Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Prežite Silvester v exotike! 6 tipov, z ktorých si vyberie každý

Prežite Silvester v exotike! 6 tipov, z ktorých si vyberie každý

14.10.2016


Silvester je tu o dva mesiace a vy stále neviete, kde ho strávite? A pritom boli vaše plány také veľké! „Ďalší Silvester určite nestrávim doma pri telke. Nepôjdem na žiadne námestie riskovať, že mi na hlave pristane delobuch. Určite ho neprespím... Zažijem niečo nové! Neobvyklé! Jedinečné!“ Ak ste sa ani tento rok nedostali k tomu, aby ste si už v predstihu splnili svoje predsavzatie, nezúfajte. Ešte stále máte čas dať všetko do poriadku. Nový rok môžete vítať na piesočnatých plážach Maldív, v orientálnom Ománe alebo Maroku, splniť sny deťom pobytom na Srí Lanke, vychutnať si veľkolepý ohňostroj v Singapúre alebo na palube výletnej lode, ktorá sa plaví Karibikom. Vyberte si z našich tipov ten, ktorý vás zaujme najviac! 

Maroko sa vám dostane pod kožu

Krajina rozprávok tisíc a jednej noci. Duny oranžového piesku, mešity, minarety, ťavy a beduíni, trhy s korením, marocké domy - riády. Živé námestie Djemaa el Fna v Marakéši s rozprávačmi príbehov, zaklínačmi hadov, artistami, nespočetnými vôňami a zvukmi. Sudy s farbou, v ktorých stoja domáci a namáčajú kože, vo farbiarňach vo Feze. Romantická Casablanca, kde sa vynára obraz jedného z najznámejších filmov. Maroko, to je križovatka farieb a vôní, do ktorej sa budete chcieť vrátiť znova a znova.

maroko, dovolenka v maroku, orient, dovolenka v oriente, poznavaci zajazd, satur,

Kozy na stromoch sú pre Maroko typické.

FOTO: archív CK Satur

Ako prežijete posledné dni v roku: Na púšti aj poznávaním miest. A to nehovoríme len o tých najznámejších mestách. Meknes, prezývané aj „marocké  Versailles“, je impozantné bývalé kráľovské mesto v španielsko–maurskom štýle, obklopené vysokými múrmi s veľkými dverami. Neobyčajne zelené mesto Rabat je významným prístavom so zoologickou a botanickou záhradou, divadlom a múzeom. Berberské dediny Immouzer de Kandar a Azrou. Tá druhá je známa ručnými výrobkami z dreva a tkanými kobercami.

Musíte zažiť: Snáď najväčším dobrodružstvom je preskúmanie piesočných dún úplne zblízka. Môžete si vybrať medzi jazdou na džípoch alebo pozorovaním okolia z ťavieho chrbta. Výlet sa koná skoro ráno, keď sa krajina ešte len prebúdza a vy tak máte najlepšiu príležitosť vidieť, ako sa začína bežný deň na púšti.

Musíte vidieť: Vrátiť sa domov bez návštevy záhrad Majorelle v Marakéši by bol doslova hriech. Malý kúsok botanického zázraku vybudoval francúzsky maliar Jacques Majorelle a jeho dielo neskôr ešte vylepšil Yves Saint Lauren. Do záhrad s exotickými a nezvyčajnými rastlinami sa zamiloval, preto bolo jeho posledným prianím, aby ho pochovali práve na tomto mieste. Filmové štúdiá a mesto Ouarzazate vám pripomenú všetky známe filmy, ktoré sa nakrúcali práve tu: Casablanca, Lawrence z Arábie, Sedem rokov v Tibete, Gladiátor... A ak niekde po ceste zbadáte kozy na stromoch, tak vás nepremohla fatamorgána. Kozičky sa tu naozaj kŕmia listami, ktoré rastú na argánovníkoch.

Musíte vyskúšať: Olivy. Zelené, čierne, ružové, rôznych veľkostí a rôznych chutí. Najlepšie so suchým chlebom „chobzou“. Mandarínky a pomaranče. Najlepšia je šťava vytlačená z čerstvých pomarančov, ktorú kúpite ráno na trhu. Mätový čaj – niektorý viac sladký, iný skôr horký, no nikdy nie rovnaký. A hlavne „tajine“ – korenené kúsky mäsa dusené v špeciálnom hlinenom hrnci niekoľko hodín.

