Na akom inom mieste by sa mohol nachádzať, ak nie práve v Bordeaux? Leží na brehu rieky Garonne v časti Bassins à Flot. Kto sa sem chce vybrať z Paríža má dve možnosti – prvou je päť a pol hodinová cesta autom, druhou možnosťou je asi hodinový let. La Cité du Vin dáva iný pohľad na víno, ponúka prierez jeho históriou, naprieč všetkými kultúrami, civilizáciami a krajinami.

la cite du vin, vinny park vo francuzsku, poznavacie zajazdy, poznavacky, francuzsko, satur

La Cité du Vin – zábavný vínny park vo Francúzsku ponúka jedinečný zážitok.

FOTO: flickr.com/Anaka - La Cité du Vin

Obrovský projekt La Cité du Vin stál približne 81 miliónov eur a ponúka dvadsať tematických oblastí a výstav. Už pohľad na samotný desaťposchodový komplex je zážitkom. Jeho tvorcovia chceli dosiahnuť, aby už samotný vizuál naplnil identitu parku, preto je navrhnutý tak, aby pripomínal zauzlený vinič a zároveň víno krúžiace v pohári. Každý architektonický detail evokuje dušu vína. Súčasťou komplexu je aj sála na premietanie s 250 sedadlami. V pravom štýle vínneho parku sa nesie aj simulátor plavby na lodi, ktorý pripomína námornú cestu obchodníkov po celom svete. V múzeu prebiehajú interaktívne prehliadky. Všetko je pripravené tak, aby si návštevník odniesol prvotriedny zážitok. Základnými princípmi, s ktorými v parku pracujú, je interaktívne odovzdávanie vedomostí, ale zároveň tak, aby návštevníci zažili všetko svojím vlastným tempom a učili sa podľa svojich predstáv.

la cite du vin, vinny park vo francuzsku, poznavacie zajazdy, poznavacky, francuzsko, satur

Všetko dôležité o víne sa v La Cité du Vin dozviete počas 3D premietania.

FOTO: flickr.com/Anaka - La Cité du Vin

Na prvom mieste je však pitie vína, preto sem majú povolený vstup len návštevníci starší ako 18 rokov. Experti návštevníkom ukážu, ako si správne vychutnať víno. Na vrchných dvoch poschodiach La Cité du Vin nájdu hostia vínny salón, reštauráciu, tapas bar a, samozrejme, obchod, kde sa predáva víno z viac ako 80 krajín sveta. Riaditeľ centra Philippe Massol má víziu budúcnosti jasnú, chce, aby sa park stal najväčším svetovým kultúrnym centrom vína, niečo ako Guggenheimovo múzeum pre révu.

la cite du vin, vinny park vo francuzsku, poznavacie zajazdy, poznavacky, francuzsko, satur

Súčasťou expozície sú vína z celého sveta.

FOTO: flickr.com/Anaka - La Cité du Vin

Láka vás už teraz návšteva jedinečného La Cité du Vin? Pokochať sa jeho neobvyklými expozíciami, ochutnať najlepšie vína sveta a dozvedieť sa množstvo zaujímavostí o tomto obľúbenom nápoji, môžete aj vy. Vydajte sa s nami na poznávací zájazd do Francúzska a určite si nájdete čas aj na to, aby ste sa vydali do Bordeaux. Ak vás láka objavovanie krás Francúzska, v ponuke cestovnej kancelárie Satur nájdete množstvo druhov poznávacích zájazdov, stačí si len vybrať ten pravý.

Autor: Satur.sk

Vyberte sa za objavovaním nových krajín s poznávacími zájazdmi CK Satur!


Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness