Strediská na Slovensku sa za posledných niekoľko rokov zmenili. Neustále sa zvyšuje kvalita zjazdoviek a svahov, hotelov aj služieb. V posledných rokoch pribudli moderné lanovky, lyžiarske školy a škôlky, adrenalínové atrakcie ako snowtubing, kitewing, bobové a sánkarské dráhy. Na veľmi dobrej úrovni sú tiež doplnkové služby ako aprés ski bary alebo centrá zábavy. Takmer každé stredisko má dnes už umelé zasnežovanie, možnosť večerného lyžovania, požičovňu výstroje, špeciálne upravené trate alebo trate pre bežkárov či snowboardistov. V blízkosti najpopulárnejších zimných stredísk sú vybudované aquaparky alebo wellness zariadenia, vďaka čomu si zimnú dovolenku na horách užijú aj nelyžiari.

Lyžovačka za menej peňazí

Áno, Tatry nie sú Alpy. Nemáme toľko lyžiarskych stredísk a nebudeme porovnávať ani rozsah zjazdoviek. Na druhej strane sú ceny v slovenských lyžiarskych strediskách oveľa nižšie. Skipasy na Slovensku sú bez debaty lacnejšie, rovnako ako služby v strediskách. Okrem toho určite ušetríte aj pri ubytovaní. Za rovnaké peniaze, aké by ste dali napríklad v Rakúsku či v Taliansku za menší penzión si doma môžete dopriať väčšie pohodlie aj s wellnessom.

Menej vás vyjdú tiež vstupy do aquaparkov alebo služby lyžiarskych inštruktorov. Pritom im budete rozumieť každé slovo a nestratíte sa vo výklade nejakého Nemca alebo Taliana, navyše hovoriaceho svojským prízvukom. Ešte viac oceníte neprítomnosť jazykovej bariéry pri inštruktoroch pre deti. Vaši najmenší si odnesú oveľa viac informácií, učenie im bude trvať kratšie a lyžovanie bude pre nich väčšia radosť.

chopok, lyzovacka, slovensko, lyzovacka na slovensku, zimna dovolenka na slovensku, satur

Aj v slovenských strediskách nájdete kvalitné služby.

FOTO: CK Satur

Sadnete do auta a ste tam

Neporovnateľnou výhodou domácich lyžiarskych stredísk je, že cestovanie vám nezaberie priveľa času. Samozrejme závisí od toho, z ktorej časti Slovenska vyrazíte a kde máte cieľ cesty. Keď si to ale porovnáte s faktom, že dobré strediská v Alpách sú od slovenských hraníc tak štyri – päť hodín cesty, časová úspora je veľká. Kratšiu cestu ocenia najmä rodiny s deťmi.

Najobľúbenejšie lyžiarske strediská na Slovensku nájdete vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Cena skipasov vo Vysokých Tatrách sa túto sezónu pohybuje okolo 35 eur na deň pre dospelého. Zalyžovať si môžete na Štrbskom Plese, v Tatranskej Lomnici alebo v Starom Smokovci.

Štrbské Pleso: Najvyššie položené lyžiarske stredisko

Štrbské Pleso je najvyššie položená tatranská osada, kde podľa stránky vt.sk nájdete na južných svahoch Predného Soliska deväťkilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Lyžiari môžu využiť niektorú z dvoch rýchlych sedačkových lanoviek, trojsedačkovú lanovku alebo dva vleky. Súčasťou je samostatne ohradený detský areál Maxiland s vlastným vlekom a dopravníkovým pásom. Na svoje si prídu lyžiari, ktorí majú radi slalom, zjazd aj bežecké lyžovanie. To všetko v kombinácii s vysokými službami strediska zaručuje pohodovú rodinnú lyžovačku. Najvyššie položené lyžiarske stredisko má snowpark pre milovníkov adrenalínu. V parku sú dve platformy za sebou vhodné pre začiatočníkov aj stredne pokročilých. Pre skúsenejších snowboardistov sú tu streetové prekážky, na ktorých si užijú kopec zábavy.

