Kaliméra Teleráno na cestách!

CK SATUR - 08.06.2018

Ako tretiu letnú destináciu na testovanie sme vybrali Grécko, konkrétne grécke ostrovy Kefálonia a Zakyntos. Štáb Telerána na cestách je už na mieste. Počas pobytu navštívia štyri hotely a vyberú sa aj na známe pláže. Poznávanie destinácií, ktoré majú potenciál byť dovolenkovým hitom leta 2018, začína. 

Čo tieto ostrovy spája?

Jednoznačne krásna príroda a pláže, ktoré patria medzi tie najkrajšie v Európe, ako aj vo svete. Svetoznáma pláž Myrtos s bielymi útesmi, krištáľovo čistou vodou a obklopená zeleňou je jedným z najfotogenickejších miest kefalónie. Zaujímavá je aj pláž Xi s červeným prieskom naviatym zo Sahary. V prípade Zakyntosu je plážou pláži Navagio beach – navštíviť túto pláž je snom mnohých turistov a cestovateľov.

Svieži ostrov Kefalónia

Kefalónia je najväčším ostrovom Iónskeho mora. Hovoria mu aj ostrov kontrastov, pretože tu na jednej strane nájdete pieskové a kamienkové pláže a na druhej lesy a strmé svahy, panenská príroda tu strieda malebné dedinky v tradičnom gréckom štýle. Tento prekrásny ostrov očaril aj režisérov slávneho hollywoodskeho filmu Mandolína Kapitána Corelliho. Let z Bratislavy trvá necelé 2 hodiny, následne sa štáb štáb Telerána na cestách presunie poznávať ostrov, jeho pláže a hotely. Ostrov Kefalónia je novinkou v ponuke, a tak aj hotely, ktoré Adriana navštívi môžete vidieť medzi prvými. Destinácia hlavne pre rodiny s deťmi, mladé páry a milovníkov potápania a šnorchlovania.

hotel ionian sea na greckej kefalonii
Aj novinku v našej ponuke na ostrove Kefalónia, otestuje Adriana. FOTO: archív CK SATUR

Hotel Ionian Sea****. Táto novinka v našej ponuke sa nachádza v prostredí plnom zelene pri jednej z najkrajších pláží na ostrove v lokalite Kounopetra. Neďaleko sa nachádza mestečko Lixouri, do ktorého sa môžete prepraviť aj hotelovým minibusom a známa pláž Xi je vzdialená cca 5 km. Súčasťou rezortu je aj aquapark, čo ocenia najmä rodiny s deťmi.


Chcete vedieť o Kefalónii viac, prečítajte si článok:

Grécka Kefalónia je ostrovom kontrastov


hotel costa rossa boutique na zakyntoseRomantický výhľad si môžu vychutnávať páry napríklad počas svadobnej cesty. FOTO: archív CK SATUR

Moderný hotel Costa Rossa Boutique Hotel**** sa nachádza pri jednej z najkrajších pláží Kefalónie, pri pláži Xi. Hotel v štýle boutique je určený pre hostí 18+. Svojou polohou je to pravé miesto na oddych a relax.

Romantický Zakyntos

Z Kefalónie sa štáb Telerána na cestách presunie na ostrov, kde je všetko na dosah ruky – rozloha približne 400 km2 je výhodou – a tak každý deň môžete byť na inom mieste či opačnom konci malého kúska zázračnej pevniny. Zakyntos napríklad Taliani prezývajú „kvetina východu“, je to jeden z najkrajších Gréckych ostrovov, so známou plážou Stroskotancov (Navagio Beach), ktorej fotky sú populárnejšie než Egyptské pyramídy. Celý ostrov je vhodný pre rodiny s deťmi hlavne kvôli plytkému a teplému moru  a medzi najznámejšie strediská patria Vassilikos, Tsilivi a Laganas.

 plaz navagio beach na zakyntose
Vedeli ste, že kvôli tejto scenérii na Zakynthos začali na 1 deň cestovať svadobčania z Japonska, Číny a Kórei aby si tam urobili svadobné selfie? FOTO: pixabay.com

Na polostrove Vassilikos stojí obľúbený apartmánový dom Christina*** so štúdiami pre dve až tri osoby alebo apartmánmi pre štyri až päť osôb. Len sto metrov od domu je menšia pláž Plaka, ďalšia pláž Agios Nikolaos je vzdialená asi 250 metrov. Túžite po pokoji a relaxe? Potom sú apartmány presne pre vás.

apartmanove domy christina na zakyntoseApartmánový dom Christina je obľúbeným miestom na pokojnú dovolenku na Zakyntose. FOTO: archív CK SATUR

Priamo na piesočnatej pláži v letovisku Tsilivi je situovaný hotel Sentido Alexandra Beach*****. V all inclusive rezorte sa počas tohto leta o zábavu postará aj náš slovenský animátor. Nájdete ho tu v čase letných prázdnin, teda od 1. júla do 31. augusta. Práve z tohto hotela sa vám Adriana prihlási naživo.

Letnú dovolenku na Zakyntose a Kefalónii si užijú rodiny s deťmi, ale aj dospelí všetkých vekových kategórií. Krása gréckych ostrovov je svetovo známa, a preto sledujte Instagramové účty satur_travel a adriana_polakova ako aj náš Facebook. Naplánované máme aj živé vysielanie na Facebooku počas, ktorého budete mať možnosť sa Adriany popýtať všetko, čo vás o týchto osrtovoch zaujíma. Tešiť sa môžete aj na vstup do Telerána a následne zaujímavé reportáže

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness