Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Burgenland

DOVOLENKA V PANÓNSKOM ŠTÝLE

Burgenland je najvýchodnejšia a najmladšia spolková krajina Rakúska. Má podlhovastý tvar, ktorý sa uprostred zužuje a vo svojej najužšej časti je široká asi 4 km. Na severe na obdiv domácim, no najmä turistom vystavuje Panónsku nížinu, v srdci krajiny zase vinohradnícku oblasť s malebnými vinicami a zvlnené kopce na juhu. Nenapodobiteľné čaro Panónie sa odráža v kultúrnom odkaze, ktorý formoval spôsob života a mentalitu jej obyvateľov. Je mnoho dôvodov, prečo navštíviť túto nádhernú a slnečnú krajinu, oplývajúcu prírodnými krásami a kulinárskymi pôžitkami. Navyše sa pri jej návšteve cítite vždy veľmi príjemne a útulne ako doma.

 

Karta Burgenland

 

Priroda

   

PRÍRODA A RODINA

Spoločný zážitok v prírode - to je predsa to najkrajšie. Burgenland so svojimi rozmanitými krajinnými útvarmi a bohatstvom biodiverzity je ideálnym cieľom výletov. Pri širokej palete rôznych podnikov a vzhľadom na obrovské plochy panenskej prírody nebýva rozhodovanie často jednoduché. Mnohorakosť prírody je najlepšie aktívne zažiť a pochopiť v Národnom parku Neziderské jazero - Jazerný kút a v šiestich prírodných parkoch. Rozsiahly program pre návštevníkov a aktuálne tipy priamo na mieste i na internete zabezpečujú, aby návštevníci mohli v každom ročnom období zažívať nezabudnuteľné okamihy.

       
       

SPORT.jpg

   

ŠPORT

 Slnko, voda a čosi naviac

Rozdielne predstavy rodičov a detí pri plánovaní dovolenky sú obrovskou výzvou. Nie však v Burgenlande - pešia turistika, surfovanie, jazda na koni a na bicykli, plávanie a golf, možné je všetko. 300 slnečných dní do roka, 2 500 km rôznych cyklotrás, množstvo športových podujatí, 5 golfových ihrísk, cykloturistika na koľajniciach, 1 500 km jazdeckých trás a oveľa viac poskytuje ideálne prostredie na aktívne trávenie voľného času.

       
       
Kultura    

KULTÚRA

Slnečná tvár kultúry alebo kultúrny zážitok v Burgenlande

Lákavá kultúrna ponuka a dovolenkový oddych sa dá v „Krajine slnka“ optimálne spojiť. Excelentné koncertné sály, pôsobivé javiská a strhujúce festivaly ponúkajú predstavenia špičkovej kvality. Zámky a hrady, múzeá a galérie a ďalšie kreatívne programy zaručujú vzrušujúce zážitky.

       
       

Wellness

   

WELLNESS

 Načerpajte energiu v burgenlandských kúpeľoch

Burgenlandské termálne kúpele sú obľúbeným výletným a dovolenkovým cieľom po celý rok. Návštevníkov lákajú veľkorysé relaxačné priestory a nespočetné atrakcie. Päť oáz wellnessu - termálne kúpele St. Martins vo Frauenkirchene, slnečné termálne kúpele v Lutzmannsburgu, termálne kúpele AVITA v Bad Tatzmannsdorfe, termálne kúpele rodiny Reiterovcov v Stegersbachu a termálne kúpele v Loipersdorfe sa už postarajú o uvoľnenie pre mladých aj starých. Vďaka liečivým prvkom panónskej prírody - liečivé bahno, krieda, hrozno, termálna a minerálna voda splýva wellness a zdravie do jedinečného relaxačného zážitku.

       
       

vino

   

VÍNO A KULINÁRSKE UMENIE

Burgenland chutí

„Krajina slnka“ – raj pre gurmánov a milovníkov vína. Žiadna labužnícka túžba tu nezostane nenaplnená: kvalitné víno, kulinárske špeciality a nespočetné slávnosti venované gastronomickým špecialitám miestnej kuchyne lákajú na návštevu niektorého z regiónov chutí a pôžitku. Mierne podnebie, vynikajúca pôda a inovatívni vinári dorábajú vína medzinárodného formátu. 40 top gurmánskych podnikov južného Burgenlandu vytvorilo Spolok rajských podnikov rôznej kategórie, od dedinského hostinca až po elegantnú reštauráciu. Vidiecku rafinovanú kuchyňu môžete ochutnať v jednom z mnohých panónskych hostincov, ktoré sú v Burgenlande takmer všade a pozývajú hladných a smädných na rustikálne hody.

Autori fotografii: (c) Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller


NAŠE TIPY NA VÝLET:

Zažiť prírodu a pochopiť ju - to je cieľom "Panónskych zážitkových dní prírody" v Burgenlande v dňoch 10. - 12. apríla 2015. Celoročný zážitok z prírody v Burgenlande počas troch dní. Nikde inde sa príroda nezobúdza zo zimného spánku skôr ako v Burgenlande. Program a rezervácia lístkov TU.

KulTour vstupenka Burgenlandu - Váš lístok s pridanou hodnotou. Vstupenka na podujatie platí nielen na predstavenie v konkrétny deň, ale počas celého roka umožňuje jedno bezplatné prenocovanie v partnerskom ubytovacom zariadení v Burgenlande pri zaplatenom pobyte na min. 3 noci (nevyhnutné je predloženie vstupenky).

 

Ponuku na pobyty a poznávacie zájazdy katalógu Burgenland organizované CK SATUR nájdete TU!
Katalóg Burgenland na stiahnutie TU!

logoPre viac informácii o Burgenlande kliknite na nižšie zobrazené logo.

 

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.