Loď je naozaj nádherná v každom zmysle tohto slova. Architektúra a dizajn sú dotiahnuté k dokonalosti vďaka starostlivosti a pozornosti voči každému detailu. A to si nemyslí len generálny riaditeľ spoločnosti Royal Caribbean International, ale aj výletníci, ktorí už majú prvú okružnú plavbu za sebou. Na tejto „obryni“ s váhou 227-tisíc ton objavíte 20 reštaurácií, 23 bazénov, Central Park (áno, skutočný park uprostred lode), 24 výťahov pre hostí, najvyššiu šmykľavku na mori, najhlbší bazén na mori, dvojposchodovú reštauráciu so špecialitami Wonderland, 11 252 umeleckých diel, robotických barmanov, virtuálne balkóny, 2100 členov posádky a množstvo ďalších zaujímavostí.

1. Promenáda, kde opäť prežijete svoje detstvo

Loď Harmony of the Seas je rozdelená na sedem tematických oblastí. Jednou z tých najzaujímavejších je promenáda. Prvá vec, ktorú spozorujete pri prechádzke po promenáde na palube číslo šesť je vôňa stánku s hotdogmi, grilovanej papriky a cibule servírovanej s párkom. Potom začujete hudbu a smiech prichádzajúci z kolotoča, na ktorom sa vozia deti aj dospelí. Ešte o kúsok ďalej sa začne šíriť vôňa pukancov, hluk z pasáže a krik ľudí spúšťajúcich sa dole dlhým „hrdlom“ toboganu Ultimate Abyss. Vychutnať si môžete aj všetky pôžitky pre dospelých, ktoré vám pripravia v Starbuckse a margarita bare.

harmony of the seas, plavby, okruzne plavby, vyletne plavby, plavby lodou, boardwalk

Na promenáde si môžete dať hot dog, pukance alebo sa povoziť na kolotoči.

FOTO: royalcaribbean.com/harmonyoftheseas

2. Skutočný Central Park

V súlade s témou „krajší a čistejší New York“ je Central Park vonkajší zelený priestor v strede paluby číslo 8. Voňajú tu čerstvé kvety a prostredie vyzerá tak trochu ako mestské múzeum. Park je lemovaný reštauráciami s vonkajším sedením, aby si každý pasažier mohol užiť slnko. Ale tým najlepším, čo človek môže urobiť, je chytiť stôl v centrálnom bare, priniesť si knihu a zabudnúť, že sa nachádza uprostred výletnej lode.

harmony of the seas, plavby, okruzne plavby, vyletne plavby, plavby lodou, central park

Posedieť si v Central Parku už nemusíte len v New Yorku.

FOTO: royalcaribbean.com/harmonyoftheseas

3. Večera ako v Krajine zázrakov

Samozrejmosťou na lodi je hlavná reštaurácia a množstvo barov, kde si každý vyberie, na čo má chuť. Počas okružnej plavby nehrozí ani nedostatok špeciálnych reštaurácii. K dispozícii je všetko do Izumi Hibachi & Sushi, Jamie’s Italian, Chops Grille až po mexickú chute v reštaurácii Sabor.

Úplne výnimočný zážitok je však Wonderland. Do reštaurácie inšpirovanej príbehom o Alici v Krajine zázrakov vedie vchod pripomínajúci králičie nory. Dvojposchodovú reštauráciu zdobia tak trochu „psychedelické“ umelecké diela a zamatové kabíny. Menu je napísané neviditeľným atramentom, po ktorom treba najskôr prejsť vodou, aby sa objavili písmená. Ponuka, ktorá sa zrazu zjaví, tiež nie je žiadna klasika..

harmony of the seas, plavby, okruzne plavby, vyletne plavby, plavby lodou

Reštaurácia Wonderland ponúka neobvyklý zážitok.

FOTO: royalcaribbean.com/harmonyoftheseas

4. Vnútorné kabíny s nečakaným „výhľadom“

Výletná loď Harmony of the Seas posunula vnútorné kabíny na vyšší level. V interiéri sa nachádzajú „virtuálne balkóny“, ktoré premietajú zábery z kamery pripevnenej na boku lode. Všetky miesta okružnej plavby tak budete mať ako na dlani a už vám nikdy žiadny zaujímavý výhľad neujde. A keď si budete chcieť nerušene pospať, stačí projekciu vypnúť.

harmony of the seas, plavby, okruzne plavby, vyletne plavby, plavby lodou

Vnútorné kajuty vám už nikdy nebudú pripadať nudné.

FOTO: royalcaribbean.com/harmonyoftheseas

5. Adrenalínová jazda na tobogane Ultimate Abyss

Možno vás to prekvapí, ale spoločnosť Royal Caribbean zamestnáva chlapíka menom Brendan Walker, okuliarnateho, holohlavého Brita, ktorý sa celý život venuje skúmaniu chemických procesov v mozgu, ktoré súvisia so vzrušením. Preto sa mu hovorí aj „profesor napätia“. Práve jeho zásluhou vznikla neobyčajná kĺzačka Ultimate Abyss, dlhá 45 metrov. Všetkých adrenalínových šialencov čaká „prepad“ o desať palúb. Na tobogan nastúpia na najvyššej – šestnástej palube a na konci jazdy sa ocitnú na palube číslo šesť. Jazda pritom trvá len 17 sekúnd a vždy, keď si myslíte, že už ste sa prispôsobili, príde ďalšia nečakaná zákruta.

harmony of the seas, plavby, okruzne plavby, vyletne plavby, plavby lodou

Najdlhší tobogan (na foto fialový) vás cez desať palúb dostane za 17 sekúnd.

FOTO: royalcaribbean.com/harmonyoftheseas

6. Posedenie v Bionic bare

Lodný Bionic bar na palube v podstate predstavujú dve robotické paže pod stropom plným fliaš. Sú vopred naprogramované tak, aby dokázali namiešať drinky podľa presne určených špecifikácií. Stačí si objednať svoj drink cez iPad, sledovať obrazovku vedľa baru a počkať, kým je drink hotový. Potom sa už každý môže pohodlne usadiť a sledovať šou. Jedinou nevýhodou tohto baru, že roboti (zatiaľ) nie sú takí dobrí terapeuti ako klasickí barmani.

harmony of the seas, plavby, okruzne plavby, vyletne plavby, plavby lodou, bionic bar,

Máte chuť na drink, ale nechcete sa rozprávať s barmanom? Bionic bar je pre vás ideálny!

FOTO: royalcaribbean.com/harmonyoftheseas

7. Bar namiesto výťahu

Jednou z najlepších vychytávok, ktorú  musíte počas plavby loďou otestovať, je Rising Tide Bar. Svoju cestu začína ako malý lounge situovaný uprostred nákupnej pasáže, ale približne každých desať minút zatvorí dvere a všetkých hostí vo vnútri vyvezie o tri poschodia vyššie do Central Parku. Tu sa z neho stáva bar s vonkajšou záhradou.

8. Všade samé umenie

Od veľkých hláv z kovu, ktoré zdravia pasažierov na Kráľovskej promenáde, cez záhradné sochy v soláriu až po psychedelické kúsky na stenách Wonderlandu. Umenie je na výletnej lodi Harmony of the Seas doslova všade. Nie sú to však scény z pláže ako na mnohých iných lodiach. Niektoré sú vyslovene provokatívne a dávajú cestujúcim priestor obdivovať aj niečo iné okrem oceánu naokolo.

harmony of the seas, plavby, okruzne plavby, vyletne plavby, plavby lodou

Aj umenie je na lodi Harmony of the Seas iné, ako na iných výletných lodiach.

FOTO: royalcaribbean.com/harmonyoftheseas

9. Zábava, akú inde nezažijete

Čo sa môže hodiť k horúcim letným nociam viac ako muzikál Pomáda? Hit z Broadwaya je jedným z obľúbených predstavení na lodi. Muzikál Columbus je pôvodným námetom spoločnosti a rozpráva príbeh Kolumbovho bratranca plaviaceho sa do Karibiku. Na lodi ožívajú obľúbené postavy z príbehov Shrek, Madagascar a Kung Fu Panda, s ktorými si môžu najmenší námorníci urobiť selfie. Úžasné predstavenia predvádzajú herci v Aquatheater. Akrobacie, ktoré vyrážajú dych, predvádzajú niektorí z najlepších svetových extrémnych športovcov.  A to ani zďaleka nie sú všetky predstavenia, ktoré si večer na lodi môžete pozrieť!

harmony of the seas, plavby, okruzne plavby, vyletne plavby, plavby lodou

Na lodi sa každý večer koná množstvo predstavení a šou.

FOTO: royalcaribbean.com/harmonyoftheseas


Prečítajte si tiež!

Pravda a mýty o okružných plavbách


10. Wi-Fi, ktorá naozaj funguje

S pripojením na internet to počas okružnej plavby na výletných lodiach nie je jednoduché. Harmony of the Seas však cestujúcim sľubuje internet, ktorý bude možno rýchlejší ako ten, čo majú doma. Dokonca má zvládnuť bez problémov aj hovory cez whatsapp či ďalšie aplikácie.

11. Plavba loďou, ktorú môžete podniknúť aj vy

Aj vy si hovoríte, že Harmony of the Seas je presne letná dovolenka, akú by ste chceli zažiť, ale odrádza vás, že by ste si ju celú museli sami naplánovať? Toho sa vôbec nemusíte báť! Na okružnú plavbu na jej palube vás bez problémov zbalíme aj v cestovnej kancelárii Satur. Stačí zájsť do niektorej z našich pobočiek alebo poslať mail na ponuky@ba.satur.sk. A dobrodružstvo vášho života máte na dosah!

VIDEO: Na záver ešte jedna malá inšpirácia. Toto sami ale radšej neskúšajte! :)

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness