Na letnú dovolenku v Taliansku lákajú aj nádherné pláže, ktoré obklopuje more s priezračnou vodou. Všetky by sa snáď nedali ani spočítať, no my vám prinášame aspoň malú časť z nich. Stavíme sa, že si medzi nimi vyberiete svojho favorita a pri mnohých si poviete, že by ste sa na tomto mieste chceli nájsť hneď zajtra. Ani splnenie tohto sna nie je nemožné. :)

Marasusa

Pláž Marasusa sa nachádza v malebnom meste Tropea, ktoré je široko–ďaleko považované za klenot Kalábrie. Preto sa nazýva aj „La Costa degli Dei“ – Pobrežie bohov. Keď sa pozriete na toto miesto, je úplne jednoduché pochopiť, prečo by bohovia toto meno stopercentne schválili – nad plážou Marasusa sa týči strmý útes, žiari na nej biely piesok a okolo sa rozlieva pokojné akvamarínové more.

tropea, taliansko, letna dovolenka v taliansku, letna dovolenka pri mori, satur

Nádherná pláž, na ktorej by ste chceli byť hneď.

FOTO: depositphotos.com

Neďaleko tejto pláže stojí komfortný hotel Labranda Rocca Nettuno Tropea, ktorý je od centra mesta Tropea vzdialený len kilometer. S nami v ňom môžete prežiť nezabudnuteľne krásnu dovolenku, počas ktorej si vychutnáte služby ultra all inclusive a navyše sa o zábavu postará aj slovenský animátor cestovnej kancelárie Satur.

Cala Granary

Pláž Cala Granary na ostrove Isola di Spargi v Maddalénskom súostroví by ste si pokojne mohli pomýliť s tropickou plážou niekde v Karibiku. Neobklopujú ju síce dramatické útesy, ako je to v Taliansku často zvykom, namiesto toho je ponorená v tieni vysokých paliem. Ak by vás obchádzali driemoty, radšej sa ponorte do plytkého tyrkysového mora, ktoré je ideálne na šnorchlovanie.

cala zavagli, sardinia, letna dovolenka v taliansku, letna dovolenka na sardinii, letna dovolenka pri mori, satur

Na ostrovoch v súostroví La Maddalena sú nádherné pláže.

FOTO: depositphotos.com

Súostrovie La Maddalena je skvelým tipom na výlet, keď trávite svoju letnú dovolenku na Sardínii, napríklad v rezorte Baia Dei Pini, ktorý nájdete v ponuke cestovnej kancelárie Satur. Súostrovie La Maddalena je obľúbeným miestom, ktoré radi navštevujú známe osobnosti a prenajímajú si tu luxusné vily. Neostaňte teda prekvapení, ak tu stretnete známeho herca či speváka práve počas vášho výletu.

Cala Pulcino

Na ostrove Lampedusa, najväčšom zo súostrovia Pelagia, sa nachádza malebná pláž Cala Pulcino. Cesta k nej je trochu komplikovanejšia, budete musieť vyliezť po skalách a „predrať“ sa cez hustú vegetáciu. Pre turistov je odmenou jemný biely piesok, nádherný výhľad a nekonečne modré Stredozemné more.

cala pulcino, taliansko, letna dovolenka v taliansku, letna dovolenka pri mori, satur

Jedna z najkrajších pláží na ostrove Lampedusa.

FOTO: depositphotos.com

Na výlet na ostrov Lampedusa sa môžete vybrať počas letnej dovolenky v Taliansku. Jedným z výborných hotelov je Garden Resort Kalábria****+. Jeho výhodou je blízkosť k mestečku Pizzo, preslávenému jedinečnou zmrzlinou tartufo.

Cala Goloritze

Jedna z najslávnejších talianskych pláží, ktorá leží na úpätí rokliny na idylickom severovýchodnom pobreží Sardínie, je Cala Goloritze. Je síce maličká, no na príťažlivosti jej to neuberá. Výnimočný vzhľad dotvárajú vápencové útesy, jemný piesok a nápadné modro-zelené more. Od roku 1995 patrí pláž k pokladom UNESCO.

cala goloritze, taliansko, letna dovolenka pri mori, letna dovolenka v taliansku, satur

Pláž Cala Goloritze žiari tými najkrajšími odtieňmi zelenej, bielej a modrej.

FOTO: depositphotos.com

Na severovýchod Sardínie láka dovolenkárov aj hotel Marina Seada Beach****, ktorý sa nachádza približne šesť kilometrov od mesta Budoni. Priamo pred hotelom je zastávka, ktorá zabezpečuje spojenie hotela s mestom. Objavte čarovné prostredie tradičnej sardínskej architektúry s cestovnou kanceláriou Satur.

