Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Šťastný zážitkový Nový rok! Časť II.

Šťastný zážitkový Nový rok! Časť II.

28.06.2016


Prečo si Silvester bookovať už teraz sme vám prezradili v predchádzajúcom článku. Pripomenieme len, že hoci sa vám to môže zdať skoro, práve teraz je ten najlepší čas, aby ste sa rozhodli, kde chcete osláviť príchod Nového roka. A navyše si s cestovnou kanceláriou Satur môžete len do 31. augusta uplatniť špeciálne zľavové kupóny!

Dnes vám prinášame druhú časť tipov na miesta, kde môžete stráviť ten najlepší Silvester! Vyberte si svoj poznávací zájazd už dnes.

Srí Lanka – Silvester medzi zlatom a čajom

Zaujíma vás život Budhu, chcete spoznať farby a vône exotickej Srí Lanky a nový rok privítať na krásnych plážach? Vyberte si náš poznávací zájazd, ktorý vám ponúkne presne tieto možnosti.

 sri lanka, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, silvester, silvester v exotike, satur

Na Silvester na Srí Lanke vaše deti nikdy nezabudnú.

FOTO: archív CK Satur

Zážitok pre malých odvážlivcov: Sloní sirotinec Pinnawala je jednou z najlepších atrakcií na Srí Lanke. Svoj domov tu nachádzajú slony, ktoré sú z nejakých dôvodov nechcené alebo boli zranené. Zažijú tu oveľa bližší kontakt s týmito ohromnými zvieratami, ako v ktorejkoľvek ZOO. Dotknúť sa dajú skôr slonie mláďatá ako staršie slony. Obrovským zážitkom je aj slonie kúpanie, keď sa zem otriasa pod nohami náhliacich sa zvierat.

Relikvia uchovaná v zlate: Na Srí Lanke sa nachádza najposvätnejšie budhistické miesto Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu, ktorý ukrýva vzácnu relikviu – Budhov zub v zlatom relikviári. K tomu, ako vzniklo meno tohto chrámu sa viaže zaujímavá legenda. Podľa nej sa po spopolnení Budhu zachovali štyri jeho zuby. Na tomto svete ale ostal len jeden, ten, ktorý nájdete na Srí Lanke. Do chrámu sa dostal ukrytý vo vlasoch princeznej.

Keď je čaj zážitkom: Na Srí Lanke sa rozprestierajú nekonečné čajovníkové plantáže. Krajina je svojím čajom preslávená po celom svete. S deťmi si precvičíte trochu histórie, keď budete spoločne pátrať po tom, prečo sa tunajšiemu čaju hovorí cejlónsky.

Pevnosť v oblakoch alebo Levia hora: Jedným z poznávacích znamení ostrova je aj Sigirya, čiže Levia hora. Skala s majestátnou citadelou sa vypína 200 metrov nad okolitou krajinou. Nachádzajú sa tu pozostatky antického mesta a rozsiahleho palácového komplexu. Cesta na vrchol vedie viac ako tisíckou schodov, no odmenou je o to uchvacujúcejší výhľad. Vtedajší panovník nechal na vrchole hory zaviesť hydraulický systém, ktorý zásoboval horné nádrže s vodou. Jedinečnosť práce potvrdzuje aj to, že niektoré časti sú funkčné dodnes.

Zážitok z oddychu: Po dňoch plných poznávania dobre padne odpočinok na krásnych plážach Srí Lanky s bielym pieskom. Práve tu si vychutnáte prvé dni nového roka tak ako nikdy doteraz.

Stiahnite si svoj zľavový kupón na silvestrovský poznávací zájazd na Srí Lanke TU >>

Srí Lanka a Maldivy – Silvester na čarovných bielych plážach

Či ste skôr nadšencom poznávania alebo oddychu na pláži, pri poznávacom zájazde s CK Satur zažijete z oboch aktivít to najlepšie.

maldivy, exotika, silvester, silvester v exotike, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur 

Ten najlepší silvestrovský relax zažijete na poznávacom zájazde na Srí Lanke a Maldivách.

FOTO: archív CK Satur

Spirituálny zážitok: Zlaté jaskynné chrámy Dambulla na Srí Lanke sú dokonalým miestom na nájdenie duševnej rovnováhy. Chrám tvorí päť nádherne zdobených a pozlátených jaskýň, kde mystickú atmosféru dotvárajú sochy Budhu. Najväčšia a najhonosnejšia jaskyňa je Chrám veľkého kráľa, ktorá je 52 metrov dlhá, 23 metrov široká a 7 metrov vysoká.

Ajurvédsky zážitok: Oblasť okolo dediny Matale je preslávená pestovaním tých najrôznorodejších korenín. Ak ste vyznávačom ajurvédy, toto miesto sa pre vás stane mekkou zájazdu. Samotní obyvatelia sa hrdia svojou prácou, každý má časť záhrady určenú pre zvedavé oči turistov.

Plážový život na Maldivách: Tunajšie pláže patria k najkrajším na svete. Za tento prívlastok vďačia krištáľovo čistej vode a exotickej prírode. Relax pri popíjaní dobrých nápojov na tomto mieste bude tým najlepším privítaním nového roka.

Stiahnite si svoj zľavový kupón na silvestrovský poznávací zájazd na Srí Lanku a Maldivy TU >>

Omán – Silvester prevoňaný kadidlom a datľami

Omán je exotickou krajinou, o ktorej doteraz mnohí len snívali. Čo tak premeniť počas Silvestra svoje sny na skutočnosť a spoznať toto jedinečné miesto?

oman, exotika, silvester, silvester v exotike, poznavci zajazd, poznavacie zajazdy, satur 

Počas silvestrovského poznávacieho zájazdu si odnesiete zážitok aj z nocovania v púšti.

FOTO: archív CK Satur

Zážitok bez obáv: Podľa medzinárodného indexu globálneho terorizmu je Omán spolu s Katarom jedinou krajinou tejto oblasti, kde absolútne neexistuje terorizmus. Navyše je Omán krajinou, ktorá má extrémne nízku mieru kriminality. Vybrať sa sem preto môžete pokojne aj so svojimi deťmi, ktoré zažijú Silvester v nefalšovanej exotike. Navyše zimné obdobie je tým najlepším na návštevu krajiny, ktorá má v tomto čase takmer stredomorské podnebie.

Zážitok z vône: Vo voľnej prírode v Ománe rastú „kadidlové“ stromy. Sú cenené pre ich vzácnu živicu s jedinečnou arómou. Keď navštívite Omán, môžete si byť istý, že vo vzduchu naozaj cítite kadidlo a nie je to len fatamorgána. Výťažky zo stromov sa používajú nielen pri náboženských obradoch, ale aj v parfumoch. V minulosti bolo mesto Ubar centrom obchodu s kadidlom. Keďže však „zablúdilo“ príliš ďaleko od náboženských princípov, bolo zničené.

Netradičná kombinácia chutí: Jednou z najdôležitejších plodín v Ománe sú datľovníky, ktoré sa považujú za symbol bohatého dedičstva krajiny. Domácim obyvateľom slúžilo v minulosti ovocie ako zdroj výživy, drevo a listy boli používané pri vytváraní potrebných vecí do domácnosti. Miestnou pochúťkou je podávanie datlí s kávou. Chcete vedieť, ako vyzerá pravá datľovníková plantáž? Môžete ju uvidieť pri návšteve mesta Nakhl.

Stiahnite si svoj zľavový kupón na silvestrovský poznávací zájazd do Ománu TU >>


Nenašli ste prvú časť našich tipov na silvestrovské poznávacie zájazdy? Prečítajte si ju teraz!

Šťastný zážitkový Nový rok! Časť I.


Dubaj – Ten „NAJ“ Silvester

Spojené arabské emiráty sú krajinou, kde je všetko „NAJ“ – najväčšie, najkrajšie, najmodernejšie, najkomfortnejšie... Neveríte? Presvedčte sa s nami počas silvestrovského poznávacieho zájazdu, ktorý je dokonalým výletom aj pre vaše deti!

 dubaj, exotika, silvester, silvester v exotike, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur,

V Dubaji počas silvestrovského zájazdu nielen veľa spoznáte, ale vychutnáte si aj komfort all inclusive služieb.

