Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Slováci sa vracajú do Egypta. Ako si užiť najlepšiu dovolenku?

Slováci sa vracajú do Egypta. Ako si užiť najlepšiu dovolenku?

14.09.2016


Červené more je plné koralov, pestrofarebných rýb a života. V Karnaku, Luxore a Káhire sú jedinečné pamiatky, aké nikde inde turisti neuvidia. Napokon, Egypt je kolískou civilizácie, takže inak to ani byť nemôže. Slováci, a nielen my, sme dovolenku v Egypte v minulosti vyhľadávali. Zvykli sme si na veľké rezorty s bohatými službami na pobreží Červeného a Stredozemného mora. Po útlme, ktorý nastal v posledných rokoch, sa Egypt opäť vracia alebo lepšie povedané, dovolenkári sa vracajú do Egypta. Slováci však nie sú jediní, koho láka Červené more. Že ide o európsky trend potvrdzujú aj dovolenkári z Nemecka a Veľkej Británie.

Lacná dovolenka s all inclusive

Už na prvý pohľad sa nie je čomu čudovať. Moderné rezorty stojace priamo na pláži sú v porovnaní s inými dovolenkovými lokalitami lacná záležitosť. Za týždňový pobyt pri Červenom mori v hoteli s all inclusive službami zaplatíte od 299 eur na osobu. Pritom ani nemusíte hľadať hotely, ktoré majú menej ako štyri hviezdičky. V čase svojej najväčšej slávy sa hotelieri tak snažili, aby naplnili predstavy dovolenkárov, že vybudovali komfortné a luxusné rezorty. Nie je výnimkou, keď k areálu patrí vlastný aquapark alebo golfové ihrisko. Skôr je výnimočné, ak natrafíte na hotel, ktorý hosťom neponúka all inclusive. Zvykli sme si na všetky tie drobnosti, ktoré robili našu dovolenkou absolútne pohodovou a bezstarostnou. Mali ste chuť na zmrzlinu? Dostali ste ju. Obzerali ste sa po niečom sladkom? Na výber bolo dostatok koláčikov a sladkostí. Potrebovali ste sa osviežiť? Nápoje už na vás čakali.

egypt, dovolenka v egypte, dovolenka v exotike, dovolenka na jesen, dovolenka v zime, silvester v exotike

V hoteli Steigenberger Al Dau Beach v Hurghade strávite príjemnú dovolenku v Egypte.

FOTO: archív CK Satur

V mnohých hoteloch sa na tom nič nezmenilo. Dostane sa vám služieb na vysokej úrovni, všetko budete mať v rezorte, takže, keď nebudete chcieť, nemusíte ani len vyjsť za brány hotela. No nájdu sa aj také, ktoré za ostatné obdobie okresali aj svoje služby. V posledných dvoch rokoch väčšina slovenských cestovateľov vyškrtla Egypt z dovolenkových plánov. Preto je teraz lepšie zájsť do cestovnej kancelárie a nechať si poradiť, ktorý hotel v Egypte si vybrať. Keďže tu máme svojich delegátov, ktorí monitorujú kvalitu služieb, vieme vám podať tie najlepšie informácie. V prípade, že patríte k dovolenkárom, ktorí si vždy čítajú recenzie na webe, pri Egypte sa nimi radšej veľmi neriaďte. Môže sa vám stať, že si prečítate recenziu aj dva roky starú, ktorá vám nepovie nič o tom, aká je situácia dnes. V našej ponuke nájdete hotely v Hurghade a Marsa Alam, ktoré sú overené skúsenosťami klientov. Potom sa už len musíte rozhodnúť, či si vyberiete drahšiu alebo lacnejšiu alternatívu. V každom prípade ale ľutovať nebudete.

Dovolenka v Egypte počas celého roka

Plusové body zbiera dovolenka v Egypte aj vďaka počasiu. Ak ste nestihli letnú dovolenku, možno vám vyhovie práve jeseň alebo zima v Egypte. Navyše, počas júla a augusta sú tunajšie teploty pre niekoho príliš vysoké. Ku koncu roka o niečo klesnú, ale stále sú to hodnoty, pri ktorých sa môžete opaľovať alebo kúpať v príjemne vyhriatom mori. S nami sa môžete do Egypta vybrať už o pár dní, prvé zájazdy v jesenno-zimnej sezóne sa začínajú od 17. septembra. Pre tých, ktorí vyhľadávajú slnko a teplo hlavne počas zimy, sme si pripravili prekvapenie. Na zimné dovolenky v Egypte budú od októbra platiť first momet zľavy, s ktorými môžete ušetriť až do 30 percent.

Zážitok na Silvestra

Vybrali by ste si radšej Silvester, keď musíte byť zababušení od hlavy po päty alebo príjemne teplé počasie. Ak uprednostňujete tú druhú možnosť, potom privítajte Nový rok v Egypte. Príjemné budú aj ceny, keďže pre Egypt máme pripravené najvyššie first moment zľavy na Silvester v exotike. Môžete s nimi ušetriť až do 30 percent. Rodiny s deťmi môžu ušetriť aj vďaka detským paušálom, ktoré v niektorých hoteloch platia pre deti až do 14 rokov.

Zážitok z histórie

Aj vďaka tomu si môžete všetky pamiatky, o ktorých vám hovorili všetci známi po návrate z Egypta. Navyše ich ohromíte svojim rozprávaním o dvoch obrovských sochách faraónov, ktoré sa našli v Luxore len na začiatku tohto roka. Predstavujú legendárneho faraóna Amenhotepa III., ktorý zomrel pred viac ako 3400 rokmi. Hoci boli sochy ťažko poškodené, výskumníkom sa podarilo dať ich znova dokopy.

Ani by ste nemohli povedať, že ste boli na dovolenke v Egypte, ak by ste nemali fotku s pyramídami v Gíze. Posledný preživší zo starovekých siedmich divov sveta je jednou z najznámejších pamiatok na svete. Hrobky mocných faraónov strážili tajomné sfingy a tieto miesta boli predmetom konšpiračných teórií po celé stáročia. Množstvo turistických atrakcií objavíte v známom Údolí kráľov a Luxore. Na východnom brehu Nílu zájdete na tradičný souk, na západnom sa ponoríte do ticha chrámov a hrobiek, ktoré sú najväčším múzeom pod holým nebom na svete.

egypt, dovolenka v egypte, dovolenka v exotike, dovolenka na jesen, dovolenka v zime, silvester v exotike, karnak

Bez návštevy chrámov, pyramíd a pamiatok akoby ste ani neboli v Egypte.

FOTO: depositphotos.com

Aj v krajine toľkých pamiatok je predsa jedna zvláštnosť – chrám Ramzesa II. Abu Simbel. Zaujímavosťou nie sú len jeho obrovské rozmery, ale tiež to, že bol zo svojho pôvodného stanoviska premiestnený na iné miesto. Veľká operácia UNESCO trvala štyri roky, no stála za to. Len vďaka nej si ho môžeme pozrieť ešte aj dnes.

Zážitok z nákupov

Úzke uličky Káhiry sú prepchaté mešitami a madrasmi (islamskými školami učenia). Je to miesto, kde nájdete labyrint trhoviska Khan el-Khalili, kde majú stále svoje dielne remeselníci a stánky sú plné keramiky, textilu, korenín a parfumov. Hlučná vrava a neuveriteľné vône sú jeho neodmysliteľnou súčasťou. No skúste sa popri zjednávaní ceny a nasávaní atmosféry poobzerať aj po okolitých domoch. Mnohé z nich vás očaria zachovalou architektúrou starej islamskej ríše.

egypt, dovolenka v egypte, dovolenka v exotike, dovolenka na jesen, dovolenka v zime, silvester v exotike

Z dovolenky v Egypte si nezabudnite priniesť suvenír.

FOTO: archív CK Satur

Zážitok z oddychu

Najpokojnejšie miesto Egypta je pravdepodobne Asuán, ležiaci na kľukatých zákrutách Nílu. Opierajúci sa o oranžovo sfarbené duny je to ideálne miesto na zastavenie a odpočinok. Riečny trajekt na ostrov Elephantine sľubuje prechádzky farebnými ulicami tunajších dedín. Na ťavom chrbte sa môžete nechať odniesť po púšti ku kláštora sv. Simeona, v niektorej z reštaurácií na množstve lodí si doprajte šálku čaju, kým budete pozorovať loďky plaviace sa po rieke. Môžete sa vydať spoznávať chrámy a historické pamiatky, ale jeden z najväčších vrcholov v Asuáne je jednoducho oddychovať a pozorovať život okolo.

Zážitok z púští

Egyptským prírodným zázrakom je Biela púšť. Surreálne tvarované hory vytvorili niečo, čo vyzerá ako zasnežený ostrov uprostred vyprahnutého piesku. Na prvý pohľad máte pocit, že sa pozeráte na krajinu zo sci-fi filmu s oslnivo bielymi balvanmi a vrcholkami, ktoré vyzerajú ako zasnežené.