Chiaia di Luna

Pláž Chiaia di Luna s okolitou scenériou si zamiluje každý, kto sem aspoň raz príde. Tvorí ju v podstate len úzky kosáčik hodvábneho piesku pri päte niekoľkometrovej sopečnej skaly. Pláž nájdete na ostrovčeku Ponza, ktorý patrí k súostroviu Pontine.

chiaia di luna, taliansko, letna dovolenka v taliansku, letna dovolenka pri mori, satur

Pláž Chiaia di Luna na talianskom ostrovčeku Ponza.

FOTO: depositphotos.com

Spiaggia delle Due Sorelle

Na úžasnej Cornerskej riviére sa nachádza odľahlá pláž, ktorá je prístupná len kyvadlovou dopravou alebo loďou z prístavu Porto Numana. Breh je tvorený jemnými bielymi kamienkami, ktoré vedú do smaragdovozeleného Jadranského mora. Najkrajší výhľad je na strmé biele útesy Monte Cornero, ktoré sa týčia nad plážou.

mount cornero, taliansko, letna dovolenka v taliansku, letna dovolenka pri mori, satur

Návšteva Spiaggia delle Due Sorelle bude skvelým zážitkom, ktorý si prinesiete z letnej dovolenky v Taliansku.

FOTO: depositphotos.com

Ak chcete vidieť pláž na vlastné oči, urobte si počas letnej dovolenky v Taliansku celodenný výlet. Výhodnú polohu má Parkhotel Kursal****, ktorý má v ponuke aj naša cestovná kancelária Satur. Vybrať sa sem môžete na kratší aj dlhší pobyt. Pre tých, ktorí nemajú radi organizované zájazdy, je dobrou správou, že sa môžete do hotela dopraviť aj vlastným autom. Urobiť si výlety do okolia je vďaka tomu ešte jednoduchšie.

Monterosso al Mare

Jednou z najkrajších oblastí v Taliansku je Cinqueterre. Práve tu nájdete pláž Monterosso al Mare, ktorú síce v letných mesiacoch vyhľadáva množstvo turistov, no na kráse jej to neuberá. Tunajšie more sa môže pochváliť neustále teplou vodou a za pobrežím sa tiahne prímorská promenáda.

liguria, taliansko, letna dovolenka v taliansku, letna dovolenka pri mori, satur

Pláž Monterosso al Mare v oblasti Cinquterre.

FOTO: depositphotos.com

Výlet na pláž Monterosso al Mare určite neoľutujete. Vydať sa sem môžete napríklad aj počas našej plavby Krásy Stredomoria, kde je jednou zo zastávok talianske mesto La Spezia. Na okružnej plavbe si užijete veľa zábavy, vďaka službám ako v hoteli vám nebude nič chýbať a navyše spoznáte mnohé miesta, kam by ste sa možno inak nikdy nevybrali.

Spiaggia di Sansone

Ostrov Elba je domovom mnohých malebných pláží, medzi ktorými vyniká práve Sansone. Turistov očarí nedotknutá pobrežná zmes bieleho piesku a hladkých bielych kameňov. Tie vás povedú do mora s priezračnou vodou. Keďže je more plytké, je vhodným miestom aj pre rodiny s deťmi, veľa zábavy si tu užijú aj milovníci šnorchlovania.

sorgente beach, elba, taliansko, letna dovolenka v taliansku, letna dovolenka pri mori, satur

Pláž na ostrove Elba vyzerá ako z pohľadnice.

FOTO: depositphotos.com

Ostrov Elba môžete navštíviť počas letnej dovolenky na Sardínii, kde vám naša cestovná kancelária Satur ponúka niekoľko možností ubytovania v hoteloch s kvalitnými službami. Vyberte si ten, ktorý sa vám páči najviac!

Scala dei Turchi

Pláž Scala dei Turchi pod skalnatým útesom na pobreží Realmonte má nádhernú scenériu. Bronzový piesok ostro kontrastuje s azúrovo modrým morom a šedými útesmi. Táto oblasť je jednou z najkrajších na Sicílii.

scala dei turchi, taliansko, letna dovolenka pri mori, letna dovolenka v taliansku, satur

Nezvyčajná oblasť Scala dei Turchi s krásnou plážou očarí každého návštevníka.

FOTO: depositphotos.com

Sicília leží na trase našej výletnej plavby Ostrovy Stredomoria, kde je tento taliansky ostrov jednou zo zastávok. Okrem toho počas niekoľkých dní navštívite Marseille vo Francúzsku, španielsky ostrov Menorca, Sardíniu či Maltu. Na lodi sa o vás dokonale postarajú a za pár dní uvidíte viac ako možno počas celého roka.

Či si vyberiete pevninskú časť Talianska, Sardíniu alebo plavbu, s cestovnou kanceláriou Satur prežijete tú najlepšiu letnú dovolenku. Neváhajte a vyberte si ju ešte dnes!

Autor: Satur.sk

Ešte neviete, kde strávite svoju letnú dovolenku? Vyberte si z Last Minute ponuky cestovnej kancelárie Satur!


Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness