Ciao, bella Sicilia! Teleráno na cestách spozná ďalší taliansky ostrov

CK SATUR - 09.07.2018

Ostrov s jedinečnou minulosťou, ktorý jeho poloha predurčila ako križovatku námorných ciest a dobyvateľov. Svoje stopy tu zanechali takmer všetci, Gréci, Rimania, Francúzi i Španieli. Vďaka tomu je Sicília taká originálna. Okrem histórie je ostrov výnimočný aj pre prírodné krasy. Práve najväčší stredomorský ostrov je ďalším cieľom projektu Teleráno na cestách. Adriana s kameramanom sa vyberú pre vás otestovať aj našu novinku windsurfovú akadémiu, ktorú organizujeme práve na Sicílii v spolupráci s profesionálmi z Board Academy.

Hotely s výnimočnou prírodou i polohou

Oddych na plážach, ktoré pripomínajú tie karibské a zároveň aj spoznávanie krás ostrova Sicília, ponúka hotel Fontane Bianche**** so svojou ideálnou polohou a výbornými službami all inclusive. Hotel sa nachádza len 15 km od antických Syrakúz a je ideálnou východzou stanicou aj pre výlety na Etnu, do mestečiek Noto a Taormina.

plaz hotela fontane bianceŠiroké piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora a priezračná voda pripomínajú Karibik. FOTO: archív CK SATUR

Práve v blízkosti prírodnej chránenej oblasti La Tunella leží hotel Sikania Resort and Spa****+. Rezort sa nachádza priamo na pláži a ponúka priestranné izby, výborný all inclusive, či jedno z najlepších wellness na ostrove.

Leto plné hier a radosti

Počas letných prázdnin nájdete v oboch hoteloch aj naše animátorky rodinného klubu Planet Fun. Lin a Ivuš nájdete v hoteli Sikania Resort & Spa a Bašku v hoteli Fontane Biance. Všetky sa už starajú o zábavu našich klientov priamo v hoteloch a ich každodenný program plný zábavy a hier môžete sledovať aj na stránkach hotelov.

 animacie planet fun v sikanii
Deti spolu s animátorkou Ivuš počas pirátskeho dňa. FOTO: archív CK SATUR

animatorka v hoteli fontane biance
Baška sa deťom venuje aj počas fakultatívnych výletov - tento bol do Syrakúz. FOTO: archív CK SATUR

Windsurfingová akadémia

Jedna z tohtoročných noviniek v športovej akadémii rodinného klubu Planet Fun je jedinečný a nevšedný šport - windsurfing. Projekt realizujeme v spolupráci s Board Academy a Fakultou telesnej výchovy a športu, ako odborným garantom windsurfingových kurzov. Nielen vaše deti ale aj vy si budete môcť tento rok zasurfovať na Sicílii, práve v hoteli Sikania Resort & Spa****+. Kurzy sú vedené zábavnou formou, s pomocou skúsených inštruktorov, ktorí sú absolventi predmetu windsurfing na FTVŠ UK a okrem odborných znalostí majú aj skvelý vzťah k deťom. Kurz je určený pre všetkých od 7 rokov– jedinou podmienkou je nebáť sa vody a samozrejme vôľa naučiť sa niečo nové. Adriana už z Cypru avizovala, že sa na windsurf postaví a vyskúša ho aj za vás, tak sledujte ako jej to pôjde.


Chcete vedieť viac o windsurfingu, prečítajte si články:

7 dôvodov prečo je windsurfing ideálny šport práve pre vás

Ako bude prebiehať kurz windsurfingu


instruktori windsurfingu na sicilii
Vo windsurf športovej akadémii na Adrianu čakajú aj títo fešáci - inštruktori z Board Academy. FOTO: archív CK SATUR

Tipy na výlety

K obľúbeným výletom, ktorý absolvuje aj štáb Telerána na cestách patrí aj poldenný výlet do Údolia chrámov v Agrigente - jedna z najvýznamnejších archeologických častí Sicílie, zapísaná na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

udolie chramov Agrigento na SiciliiMôžete tu vidieť chrámy Concordia, Héryn chrám a iné, zapísané na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. FOTO: archív CK SATUR

Po prechádzke medzi chrámami vytvorenými ľudskou rukou môžete navštíviť aj chrámy vytvorené prírodou samotnou. Scala dei turchi – úchvatná biela skala, obklopená malými zátokami a samozrejme krásnou čistou morskou vodou – ideálne miesto na opaľovanie a kúpanie, keďže pláže okolo Scala dei Turchi patria k najlepším na Sicílii. Oslnivo biely výbežok skaly v tvare obrovského schodiska „okupujú“ väčšinou domáci, ktorí sa radi opaľujú na mliečnych hladkých skalách.

 scala dei turchi na siciliiZápad slnka aký sa vám naskytne sediac na Scala dei Turchi nikde inde nezažijete. FOTO: pixabay.com

Objavovať spolu s Adrianou budete môcť aj jedno z najväčších a najkrajších bývalých gréckych miest – Syrakúzy, s najväčšou koncentráciou pozostatkov gréckej antickej doby mimo územia Grécka. Vychutná si prechádzku po elegantných, barokových uliciach v malebnom centre mesta na „Ostrove Ortygia“ s Katedrálou, postavenou na starom aténskom chráme.

anticke mesto syrakuzyKrása antického divadla v archeologickej oblasti bude nezabudnuteľným zážitkom. FOTO: archív CK SATUR

Návšteva ostrova na samotnom spodku talianskej čižmy by sa nerátala bez návštevy prírodného úkazu „numero uno“ ešte stále aktívnej sopky Etna. Vybrať sa sem môžete počas celodenného fakultatívneho výletu. Etna je pre mnohých návštevníkov aj jedným z dôvodov návštevy Sicílie. Výstupom cez krásnu krajinu sa dostanete až k záchytnej stanici, ktorá sa nachádza vo výške 1900m. Navštívite Kráter Silvestri, ktorý je už vyhasnutý. Ten kto bude mať záujem môže vystúpiť až do oblasti hlavnej časti sopky, buď lanovkou alebo džípom.

 sopka etna na siciliiJedna z najaktívnejších sopiek je práve sicílska Etna. FOTO: archív CK SATUR

Letnú dovolenku na Sicílii si užijú všetky vekové kategórie, páry i rodinky s deťmi. Kvalitná all inclusive dovolenka, chutná talianska kuchyňa, pláže s pozvoľným vstupom do mora a veselé animétorky – to je letná dovolenka na Sicílii s bonusom vo forme windsurfingovej akadémie. Ak to chcete všetko vidieť ešte predtým, ako sa tam vyberiete, sledujte instagramové  účty satur_travel a adriana_polakova, ako aj na náš Facebook. Naplánované máme aj živé vysielanie na Facebooku počas, ktorého budete mať možnosť sa Adriany popýtať všetko, čo vás zaujíma. Tešiť sa môžete aj na vstup do Telerána a následne zaujímavé reportáže.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness