Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Koľko stojí dovolenka?

 

  

Koľko stojí dovolenka?

Tlačová správa - BRATISLAVA, 19. januára 2009

 

 

Viac ako polovica slovenských dovolenkárov trávi leto pri mori. Ako sa prejavuje na cenách zájazdov zavedenie novej meny? Aké je hodnotenie predaja prvého mesiaca tzv. First Moment obdobia? Vychádzajú cestovné kancelárie na začiatku roka dovolenkárom v ústrety?

 

„Ceny dovoleniek sú porovnateľné s minulým rokom, niekedy dokonca nižšie," hovorí Eleonóra Fedorová, generálna riaditeľka CK SATUR. Priaznivé konečné ceny odrážajú predovšetkým fakt, že kurzové riziko je pri nákupe v rovnakej mene nulové, teda nie je nutné započítavať ho do ceny zájazdu. Zavedenie eura zároveň uľahčuje porovnanie cien zájazdov so zahraničnými cestovnými kanceláriami, či poskytovateľmi ubytovania priamo na mieste. V prospech dovolenkárov hrá aj fakt, že si do väčšiny dovolenkových destinácií nemusia meniť peniaze - klasické hity ako Taliansko, Španielsko, Grécko patria do eurozóny a v ostaných dovolenkových destináciách stačí jednoducho zmeniť EUR na lokálnu menu. Odpadajú tak zmenárenské poplatky, resp. nevznikajú kurzové rozdiely. Pozitívna je aj ľahšia porovnateľnosť cien tovarov a služieb priamo na mieste. „Okrem toho v mnohých prípadoch, kde by sa mohlo na prvý pohľad mohlo zdať, že sú ceny pre dospelého o niečo vyššie ako vlani, si stačí vypočítať cenu na celú rodinu, a hneď je zrejmé, že zaplatíte menej ako minulý rok. Výhodnejšie podmienky pre rodiny s deťmi predstavuje forma detského paušálu až pre dve deti či zvýšenie veku detí, ktoré cestujú za detský paušál," upresňuje Nora Fedorová

 

Ďalšou pozitívnou skutočnosťou je možnosť nákupu dovolenky už s 20% zálohou s plným nárokom na získanie tzv. First Moment zliav, pritom u iných cestovných kancelárií predstavuje doteraz predstavuje výška zálohy až 50% ceny zájazdu. „Stále platí, že kto chce nakupovať výhodne, nakupuje včas. Náročnosť dovolenkárov z roka na rok rastie a záujem o nákup dovoleniek v období tzv. First Moment stúpa. Klienti uprednostňujú možnosť vybrať si z kompletnej ponuky termínov aj hotelov pred nakupovaním na poslednú chvíľu - pritom výška poskytnutej zľavy je vyššia alebo rovnaká ako pri Last Minute. Pritom vieme, že nákup dovolenky predstavuje významné zaťaženie rodinného rozpočtu - preto umožňujeme všetkým klientom oproti minulosti využiť zľavy First Moment obdobia za zvýhodnených podmienok. Verím, že v čase finančnej krízy ocení tento krok predovšetkým naša najpočetnejšia klientela - teda rodiny s deťmi," vysvetľuje Eleonóra Fedorová. Tí záujemcovia o letnú dovolenku, ktorí navštívili alebo navštívia cestovnú kanceláriu v tomto období, majú možnosť získať zľavu až vo výške 20%, alebo ich dieťa pocestuje úplne zdarma, bez nutnosti platiť detský paušál.

 

Všetko čo vás zaujíma sa dozviete na www.satur.sk

 

Cestovná kancelária SATUR je najväčšou slovenskou cestovnou kanceláriou s dlhoročnou tradíciou. V roku 2008 realizovalo s nami dovolenku v zahraničí takmer 80 000 klientov. Už piaty rok po sebe je CK SATUR v prieskume GfK Slovania označená za najlepšiu cestovnú kanceláriu. Prieskum časopisu Cestovateľ a denníka Plus 1 deň realizovaný v minulom roku označil CK SATUR za najobľúbenejšiu cestovnú kanceláriu. Podľa prieskumu agentúry Marketvision vnímajú dovolenkári cestovnú kanceláriu SATUR ako profesionálneho a spoľahlivého partnera, s prijateľnými cenami a zárukou kvality, na ktorého sa môžu s dôverou obrátiť.


Kontaktujte nás:

• e-mail: ponuky@ba.satur.sk

• info linka: 0904 422 222

• osobne, na niektorej z našich pobočiek (zoznam pobočiek nájdete tu)

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.