Satur - Tradične dobrá dovolenka

BURGUNDSKO - FRANCÚZSKE ŠPECIALITKY
Francúzsko
Sezóna od 18.9.2012 do 23.9.2012
Bez nočných jázd
Gurmánske zážitky

Úvod

6-dňový autokarový zájazd

Ubytovanie

5x v hoteli 2*

Strava

5x raňajky

Cena zahŕňa

Dopravu luxusným autokarom, 5x ubytovanie v hoteli 2* s raňajkami, 2x ochutnávku vína, 1x návštevu syrárne v Brochon, sprievodcu CK SATUR.

Cena nezahŕňa

Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 160, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Upozornenie

Zmena programu vyhradená.

Doprava

Autokar LUX

Program

1. deň: Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 7.00 h.). Tranzit cez Rakúsko a Švajčiarsko. Ubytovanie vo Francúzsku v okolí Dijon.

2. deň: Raňajky. Dijon, bývalé sídlo burgundských vojvodcov a výrobne kvalitnej horčice. Nasajeme atmosféru stredovekých ulíc, spoznáme Palais des Ducs – Vojvodský palác, kostol Notre Dame, postavený v štýle burgundskej gotiky 13.storočia, objavíme dijonskú špecialitu pain d´épices, perník s medom a korením, ktorý sa podáva s maslom alebo džemom. Dostaneme sa na trhovisko, preplnené gurmánskymi pochúťkami, lemované kaviarňami a reštauráciami. Prejazd úzkym pruhom kopcovitej zeme Côte d´Or a Côte de Nuits. Práve odtiaľ pochádzajú najlepšie vína Burgundska. Jedinečný zámok, zasadený uprostred viníc, Clos de Vougeot, ktorý patrí členom rytierskeho rádu Chevalier de Tastevin – pokračovateľom vinárskych tradícií svojich predkov. Ubytovanie.

3. deň: Raňajky. Prehliadka kláštora Fontenay (UNESCO), najpôsobivejší cisterciánsky kláštor. Zastávka v Pouilly-en-Auxois na vyhliadkovú plavbu po Canal de Bourgogne. Posilníme sa ochutnávkou syra v syrárni Brochon. V hlavnom meste vinárstva Beaune sa prejdeme po úzkych uličkách a navštívime unikátnu stredovekú nemocnicu z 15.storočia Hôtel – Dieu. Práve tu sa každoročne koná veľká akcia vína, ktorá určuje ceny predaja počas sezóny (ochutnávka). Ubytovanie.

4. deň: Raňajky. Návšteva mestečka Tournus a prehliadka opátstva Saint-Philibert z 11.storočia, vrcholného diela románskej architektúry, ktoré našťastie nebolo zničené počas Francúzskej revolúcie. Presun na jedno z najluxusnejších miest Burgundska - zámok Cormatin, ktorý ukrýva prepychové apartmány kráľa Ľudovíta XIII. Pokračujeme do Cluny, so zvyškami benediktínskeho opátstva, ktoré bolo v 12.storočí najvplyvnejšou autoritou kresťanského sveta. Ubytovanie.

5. deň: Raňajky. Panoramatická cesta cez vinárske dedinky Beaujolais, rozsiahlu oblasť terasovitých kopcov, odkiaľ pochádzajú červené vína s ovocnou príchuťou, a kde je dobrým zvykom konzumovať ich v skorých denných hodinách. Túto tradíciu musíme, samozrejme, dodržať (ochutnávka). Lyon, druhé najväčšie mesto Francúzska, nachádzajúce sa v regióne Rhône-Alpes. Hlavné centrum obchodu, sídlo Interpolu, známe prívlastkom hlavné francúzske stredisko gastronómie. Prečo získalo aj titul „mesto hodvábu“ a ako sa pričinilo o pomenovanie „mesto fi lmu“, sa dozviete počas prehliadky. Ubytovanie.

6. deň: Skoré raňajky, odchod späť na Slovensko. Príchod v neskorých večerných hodinách (cca 22:00 h).

Najbližšie termíny

6 dňové poznávacie zájazdy

Lastminute
Nahrávam...
len 629 €
TO NAJLEPŠIE Z FRANCÚZSKAFrancúzsko, Francúzsko23.06.2012 - 02.07.2012
Raňajky
len 629 €
OKÚZĽUJÚCE PROVENSÁLSKO (BUS)Francúzsko, Francúzsko16.06.2012 - 24.06.2012
Raňajky
len 549 €
LITERÁRNE TAJOMSTVÁ PARÍŽA S DADOM NAGYOMFrancúzsko, Francúzsko14.06.2012 - 17.06.2012
RaňajkyLetecky
len 699 €
    
MSC SINFONIA - BALEÁRSKE OSTROVY SLOV.SPRIEVODCAFrancúzsko, Francúzsko, Španielsko, Španielsko, Taliansko, Taliansko, Tunisko, Tunisko29.06.2012 - 06.07.2012
Plná penzia

Ďalšie ponuky - Francúzsko:

zoznam s obrázkami textový zoznam
stránka: 123456 Nahrávam... Ďalšia stránka >Posledná >>
Galéria

Lokalita:Francúzsko

Strava:Raňajky

Doprava:Letecky z

od 1 298 € / 7 nocí / 8 dní

Informácie Termíny a ceny Obrázky

Transfer na letisko, odlet z Viedne, prílet do Bastie. Presun do „najkorzickejšieho“ mesta Korziky – Corte, situované v samom srdci ostrova, obklopenom údoliami Tavignano a Restonica. ... Čítať viac.

LeteckyS pobytom pri mori
Galéria

Lokalita:Francúzsko, Veľká Británia

Strava:Raňajky

Doprava:Letecky z

od 948 € / 6 nocí / 7 dní

Informácie Termíny a ceny Obrázky

Odlet do Londýna, po prílete transfer do hotela, začiatok prehliadky mesta, časť City a St. Paul’s Cathedral, Tower Bridge, Tower of London, fakultatívne prehliadka expozície anglických ... Čítať viac.

LeteckyPolpenzia v cene
stránka: 123456 Nahrávam... Ďalšia stránka >Posledná >>