazd, satur

Ostrov Texel zatiaľ veľa cestovateľov neobjavilo.

FOTO: Depositphotos.com

Ostrov je obľúbený najmä medzi dánskymi a nemeckými turistami, vo všeobecnosti patrí ale k menej známym miestam. Od holandskej pevniny je vzdialený len niekoľko kilometrov. Odmenou za krátku cestu sú prázdne pláže s bielym pieskom a borovicové lesy. Ak si naplánujete cestu na toto miesto pár dní pred koncom júna, môžete sa zúčastniť najväčšej fregaty katamaranov na svete.

Holandsko každý z nás pozná ako krajinu tulipánov, ale ukrýva aj ďalšie tajomstvá. Nechajte sa zlákať spoznávacími výletmi do Holandska s CK Satur a určite neoľutujete.

10. Severná Dalmácia, Chorvátsko

chorvatsko, leto, sibenik, dovolenka, letna dovolenka, dovolenka pri mori, poznavacka, poznavaci zajazd, satur

Aj v Chorvátsku nájdete mnohé miesta, ktorá vám možno doteraz unikali.

FOTO: archív Satur.sk

Severná Dalmácia spája všetky najdôležitejšie kultúrne body Jadranu, pričom práve tu môžete nájsť niektoré z európskych najnedotknutejších miest.

Dôležitý dopravný uzol leží v krásnej prírode, zo všetkých miest ponúka výhľad na more.

Najkrajšie národné parky Chorvátska a iné nepoznané miesta tejto krajiny objavíte s poznávacím zájazdom od Saturu.

Autor: Satur.sk

Láka vás poznávanie iných krajín? Vyberte si z ponuky poznávacích zájazdov CK Satur!


Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness