Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

KAZACHSTAN EXPO 2017 - BUDÚCNOSŤ ENERGIE

PROGRAM

Úvod

5-dňový letecký zájazd

Program

1.deň

Doobedný transfer na letisko v Budapešti a následný odlet do deviatej najväčšej krajiny sveta, Kazachstanu. Nočný prílet do hlavného mesta krajiny, Astana, transfer a ubytovanie v hoteli.

2.deň

Po raňajkách nás dnes čaká prehliadka tejto málo známej, no modernej metropoly. Začneme od futuristickej budovy zábavného centra Khan Shatyr. Tento jedinečný 150m vysoký architektonický projekt, odhalil v roku 2006 sám prezident krajiny, Nursultan Nazarbayev. Prejdeme sa známym parkom milencov a obzrieme si krásnu mešitu Nur Astana. Počas prehliadky si ďalej vychutnáme panoramatický výhľad z ikonickej veže Bayterek. Prechodom pomedzi dve zlaté veže sa dostaneme až k nádhernému prezidentskému palácu Ak Orda a modernú stránku mesta krásne doplní koncertná hala ktorú navrhoval známy taliansky architekt Manfredi Nicoletti. Miestnu kultúru nám priblíži návšteva Pyramídy Mieru a Súladu, a nevynecháme ani prehliadku Národného Múzea.

3.deň

Dnešní deň sa po raňajkách presunieme do jedinečného, 25 hektárového areálu Expo 2017. Tohtoročné Expo bude v znamení energie a obzvlášť jej budúcnosti. Množstvo priestoru a diskusií bude venovaných "zelenej energii", jej dostupnosti, udržateľnosti a trendu vývoja pre ďalšie desaťročie. Na exhibícii sa zúčastní viac ako 100 krajín a po prvý raz v histórii bude hostiteľom takejto udalosti mesto Strednej Ázie. Podvečerný presun na hotel.

4. - 5.deň

Posledný deň nášho pobytu v tomto príjemnom meste si doprajeme oddych a individuálny program. Pre záujemcov však bude možnosť absolvovať fakultatívny výlet do najväčšieho koncentračného tábora v ZSSR pre manželky tzv „zradcov krajiny“. Tábor Alzhir bol postavený uprostred kazašskej stepi v roku 1938 a fungoval až do roku 1953. Počas tohto obdobia bolo v tábore celkovo umiestnených až 20 tisíc žien. V roku 2007 bol na území bývalého tábora otvorený pamätný komplex, ktorý má pripomínať hrôzy Stalinových čias. Večer nás bude čakať transfer na letisko, spiatočný let s príletom do Budapešti krátko po polnoci. Následný transfer do Bratislavy.
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.