Teleráno na cestách čaká tentokrát iný level zážitkov

CK SATUR - 29.10.2018

Spojenie oddychu a poznávania do jedného čaká na prelome októbra a novembra na štáb Telerána na cestách. Plavba Stredomorím na výletnej lodi spoločnosti MSC Cruise je dovolenkou, o ktorej mnohí snívajú. Ubytovaní ste v jednom „hoteli“, no zároveň spoznávate rôzne miesta. Čo počas piatich dní na MSC Fantasia Adriana zažije?

Nalodenie v katalánskej metropole

Prvou zastávkou štábu projektu Teleráno na cestách bude Barcelona. Na poznávanie všetkých krás tohto mesta síce veľa času nebude, no skvelým zážitkom je aj samotný prístav, z ktorého bude Adriana s kameramanom na plavbu vyrážať. Prístav sa nachádza v štvrti Barceloneta a oproti iným prístavom je tu veľa zelených plôch s prvkami pouličného moderného umenia. Prístav začína pamätníkom so sochou Krištofa Kolumba (Mirador de Colom) ukazujúceho na šíre more. Za pamätníkom sa tiahne hlavná tepna mesta – promenáda La Rambla s množstvom obchodíkov a reštaurácií.

Lodny pristav v meste barcelona
Z lanovky sa vám naskytne výhľad nielen na prístav, ale aj celé mesto. FOTO: depostiphotos.com

Barcelonský prístav je dôležitým dopravným uzlom a denne sa tu premelie množstvo turistov z výletných lodí, i návštevníkov mesta. Súčasťou prístavného komplexu je preto multikino, obchodné centrum s množstvom obchodov, barov, reštaurácií a morské akvárium obsahujúce viac ako 8 000 rýb a viac ako 10 žralokov. Zaujímavosťou je, že tento komplex sa nachádza na umelo vybudovanom polostrove, ku ktorému sa dá dôjsť netradične aj po dlhom visutom moste, ktorý pripomína morské vlny.

Známou atrakciou prístavu, ktorá dotvára aj panorámu mesta je miestna lanovka, ktorá vyvezie turistov po 752 metrov dlhej dráhe na kopec Montjuic. Na kopci sa nachádza palác so záhradou, ako aj známou „tancujúcou“ fontánou - Fontana Magica.

Nuda na palube výletnej lode nehrozí

Výletná loď MSC FANTASIA bola postavená v roku 2008. Táto majestátna loď poskytuje maximum pohodlia, zábavy a kvalitných služieb. Kapacita lode je 3274 pasažierov a 1332 členov posádky. Celkovo má loď 18 palúb, z toho 15 pre pasažierov. K vybaveniu lode patrí: MSC AUREA SPA a fitnes centrum, MSC YACHT CLUB, 5 bazénov (1 krytý), tobogan, 12 víriviek, kaderníctvo, kozmetika, multifunkčné športoviská, vonkajšia bežecká dráha, divadlo, 4D kino. Nechýbajú ani večerné show, disko, kasíno, animácie, detské kluby, Play Station herňa, Formula 1 simulátor, knižnica, Wi-Fi za poplatok, obchody, 6 reštaurácií a 14 barov. Adriana vám postupne predstaví jednotlivé „zákutia“ lode, na ktorej vám nuda určite nehrozí.

Plavba vyletnou lodou msc fantasiaHotel na vode, výletná loď MSC Fantasia ukrýva až 15 palúb. FOTO: archív CK SATUR

Program plavby výletnou loďou

Plavba

Zastávky

Čas

1. deň

Barcelona, Španielsko

nalodenie

2.deň

Ajaccio, Korzika

12:00 – 19:00

3. deň

Civitavecchia, Taliansko

7:00 – 19:00

4. deň

La Spezia, Taliansko

7:00 – 19:00

5. deň

Janov, Taliansko

vylodenie

Z paluby aj za poznávaním

Navštíviť 3 krajiny za 5 dní bez stresu z prestupov a presunov sa vám len tak ľahko nepodarí. Počas plavby za Perlami Stredomoria na výletnej lodi MSC Fanatasia je na programe, okrem španielskej Barcelony, francúzsky ostrov Korzika a talianska čižma s dvoma zastávkami. Na vybraných plavbách, rovnako ako na tejto nechýba ani naša sprievodkyňa, ktorá bude sprevádzať našich klientov a Adrianu nielen na lodi, ale aj mimo nej. Okrem poznávania všetkého, čo loď ukrýva, čakajú na Adrianu aj výlety.

Napoleonovo mesto

Ajaccio je prístavné mesto ležiace na západnom pobreží ostrova Korzika. Hlavné mesto ostrova je najväčším na ostrove a sídli tu mnoho významných štátnych i miestnych inštitúcií. Čo ale preslávilo toto mesto najviac je jeho rodák - Napoleon Bonaparte. V celom meste je cítiť ducha najslávnejšieho Korzičana. Nachádza sa tu jeho rodný dom Maison Bonaparte, kde vyrastal. V Palais Fesch, postavenom Napoleonovým strýkom, je umiestnená úchvatná zbierka talianskeho umenia získaného počas Napoleonovho talianskeho ťaženia. Ajaccio je v súčasnej dobe významným prístavom a zároveň moderným mestom s čulým turistickým ruchom, ktorého rozmach podporujú príjemné klimatické podmienky rovnako ako historické pamiatky. Mesto sa môže chváliť troma tisíckami hodín slnka ročne a teplota aj v zime neklesá pod 14 ° C. Turisticky príťažlivé sú tunajšie skvelé reštaurácie a kaviarne, prístav plný jácht a kasíno.

Mesto ajaccio na korzikePrístav mesta Ajaccio bude počas druhého dňa zastávkou výletnej plavby. FOTO: depositphotos.com

Farebné mestečká v skalách

Celodenný výlet do oblasti Cinque Terre bude určite nezabudnuteľným zážitkom. Päť terasovito postavených dedín ligúrskeho pobrežia, je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Od roku 1874 ich spája železničná trať medzi Janovom a La Spezia – miestom, kde zakotví aj výletná loď so štábom Telerána na cestách . Dedinky pôsobia ako by tu stáli odjakživa a patrili do miestnej prírodnej scenérie. Okolitá krajina je prekrásna a nabáda k nekonečným prechádzkam, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady. Skalnaté západné pobrežie regiónu Ligúria nebolo v minulosti práve vhodným miestom pre osídlenie a obživu. Avšak aj tu sa miestni prispôsobili prírodným podmienkam a v priebehu vekov si začali stavať svoje domčeky vo zrázoch. Každý mal inú farbu a bol postavený v inej výške. Pôvodní obyvatelia boli predovšetkým rybári a vinohradníci. Okolo svojich obydlí zúrodnili pôdu a mestá obklopili terasovitými vinohradmi. Oblasť bola vyhlásená národným parkom a od tej doby je pod neustálym prílivom návštevníkov, preto sa talianske úrady rozhodli, že sa do oblasti bude platiť vstupné, aby sa počet turistov selektoval.

Cinque terre v talianskuNehostinné útesy sa stali domovom pre rybárov a vinohradníkov, ktorí tu spoločne vytorili čarovné miesta. FOTO: archív CK SATUR

Kombinácia oddychu a poznávania to je plavba na výletnej lodi. Ak vás tento typ dovolenky láka už dlhšie určite si nenechajjte ujsť instagramové  účty satur_travel a adriana_polakova, ako aj na náš Facebook. Tešiť sa môžete aj na vstup do Telerána a následne zaujímavé reportáže.

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness