Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Plný kufor zábavy s Planet Fun: Rodinná dovolenka na lodi

Plný kufor zábavy s Planet Fun: Rodinná dovolenka na lodi

03.01.2017


Chcete pre svoje deti pripraviť netradičné prázdniny? Ak s nimi nechcete len ležať na pláži alebo obehávať všetky možné zábavné parky, máme pre vás skvelý tip. Vyskúšajte rodinnú dovolenku na lodi, teda presnejšie luxusnú výletnú plavbu. Tento rok nájdete v ponuke našej cestovnej kancelárie Satur až dve výletné lode s animátormi z rodinného klubu Planet Fun!

Rovnako ako počas letnej dovolenky v akomkoľvek hoteli, kde nájdete našich animátorov, aj na lodi platí, že sa postarajú o zábavu celej rodiny. Pre najmenšie deti od 4 do 12 rokov funguje miniklub s rôznymi aktivitami ako diskotéka, pirátsky poklad, indiánske leto, športová miniolympiáda, modelovanie balónov a rôzne dobrodružstvá.

msc armonia, vyletna plavba, vyletne plavby, rodinna dovolenka, dovolenka na mori, dovolenka na lodi, okruzna plavba, satur, klubova dovolenka

Počas výletnej plavby je nádherný výhľad na nekončiace more samozrejmosťou.

FOTO: archív CK Satur

Oproti klasickej letnej dovolenke pri mori majú prázdniny na lodi tú výhodu, že za pár dní spoznáte množstvo krásnych a jedinečných miest. Výletná loď totiž takmer každý deň kotví v inom prístave, v inom meste a dokonca aj v inom štáte. K väčšine výletných plavieb však patria aj dni, ktoré strávite len na lodi. No nemusíte mať strach, nudiť sa určite nebudete. Veď tie obrovské kolosy sú vybavené minimálne tak dobre ako štvorhviezdičkové hotely a niekedy dokonca aj lepšie! Tento rok nájdete v ponuke Saturu hneď dve výletné plavby s rodinným klubom Planet Fun a slovenským animátorom na palube. S tou prvou sa poplavíte okolo gréckych ostrovov, s tou druhou spoznáte Baleáre. Tak ktorú si vyberiete?

Grécke ostrovy, luxusná výletná plavba na MSC Sinfonia****

msc sinfonia, vyletna plavba, vyletne plavby, rodinna dovolenka, dovolenka na mori, dovolenka na lodi, okruzna plavba, satur, klubova dovolenka

Na lodi MSC Sinfonia prežije skvelú dovolenku celá rodina.

FOTO: archív CK Satur

Už prvý krok na palubu lode MSC Sinfonia je ako spoznávanie nového sveta. Obrovské plavidlo má 13 palúb, z ktorých deväť je určených pre pasažierov. Tých sa sem dokopy zmestí viac ako 2600. O pohodlie a služby sa stará vyše deväťstočlenný personál. Priestranné kajuty s balkónom ponúkajú nádherný panoramatický výhľad na more. V reštauráciách, bufetoch a baroch sú pripravené kulinárske špeciality. V rámci dovolenky máte zahrnuté služby light all inclusive. Nielen najmenší si určite prídu na svoje v reštauráciách ako Hamburger Paradise alebo Pizza & Pasta.

O deti sa postará náš slovenský animátor z rodinného klubu Planet Fun, ktorý pre ne vymyslí množstvo hier a zábavy. Možno ich však budete mať problém vytiahnuť z Chicco, Lego alebo Namco herní. Ak potrebujú vaše deti na zábavu trochu akčnejšie aktivity, potom sú pre ne ako stvorené ihriská pre všetky vekové kategórie alebo vzrušujúce striekacie parky nabité zábavnými vodnými prvkami. Po celom dni aktivít si musia „dobiť baterky“. Na to sa potrebujú schuti najesť, čo zabezpečí špeciálne detské menu zamerané na všetky dobroty, ktoré milujú hlavne najmenší. Nemusíte sa ani báť, či je už vaše dieťa dostatočne veľké na takúto cestu, dovolenka na výletnej lodi je vhodná už pre malých námorníkov od 6 mesiacov.

msc sinfonia, vyletna plavba, vyletne plavby, rodinna dovolenka, dovolenka na mori, dovolenka na lodi, okruzna plavba, satur, klubova dovolenka

Deti sa na palube nebudú nudiť ani minútu.

FOTO: archív CK Satur

Vďaka nášmu animátorovi si môžete byť istí, že o deti je dobre postarané, takže sa aj vy môžete venovať svojím koníčkom. Na palube MSC Sinfonia nájdete spa centrum MSC Aurea Spa s rôznymi procedúrami a masážami. Ak budete mať chuť na trochu kultúry, vydajte sa do divadla The San Carlo Theatre. Adrenalín si môžete zdvihnúť v kasíne alebo využiť multifunkčné ihrisko a zahrať si tenis, basketbal či volejbal.

Miesta, ktoré uvidíte

Vaša osemdňová výletná plavba sa začne v talianskych Benátkach, odkiaľ sa poplavíte do chorvátskeho Splitu, na grécke ostrovy Santorini a Mykonos a cez Dubrovnik a Anconu sa vrátite späť do Benátok.

Keď loď zakotví na Santorini, uvidíte strmé útesy týčiace sa nad hlbokým modrým morom, na ktorých nerastie takmer nič. Výlet na breh ostrova je ideálnou šancou zažiť mestečko Firá, ktoré neisto lipne na okraji obrovského krátera. Do reštaurácií každý deň prúdia húfy turistov, ktorých láka chutné tradičné grécke jedlo a pitie. Prechádzka pozdĺž okraja kráteru vedie k dedine Imerovigli a ďalej na sever k Firostefani. Obe mestá ponúkajú úchvatné výhľady. Na východnom pobreží Santorini sa tiahnu pláže, ale nie obyčajné. Sú to dlhé čierne úseky sopečného piesku. Na juhozápadnom cípe ostrova, v Akrotiri, sa uchovali dôkazy starodávnej minojskej kultúry. Jedným z najčarovnejších miest Santorini je Oia. K najzábavnejším miestnym atrakciám, ktoré turisti radi testujú na vlastnej koži, patrí jazda na chrbte osla. Santorini vyzerá presne tak, ako ho poznáte z obrázkov – biele domčeky s modrými okenicami, okolo nádherné červené kvety, ktoré prevoňajú vzduch, a neuveriteľný výhľad na kalderu, aký inde nenájdete.

santorini, grecko, dovolenka pri mori, letna dovolenka, rodinna dovolenka, klubova dovolenka, dovolenka v grecku, dovolenka na santorini, satur

Hovorí sa, že najkrajšie západy slnka sú na ostrove Santorini. Takéto zábery to len potvrdzujú.

FOTO: depositphotos.com

Mykonos je typickým zobrazením Kyklád. V lete väčšina ľudí vyrazí na pláže, takže skoro ráno a neskoro popoludní je ten najlepší čas vydať sa na putovanie bludiskom úzkych uličiek. Labyrintový štýl mal zmiasť pirátov, ktorí ostrov trápili v osemnástom a začiatkom devätnásteho storočia. Rovnaký účinok má však na všetkých návštevníkov ešte aj dnes. Kým stratenie sa v spleti uličiek je polovicou zábavy na Mykonose, tú druhú objavíte v archeologickom múzeu, ktoré bolo postavené v roku 1905 špeciálne pre artefakty z cintorínov na ostrove Rínia. Folklórne múzeum sa venuje okrem iného aj námornej minulosti ostrova. Najstarším a najznámejším kostolom je Paraportianá, fascinujúci asymetrický „miš-maš“ štyroch kaplniek. Za kostolom vedie pobrežná cesta do oblasti známej ako Malé Benátky. Za svoje pomenovanie vďačí vysokým benátskym domom postaveným až pri okrajoch mora na juhozápadnej strane ostrova. Spoločne so susednou Alefkándhrou tvoria oblasť plnú galérií, módnych barov, obchodov a klubov.

Najpopulárnejšou výletnou destináciou v Chorvátsku je Dubrovnik. A nie je ťažké pochopiť prečo. Stredoveké mesto dostalo barokový nádych po zničujúcom zemetrasení v roku 1667. V historickom jadre Dubrovnika sa môže zdať, akoby sa zastavil čas. Pri prechádzke mestom budete obdivovať Katedrálu Nanebovzatia Panny Márie, ktorá ukrýva niekoľko unikátnych malieb. Majstrovským dielom je Kniežací palác lemovaný arkádovou lodžiou, ktorú podopierajú stĺpy s jemne vyrezávanými hlavicami. Zaujímavosťou Kláštoru sv. Františka je najstaršia lekáreň v Európe, otvorená v roku 1317.

dubrovnik, chorvatsko, rodinna dovolenka, letna dovolenka pri mori, satur

Dubrovnik je jedným z najvyhľadávanejších chorvátskych miest.

FOTO: depositphotos.com

So svojimi kaviarňami na nábreží, starobylými uličkami, vykrikujúcimi stánkarmi a turistami je Split jedným z chorvátskych najzaujímavejších miest. K jedinečnému historickému dedičstvu patrí Diokleciánov palác, ktorý sa postupne transformoval do spleti domov, kostolov a kaplniek. Obyvatelia mesta sa cez deň zhromažďujú v Rive, aby sa stretli s priateľmi, poklebetili si alebo relaxovali v kaviarni.

Baleárske ostrovy, luxusná výletná plavba na MSC Armonia

msc armonia, vyletna plavba, vyletne plavby, rodinna dovolenka, dovolenka na mori, dovolenka na lodi, okruzna plavba, satur, klubova dovolenka

Výletná loď MSC Armonia je ako stvorená na rodinnú dovolenku.

FOTO: archív CK Satur

Výletná loď MSC Armonia je poriadny kolos. Z trinástich palúb môžu pasažieri využívať deväť. Komfortná moderná loď má kapacitu necelých 2600 pasažierov a takmer tisíc členov posádky. Na jej palube nájdete štyri reštaurácie a jedenásť barov. K light all inclusive službám patrí plná penzia, občerstvenie, niektoré nápoje a tiež špeciálne menu pre deti, bezlepkové alebo vegetariánske jedlá.

Rovnako ako na lodi MSC Sinfonia sa v letných mesiacoch o vaše deti postará slovenský animátor z nášho rodinného klubu Planet Fun. Deti prežijú rôzne (pod)vodné šibalstvá, pieskové dobrodružstvá, turnaje a súťaže. O zábavu sa však postarajú aj herne – Chicco, Lego alebo videoherňa. Rôzne animácie nie sú určené len pre deti, ale aj pre dospelých. Ak však budete mať chuť radšej si zorganizovať svoj čas sami, môžete sa vydať na nákupy do nákupnej galérie, oddychovať v spa centre, zabehať si na vonkajšej bežeckej dráhe alebo navštíviť večerné šou či diskotéku.

Miesta, ktoré uvidíte

Vaše osemdňové dobrodružstvo na mori sa začne v Janove. Zastavíte sa aj v Marseille, v hlavnom meste Malorky Palma de Mallorca, na Ibize, v Olbii alebo Florencii. A svoj okruh zakončíte späť v Janove.

Marseille je po Paríži a Lyone ďalšou známou oblasťou Francúzska. Kaviarne okolo Starého prístavu sú najlepšími miestami na pozorovanie mestského pouličného života. Popoludnie je najkrajšie na severnej strane, kde sú terasy slnečnejšie a výhľady krajšie. Najlepší pohľad na Starý prístav sa naskytne od Palais du Pharo alebo z Notre Dame de la Garde, odkiaľ budete mať „Biele mesto“ ako na dlani. Pri pobreží Marseille leží aj známy ostrov If s legendárnym väzením. To preslávil najmä spisovateľ Alexandre Dumas vďaka svojmu románu Gróf Monte Christo. Hoci si spisovateľ príbeh vymyslel, pri prehliadke temných kobiek objavíte dieru, ktorú mal vykopať abbé Faria, ale aj miestnosť, do ktorej ústil tajný tunel. A možno vás prekvapia aj cely označené menami oboch trestancov.

Pulzujúce mesto s príjemným miernym počasím takmer počas celého roka je Palma de Mallorca. V meste sa môžete ľahko orientovať podľa jedného z najvýznamnejších bodov – miestnej Katedrály of la Seu, ktorá dominuje nábrežiu. Jej výstavba trvala skoro päťsto rokov a v jej výzdobe má prsty aj Antoni Gaudí. Oproti vchodu do katedrály stojí Palau de l'Almudaina, pôvodne maurský palác, ktorý sa neskôr stal sídlom malorských kráľov. Deti vás určite presvedčia na výlet do zábavného parku Marineland, kde uvidíte vystúpenie delfínov aj tučniakov. Za návštevu však stoja aj Dračie jaskyne alebo mestečko Sollér so svojim ikonickým vláčikom.

cuevas del drach, dracie jaskyne, malorka, letna dovolenka, dovolenka pri mori, rodinna dovolenka, satur

Dračie jaskyne sú obľúbeným turistickým cieľom na Malorke.

FOTO: cuevasdeldrach.com

Viete, ktorý ostrov v Stredozemnom mori je obdarený ohromujúcimi zátokami, plážami a hustými borovicovými lesmi? Mohli by ste si povedať, že takých je viac. Ale len jeden je domovom tých najdivokejších párty, pre ktoré ho vyhľadávajú mladí ľudia z celého sveta. Samozrejme, Ibiza. V tunajších kluboch vystupujú svetoví DJ, no keď sa skončí bujarý nočný žúr, objavíte pokojný ostrov. Bludisko úzkych uličiek starého mesta Dalt Vila chránia kolosálne stredoveké hradby. Z hlavného mesta Ibiza sa dá poľahky dovidieť na najmenší z hlavných Baleárskych ostrovov – Formenteru. Ak si ho budete chcieť obzrieť, stačí si urobiť malý výlet loďou.


Prečítajte si tiež!

Plný kufor zábavy s Planet Fun: Najlepšia dovolenka v Turecku, Bulharsku a Chorvátsku


Krištáľovo čistá voda a divoká príroda patria k ďalšiemu mestu na pobreží Stredozemného mora, k sardínskej Olbii. Mesto na známom pobreží Costa Smeralda však láka aj na prvotriedne múzeá, množstvo reštaurácií a barov. Costa Smeralda je magnetom pre mnoho známych celebrít. Hlavným letoviskom je Porto Cervo so svojou typickou rustikálnou červenou architektúrou. Stelesňuje sen o idylickej stredomorskej dedine. Žiadaným výletom z mestečka Olbia je nepochybne návšteva súostrovia La Maddalena. Ak túžite po bezcieľnych prechádzkach na piesočnatých a kamenistých plážach či relax v odľahlých zátokách, nájdete ich práve tu. Najsevernejším prístavom Sardínie je Santa Teresa di Gallura. Živé mesto s rušným nočným životom ponúka aj ďalší neobyčajný zážitok – krásny výhľad na Korziku, ktorá je vzdialená len 11 kilometrov.

porto cervo, sardinia, taliansko, letna dovolenka pri mori, rodinna dovolenka, dovolenka na sardinii, dovolenka v taliansku, satur

Porto Cervo je miesto, ktoré láka aj najznámejšiu svetovú smotánku.

FOTO: archív CK Satur

Ktorá plavba vás zaujala viac? Lákajú vás grécke ostrovy alebo Baleáre? Nech si vyberiete ktorúkoľvek z našich výletných plavieb, určite neoľutujete. Nudiť sa nebudete ani na palube lode, ani počas fakultatívnych výletov. A vďaka animátorom z klubu Planet Fun cestovnej kancelárie Satur si každý nájde čas aj na ti aktivity, ktoré vyhovujú práve jemu!

Autor: Satur.sk

Chcete stráviť svoju dovolenku na lodi? Vyberte si z ponuky plavieb cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPVýletná loď Carnival Glory - Karibský koktejl so slovenským sprievodcom / USA, Bahamy, Turk and Caicos, Puerto Rico

USA, Bahamy, Turk and Caicos, Puerto Rico

10-dňová okružná plavba.

od 1 562,16 za osobu

Ušetríte do 135,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPVýletná loď COSTA MEDITERRANEA - Skvosty Emirátov so slov.sprievodcom / Omán, Spojené arabské emiráty

Omán, Spojené arabské emiráty

8-dňová okružná plavba.

od 808,20 za osobu

Ušetríte do 89,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPVýletná loď Ruby Princess - Západ USA so slovenským sprievodcom / Mexiko, USA

Mexiko, USA

11-dňová výletná plavba.

od 1 746,16 za osobu

Ušetríte do 151,84 € (8 %)

Ďalej
Výletná loď COSTA DIADEMA -  Západné Stredomorie jeseň 2017 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko

Francúzsko, Španielsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba.

od 209 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA DELIZIOSA - Benátky, Korfu, Santorini leto 2017 / Grécko, Chorvátsko, Taliansko

Grécko, Chorvátsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba.

od 309 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA MEDITERRANEA - Skvosty Emirátov / Omán, Spojené arabské emiráty

Omán, Spojené arabské emiráty

8-dňová okružná plavba.

od 323,10 za osobu

Ušetríte do 35,90 € (10 %)

Ďalej
Výletná loď COSTA NEOCLASSICA  India - Maldivy / India, Maldivy

India, Maldivy

8-dňová okružná plavba

od 359 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA NEOCLASSICA  Maldivy - Srí Lanka - India / India, Maldivy, Srí Lanka

India, Maldivy, Srí Lanka

8-dňová okružná plavba

od 359 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC MERAVIGLIA - Západné Stredomorie zima 2017/2018 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta

Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta

8-dňová okružná plavba

od 399 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC DIVINA - Východný Karibik zima 2017 / USA, Bahamy, Puerto Rico

USA, Bahamy, Puerto Rico

8-dňová okružná plavba

od 449 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC OPERA - Kuba a Západný Karibik zima 2017/2018 / Mexiko, Kuba, Jamajka, Kajmanské ostrovy

Mexiko, Kuba, Jamajka, Kajmanské ostrovy

8-dňová okružná plavba

od 449 za osobu

Ďalej
EGYPT - PLAVBA LOĎOU PO NÍLE / Egypt

Egypt

8-dňový zájazd.

od 458,16 za osobu

Ušetríte do 39,84 € (8 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.