Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Kalábria - Tlačová správa

Aktuálna informácia z popoludnia - Dovolenkári v Kalábrii

Pondelok 27.07.2009, 18:20

 

Klienti cestovnej kancelárie SATUR, u ktorých pretrvávali zdravotné problémy pravdepodobne spôsobené kontaminovanou vodou v hotelovom zariadení, dnes na poliklinike v Tropei absolvovali lekárske vyšetrenia. Ako sme už ráno informovali, nikto z našich klientov nebol v Taliansku hospitalizovaný.

Jeden klient, ktorý sa včera predčasne vrátil z Kalábrie, práve absolvuje lekárske vyšetrenia na Slovensku a je hospitalizovaný na infekčnej klinike Fakultnej nemocnice na bratislavských Kramároch. Vedenie našej cestovnej kancelárie je v kontakte s jeho rodinou.

Výsledky analýzy vody a príčin zdravotných problémov zatiaľ z Talianska nemáme, očakávame ich zajtra alebo v najbližších dňoch.

Pre našich klientov v Kalábrii, ktorí sa rozhodli z dôvodu pretrvávajúcich zdravotných problémov pre skorší návrat domov, sme zabezpečili leteckú prepravu. Z celkového počtu 75 účastníkov turnusu v Kalábrii  sa 41 klientov  rozhodlo pre predčasný návrat. Dnes vo večerných hodinách odletia z letiska v Lamezia di Terme a v neskorých večerných hodinách pristanú na bratislavskom letisku M. R. Štefánika.  Ostatní klienti pokračujú v dovolenke v náhradnom hoteli vyššej kategórie Garden resort a vrátia sa v riadnom termíne.

 

 

Stanovisko k situácii v Kalábrii

Bratislava, 27.07.2009

 

Klienti našej cestovnej kancelárie SATUR, ktorých v Kalábrii postihli zdravotné problémy pravdepodobne v dôsledku kontaminovanej vody, sa dnes večer vrátia na Slovensko chartrovým lietadlom, ktoré sme v najkratšom možnom čase pre nich zabezpečili. Nikto z našich klientov nemusel byť hospitalizovaný, naša delegátka v spolupráci s našim talianskym partnerom zabezpečili pre klientov zdravotnú starostlivosť.

 

 „Je mi veľmi ľúto, že táto udalosť, ktorá nevznikla našou vinou, negatívne ovplyvnila dovolenku našich klientov. Rada by som uistila verejnosť, že sme urobili všetko preto, aby sme našim klientom poskytli maximálnu podporu a starostlivosť. Na dovolenke v tomto turnuse sú aj moje deti s mojou mamou, zostávajú však do konca v náhradnom hoteli, kam sme klientov presťahovali,“ povedala generálna riaditeľka cestovnej kancelárie SATUR Nora Fedorová.

 

Prvé zdravotné problémy našich klientov spôsobené pravdepodobne závadnou vodou v stredisku La Castella sa objavili v piatok večer: Neustále sme boli v spojení s našou delegátkou aj s našim talianskym partnerom, okamžite sme urobili opatrenia na pomoc a podporu našim klientom, a to:

  • pre klientov bol k dispozícii lekár priamo v hoteli
  • okamžite sme zabezpečili pre našich klientov náhradný hotel vyššej kategórie Garden resort, kde sa presťahovali už v sobotu
  • v nedeľu večer sme klientom zabezpečili odvoz do nemocnice, avšak nikto z klientov toto nevyužil
  • v spolupráci s Allianz Slovenská poisťovňa v súčasnosti pracujeme na zabezpečení leteckej prepravy pre tých klientov, ktorí sa vzhľadom na zdravotné problémy chcú vrátiť na Slovensko. 

Klienti, ktorí sa rozhodli v Kalábrii zostať, dokončia svoju dovolenku v hoteli vyššieho štandardu Garden resort. Napriek tomu, že pôvodný hotel La Castella  po vykonaní analýz už dnes opätovne otvoria a vrátia sa do neho hostia, našich klientov prichádzajúcich do Kalábrie v nasledujúcom turnuse ubytujeme v hoteli Garden resort, aby si mohli svoju dovolenku naplno a bez obáv užiť.

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.