Tatranská Lomnica: Najstrmšia zjazdovka

Lomnické sedlo v Tatranskej Lomnici je najvyššie položenou a najstrmšou zjazdovkou na Slovensku. Spustíte sa z výšky 2190 metrov nad morom a prekonáte prevýšenie 1300 metrov. Rozšírená carvingová 5,5 kilometrov dlhá trať so šírkou 60 metrov je zárukou skvelého zážitku. O komfort na svahu sa postarajú moderné sedačkové a kabínkové lanovky. Pre menej skúsených lyžiarov je tu šesť kilometrov ľahších zjazdoviek. Moderná 15-miestna lanovka odvezie lyžiarov na Skalnaté pleso, odkiaľ je nádherný výhľad na Lomnický štít. Skalnaté pleso sa stane najobľúbenejším miestom pre rodiny s deťmi, kam ich naláka indoorový fun park Kamzíkovo. Deti sa zabavia na šmykľavkách, v bazénoch s guľôčkami alebo v bludisku a niečo o tatranských zvieratách sa naučia v mini galérii pred vstupom.

lyzovacka na slovensku, zimna dovolenka na slovensku, satur

Na Slovensku si môžete vybrať presne také ubytovanie, aké vám bude vyhovovať.

FOTO: archív CK Satur

Starý Smokovec: Najlepšia sánkovačka z Hrebienka

Ak si chcete zo zimnej dovolenky v Tatrách odniesť ten najlepší zážitok, vyskúšajte so svojimi deťmi dennú a nočnú sánkovačku z Hrebienka. Celkovo je toto stredisko ideálne pre rodiny s deťmi. Jakubkova lúka je vhodná pre začiatočníkov a platia v nej tiež výhodné skipasy. Hrebienok je aj v zime najobľúbenejším miestom turistických prechádzok, ktoré vás zavedú k Vodopádom Studeného potoka alebo na vysokohorské chaty. Na Hrebienku sa už niekoľko rokov koná podujatie Tatry Ice Master so zaujímavými ľadovými sochami. V minulom roku si ľadové výtvory prišlo pozrieť až 30-tisíc návštevníkov. Od 13. do 15. januára 2017 sa bude konať už piaty ročník.


Ísť na lyžovačku na vlastnú päsť alebo cez cestovku? Prečítajte si!

Sedem dôvodov, prečo si vybrať lyžovačku alebo zimnú dovolenku cez cestovku


Jasná: Najväčšie lyžiarske stredisko

Ak sa vyberiete na lyžovačku do Nízkych Tatier, potom je Jasná vašou „jasnou“ voľbou. :) So 46 kilometrami zjazdoviek, 30 dopravnými zariadeniami a 15 barmi a reštauráciami je jednoznačne našim najväčším strediskom. Nezáleží na tom, či ste rodičia s malými deťmi, lyžiari – začiatočníci, alebo „starí harcovníci“. V Jasnej je pre každého niečo. Podľa stránky www.jasna.sk sú ceny skipasov v sezóne 2016/2017 mimo hlavnej sezóny 32 eur a 39 eur v hlavnej sezóne.

Pre rodiny s deťmi sú modré zjazdovky na severnej strane Chopka. Nechýbajú tiež ohradené areály detských škôlok Maxiland, kde vaše deti naučia lyžovať skúsení inštruktori. Freeride zóna dopraje slobodu skúseným lyžiarom a snowboardistom. Ak zvládnete celý deň na lyžiach a ešte máte energiu na zábavu, zájdite do nočného klubu Happy End na Bielej Púti. V prípade, že ste skôr na zábavu vo vode ako na tanečnom parkete, využite blízkosť Aquaparku Tatralandia, ktorý je len dvadsať minút od strediska.

lyzovacka na slovensku, zimna dovolenka na slovensku, satur

Doprajte si pohodlie na zimnej dovolenke na Slovensku.

FOTO: archív CK Satur

Donovaly: Druhý najväčší detský areál v Európe 

Na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry nájdete lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly. V areáli je k dispozícii 11 kilometrov zjazdoviek, pričom 7,4 kilometra je technicky zasnežovaných. K stredisku patria tiež dve lanovky a 14 vlekov. Zalyžovať si tu môžu rodiny s deťmi a začiatočníci, pre ktorých je vhodnejšie Záhradište, stredne pokročilí a pokročilí lyžiari by si mali vybrať Novú hoľu. V časti Záhradište nájdete aj Riders Park s denne upravovanými prekážkami.

Park Snow Donovaly sa však hrdí najmä skutočnosťou, že má najväčší areál na výučbu lyžovania v strednej Európe a druhý najväčší detský areál. Areál na výučbu má rozlohu 12500 metrov štvorcových a deväť posúvnych pásov. Pri výučbe lyžovanie je veľkým pomocníkom kolotoč poháňaný motorom. Začať s lyžovaním tu môžu už deti od troch rokov.

Našli ste si najlepšiu zjazdovku presne pre vás? Zimnú dovolenku na Slovensku môžete stráviť aj s cestovnou kanceláriou Satur. Vyberte si z našej bohatej ponuky teraz s first moment zľavami až do výšky 15 percent, ktoré platia do 31. októbra 2016!

Autor: Satur.sk

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2017 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness