Jeseň je ako stvorená na city break

CK SATUR - 27.08.2019

Pomaly sa k nám blíži jedno z najkrajších ročných období  - jeseň a s ňou aj babie leto. Využite to a vyberte sa poznávať. Príroda i mestá hrajú farbami, teploty sú príjemné a vám nič nebráni prechádzať sa uličkami Paríža, Ríma či exotického Marakéšu. Odmenou vám budú neopakovateľné zážitky.

Valencia – kráska na Pyrenejskom polostrove

Valencia je mestom so starobylým historickým centrom a množstvom parkov, ale aj s krásnymi plážami a futuristickou architektúrou. Zároveň je domovom umenia a vedy, ktorého súčasťou je Oceánografické múzeum s akváriom, Múzeum umenia, či planetárium, pripomínajúce chrbát pásavca. Určite nezabudnite ochutnať aj miestne špeciality – paellu, gazpacho prípadne známy nápoj – sangria.

Valencia v španielsku
Vo Valencii si môžete okrem paelly vychutnať aj architektúru - historickú v centre i futuristickú v modernom komplexe umenia a vedy.

Paríž – romantika v jesenných farbách

Počas 4-dňového poznávania navštívite to najznámejšie, čo najromantickejšie mesto na svete ponúka. Eiffelova veža, návšteva Kráľovského zámku a záhrad Versailles, Víťazný oblúk, Elyzejské polia (Champs Elysées), Námestie svornosti (Place de la Concorde) a najznámejšie parížske pamätihodnosti - kaplnka Sainte Chapelle, Conciergerie a Notre Dame, Louvre so slávnym obrazom Mona Lisa. Vyjdete si aj na Montmartre kde sa vám naskytne krásny výhľad spred baziliky Sacré Coeur na celé mesto. Frncúzi sú svetoznámy gurmáni, a preto sa vyberte poznávať aj do bistra, či reštaurácie.

Eiffelova veža v paríži na jeseň
Notoricky známe mesto je počas tohto ročného obdobia ešte o niečo pôvabnejšie. Foto: depositphotos.com

Rím – večné mesto

Ťažko povedať, čo vám v Ríme najviac vyrazí dych: či okázalosť Vatikánu, nadčasovosť Rímskeho fóra, rýchlosť áut v úzkych uličkách, alebo prechod cez väčšiu križovatku. Správajte sa ako miestni a ponorte zmysly do pôžitkov, ktoré mesto ponúka: od veľkého vzrušenia z všadeprítomnej histórie až po malé, ale silné opojenie z miestnej gastronómie. Pizza i cestoviny tu chutia naozaj inak.

Bordeaux – vinobranie na francúzsky spôsob

Keďže Francúzsko je najväčším svetovým producentom vína, tento pohodový a gastronomický zájazd je určený pre gurmánov. Oko návštevníka poteší aj krásna architektúra: Katedrála Saint André de Bordeaux, Musée d´Aquitaine, námestie Place de la Bourse. V rámci modernej architektúry navštívite veľkolepé La Cité du Vin (múzeum vína), kde budete aj degustovať. Absolvujete nádhernú vyhliadkovú plavbu s degustáciou na rieke Garonne. Alebo využijete príležitosť povečerať  v reštaurácii Le Gabriel ocenenej michelinskou hviezdou.

Vinice v okolí mesta boreaux
Vinobranie je tradíciou aj u nás, no čo takto vyskúšať to francúzske? Foto: depositphotos.com

Marakéš - farby a vône orientu

Navštívte jedno z najkrajších kráľovských miest v Maroku - Marakéš. Očarí vás staré mesto, úzke uličky, miestne trhy, orientálna atmosféra, staré paláce a množstvo pamiatok. Opakom rušného Marakéša bude nádherné biele mesto Essaouira s tradičnými remeselnými dieľňami a impozantnou pevnosťou.

Trh jema el fna v maroku
Skutočnú atmosféru mesta spoznáte až po zotmení. Foto: depositphotos.com

Izrael - posvätné miesta

Na pár dní sa prenesiete do Svätej zeme. Navštívite najposvätnejšie miesta krajiny, prejdete sa cestou, po ktorej si Ježiš niesol svoj kríž, vychutnáte si atmosféru v Getsemanskej záhrade a prostredníctvom vynikajúcich sprievodcov sa dozvieme podrobnosti z bohatej histórie.

 Múr nárekov v izraeli
V Izraeli nájdete hneď viacero posvätných miest. Foto: depositphotos.com

Ako vyzerá city break s nami?

  • krátky pobyt počas víkendu, no ideálne na 4 dni, v niektorej z metropol sveta
  • v programe je prehliadka tých najznámejších miest, fotospotov a „must see“ daného mesta
  • samozrejmosťou je odborný výklad slovenského sprievodcu
  • vo väčšine miest je možnosť aj individuálneho spoznávania mesta, preto aj vstupy do atrakcií nie sú v cene, aby ste si mohli program prispôsobiť
  • v cene sú zväčša raňajky, pre vychutnanie miestnej gastronómie podľa vlastných preferencií

Navnadili sme na jesenné poznávanie aj vás? Okrem city break-ov sa môžete vybrať do prírody, na turistiku, či skombinovať poznávanie aj s pobytom pri mor, rozhodnutie je len na vás. 

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR