Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Skvosty Emirátov alebo Indický oceán? Vyberte si svoju exotickú plavbu!

Skvosty Emirátov alebo Indický oceán? Vyberte si svoju exotickú plavbu!

03.10.2016


Mnohí o nich snívajú, no málo ľudí ich už aj skutočne prežilo. Plavby v exotických destináciách sú pre nás ešte stále tak trochu trinástou komnatou. Ako si ich objednať? Ako sa dopraviť na miesto? Budem všetkému rozumieť? Pre väčšinu dovolenkárov odstrašujúce otázky, ktoré zatiaľ vždy zvíťazili nad túžbou vyskúšať neobvyklý výlet. Tento rok ale môže byť všetko inak. S nami zvládnete aj na prvý pohľad komplikované situácie úplne bez problémov.

Žiadny stres a slovenský sprievodca ako bonus

Aj stresu pri výbere dovolenky na lodi sa s nami vyhnete. V Sature sa postaráme o všetky podrobnosti, stačí nám len povedať, akú máte predstavu. Chcete ísť aj s deťmi alebo túžite po romantike vo dvojici? Radi by ste sa vydali za teplom do Karibiku alebo vás láka skôr Indický oceán? Stačí vám plavba na týždeň alebo si chcete od okolitého sveta oddýchnuť na dlhšie? Naša ponuka je pripravená na všetky alternatívy.

costa neoriviera, exoticke plavby, plavby do exotiky, satur

Plavba do exotiky na lodi je zážitok na celý život.

FOTO: archív CK Satur

Obavy nemusíte mať ani z toho, ako sa dopravíte do prístavu. Lode sa väčšinou na svoju cestu vydávajú z exotických destinácií ako Miami, Port Louis na Mauríciu alebo z Dubaja. Niektoré plavby majú v cene aj leteckú dopravu do miesta vyplávania, pri ostatných vám ju pomôžeme zabezpečiť. Lety sú spravidla dostupné z Viedne, Budapešti alebo Prahy.

A aby ste mali dni na mori úplne bez starostí, na viacerých plavbách vás bude sprevádzať slovenský sprievodca. Ten už má čo-to pochodené, fungovanie výletných lodí pozná a pomôže vám so všetkým od nástupu a označenia batožiny (aby vás v kajute čakal kufor so správnymi plavkami ;)), cez orientáciu na lodi až po vysvetlenie systému fakultatívnych výletov. Vďaka nemu zabudnete na jazykovú bariéru a nikdy nezmeškáte nič dôležité. Neviete, ktorú časť sveta by ste si najradšej pozreli? Nechajte sa inšpirovať!

Skvosty emirátov

S výletnou loďou Costa Neoriviera sa vďaka predĺženému pobytu v prístavoch plne ponoríte do kúzla miest, ktoré navštívite. Menšia, no luxusná výletná loď vám za osem dní ukáže to najkrajšie zo Spojených arabských emirátov a Ománu. Zakotvíte v Dubaji, Muscate, Sir Bani Yas a Abú Dhabí.

Užívajte si na lodi

Hneď na začiatku by ste si mali uvedomiť to najdôležitejšie – loď tu nie je len na to, aby vás dopravila do cieľa vašej cesty. Keď to povieme trochu nadnesene, tak loď je váš cieľ. Na lodi si vychutnávate svoju dovolenku, oddych, zábavu. Program Neorivieri je naplánovaný tak, aby ste sa plavili najmä doobeda, večer alebo v noci. Ak si práve nebudete vychutnávať večeru či raňajky, môžete využiť niektoré z množstva zariadení, ktoré nájdete na dvanástich palubách lode – wellness so saunami, tureckými kúpeľmi, masážami, kozmetikou alebo kaderníctvom. Športovci zamieria do fitness centra, deti sa zdržia pri detskom bazéne so šmykľavkou. Dozerať na ne môžete z veľkého bazéna alebo vírivky. Večer sa na lodi odohráva tá najlepšie zábava na diskotéke či v divadle. K hazardu môžete „pričuchnúť“ v kasíne. Nadšené nákupné maniačky určite nepovedia nie obchodom.

costa neoriviera, plavba, exoticke plavby, satur

Loď Costa Neoriviera vám ponúkne rovnaký komfort ako kvalitný hotel.

FOTO: archív CK Satur

Netradičné zážitky na výletoch

Po noci plnej zábavy je pred vami nový deň s nevšednými prekvapeniami, ktoré zažijete počas fakultatívnych výletov. Nezabudnite si ich ale rezervovať vopred, pretože často je počet účastníkov limitovaný. Niežeby ste sa na palube nudili, ale nechať si ujsť púštne dobrodružstvo v Abu Dhabi by vás mohlo celkom mrzieť. Ak ste si už dávno predstavovali, aké by to bolo preháňať sa púštnou krajinou na silnom džípe, tu budete mať príležitosť to zistiť. Nie sú veľké autá nič pre vás? Vysadnite na ťavu a vychutnajte si nevšedné okolie z jej chrbta.

Ďalší výlet vás vezme na tour po pamiatkach ako Heritage Village (autentická replika beduínskeho tábora), Veľká mešita šejka Zajída alebo Kultúrné centrum šejka Zajída. A priamo na vlastnej koži okúsite aj luxus hotela Emirates Palace. Hotel sa považuje za súpera „plachetnice“ Burj Al Arab, ktorou sa pýši Dubaj. Zaujímavosťou je, že sa pred ním tiahne krásna pláž s pieskom privezeným až z Maroka. O tom, že ide o prvotriedny luxus, svedčia aj obchody svetových mien v areáli – Versace alebo Cartier.

V ománskom Muscate sa vyberiete poznávať svet plný mystiky. Veľká mešita sultána Qaboosa je hlavnou mešitou v sultanáte. Keď sa k samotnému komplexu mešity, ktorá zaberá plochu 40-tisíc metrov štvorcových, pripočítajú aj vonkajšie priestory, objaví sa pred vami obrovské miesto s rozlohou 416-tisíc metrov štvorcových. Interiér zdobia vyrezávané obklady z mramoru, stropy sú inšpirované ománskymi pevnosťami. V hlavnej modlitebni vás ohromí perzský koberec, ktorý tvorí 1,7 miliárd uzlov, váži 21 ton a má rozmery 60-krát 70 metrov. Ak by ešte aj dnes malo kadidlo hodnotu zlata, trh v štvrti Mutrah by bol najbohatším miestom sveta. Vzduch je tu presýtený vôňou, ktorá napĺňa kostoly po celom svete. Souk je plný ľudí, ktorí nakupujú, predávajú, zjednávajú. Staré obrázky Muscatu a archeologické nálezy si prezriete v Múzeu Bait Al Zubair. Dych vám vyrazí Palác Al Alam, ceremoniálny palác sultána Qaboosa bin Saída, celý pokrytý zlatou a modrou fasádou.

muscat, exoticka plavba, plavba do exotiky, oman, satur

Omán dýcha jedinečnou atmosférou Orientu.

FOTO: archív CK Satur

Cestou do histórie bude návšteva mesta Nizwa a pevnosti Jabrin. Nizwa je prastaré ománske mesto ležiace v horách Jebel Achdar. Vedie k nemu vyschnutá cesta plná kameňov, zeleň akoby sa niekam stratila. Napriek tomu je mesto považované za „Perlu Ománu“. Do Nizwy vedú zavlažovacie kanále zvané faladž, ktoré pomáhajú pri obhospodarovaní pôdy. Dominantnou je mešita zo 17. storočia. Jej hlavnou úlohou bolo brániť mesto pred nepriateľmi, čo sa jej malo podariť aj pomocou diel. Tých sa sem zmestilo až 500. Na miestnom souku ochutnáte tradičné jedlá a odnesiete si suveníry v podobe šperkov. Pevnosť Jabrin s krásnymi kobercami, nábytkom a ohromujúcim výhľadom ako stvorená na tie najlepšie fotky.

Krásy Indického oceána

K nim vás vezme loď Costa Neoromantica, ktorá patrí k najelegantnejším lodiam na svete. Vysoký komfort a kvalitu služieb potvrdili aj ocenenia „Head of the Class“ a „Top Value Index“. Na 14 palúb sa zmestí 1800 pasažierov a 622 členov posádky. Luxusná výletná plavba trvá 15 dní, počas ktorých si nielen oddýchnete a zabavíte sa, ale nazriete aj do miest, ktoré by pred vami inak ostali ukryté.

costa neoromantica, exoticka plavba, plavba do exotiky, satur

Jedna z najelegantnejších lodí Costa Neoromantica splní všetky vaše predstavy.

FOTO: archív CK Satur

Fantáziu môžete pustiť na plné obrátky na Seycheloch. Krásne pláže posiate balvanmi, panenská džungľa, koralové útesy a prírodné rezervácie sú hlavnými atrakciami. Ostrov Mahe je domovom hlavného mesta súostrovia a krásnych pláží. Anse Intendance je vyhľadávaná surfermi pre svoje veľké vlny. Na plávanie je vhodnejšia pláž v Beau Vallon, na ktorú by mali zamieriť najmä rodiny s deťmi. Asi 20 percent rozlohy Mahé však zaberá Národný park Morne Seychellois.


Prečítajte si tiež!

Dovolenka v exotike s deťmi: Tieto hotely si zamilujú malí aj veľkí


Čo vám prvé napadne, keď sa povie Madagaskar? Ak by ste sa to opýtali vašich detí, ich prvá odpoveď by asi bola: Lemury! A po nej by nasledovalo zborové „I like it move it, move it!“ Návštevu národného parku lemurej zoo si preto zamilujú. Obzrú si tu lemura tmavého, čiernych aj bielych lemurov vari, lemura širokonosého a množstvo ďalších, ktoré sa voľne pohybujú v korunách stromov. Naučiť ich môžete niečo aj o tunajšej prírode. Madagaskar je známy ako „krajina obrátených stromov“, pretože vyzerajú akoby im korene rástli namiesto koruny.

seychelly, exotika, exoticke plavby, exoticka plavba, satur,

Seychelly sú jednou z najkrajších zastávok počas plavby v Indickom oceáne.

FOTO: archív CK Satur

Prehliadku francúzskeho ostrova Reunion si nenechajú ujsť najmä dobrodružné povahy. Stojí na ňom totiž jedna z najaktívnejších sopiek na svete Piton de la Foumaise. Časté erupcie dávajú turistom možnosť vidieť sopečnú aktivitu z bezprostrednej blízkosti a odniesť si nevšedný zážitok. Sopka je dobre prístupná vďaka sieti ciest, ktoré majú dobré turistické zázemie. Obchody so suvenírmi a občerstvením nie sú ničím výnimočným.

Ktorá z plavieb vás najviac oslovila? Poďte objavovať doteraz nepoznaný svet s cestovnou kanceláriou Satur. Lákajú vás plavby do Karibiku? Prečítajte si náš ďalší článok o tom, čo všetko môžete prežiť počas plavby v Karibiku už zajtra!

Autor: Satur.sk

Chcete stráviť svoju dovolenku na lodi? Vyberte si z ponuky plavieb cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPVýletná loď Carnival Glory - Karibský koktejl so slovenským sprievodcom / USA, Bahamy, Turk and Caicos, Puerto Rico

USA, Bahamy, Turk and Caicos, Puerto Rico

10-dňová okružná plavba.

od 1 562,16 za osobu

Ušetríte do 135,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPVýletná loď COSTA MEDITERRANEA - Skvosty Emirátov so slov.sprievodcom / Omán, Spojené arabské emiráty

Omán, Spojené arabské emiráty

8-dňová okružná plavba.

od 808,20 za osobu

Ušetríte do 89,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPVýletná loď Ruby Princess - Západ USA so slovenským sprievodcom / Mexiko, USA

Mexiko, USA

11-dňová výletná plavba.

od 1 746,16 za osobu

Ušetríte do 151,84 € (8 %)

Ďalej
Výletná loď COSTA DIADEMA -  Západné Stredomorie jeseň 2017 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko

Francúzsko, Španielsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba.

od 209 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA DELIZIOSA - Benátky, Korfu, Santorini leto 2017 / Grécko, Chorvátsko, Taliansko

Grécko, Chorvátsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba.

od 309 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA MEDITERRANEA - Skvosty Emirátov / Omán, Spojené arabské emiráty

Omán, Spojené arabské emiráty

8-dňová okružná plavba.

od 323,10 za osobu

Ušetríte do 35,90 € (10 %)

Ďalej
Výletná loď COSTA NEOCLASSICA  Maldivy - Srí Lanka - India / India, Maldivy, Srí Lanka

India, Maldivy, Srí Lanka

8-dňová okružná plavba

od 359 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA NEOCLASSICA  India - Maldivy / India, Maldivy

India, Maldivy

8-dňová okružná plavba

od 359 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC MERAVIGLIA - Západné Stredomorie zima 2017/2018 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta

Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta

8-dňová okružná plavba

od 399 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC OPERA - Kuba a Západný Karibik zima 2017/2018 / Mexiko, Kuba, Jamajka, Kajmanské ostrovy

Mexiko, Kuba, Jamajka, Kajmanské ostrovy

8-dňová okružná plavba

od 449 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC DIVINA - Východný Karibik zima 2017 / USA, Bahamy, Puerto Rico

USA, Bahamy, Puerto Rico

8-dňová okružná plavba

od 449 za osobu

Ďalej
EGYPT - PLAVBA LOĎOU PO NÍLE / Egypt

Egypt

8-dňový zájazd.

od 458,16 za osobu

Ušetríte do 39,84 € (8 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.