Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Okoreňte si svoju dovolenku v ostrovnom raji na Zanzibare!

Okoreňte si svoju dovolenku v ostrovnom raji na Zanzibare!

25.10.2016


Čo vám ako prvé napadne, keď počujete Zanzibar? Niekomu pirátske príbehy, inému exotická dovolenka, ďalšiemu vôňa klinčekov. A prečo práve klinčekov? Lebo tie ho preslávili po celom svete. Zanzibar je ostrov korenia, je ako Marakéš so štipkou Kuby. Ostrov s vlastným životom, palácmi sultánov, indickými obchodnými domami, tisícročnou históriu.

Príťažlivosť Zanzibaru sa ukrýva aj v mixe jeho obyvateľov, búrlivej histórii a vynikajúcej polohe neďaleko rovníka. Leží v Indickom oceáne len približne 30 kilometrov od pobrežia Tanzánie. Na malom priestore žijú rozličné kultúry už viac ako dvetisíc rokov. Pôvodní obyvatelia obchodovali ešte s egyptskými faraónmi. O niečo neskôr sa tu postupne usadili arabskí, perzskí a indonézski prisťahovalci. Na začiatku 12. storočia tu bola postavená prvá africká mešita, neskôr ostrov obsadili Portugalci, po nich sa k moci dostal ománsky sultán, ktorý zo Zanzibaru na istý čas dokonca urobil hlavné mesto ríše. Viac ako storočie bol Zanzibar aj hlavným strediskom obchodu s otrokmi. Sultán dal tiež postaviť na pobreží Zanzibaru množstvo stavieb. Známy je najmä House of Wonders, ktorý je ešte aj dnes veľkým turistickým lákadlom.

Netradičné Mesto kameňov

Zisky z obchodov sa investovali aj do rozvoja hlavného mesta. Stará časť sa označuje ako Stone Town, teda Mesto kameňov. Jeho architektúra je spojením arabských, indických a afrických prvkov. Je to rovnako multikultúrne miesto ako jeho obyvatelia. Mešity, kostoly a hinduistické chrámy, africké trhy, koloniálne a britské obchodné domy, ománsky prístav sa vzájomne dopĺňajú a ukazujú, že aj rôzne kultúry vedia spoločne žiť v mieri. Stone Town je trochu hlučné a zaneprázdnené mesto so žiarivou exotickou atmosférou, ktoré je pamiatkou UNESCO. Najslávnejším „synom Zanzibaru“ je Farrokh Bulsara, ktorý sa tu narodil 5. septembra 1946. Myslíte si, že ho nepoznáte? Tak to ste na veľkom omyle! Vo svete totiž prerazil pod menom Freddie Mercury.

dovolenka na zanzibare, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, zanzibar, satur

Zanzibar je rajom dovolenkárov. Z týchto fotiek je jasné prečo.

FOTO: depositphotos.com

Obľúbeným výletom zo Stone Town je návšteva Ostrova väzenia (Changu Island). Pôvodne ostrov využívali Arabi na zadržiavanie vzdorujúcich otrokov. Neskôr tu Briti vybudovali väzenie, ktoré sa však nikdy nevyužívalo. Na ostrove žijú veľké korytnačky privezené v 19. storočí zo Seychel. Ani celodenný výlet na ostrov nie je problém. Turisti radi zájdu do miestnej malej reštaurácie, kde si pochutnajú na čerstvo ulovených rybách.

Čo môžete očakávať od dovolenky na Zanzibare

Slnko, more a piesok: Pláže na Zanzibare sa od seba síce líšia, ale jedno majú spoločné – krištáľovo čistú vodu a ako prach jemný piesok. Pláže na Zanzibare sa striedajú s malebnými rybárskymi dedinkami, kde žijú svojím jednoduchým životom domáci obyvatelia. Na ostrove je viac ako 25 fantastických pláží. Niektoré z nich sú také pokojné a vzdialené od ostatného života, že jediným zvukom, ktorý naruší pokojné ticho, je šum oceánu.

Potápanie a šnorchlovanie: Tie najlepšie možnosti na potápanie sú sústredené okolo atolu Mnemba na severo-západe a v pamiatkovej rezervácii Menai Bay na juho-západe ostrova. Pod hladinou mora objavíte nádherné koralové útesy, pestré ryby, morské koníky alebo hviezdice. Vďaka polohe pri rovníku je more neustále príjemne teplé.

Romantický výlet: K najkrajším zážitkom počas dovolenky na Zanzibare patrí plavba okolo ostrova na tradičnej loďke dhow so širokými bielymi plachtami. Môžete sa vybrať na celodenný výlet alebo si pozrieť to najzaujímavejšie počas kratšej plavby.

dovolenka na zanzibare, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, zanzibar, satur

Výrobu tradičných lodiek dhow uvidíte aj počas návštevy dediny Nungwi.

FOTO: depositphotos.com

Ostrov korenia

Sprievodcovia často podnikajú s dovolenkármi takzvané „Spice Tour“. V podstate je to niečo ako cesta, na ktorej vyskúšajú tie najrôznejšie druhy korenín na mnohých plantážach – klinček, škorica, čili, paprika, zázvor, muškátový oriešok, káva, kakao alebo vanilka. Kto počas výletu dáva dobrý pozor, dozvie sa napríklad, že uvarená škorica pomáha pri prechladnutí, chrípke alebo kašli. Stačí ju uvariť a inhalovať. Kardamón môžu vyskúšať ako pomôcku rodičia, ktorých deti často plačú a nechce sa im spať. Treba len uvariť tri až päť kardamónových semien, dať dieťaťu trochu napiť a do piatich minút zaspí. Najcennejším korením Zanzibaru sú klinčeky. Stromy dorastajú až do výšky 25 metrov a kvetom trvá tri mesiace, kým sú úplne zrelé a môžu sa sušiť. Žutie klinčeka pomáha pri krvácaní ďasien, olej z kvetov účinkuje proti lupinám a zmierňuje bolesť zubov a svalov. Klinčeky a kakao nemôžu poľnohospodári vyvážať, podliehajú štátnej kontrole a štát jediný ich môže predať. Obyvatelia ostrova majú tiež svoj vlastný recept na zvýšenie „mužskej sily“. V mixéri treba zmiešať avokádové listy, kúsky avokáda, datle, med a pohár mlieka. Domáci sľubujú, že tento recept zaručene funguje. Koreninové plantáže sú miestom na nákup korenia a olejov za najlepšie ceny.

dovolenka na zanzibare, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, zanzibar, satur

Z exotickej dovolenky na Zanzibare sa nemôžete vrátiť bez vrecúšok s korením.

FOTO: depositphotos.com

Dovolenka na Zanzibare v najlepších hoteloch

Ostrov si ešte stále zachováva svoju pôvodnú tvár, ktorá je tým najdôležitejším, čo sem láka dovolenkárov z celého sveta. K plážam s bielym pieskom, tyrkysovému moru a pokoju sa pridávajú luxusné hotelové komplexy v tradičnom štýle. Obľúbený hotel Waridi Resort***+ je od Stone Town vzdialený len 40 kilometrov. Okrem ubytovania v hlavnej budove môžete bývať aj v bungalovoch s terasou a výhľadom na more.

dovolenka na zanzibare, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, zanzibar, waridi, satur

Rezorty na Zanzibare sú postavené v tradičnom štýle.

FOTO: archív CK Satur

Hotelový komplex Diamonds La Gemma Dell´ Est****+ obklopuje tropická záhrada s vodopádom. Terasovo vybudovaný hotel je situovaný na cípe ostrova Zanzibar. V jeho areáli je niekoľko reštaurácií, kde sa vždy dobre najete, oddýchnete si v hotelovom spa a užijete si vodné športy ako katamaran, jachting alebo potápanie. Hotel sa nachádza v oblasti Nungwi vzdialenej asi dve až tri hodiny cesty od Stone Town. Je to najvyhľadávanejšia oblasť pre dovolenku na Zanzibare. Do dediny vedie cesta lemovaná banánovníkmi, mangrovníkmi a kokosovými palmami. Je to najlepšie miesto na pozorovanie miestnych remeselníkov pri práci.

dovolenka na zanzibare, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, zanzibar, diammonds la gemma, satur

Predstavujete si svoju exotickú dovolenku takto? Zamierte na Zanzibar!

FOTO: archív CK Satur

V čarovných tropických záhradách je rozmiestnených 100 luxusných suít a víl komplexu Hideaway of Nungwi Resort & Spa*****. Moderný rezort bol otvorený v roku 2013. Jeho centrom je vonkajší bazén s terasou, ktorý stojí priamo na pláži. Hotel organizuje výlety do Stone Town aj do rezervácie Jozani alebo safari.

dovolenka na zanzibare, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, zanzibar, hideaway, satur

V hoteli Hideaway of Nungwi Resort & Spa očarí každého návštevníka bazén priamo na pláži.

FOTO: depositphotos.com


Prečítajte si tiež!

Mohutné vulkány, lahodná káva, divoká príroda. Aj to je Kostarika, najšťastnejšia krajina sveta


Najlepšia fotka? S opičkou!

Prírodná rezervácia Jozani, ktorá sa nachádza vo východnej časti Zanzibaru, je domovom vzácneho druhu opice – guarézy červenej. Opičky majú svoj vlastný „charakter“, voľne sa pohybujú a sú neuveriteľne fotogenické. Žijú tu aj ďalšie druhy zvierat – malé opičky alebo divoké prasiatka. Hovorí sa, že v noci je to miesto, kam chodí loviť nepolapiteľný zanzibarský leopard (naposledy videný pred niekoľkými rokmi). Možno aj to je dôvod, prečo je rezervácia otvorená len cez deň.

dovolenka na zanzibare, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, zanzibar, satur

Guarézy sa mimoriadne rady fotia. Aj do vášho albumu môže pribudnúť spoločná selfie.

FOTO: depositphotos.com

Okoreňte si svoje chvíle oddychu aj vy a vyberte si exotickú dovolenku na Zanzibare z ponuky cestovnej kancelárie Satur

Autor: Satur.sk

Láka vás exotická dovolenka? Vyberte si tú svoju z ponuky cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPHOTEL Rixos Bab Al Bahr / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Ultra All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 1 346,36 za osobu

Ušetríte do 41,64 € (3 %)

Ďalej
Náš TIPPlanet funHOTEL Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Polpenzia, All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 550,80 za osobu

Ušetríte do 97,20 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VICTORIA BEACHCOMBER RESORT & SPA / Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Polpenzia
Letecky z Viedne

od 1 528,30 za osobu

Ušetríte do 269,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL  Azul Beach Resort Riviera Maya / Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 1 744,20 za osobu

Ušetríte do 193,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Atmosphere Kanifushi Maldives / Maldivy, Lhaviyani Atol

Maldivy, Lhaviyani Atol

Ultra All Inclusive
Letecky z Viedne

od 3 931,20 za osobu

Ušetríte do 436,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPSKUTOČNÝ RAJ NA ZEMI / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

10-dňový letecký zájazd

 

od 2 206,16 za osobu

Ušetríte do 191,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPPANAMA - DOKONALÝ ODDYCH V TROPICKOM RAJI / Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

9-dňový letecký zájazd

 

od 1 828,96 za osobu

Ušetríte do 159,04 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPZANZIBAR - POZNÁVANIE AFRICKÉHO RAJA / Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

9 resp. 12-dňový letecký zájazd

 

od 1 194,16 za osobu

Ušetríte do 103,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Kurumba Maldives / Maldivy, Severný Male Atol

Maldivy, Severný Male Atol

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 771,20 za osobu

Ušetríte do 196,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Rixos The Palm Dubai / Spojené arabské emiráty, Dubaj

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Polpenzia
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 933,30 za osobu

Ušetríte do 164,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VOI Kiwengwa Resort / Zanzibar, Kiwengwa

Zanzibar, Kiwengwa

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 898,20 za osobu

Ušetríte do 99,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPCoral Strand Smart Choice Hotel / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 348,20 za osobu

Ušetríte do 149,80 € (10 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.