Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Cestokino - Nová Kaledónia

Nova Kaledonia 

 

 

PREMIETAJÚCI:      

Roman Vehovský

TÉMA:      

Nová Kaledónia - 7 rokov na cestách

TERMÍN:      

04. november (utorok) o 18:15 hod. v Cinema City Eurovea, Bratislava

VSTUPNÉ:      

2 €

 

 

 

 

 

 

ROMAN VEHOVSKÝ

Pôvodnou profesiou telekomunikačný technik, na určitú dobu sa stal „profesionálnym“ autostopárom, amatérskym fotografom, zberačom jabĺk, banánov a zážitkov. Po svojom návrate sa stal vydavateľom svojich kníh a rozprávačom príbehov. No nakoľko nič nie je definitívne, i tu sa raz otočí list tejto kapitoly...

 

NOVÁ KALEDÓNIA - 7 ROKOV NA CESTÁCH

Vyraziť do sveta bez jasného cieľa a nechať sa len tak unášať náhodou. Pre jedného nepredstaviteľný počin, pre druhého životný sen, ktorý sa ale málokomu podarí splniť. Roman si tento sen splnil. Z roka na cestách sa stali dvaja, z dvoch štyri ... Aké to je žiť "stopárčinou" sedem rokov svojho života?

 

Roman priblíži túto malú krajinu v Melanézii a osud Kanakov - tamojších pôvodných obyvateľov. Novú Kaledóniu objavil v roku 1774 na svojej druhej výpravnej plavbe James Cook. Táto krajina patrí medzi "čierne ostrovy". Tak sa prezýva Melanézia, etnicky vyčlenený subregión na juhozápade Tichého oceánu. James Cook pokrstil krajinu "Nové Škótsko". Lenže boli to Francúzi, ktorí si tento ostrov anektovali. Kanakom, pôvodným obyvateľom, sa to nepáčilo a nepáči doteraz...

 

Z Novej Kaledónie sa presunieme na Nový Zéland. Lodným stopom sa dostaneme zo Severného ostrova na Južný. Precestujeme národné parky Západná Austrália a poslednou zastávkou bude Srí Lanka, na ktorej si pozrieme slonov aj čajové česačky.


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.