Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Požiare na juhu Európy

Požiare na juhu Európy

Bratislava, 27.júla 2009

V súvislosti  so správami o požiaroch ktoré vyčíňajú hlavne na juhu Európy, sme kontaktovali naše delegátky v jednotlivých krajinách.

Čo sa týka požiaru na juhu Španielska, ten je vo vnútrozemí pri Cádize a letoviská nie sú ohrozené, rovnako tak je to i na Kréte a v Turecku.

 

Na Sardínii horí najmä v oblasti od Sassari do vnutrozemia do oblasi okolo Ozieri - lesnatá oblasť– (od mája na Sardinii vobec nepršalo).

Letoviska, kde trávia dovolenku naši klienti sú bezpečné, t.j. Palau, Isola Rossa, Valle dell Erica. Podľa vyjadrenia našej delegátky tam dovolenkujúci Slováci o požiaroch ani nevedia.

 

O požiaroch na Zakynthose nás informovala kolegyňa z partnerskej agentúry: Elena Guštafíková:

„ Včera horelo na pláži Dafni - lokalita Vasilikos (pozor presne opačné pobrežie od Christiny - čiže vašim klientom absolútne nič nehrozilo a myslim, že to ani nezaregistrovali) zhorelo niekoľko reštaurácií a veľa ihličnatých stromov (bohužiaľ), požiar je od včera večera - cca od 22:00 uhasený.

Ohľadne tej lode, z ktorej boli dovolenkári evakuovaní -  Ľudia neboli v priamom ohrození, len v podstate ak by sa chceli dostať späť, museli by prejsť cez kopec, na ktorom horelo. Preto pre nich prišla Pobrežná hliadka. Na lodi žiadni Slováci neboli, všetci klienti sú v poriadku“.

 

„Žiaľ požiare počas letnej sezóny sú dosť časté, preto situáciu po vypuknutí požiaru v krajinách, kde máme našich turistov pozorne sledujeme. Sme v pravidelnom kontakte s našimi delegátmi priamo v jednotlivých letoviskách, ako aj so zástupcami partnerských agentúr, v prípade bezprostredného ohrozenia našich klientov sme pripravení situáciu operatívne riešiť“ hovorí Eleonóra Fedorová, generálna riaditeľka CK SATUR.

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.