Zážitok z potápania

Napadnú vám pri Egypte ako prvé pláže alebo pestrofarebný podmorský svet? Egyptské pobrežie vás nesklame ani v jednom ohľade. Červené more je jednou z najlepších potápačských destinácií na svete. Potápať sa môžete snáď na každom mieste krajiny. Nádherné scenérie objavíte v Sharm el Sheiku, Hurghade aj Marsa Alam. Natrafíte tu asi na každého podmorského obyvateľa – od malých rybiek, cez úhory, tuniaky, barakudy či chobotnice až po delfíny a žraloky.

egypt, dovolenka v egypte, dovolenka v exotike, dovolenka na jesen, dovolenka v zime, silvester v exotike, potapanie, cervene more

Červené more je najlepším miestom pre potápačov.

FOTO: archív CK Satur

Zážitok z jedla

Egyptská kuchyňa je nezmenená už po tisíce rokov, čo znamená, že jej chute a vône sa za mnoho storočí dopracovali k dokonalosti. V tradičných pokrmoch sa často objavujú šošovica a fazuľa, rovnako ako aish – populárny egyptský chlieb. Či už sa rozhodnete pre jedlo v luxusnej reštaurácií alebo si doprajete v niektorom zo stánkov na ulici, uvidíte, že jedlo je veľkou súčasťou kultúry krajiny.


Exotika je dokonalým miestom pre zorganizovanie svadby. Prečítajte si o tom viac!

Netradičná svadba: Prežite svoj veľký deň v exotike


Zážitok z ubytovania

Absolútne pokojnú dovolenku presne podľa svojich predstáv prežijete v hoteli Steigenberger Al Dau Beach***** len päť kilometrov od centra Hurghady a šesť kilometrov od letiska. Pre tých, ktorí by sa radi ponorili ku koralom, ale zatiaľ si nie sú istí svojimi schopnosťami sú pripravené kurzy potápania. Pre tých, ktorí si relax predstavujú s golfovou palicou v ruke a zelenou trávou, kam len oko dovidí, je zasa pripravené golfové ihrisko.

Ak si chcete dopriať pohodlnú dovolenku, ale radi by ste pri tom aj ušetrili, vybrať si môžete hotel Citadel Azur*****, do ktorého sa naši klienti radi vracajú. Vynikajúci hotel pre páry má krásnu architektúru. Okrem troch bazénov je k dispozícii aj šesť vonkajších jacuzzi. Piesočnatá pláž vás zaujme aj dvomi prírodnými lagúnami.

egypt, dovolenka v egypte, dovolenka v exotike, dovolenka na jesen, dovolenka v zime, silvester v exotike

Hotel Citadel Azur je tiež skvelým miestom na dovolenku v Egypte.

FOTO: archív CK Satur

Doprajte si aj vy dovolenku v Egypte, počas ktorej prežijete všetko, na čo si spomeniete. Vyberte si niektorý z pohodlných hotelov v ponuke cestovnej kancelárie Satur!

Autor: Satur.sk

Láka vás dovolenka v exotike? Vyberte si tú svoju z ponuky cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPHOTEL RIXOS BAB AL BAHR / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Ultra All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 899 za osobu

Ušetríte do 189 € (17 %)

Ďalej
Náš TIPPlanet funHOTEL DOUBLETREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Polpenzia, All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 550,80 za osobu

Ušetríte do 97,20 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VICTORIA BEACHCOMBER RESORT & SPA / Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Polpenzia
Letecky z Viedne

od 763,30 za osobu

Ušetríte do 134,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL  Azul Beach Resort Riviera Maya / Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 1 744,20 za osobu

Ušetríte do 193,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Atmosphere Kanifushi Maldives / Maldivy, Lhaviyani Atol

Maldivy, Lhaviyani Atol

Ultra All Inclusive
Letecky z Viedne

od 3 931,20 za osobu

Ušetríte do 436,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPSKUTOČNÝ RAJ NA ZEMI / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

10-dňový letecký zájazd

 

od 2 206,16 za osobu

Ušetríte do 191,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPPANAMA - DOKONALÝ ODDYCH V TROPICKOM RAJI / Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

9-dňový letecký zájazd

 

od 1 828,96 za osobu

Ušetríte do 159,04 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPZANZIBAR - POZNÁVANIE AFRICKÉHO RAJA / Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

8-dňový letecký zájazd

 

od 1 198 za osobu

Ďalej
Náš TIPHOTEL Kurumba Maldives / Maldivy, Severný Male Atol

Maldivy, Severný Male Atol

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 771,20 za osobu

Ušetríte do 196,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Rixos The Palm Dubai / Spojené arabské emiráty, Dubaj

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Polpenzia
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 933,30 za osobu

Ušetríte do 164,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VOI KIWENGWA RESORT / Zanzibar, Kiwengwa

Zanzibar, Kiwengwa

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 898,20 za osobu

Ušetríte do 99,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Coral Strand Smart Choice Hotel / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 348,20 za osobu

Ušetríte do 149,80 € (10 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.