Srí Lanka, Silvester s Budhom a posvätnými slonmi

Všade je cítiť prítomnosť Budhu (minimálne vďaka jeho početným sochám a chrámom). Nekonečné pláže lákajú na oddych. Nadčasové ruiny sú dokonalé na poznávanie. Posvätné slony žijú voľne v prírode, ale tiež v sloních sirotincoch. A v neposlednom rade známy čaj a chutné jedlo. Silvester na Srí Lanke sa dá stráviť na niekoľko spôsobov.

sri lanka, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, silvester, silvester v exotike, satur

So Srí Lankou sa spája najmä Budha, ktorého sochy objavíte všade.

FOTO: depositphotos.com

Ako prežijete posledné dni v roku: Objavovaním „Levej hory“ Sigirya, ktorá sa označuje ako ôsmy div sveta. V pevnosti v oblakoch, ktorá pochádza z piateho storočia pred naším letopočtom, sa odohral príbeh zrady a boja o moc. Na vrchol vedie viac ako tisícka schodov, no odmena v podobe uchvacujúceho výhľadu stojí za to. Spoznáte najvýznamnejšie chrámy, ktorých je na Srí Lanke neúrekom. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle sú zapísané na zozname UNESCO. Zlatý chrám dokončený v roku 2000 je domovom sochy obrovského sediaceho zlatého Budhu. Vysoko na kopci stojí pätica krásne zdobených jaskýň. Turisti môžu obdivovať aj ležiaceho Budhu, ktorý meria 15 metrov. Najväčšou atrakciou je Kráľovský skalný chrám so 150 budhovými napodobeninami.

Musíte zažiť: Srí Lanka je vyhľadávanou ajurvédskou destináciou. Stará filozofia učí, ako sa naučiť žiť v súlade s celým vesmírom, nájsť rovnováhu a viesť vyrovnaný a spokojný život.

To najlepšie pre deti: Srí Lanku si zamilujú aj deti. Najmä, ak ich vezmete do slonieho sirotinca Pinnawala. Malé aj veľké, mladšie i staršie. V sirotinci žije množstvo slonov, prevažne zranených, ktoré by vo voľnej prírode zahynuli. Deti sa ich tu môžu dotknúť, dozvedieť sa niečo viac o tom, ako žijú a nájsť si nových kamarátov.

Musíte vyskúšať: Čajovníkové plantáže sú poznávacím znamením Srí Lanky. Čierny čaj má jemnú citrusovú príchuť a používa sa samostatne aj v zmesiach. Vplyv na chuť čaju má lokalita aj nadmorská výška, v ktorej sa pestuje.

Ideálna kombinácia: Spojte na konci roka príjemné s užitočným. Vydajte sa najskôr poznávať Srí Lanku a Silvester v exotike zakončite na bielych plážach Maldív!

Maldivy: Silvester, aký sa nemusí opakovať

Súostrovie tiahnuce sa Indickým oceánom juhozápadne od Indie a Srí Lanky tvorí 26 prírodných atolov a viac ako tisíc ostrovov a ostrovčekov. Ak sú vašimi najdôležitejšími kritériami pri výbere Silvestra v exotike krištáľovo čisté teplé more, vysoké palmy a jemný piesok, potom ste našli, čo hľadáte. Paradoxom je, že pre tento ostrovný raj môže more znamenať záhubu. O nejaký čas totiž väčšina ostrovov zrejme zmizne pod jeho hladinou.

maldivy, exotika, silvester, silvester v exotike, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

Maldivy – to je Silvester v exotike na krásnych plážach.

FOTO: depositphotos.com

Ako prežijete posledné dni v roku: Potápaním a šnorchlovaním, objavovaním žiarivého podmorského sveta plného rýb a koralov. Ale hlavne v komforte a luxuse. Z našej ponuky si môžete vybrať bývanie v plážových bungalovoch alebo vo vilkách, ktoré stoja priamo na vode, alebo dokonca v rezorte s reštauráciou vybudovanou pod hladinou mora.

Musíte zažiť: Plavbu na typickej loďke dhoni. Hotely pripravujú pre dvojice romantické výlety alebo pikniky na neobývané ostrovy. Zábave v prvom podmorskom klube na svete sa nič nevyrovná. Klub Subsix sa nachádza na otvorenom mori, takže sa doňho návštevníci dostanú len loďkou.

Musíte navštíviť: Hlavné mesto Male, ktoré sa nachádza na najživšom ostrove s rovnakým názvom. Na pamiatky pozýva prezidentský palác a národné múzeum. Trh je najlepším miestom na nákup miestnych výrobkov a čerstvých potravín.

Musíte ochutnať: Tradičné sladkosti ako kokosové mlieko s ružovým pudingom alebo sladký vaječný krém.