FOTO: archív CK Satur

NAJvyššia budova sveta: Začnime rovno na najvyššej budove sveta Burdž Chalífa. Výšku 828 metrov sa zatiaľ nepodarilo prekonať žiadnej inej stavbe. Neskutočný zážitok je aj pohľad z najvyššej vyhliadkovej plošiny, teda z výšky viac ako 400 metrov.

NAJväčší indoorový zábavný park: Prvý zábavný park pod značkou Ferrari vznikol práve v Dubaji a nesie názov Ferrari World. Jeho návšteva bude adrenalínovým zážitkom nielen pre vaše deti, ale aj pre vás. Odveziete sa tu totiž na najrýchlejšej horskej dráhe sveta, ktorá vám ukáže, čo je to rýchlosť 240 km/h.

NAJväčšie nákupné centrum sveta: Okrem toho, že privedie na hranicu svojich možností aj tie najodolnejšie nákupné maniačky, je Mall of the Emirates miestom, kde sa nachádza NAJväčší indoorový ski areál. Takže si stačí obuť lyže a spustiť sa po svahu s páliacim slnkom nad strechou centra.

Silvester all inclusive: Po všetkých týchto zážitkoch si budete môcť odpočinúť v komfortnom štvorhviezdičkovom hoteli so službami all inclusive, kde privítate aj nový rok.

Stiahnite si svoj zľavový kupón na silvestrovský poznávací zájazd do Dubaja TU >>

Maroko – Farebný a voňavý Silvester

Objavte domov Lawrenca z Arábie, započúvajte sa do zvukov, ktoré sprevádzali Humphreyho Bogarta a Ingrid Bergman. Silvester, počas ktorého spoznáte najkrajšie miesta Maroka, prežijete len s cestovnou kanceláriou Satur.

 maroko, exotika, silvester, silvester v exotike, poznavacie zajazdy, poznavaci zajazd, satur

Intenzívny zážitok z Maroka si odnesiete vďaka silvestrovskému poznávaciemu zájazdu.

FOTO: archív CK Satur

Mestá, ktoré musíte vidieť: Djemma El Fna je starobylé námestie v srdci Marakéša, kde sa stretávajú miestni umelci – tanečníci, hudobníci a zaklínači hadov. Ale pozor! Ak si ich budete fotiť, budú od vás čakať, že im zaplatíte. Pripravte si preto radšej vopred zopár drobných. Casablanca je mesto, ktoré si hneď každý spojí s jedným z najznámejších romantických filmov. No okrem toho tu stojí aj najvyšší minaret na svete a tiež tu nájdete druhý najväčší bazén na svete so slanou vodou.

Zážitok v pieskovom zámku: Zámok Ait Benhaddou Kasbahs je miestom, kde sa nakrúcali filmy Lawrenc z Arábie, Múmia, Alexander, Sedem rokov v Tibete a ďalšie.

Zážitok z jedla: Tradičným nápojom Marakéša je sladký mätový čaj. Ochutnajte aj tradičné berbeské jedlo – kuskus, ktorý sa podáva s rybami, mäsom alebo zeleninou vo vývare podobnom omáčke.

Keď zbadáte kozy na strome: Nie, nesníva sa vám. Popri cestách môžete natrafiť na argánovníky, na konároch ktorých stoja kozy a „pasú“ sa listami stromu. Hovorí sa, že si na strom vylezú sami, no keď sa lepšie prizriete, ako neisto balansujú na tenkých konárikoch, minimálne o tomto tvrdení zapochybujete. Samozrejme, nechýba „pastier“, ktorý si za fotku vypýta odmenu.

Stiahnite si svoj zľavový kupón na silvestrovský poznávací zájazd do Maroka TU >>

Svoj poznávací zájazd na Silvestra si môžete v cestovnej kancelárii Satur objednať už dnes! Ak nechcete, aby vám ušli žiadne ďalšie ponuky, nezabudnite sledovať našu stránku CK Satur.

Ak si chcete stiahnuť zľavové kupóny na naše silvestrovské poznávacie zájazdy, nájdete ich TU >> Ale, pozor! Nezabudnite, že platia len do 31. augusta 2016!

Autor: Satur.sk

Vyberte si svoj silvestrovský poznávací zájazd s CK Satur!


NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.