Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Cestokino - Kašmír a Ladak

Kasmir a Lada
 

 

PREMIETAJÚCI:       Doc. Ing. Martin Šperka, PhD.
TÉMA:       Kašmír a Ladak
TERMÍN:       16. december (utorok) o 18:15 hod. v Cinema City Eurovea, Bratislava
VSTUPNÉ:       2 €

 

 

 

 

 

MARTIN ŠPERKA

Rekreačný vysokohorský turista, skialpinista, horolezec a horský cyklista. Urobil množstvo túr a výstupov v európskych horách - Karpatoch, Rile, Pirine, Alpách, Pyrenejách, Sierra Madre, Západnom a Centrálnom Kaukaze, v marockom Atlase, na Kilimanjaro v Tanzánii, Ruwenzori v Ugande, horách Turecka, argentínskych Andách, Sierra Madre Occidental v Mexiku, Cordillera Occidental a Cordillera Real v Bolívii, Rocky Mountains a Apalačských horách v USA, v kyrgyzskom Tien Šane, v tadžických Fanských horách, nepálskych a indických Himalájach a v pakistanskom Karakorame. Ako profesionálovi vo svojom odbore - dynamicky sa vyvíjajúcich informačných technológiách mu pohyb v horách pomáha udržiavať rovnováhu medzi telom a duchom. Pri týchto aktivitách - ďaleko od postmodernej, konzumnej a pretechnizovanej spoločnosti, ktoré sú častokrát spojené s fyzickým strádaním ako aj zdravie a život ohrozujúcimi situáciami si človek najlepšie uvedomuje zraniteľnosť a malosť ľudskej bytosti v porovnaní s vesmírom a dokáže oceniť skutočné ľudské hodnoty. 

 

KAŠMÍR A LADAK

Z odvážnej horskej cesty zo Šrinagaru do Lehu pozdĺž nebezpečnej indicko-pakistanskej hranice cez hlavný hrebeň Himalájí s krásnymi jedľíovými lesmi, vyprahnutou tibetskou vysočinou popri dedinkách a kláštoroch, hlavné mesto Ladaku Leh a jeho okolie s najvyššie položenými cestami na svete, výlet k jazeru Pangog Tso na hranici s čínskym Tibetom, výstup na šesťtisícovku Kang Yatse 2 a treking údolím Markha. Fotografie a videá komentované geopolitickými a historickými faktami ako aj osobnými zážitkami. 

 


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.