Singapúr, Kuala Lumpur, Melaka. Silvester v „skutočnej Ázii“

S útesmi a dažďovými pralesmi, horami a minaretami, mrakodrapmi a tradičnými loďkami „sampan“. Malajzia žije presne podľa svojho motta: „Skutočná Ázia“. Hlavné mesto Malajzie, Kuala Lumpur, pripomína krištáľovú záhradu, ktorá akoby zázrakom vyrástla v džungli. Kúsky pôvodného pralesa ešte aj dnes prežívajú medzi mrakodrapmi a multiposchodovými nákupnými centrami. Singapúr je zasa ihriskom pre bohatých, malý mestský štát s luxusnými nákupnými centrami, dokonale organizovanou dopravou, nádychom futurizmu, živou históriou.

singapur, silvester v exotike, malajzia, poznavaci zajazd, satur

Futuristický Singapur láka na množstvo atrakcií.

FOTO: depositphotos.com

Ako prežijete Silvester: V Melake prebiehajú prípravy na oslavy Nového roka už niekoľko hodín vopred. Do ulíc zavíta karneval, počas ktorého prebieha odpočítavanie posledných hodín starého roka. A potom to príde! Ohromný, niekoľko minútový ohňostroj, po ktorom môžete tancovať až do rána.

Musíte vidieť: V honosnom rekreačnom komplexe Marina Bay Sands je moderný hotel, butiky s luxusnými značkami, nákupné centrum, cez ktoré preteká kanál, Múzeum ArtScience a Skypark s úchvatným výhľadom na celé mesto. Vyhliadková plošina Skyparku a infinity bazén sa nachádzajú na lodi (áno, čítate dobre!). Z plošiny zazriete známy obraz – stromy Supertree Grove, ktoré sa nachádzajú v záhrade pri prístave. Je to dokonalé miesto na únik z ruchu veľkomesta. Supertree Grove sú futuristickou „stavbou“, ktorá nielen ohromuje, ale má tiež dôležitý ekologický význam. Sú vysoké 25 až 30 metrov. Ich koruny sú navzájom poprepájané a predstavujú skvelé miesto na nezabudnuteľnú prechádzku. Cloud Forest Dome zasa ukrýva najvyšší indoorový vodopád na svete. V Singapúre nájdete kúsok takmer z každej ázijskej krajiny – čínsku štvrť, „malú Indiu“, arabskú ulicu.

Musíte zažiť: Jazdu na Singapore Flyer, najväčšom vyhliadkovom kolese sveta. Ohromná nie je len jeho veľkosť, ale aj výhľad. Na obzore sa črtá panoráma Singapuru, indonézske ostrovy a štát Johor ležiaci na južnom výbežku Malajzijského polostrova. Prvé jazdy sa začínajú skoro ráno a tie posledné sa končia až v noci.

Musíte vyskúšať: Jedlo od čínskych rezancov a indických ryžových placiek až po aromatické a ohnivé malajzijské kari a morské plody. Ak máte chuť na zeleninový a ovocný šalát, siahnite po "rojaku".

Omán: Silvester, ktorého vôňu si zapamätáte

Keď sa povie Omán, asi každému napadne ako prvá vôňa kadidla. Exotická krajina susediaca so Spojenými arabskými emirátmi, zatiaľ neprebrala ich megalomanstvo. Naopak, to, čím sa krajina chváli, je bohaté dedičstvo a tradičná spoločnosť, hlboký zmysel pre identitu, pýcha v starobylý obchod a dôvera v budúcnosť.

oman, exotika, silvester, silvester v exotike, poznavci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

Veľká mešita sultána Qaboosa je najväčšou atrakciou Ománu.

FOTO: archív CK Satur

Ako prežijete posledné dni v roku: Silvester v Ománe je kombináciou oddychu na pláži a poznávania. Jedným z najlepších zážitkov je noc strávená na púšti. Večer sa koná zábava s beduínmi, ktorí navodia atmosféru tradičného života.

Musíte vidieť: Jednoznačne veľkú Mešitu sultána Qaboosa v hlavnom meste Muscat, ktorá sa rozkladá na ploche viac ako 416-tisíc metrov štvorcových. Interiér zdobia vyrezávané obklady z mramoru a stropy sú inšpirované ománskymi pevnosťami. Najznámejšou ozdobou je luster zo Swarovského kryštálov a ohromný perzský koberec, ktorý váži 21 ton a je vytvorený z takmer dvoch miliárd uzlíkov.

