Richard Pikulík: Na jarnú lyžovačku s animátormi v Rakúsku budeme ešte dlho spomínať

CK SATUR - 14.03.2019

Minulý rok sme zimnú športovú akadémiu rodinného klubu Planet Fun odštartovali, a teraz sa rozrástla aj do ďalších hotelov. Čo všetko ste mohli počas jarných prázdnin a lyžovačky v Rakúsku zažiť sa dozviete v rozhovore s naším šéf animátorom Rišom a animátorkami Veve a Paťkou.

Úvodom by sa patrilo Riša predstaviť. S našou cestovanou kanceláriou spolupracuje na pozícii animátora už piaty rok. Pričom posledné 3 roky strávil leto ako animátor v najvyhľadávanejšej, no o to náročnejšej destinácií – na Severnom Cypre. Od minulého roka má ako šéf animátor na starosti koordináciu všetkých animátorov, od výberového procesu až po starostlivosť o nich v tej ktorej destinácii. Medzi klientami patrí medzi tých animátorov, podľa ktorých si vyberajú svoju ďalšiu dovolenku. Pri minuloročnom štarte športovej akadémie mu lyžovanie zmaril apendix, o to viac bol motivovaný si tento rok lyžovanie s klientami na svahoch zažiť.

V Rakúsku na lyžiach ako doma

Rišo, ty si strávil počas jarných prázdnin 2 týždne v rakúskom hoteli Frühauf, aké sú tvoje prvé dojmy po návrate. Prípadne ak to vieš porovnať s letom?

Už po príchode ma hotel očaril svojou polohou hneď pri zjazdovke, útulnosťou a rodinnou atmosférou. Priateľsky a ústretový prístup zo strany majiteľa a personálu, sa niesol celým naším pobytom v hoteli, kooperovali počas celého trvania pobytu, vďaka čomu sme pre klientov mohli pripraviť super akcie.

Animátori romi luki a risoRakúske Alpy si deti i animátori počas jarných prázdnin užili dosýta. FOTO: archív CK SATUR

Musím povedať, že rozdiel oproti letu je zásadný, je to hotel, kde sa vieme ku klientovi dostať oveľa bližšie ako pri obrovských letných hotelových komplexoch, kde sa s klientami stretnete naozaj len pri programe. Tu sme boli pokope celý čas a najmä v tom spočíva čaro tohto hotela, že je tu všetko „pokope“ – hotel, zjazdovky, wellness, reštaurácia - s klientami sme sa dennodenne nespočetne veľakrát stretávali a vzťahy boli o to srdečnejšie a myslím, že si vďaka tomu na zimnú lyžovačku s animátormi budú ešte dlho spomínať.

Obzvlášť druhý týždeň nášho pobytu bolo veselo. Väčšina klientov boli naši známy a môžem povedať, že už aj priatelia z leta a o to bola atmosféra družnejšia a trávili sme spolu celé dni ako obrovská partia.

Aký ste mali program počas dňa?

Doobedie patrilo pokročilým kvôli lepším podmienkam na svahu a malým lyžiarskym začiatočníkom sme sa venovali poobede, keď boli svahy prázdnejšie a sneh poddajnejší. Tento rok sme animácie z programu len pre deti rozšírili a zamerali sa aj na zábavu dospelých resp. celej rodiny. Všetci si tak mohli vyskúšať rodinné Saturoviny, show Milujem Slovensko, ale aj akcie, ktoré organizoval samotný majiteľ a my sme ich zaradili do nášho programu – napríklad večerná jazda s fakľami, sánkovačka, ale aj večerná párty pred hotelom.

Strava na hoteli bola fantastická, všetci si pochvaľovali a takmer všetci pribrali. Aj v reštaurácii sme mali vytvorenú akoby slovenskú zónu – všetci sme boli pokope. Decká sa tešili zo spoločných večerí. A super boli aj oslavy narodenín, ktorých sme počas dvoch týždňov zažili naozaj neúrekom – majiteľ pripravil oslávencovi tortu a  mohli sme tak oslavovať medzi „svojimi“.

Hlavnou úlohou športovej akadémie je naučiť deti lyžovať prípadne zlepšiť techniku tým starším. Podarilo sa?

Určite. Drobci sa veľmi šikovne naučili základom lyžovania, stalo sa aj, že už v prvé poobedie sme s tými zdatnejšími zjazdili aj tie väčšie kopce. Samozrejme ten progres je individuálny – no deti boli motivované, prechádzali z levelu do levelu a bola super zábava. Na konci týždňa sme mali preteky všetkých kategórii a rodičia si pod svahom mohli pozrieť pokroky, ktoré ich ratolesti za týždeň dosiahli.

Animátori planet fun s deťmi na svahu
Deti sa s animátormi nielen naučili lyžovať, no zlepšili si aj techniku lyžovania. FOTO: archív CK SATUR

A keby si mal vypichnúť jeden TOP zážitok počas vášho pôsobenia, čo by to bolo?

