Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

S médiami na infoceste na severnom Cypre

S médiami na infoceste na severnom Cypre

18.06.2014

Jana Zedníková

 

Spolu s 12 novinármi z rôznych médií sme vystúpili na letisku Ercan na severnom Cypre. "Vyslovuj Erdžan", hovorí na úvod naša delegátka Eva Sun, mimochodom veľmi príjemná, povedala by som slečna, ale keďže sme sa neskôr rozprávali viac, o sebe prezradila, že za muža má Turka, s ktorým istú dobu žili práve na Cypre, takže sa patrí povedať pani Eva :) Eva našu skupinu sprevádzala 2 dni a môžem povedať, že nám históriu a život na Cypre opísala a priblížila dokonale a vždy veľmi ochotne :)

 

Noahs ArcNoemova Archa

Asi po hodinke jazdy autom z letiska sme vystúpili pred hotelom Noah´s Ark a hneď po check-ine sme išli obzrieť areál hotela. Najskôr nás však ešte ohúrili krásne, veľké a veľmi pekne a vkusne zariadené izby (ubytovanie sme mali v záhradných pavilónoch), do ktorých sa komfortne zmestí celá rodina. Areál hotela je doslova obrovský, až taký, že sa oplatí si veci v taške pri odchode z izby dvakrát skontrolovať, lebo vracať sa vám nebude chcieť :))) Vďaka jeho veľkosti tu však hravo nájdete súkromie, pokoj, vyhnete sa skorému vstávaniu kvôli chyteniu "fleku" na lehátkach a často nadobudnete pocit, že ste v rezorte takmer sami. Bazénov je v tomto hoteli toľko, že si môžete vyberať, navyše sú veľké a priestranné. Deti, samozrejme, majú nielen svoj bazén, ale aj tobogany, vodné šmykľavky a veľký mini klub s vlastnou záhradou, preliezačkami, lezeckými stenami a situovaný blízko mora a pláže. Možnosti aktivít od výmyslu sveta v ňom majú veľké aj malé deti. Pláž je veľmi pekná, piesková,  zlatej farby a more s pozvoľným vstupom, príjemnou teplotou a peknou, miestami tyrkysovou farbou. Pastvou pre oči boli raňajky, obedy a večere a to doslova! Krásne naaranžované jedlo a usporiadané tak, že ste nejedného hosťa prichytili ako sa vrátil s foťákom a pobehoval okolo všetkých stolov. Obzvlášť čarovná bola sekcia s dezertmi :) Vždy čisté stoly a príjemný personál tento pocit ešte umocňoval. Závery večerov sme najskôr trávili v cukrárni hotela, lebo tu je wi-fi zdarma (a aj rýchla) a samozrejme potom v all inclusive bare vonku, ktorý od našich klientov uplynulú sezónu dostal výstižnú prezývku: Slovak Pub. Okrem nás v ňom boli ešte aj Česi ;) Hotel je bez problémov vhodný aj pre náročnejšiu klientelu.

 

 

Kaya ArtemisAntický palác

Aby sme spoznali oba naše hotely v ponuke, presťahovali sme sa aj do hotela Kaya Artemis, ktorý je, mimochodom, od hotela Noah´s Ark vzdialený len 2,5 km a po pláži sa k nemu prechádzkou dostanete. Už zďaleka cez okná autobusu vidieť majestátnosť tejto stavby v štýle antického paláca. Pocit ohromenia sa ešte viac umocňuje, keď stojíte priamo pred hlavnou budovou hotela, miestami som mala pocit, že som sa preniesla do minulosti. Lobby naznačuje, že sa rovnako jedná o veľmi pekný hotel. Izby sú tiež veľké a veľmi pekné, i keď Noah´s Ark je predsa len novší hotel. Areál hotela je síce veľký, ale oveľa kompaktnejšie usporiadaný a bazén (jeden obrovský) , či iné aktivity tu máte viac po ruke, či po ceste z hotela na pláž alebo naopak. Pláž je trochu väčšia ako má Noah´s Ark a piesok na nej je o čosi jemnejší a svetlejší. Rovnako však ponúka pozvoľný vstup do mora, krásnu farbu vody a navyše má dlhé mólo, ktoré ponúka pekný panoramatický výhľad na celé pobrežie a all inclusive bar priamo na pláži. Aj tu majú deti svoj vlastný svet v podobe mini klubu a akvaparku s veľkými toboganmi, bazénom a šmykľavkami. Na pláži tiež nájdete vodné športy. Raňajky, obedy a večere tu už pripomínajú klasický štýl dovolenkových hotelov, avšak je tu bohatší výber. Večery môžete stráviť vo vonkajšom all inclusive bare so živou hudbou, na večernom programe alebo na diskotéke na pláži.

 

Na pláži hotela Kaya Artemis, TV JOJ do svojich reportáží vyspovedala aj našich klientov, ktorí prileteli prvým chartrom. V Kaya Artemis sa im veľmi páčilo, dokonca sem jeden pár prišiel na odporúčanie svojich detí, ktoré v tomto hoteli boli minulý rok a ďalším letom za nimi do hotela prídu zas :) Cestou z večere cez pekný a veľký lobby bar počujeme Slovákov ako skypujú domov (wi-fi v lobby je zdarma a rýchla) a s nadšením hovoria o hoteli, strave a o tom, že takto si predstavujú svoju dovolenku ;)  Hotel celkovo pôsobí tak trochu "teplejšie" a ponúka tak inú atmosféru ako Noah´s Ark.

 

Pre rodiny s deťmi

V oboch hoteloch nájdete náš rodinný klub PLANET FUN. Na deti budú čakať traja animátori, pričom dvaja sa budú venovať mini klubu a jeden z teenage klubu. Aktivity pre deti teda budú tento rok rozdelené podľa vekových kategórií, od kreslenia a hrania sa cez pirátske dni, lampiónový pochod, hľadanie pokladu až po jednoduché a náročnejšie športové aktivity, zľavy na vodné športy, pozeranie filmov, večerné show, hodiny tanca – bude tam animátorka, ktorá je veľmi dobrá v hip-hope, nácvik choreografie na planet fun znelku, či v poslednej dobe veľmi obľúbenú pesničku HAPPY :) a mnoho iného.

 

Každopádne, ak sa rozhodnete pre jeden, či druhý hotel, oba sú správnou voľbou a s určitosťou budete veľmi spokojní :) Medzi pobytom na hoteloch sme sa každý deň vybrali na výlety. Videli sme najskôr hlavné mesto Nikózia, ktoré je posledným rozdeleným mestom na svete. Ponúka zmes kultúr, spletité uličky a osobitný charakter vďaka hraničnému prechodu z tureckej do gréckej časti mesta. Za nádherným výhľadom na celé pobrežie sme sa poobede vybrali do mesta Kyrenia a do kláštora Bellapais, ktorý je považovaný za najkrajšiu gotickú stavbu Blízkeho Východu. Návštevu mesta sme ukončili v malebnom prístave, ktorý okrem veľmi príjemnej atmosféry je aj sídlom hradu Kyrenia s druhým najstarším nájdeným vrakom lode. Z výletov určite treba zažiť aj návštevu polostrova Karpaz, ktorý ponúka najkrajšie pláže ostrova a divokú panenskú prírodu. Zastávka je aj v dedinke Dipkarpaz, ktorá je jednou z málo miest, kde ešte spoločne žijú Turci s Grékmi. Za ňou vás čaká už len prírodná rezervácia, kde príležitostne stretnete aj oslíkov až ku kláštoru Apoštola Andrea, ktorí radi nakuknú až priamo do autobusov. Pozor však na nich, lebo sú to divokí oslíci a preto radšej nikdy nestojte za nimi :))) Na tento výlet si treba pribaliť aj plavky, lebo vás čaká kúpanie na najkrajšej pláži s názvom Golden Sand Beach alebo tiež " korytnačia pláž", lebo práve sem chodia svoje vajíčka klásť korytnačky karety. Posledným našim výletom bolo mesto Famagusta, ktoré je známe štvrťou Varosha -  "mestom duchov", mestskými hradbami, Othellovou vežou a katedrálou svätého Mikuláša (neskôr bola prestavaná na mešitu).

 

Severný Cyprus je rozhodne dobrou voľbou pre strávenie dovolenky, ktorá ešte stále nemá nádych masového turizmu a má čo ponúknuť, či už z pohľadu histórie, teplého počasia, krásneho a čistého mora.

 

 

Jana Zedníková

Riaditeľka marketingu

CK SATUR

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.