Musíte navštíviť: Oáza Wadi Bani Khalid je kontrastom púšte a jazierok s priezračnou vodou a palmami. Deťom sa zapáči domov korytnačiek Ra‘ as Al Hadd s plážami, kde karety obrovské kladú svoje vajíčka. Na trhu v Muscate v štvrti Mutrah vás naplno zasiahne vôňa kadidla. Úzke uličky sú doslova nabité farebnými obchodíkmi. Je to jediné miesto na svete, kde sa dá pod jednou strechou nakúpiť, zlato, kadidlo aj myrha. Pri vchode na trhovisko stojí tradičná kaviareň, vzácny pozostatok minulosti, kde sa stretávajú domáci a je určená len mužom.

Silvester na palube výletnej lode

silvester, karibik, vyletna plavba, silvester v exotike, satur

Silvester na lodi je veľkým zážitkom.

FOTO: archív CK Satur

Karibik, pláže zaliate slnkom, tyrkysové more, služby ako v štvorhviezdičkovom hoteli. Občas je všade okolo vás len šíre more, inokedy zakotvíte v prístave a vydáte sa objavovať okolie. Na lodi máte všetko, na čo si spomeniete – zábavu v podobe divadla, diskotéky alebo kina pod hviezdami, dobrodružstvo v kasíne, relax v spa centre so saunami, vírivkami, masážami a fitness centrom. Niekoľko reštaurácií a 15 barov. Aj to prináša exotický Silvester na majestátnej lodi MSC Divina.

Ako privítate Nový rok: Spoločné odpočítavanie na palube lode, keď sa vám v ruke iskrí šampanské. Keď kapitán zatrúbi, nad hlavou vám vyletuje farebný ohňostroj, začína sa zábava, ktorá sa skončí až ráno.

Musíte vidieť: Jednou zo zastávok silvestrovskej plavby MSC Divina je ostrov San Juan patriaci k Portoriku. Chráni ho pevnosť El Morro, jedna z najväčších španielskych pevností v Karibiku. Mesto San Juan je druhým najstarším mestom v Amerike a vôbec najstarším mestom pod vlajkou USA.

Musíte navštíviť: Na ostrove Grand Turk mieria všetky dvojice na najromantickejšiu pláž Pillory Beach. Pravú atmosféru ostrova navodia miestni hudobníci. Grand Turk vám splní všetko, čo od Karibiku očakávate – biele pláže, palmy a teplé more.

Vybrali ste si destináciu, v ktorej chcete stráviť svoj exotický Silvester? S objednávaním radšej neotáľajte, pri niektorých zájazdoch sú už len posledné voľné miesta! 

Autor: Satur.sk

Láka vás dovolenka v exotike nielen počas Silvestra? Vyberte si z ponuky cestovnej kancelárie Satur!

Náš TIPHOTEL RIXOS BAB AL BAHR / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Ultra All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 899 za osobu

Ušetríte do 189 € (17 %)

Ďalej
Náš TIPPlanet funHOTEL DOUBLETREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Polpenzia, All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 550,80 za osobu

Ušetríte do 97,20 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VICTORIA BEACHCOMBER RESORT & SPA / Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Polpenzia
Letecky z Viedne

od 763,30 za osobu

Ušetríte do 134,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL  Azul Beach Resort Riviera Maya / Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 1 744,20 za osobu

Ušetríte do 193,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Atmosphere Kanifushi Maldives / Maldivy, Lhaviyani Atol

Maldivy, Lhaviyani Atol

Ultra All Inclusive
Letecky z Viedne

od 3 931,20 za osobu

Ušetríte do 436,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPSKUTOČNÝ RAJ NA ZEMI / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

10-dňový letecký zájazd

 

od 2 206,16 za osobu

Ušetríte do 191,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPPANAMA - DOKONALÝ ODDYCH V TROPICKOM RAJI / Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

9-dňový letecký zájazd

 

od 1 828,96 za osobu

Ušetríte do 159,04 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPZANZIBAR - POZNÁVANIE AFRICKÉHO RAJA / Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

8-dňový letecký zájazd

 

od 1 198 za osobu

Ďalej
Náš TIPHOTEL Kurumba Maldives / Maldivy, Severný Male Atol

Maldivy, Severný Male Atol

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 771,20 za osobu

Ušetríte do 196,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Rixos The Palm Dubai / Spojené arabské emiráty, Dubaj

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Polpenzia
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 933,30 za osobu

Ušetríte do 164,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VOI KIWENGWA RESORT / Zanzibar, Kiwengwa

Zanzibar, Kiwengwa

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 898,20 za osobu

Ušetríte do 99,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Coral Strand Smart Choice Hotel / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 348,20 za osobu

Ušetríte do 149,80 € (10 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.