Najlepšia rodinná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Zovrie vám žalúdok. Čínsky chodník zo skla je len pre odvážnych

Zovrie vám žalúdok. Čínsky chodník zo skla je len pre odvážnych

19.08.2016


Je vaša predstava zábavy „visieť“ vo vzduchu nad hlbokou priepasťou? Potom je nový chodník v čínskom pohorí Tianmen niečo pre vás. Aby sme boli presní, nebudete vo vzduchu visieť, ale od priepasti vás oddelí sklenený most, ktorý sa nachádza vo výške 1400 metrov nad zemou. 

Chodník dlhý sto metrov a široký len 1,6 metra otvorili na začiatku augusta. A Číňania hneď aj dokázali svoju povahu adrenalínových šialencov. Do parku sa začali hrnúť celé stovky odvážlivcov. No aj niektorým z nich sa pri prvom kroku na sklenenom moste podlomili kolená a do konca prešli len so zaťatými zubami a zatvorenými očami. Našli sa ale aj extrémisti, ktorí vytiahli svoje „selfietyčky“, vymýšľali najrôznejšie pózy a snažili sa o čo najlepší záber.

Sklenený chodník číslo 3

Na jednej strane sa ani nie je veľmi čo čudovať. Národný park Zhangjiajie v provincii Hunan ponúka pohľad na krásne okolie a výhľad z takejto výšky je neoceniteľný. O hodnote fotky ani nehovoríme... Chodník, ktorý vedie okolo skaly, nie je úplne nový. Na jeho mieste bol doteraz klasický drevený. No ten zo skla ešte pridal atrakcii na adrenalíne a zaujímavosti.

Číňania vo všeobecnosti obľubujú sklenené chodníky, len v tomto národnom parku už majú tri. Prvý bol otvorený v roku 2011 a odvtedy prilákal tisícky turistov. Druhý pribudol do parku len nedávno, v máji tohto roka, a vedie ponad kaňon, píše portál CNN. Zvláštnosťou toho najnovšieho je, že sa nachádza v najväčšej výške.


Aj Chorvátsko má novú adrenalínovú zábavku. Prečítajte si o nej viac!

Nuda v Chorvátsku? S touto adrenalínovou atrakciou vám nehrozí ani náhodou!


V Číne stojí za to pozrieť si aj ďalšie zaujímavosti a pamiatky, ktoré môžeme objavovať spoločne. S cestovnou kanceláriou Satur máte dve možnosti. Buď si vyberiete poznávací zájazd Zlatý trojuholník s najznámejšími mestami Číny, alebo sa pozriete aj do Južnej Kórey a Mongolska

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerá nový chodník zo skla v čínskom národnom parku

Autor: Satur.sk

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.