Určite by som spomenul večernú jazdu s horiacimi fakľami. Ono totiž nešlo ani o tú jazdu – tá trvala pár minút  – ale o ten spoločne strávený čas. O štvrtej sme sa stretli a išli sme spolu hore na svah – všetci 35-ti sme zjazdili svah asi do polky na chatu, kde bolo pripravené občerstvenie, nechýbal schnaps pre veľkých a jablkový džús v poldecákoch aj pre malých lyžiarov, ktorí hneď podrástli. Atmosféra na chate uprostred hôr s krásnym výhľadom bola čarovná, aj tu sme oslávili jedny narodeniny a musím dodať, že všetko bolo grátis, skrátka pripravené pre klientov. Samotné lyžovanie s fakľami prebieha raz za týždeň (vo štvrtok) na svahu, kde sa koná večerné lyžovanie – kúsok od hotela a odštartuje ho ohňostroj. A hoci je to skôr aktivita pre dospelých, keďže deti samozrejme s fakľami nelyžovali, užili si ju všetky vekové kategórie.

Prvé dva týždne sme boli traja (ja, Luki a Romi) a potom na posledný týždeň nás vystriedali 2 animátorky (Veve a Paťka), ktoré boli dovtedy v hoteli Falkensteiner Sonnenalpe 5*. Veď posúdťe sami hodnotenie lyžovačky s animátormi priamo od animátoriek.

Veve a Paťka: Veľký zážitok, nové priateľstvá a už teraz sa tešíme na leto!

Baby ako by ste zhodnotili svoj týždeň jarných prázdnin v hoteli Falkensteiner?

Veve: Hneď po príchode nás očaril moderný hotelový komplex a jeho poloha priamo pri svahu. Hotel je prispôsobený pre rodiny s deťmi, pre ktoré je perfektne vybavený, dvojposchodový detský kútik, či detský bazén so šmykľavkou a wellness. Zamestnanci hotela boli veľmi milí, usmievaví a nápomocní v každom smere, dokonca sme sa stretli s čašníkmi zo Slovenskej a Českej republiky, a tak sme sa cítili naozaj ako doma.

Paťka: Dopomohol k tomu aj fakt, že veľká časť hotelových hostí bola česko-slovenská. Musíme veľmi pochváliť kuchárov v tomto hoteli, lebo ich výtvory boli naozaj kulinárskym zážitkom. Bohaté švédske stoly na raňajky a obed, a na večeru výber jedla z menu a k tomu pohár kvalitného vínka z vínnej karty určite treba zažiť. Keby sme nelyžovali určite by sme sa po týždni z hotela museli odgúľať.

Aké boli podmienky na lyžovanie?

Veve: Stredisko ponúkalo mnoho možností pre lyžiarov každej úrovne.110 km zjazdoviek, 30 vlekov pri ktorých bol každý jeden vlekár nápomocný a milý. Stredisko bolo vybavené šesťsedačkami, štvorsedačkami, kabínkovými lanovkami aj pomami. Veľkou výhodou strediska je jeho poloha na hraniciach s Talianskom, kde je väčšinu sezóny krásne slnečné počasie, ktoré potešilo aj nás.

Animátorky s deťmi na svahu v rakúskuLyžovania s deťmi sa zúčastnil aj maskot Delfi. Foto: archív CK SATUR

Ako prebiehala výuka lyžovania a program počas dňa?

Paťka: Doobeda lyžovali pokročilí lyžiari, vzhľadom na upravenosť zjazdoviek, a poobedie patrilo začiatočníkom v miestom funparku. Naše dni neboli len o lyžovaní, ale aj o zábave. Každý deň bol tematický a niečím zaujímavý. Deti mohli zažiť karneval, na ktorý si vlastnoručne vyrobili masky, guľovačku, či lyžovanie s Delfim, ktoré nám asi najviac utkvie v pamäti. Delfi upútal na seba veľkú pozornosť a stal sa terčom všetkých objektívov naokolo a potešil nejedného malého lyžiara. Každý večer sme spoločne trávili čas na recepcii alebo v spoločenskej miestnosti. Nesmela chýbať naša obľúbená minidisco, kartové hry, či aktivity s rodičmi. Nezabudli sme ani na spoločnú večeru, kedy sme zjedli asi najviac dezertov za celý týždeň.

Veve: Deti za celý týždeň urobili veľké pokroky v lyžovaní. Zlepšili si techniku, zjazdili aj tie najväčšie zjazdovky, prekonali strach a tí najmenší sa naučili základom lyžovania. Na konci týždňa si všetci zmerali sily v záverečných pretekoch, pri ktorých sme sa skvelo zabavili.

Animátorky s deťmi na svahu v rakúsku
Veve a Paťka s malými lyžiarkami na svahu v stredisku Nassfeld. FOTO: archív CK SATUR


Prečítajte si aj:

Matej Šiarnik: Krásne počasie, jarné teploty a množstvo zábavy počas lyžovačky v Taliansku


Lyžovačka s animátormi v Rakúsku v číslach:

  • 5 vysmiati animátori
  • 61 veselých detičiek a 88 spokojných dospelých
  • 21 dní lyžovania

Rád by som sa aj touto cestou poďakoval všetkým animátorom a najmä naším klientom ktorí sa postarali o nezabudnuteľné tri týždne jarných prázdnin v jednotlivých hoteloch.

VIDEO: Na čo sa ešte môžete tešiť v rodinnom klube Planet Fun?

Jarné prázdniny sú za nami a tu už sa všetko chystá na to, aby ste si užili leto s našimi animátormi rodinného klubu Planet Fun. Tento rok sa na vás teší až 65 animátorov v a ešte viac športových akadémií. Vyberte si zo širokej ponuky a vaša letná dovolenka v roku 2019 sa aj vďaka nim stane nezabudnuteľnou.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness