Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Cestokino - Island

Island

 

Dávid Varga

Island - živý živlami

16. júl (streda), 20:30 hod., Hlavné námestie, BA

 

„Je lepšie chodiť bosý, ako bez kníh“, hovorí jedno z typicky islandských prísloví. Pritom teplota na ostrove málokedy presiahne 15°C! Svojský národ so svojským zmyslom pre humor. Životný rytmus určujú nekonečné lávové polia, nezbedné sopky, stovky vodopádov a tisícky oviec, ... a samozrejme trolovia, ktorí neradi vidia, keď im postavíte cez obývačku cestu.

 

Dávid Varga - je amatérsky fotograf pochádzajúci zo Žiliny, momentálne žijúci v Brne. Vo svojom voľnom čase sa venuje cestovaniu, ktoré ho vlastne priviedlo aj k umeniu fotografie. To mu následne umožnilo naplno reprodukovať a prezentovať svoje zážitky z ciest a dovolilo mu zachytiť neopakovateľnú atmosféru miest, ktoré navštívil.

 

 „Fotil som, pretože som rád cestoval, teraz cestujem, pretože rád fotím.“

 

Za svojimi cestami a za zaujímavými zážitkami sa vydáva do odľahlých zahraničných destinácií, ale rád fotí aj doma na Slovensku alebo v Čechách. Jeho obľúbeným doprovodom na cestách bývajú statív, stan a teplý spacák, ktoré mu umožňujú vychutnávať si jedinečné prírodné okamžiky ďaleko od civilizácie.

 

Na Islande pôsobil v rámci pracovnej stáže Erasmus a dokopy s jeho druhou cestou tu mohol stráviť takmer štyri mesiace. To mu umožnilo precestovať celý ostrov a zachytiť tak zaujímavé zábery za nevšedných svetelných podmienok.


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.