Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Po stopách aligátorov, Mickey Mousea a slonov. Poznávacie zájazdy, ktoré si deti zamilujú!

Po stopách aligátorov, Mickey Mousea a slonov. Poznávacie zájazdy, ktoré si deti zamilujú!

07.02.2017


Jeden z citátov o cestovaní hovorí, že „svet je kniha a tí, ktorí necestujú, čítajú iba jednu stranu“. Cestovať a spoznávať nové krajiny môžete pokojne aj s malými deťmi, dáte im tak do života jeden z najlepších darov. Sníva vaše dieťa o tom, že stretne svoju obľúbenú postavičku z kreslenej rozprávky? Vezmite ho do Disneylandu. Obdivuje zvieratá a každý rok sa musíte vydať na návštevu ZOO? Poznávací zájazd na Srí Lanku bude jeho celoživotným zážitkom. Rozprávate mu rozprávky, s ktorými ste zaspávali aj vy? Múzeum Hansa Christiana Andersena alebo domov Astrid Lindgrenovej vás prenesú do úplne iného sveta.

Najbližšie mesiace sú ideálne na poznávacie zájazdy s deťmi. Blížia sa prázdniny, takže neprídu o nič dôležité v škole, na jeseň je ideálne počasie na kratšie aj dlhšie výlety. Teraz je zasa najlepší čas kúpiť si poznávací zájazd, pretože ešte stále platia first moment zľavy až do výšky jedenásť percent. Vybrali sme pre vás päť tipov na zájazdy, ktoré si užijú nielen vaše deti, ale aj vy.

Mickey Mouse, aligátory aj Jurský park

Živú a trblietavú atmosféru Miami, prechádzku po uliciach zo známych amerických seriálov si počas poznávacieho zájazdu na Floridu vychutnajú zrejme viac dospelí. No vyhlásená pláž South Beach, centrum módy a letných večierkov, urobí dojem aj na malých cestovateľov. Práve tu môžu urobiť svoje prvé pokusy na surfe. Vďaka kúpaniu v mori budú mať pocit ako na letnej dovolenke. To však bude len začiatkom ich veľkého dobrodružstva.

Adrenalínovým pokračovaním je návšteva prírodnej rezervácie Everglades. Tá je známa predovšetkým svojimi rozsiahlymi močiarmi, aligátormi, floridskými pumami a vodným vtákom. Turistickou atrakciou sú „airboats“, teda vznášadlá, ktoré sa močariskami preháňajú aj rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu. Neďaleko je Eveglades Safari park, kde predvádzajú zápasy aligátorov, z ktorých tuhne krv v žilách.

No tým najväčším lákadlom pre malých cestovateľov je Disney World v Orlande. Jeho súčasťou sú desiatky hotelov, zábavné parky, aquaparky a golfové ihriská. Centrom zábavného parku Magic Kingdom je nádherný Popoluškin zámok v podobe, akú poznáme z filmovej klasiky z roku 1950. Malé princezné si zámok môžu obzrieť aj vo vnútri, kým malých pirátov asi skôr zabaví trochu temná plavba v loďke po karibských vodách na atrakcii Piráti z Karibiku. No všetci sa potešia fotkám s obľúbeným Mickey Mouseom, Snehulienkou a ďalšími postavičkami. Z parku určite neodíďte pred zotmením! Ukrátili by ste sa o úžasný ohňostroj, aký len tak neuvidíte.

disney world, florida, poznavacky pre deti, poznavaci zajazd, satur

Popoluškin zámok je dominantou Disneyworldu.

FOTO: archív CK Satur

Ďalším tematicky podobne zameraným zábavným parkom je Universal Studios Islands of Adventure. Na ostrove Marvelových superhrdinov žije Spiderman, Hulk alebo Wolverine. Dinosauri sa potulujú medzi stromami v Jurskom parku, ktorý vychádza z predlohy rovnomenného filmu Stevena Spielberga. Najnovším prírastkom je Čarovný svet Harryho Pottera. Dominantou je hrad Rokfort a obľúbenými sa stali horské dráhy, v ktorých súperia draky či lietajú jednorožce. Zážitkom je aj jazda pripomínajúca let na metle.

Najväčší zážitok v sirotinci plnom slonov

Skutočnú exotiku, nielen čo sa týka klímy, ale aj zážitkov, objavíte na Srí Lanke. Najzaujímavejšou atrakciou pre deti je sloní sirotinec v Pinnawale. Žijú v ňom desiatky slonov, ktoré by vo voľnej prírode neprežili. Svoj domov tu našla slonica bez nohy alebo slon, ktorý nevidí. V sirotinci sa starajú o to, aby zvieratám nič nechýbalo. Zážitkom je každodenné kúpanie, keď sa celé stádo vyberie k rieke. Zo sirotinca prechádzajú ulicou s obchodmi so suvenírmi. Radšej si však dajte pozor, či im náhodou nestojíte v ceste. Z pripravených plošín je potom možné sledovať, ako sa kúpu a šantia vo vode, vzájomne sa striekajú a očividne si „očistu“ užívajú.

Na predmestí niekdajšieho kráľovského mesta Kandy sa nachádza botanická záhrada Peradenyia, kde sa pestuje okolo štyritisíc rastlín zo všetkých kontinentov – orchidey, tropické korenie, bambusy, cykasy, palmy, liany... Od 19. storočia sa zachoval zvyk, že všetky významné štátne návštevy v záhrade niečo zasadia. Rastú tu stromy, ktoré zasadili cisár František Jozef II., ruský cár Alexander II., kráľovná Alžbera, maršál Tito alebo dokonca prvý kozmonaut Jurij Gagarin.

sri lanka, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, poznavacky pre deti, satur, exotika, dovolenka v exotike, exotická dovolenka

Doprajte svojim deťom exotický zážitok na Srí Lanke.

FOTO: archív CK Satur

Na Srí Lanke sa nachádza najposvätnejšie budhistické miesto Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu, ktorý ukrýva vzácnu relikviu – Budhov zub v zlatom relikviári. O tom, ako vzniklo meno chrámu hovorí legenda. Podľa nej sa po spopolnení Budhu zachovali štyri jeho zuby. Na tomto svete ale ostal len jeden, ten, ktorý nájdete na Srí Lanke. Do chrámu sa dostal ukrytý vo vlasoch princeznej.

Prístav v mestečku Trincomalee je považovaný za najlepší na svete. Vďaka svojej veľkosti a hĺbke tu môžu kotviť nielen loďky miestnych rybárov, ale tiež obchodné lode a zaoceánske parníky. Turistov však najviac lákajú krásne exotické pláže s priezračnou vodou. Majú pozvoľný vstup do mora, takže sú ideálne pre rodiny s deťmi aj neplavcov. Dá sa tu tiež surfovať, potápať alebo rybárčiť. Najlepšie miesto na potápanie je však ostrov Pigeon Island s koralovými útesmi a bohatým podmorským životom.

Úžasná vyhliadka a svet čarodejníkov

Ak sa vám zdá cesta do Ameriky či na Srí Lanku príliš dlhá, aj v Európe sú zaujímavé miesta, ktoré očaria vaše deti. Tým prvým je hlavné mesto Veľkej Británie. Poznávací zájazd do Londýna si deti zapamätajú hneď pre niekoľko atrakcií. Londýnske akvárium patrí k najväčším v Európe, kde žije asi päťsto druhov vodných živočíchov – žraloky, murény, kraby, raje, chobotnice, pirane... Akvárium je rozdelené do 14 tematických zón, má päťdesiat nádrží, v ktorých sú dva milióny litrov vody. Najväčšia nádrž prechádza všetkymi tromi podlažiami a aby rybky ostali pekne oddelené od ľudí, má až dvadsať centimetrov hrubé sklo.

Hneď vedľa akvária sa točí Londýnske oko. Vyhliadkové koleso je tretie najväčšie na svete. Výhľad na Londýn z výšky 135 metrov sa veru nedá porovnať s ničím iným. Nemusíte sa však báť, že by sa vám zakrútila hlava z rýchlosti, ktorou sa pohybuje. Naopak, ide tak pomaly, že ani nemusí zastavovať na to, aby turisti nastúpili alebo vystúpili. Všetko sa bez problémov zvláda za jazdy.

londyn, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, poznavacky pre deti, satur

V Londýne prežijú vaše deti najväčšie čarodejnícke dobrodružstvo.

FOTO: archív CK Satur

Aká by to bola návšteva Londýna bez návštevy filmových štúdií, v ktorom vznikali úžasné príbehy o Harrym Potterovi a jeho priateľoch? Na okraji Londýna sa kedysi nachádzalo vojenské letisko, neskôr práve na tomto mieste vznikol svet čarodejníkov. V zákulisí na turistov čaká Veľká sieň či Dumbledorova pracovňa s portrétmi riaditeľov Rokfortu. Prehliadka sa venuje aj filmovým trikom a technológiám, vďaka ktorým pôsobili kúzla ako skutočné.

Deti svojich rodičov určite presvedčia aj o tom, že je „absolútne nevyhnutné“, aby si odskočili kúsok ďalej z Londýna rodinného zábavného parku Legoland. Nakoniec, z centra mesta je to len tridsať minútová cesta vlakom. Nedopriali by ste svojím deťom, aby sa naučili šoférovať legoauto, hľadať pirátske poklady alebo sa stali niektorým z hrdinov Hviezdnych vojen? A najmä, keď už budete mať vo svojom telefóne fotku s Bradom Pittom, kráľovnou Alžbetou, Barackom Obamom alebo Davidom a Victoriou Beckhamovcami. Uznávame, že nebudú úplne skutoční, ale figuríny v Múzeu Madame Tussaud’s sú od tých živých takmer na nerozoznanie.

Asterix, Obelix a európsky Disneyland

Ďalší výlet, ktorý vás nezavedie ďaleko od domova, je poznávací zájazd do francúzskeho Disneylandu. V parížskom Disneylande sa zabavíte v piatich tematických parkoch. Najdôležitejšie sú ale samozrejme postavičky, bez ktorých by sme si svoje detstvo ani nevedeli predstaviť. Fotku s Goofym, Snehulienkou, princeznou Elzou, Annou a snehuliakom Olafom si však budú chcieť urobiť hlavne vaše deti. A keď ich už budú mať bezpečne uložené, prichádza najvyšší čas na zábavné atrakcie. V „Malom svete“ (It's a small world)sa na malej loďke preplavíte takmer okolo celého sveta. V Pavilóne princezien sa ako v rozprávke budú cítiť najmä dievčatá. Dokonca si budete môcť pozrieť aj zákulisie Šou Mickeyho Mousea. O niečo viac adrenalínu má pripravené atrakcia Toy Soldiers Parachute Drop, kde okolo vás z ničoho nič bude vybuchovať všetko, na čo sa pozriete.

disneyland, francuzsko, poznavacky pre deti, poznavaci zajazd, satur

Súčasťou predstavení v Disneylande je aj úžasný ohňostroj.

FOTO: archív CK Satur

K atrakciám v Asterix Parku sa vždy viaže aj konkrétny príbeh. Ako každý vie, Obelix spadol ako malý do kotla, v ktorom sa varil čarovný elixír, vďaka čomu získal svoju veľkosť a silu. Ako by to vyzeralo, ak by sa rozhodol zapojiť do súťaže v hode diskom? To zistíte na atrakcii Discobélix. Ak vám nevadí, že sa trochu zamočíte, potom prevezmite kormidlo a nechajte sa spustiť šmykľavkou, ktorá s vami prekoná pád o 13 metrov na Menhir Expresse. Na atrakcii Oziris si vyskúšate, aké je to uháňať rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu a visieť pritom dolu hlavou asi 40 metrov nad zemou. Aby sa mohol tohto bláznivého šialenstva zúčastniť aj najmenší člen rodiny, musí mať výšku aspoň 130 centimetrov. Ak sú o niečo menší, nemusia byť sklamaní, Primerane divokú jazdu si užijú na Enigmatixe.


Prečítajte si tiež!

Využite jarné prázdniny naplno! Spoznajte s deťmi exotické krajiny


Rozprávky vášho detstva na severe Európy

Škandinávia sa na prvý pohľad môže javiť ako studená a nepríjemná, ale opak je pravdou. Poznávacie zájazdy pre deti aj dospelých na sever Európy sú veľmi obľúbené. Najznámejší dánsky rozprávkar Hans Christian Andersen je autorom množstva čarovných príbehov Cínový vojačik, Cisárove nové šaty, Malá morská víla, Dievčatko so zápalkami, Snehová kráľovná, Škaredé káčatko a mnohých ďalších. Na jeho počesť postavili v Kodani sochu malej morskej víly. Ešte viac zo zákulisia jeho príbehov ukrýva Múzeum rozprávok Hansa Christiana Andersena. Okrem života jeho známych postáv tu prežijete aj príbeh života samostného spisovateľa, od detstva až po dospelosť.

Pýchou Kodane je zábavný park Tivoli, druhý najstarší zábavný park na svete. Najstaršou a najpopulárnejšou atrakciou je drevený kolotoč, ktorý funguje od roku 1914. Aj keď ide skôr o pokojnejšiu atrakciu, súčasťou parku sú aj adrenalínové. Napríklad na Démone prežijete preťaženie až 4G. Park sa nachádza v centre meste, no keď do neho vstúpite, hneď na to zabudnete. Je plný trávnatých plôch, na ktorých si môžete posedieť, konajú sa tu koncerty a nachádza sa tu aj divadlo.

tivoli, dánsko, poznávací zájazd, poznávacie zájazdy, poznávačky pre deti, satur

Na severe Európy zažijete s deťmi rozprávkové chvíle.

FOTO: archív CK Satur

Rozprávkoví hrdinovia žijú aj v juhošvédskom mestečku Vimmerby, kde sa narodila spisovateľka Astrid Lindgrenová. Na jej pamiatku vznikol zábavný park Svet Astrid Lindgrenovej (Astrid Lindgrens Värld). V ňom ožívajú príbehy Pippi Dlhej Pančuchy, Emila z Lönnebergy a ďalších postáv z pera autorky. Prejsť sa môžete v žltej Vile vilôčke, dome Pippy Dlhej Pančuchy, ktorý je vernou kópiou ilustrácií v prvých vydaniach knihy. Hlavnou myšlienkou parku je prebudiť v malých návštevníkoch záujem o knihy a literatúru. Po návšteve škandinávskych krajín vám v knižnici určite pár rozprávkových knižiek pribudne.

Či sa rozhodnete pre dlhší alebo kratší výlet, vaše deti ani na jeden z nich nezabudnú. A keď budete mať za sebou návštevu všetkých miest, o ktorých sme vám povedali niečo viac, navštívte našu stránku satur.sk, kde nájdete aj ďalšie zaujímavé poznávacie zájazdy pre celú rodinu!

Autor: Satur.sk


Radi spoznávate nové krajiny? Vyberte si niektorý z poznávacích zájazdov cestovnej kancelárie Satur!

Náš TIPAnimátor na palubeLEGOLAND DETSKÝ SEN / Nemecko

Nemecko

3-dňový autokarový zájazd

od 139 za osobu

Ušetríte do 9 € (6 %)

Ďalej
Náš TIPLONDÝN PRE DETI / Veľká Británia

Veľká Británia

4-dňový letecký zájazd.

od 558 za osobu

Ďalej
Náš TIPDUBAJ - SVET FANTASTICKÝCH ATRAKCIÍ / Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

8-dňový letecký zájazd.

od 1 194,16 za osobu

Ušetríte do 103,84 € (8 %)

Ďalej
Animátor na palubeMIKULÁŠ V SCHONBRUNNE / Rakúsko

Rakúsko

1-dňový autokarový zájazd

od 19 za osobu

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.