Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Od Egypta až po Kubu: Kam sa vybrať za slnkom túto jeseň?

Od Egypta až po Kubu: Kam sa vybrať za slnkom túto jeseň?

27.10.2016


Chcete oddychovať na pláži namiesto toho, aby ste sa každé ráno museli obliekať do teplého kabáta? Predstavujete si, ako večer popíjate chladený drink namiesto teplého čaju? Už teraz sa vidíte, ako tancujete až do rána, namiesto toho, aby vás uspávala tma už o šiestej poobede? Ak si myslíte, že s letom sa skončili aj príležitosti na dovolenku, mýlite sa. Ešte stále sa vám môže splniť všetko, na čo si pomyslíte!

Jeseň je ideálnym časom na cestovanie. V mnohých ohľadoch dokonca ešte lepším ako leto. Teploty v exotických destináciách, ktoré počas letných mesiacov neraz pokoria štyridsiatku, sú miernejšie a príjemnejšie. Oveľa priaznivejšie sú mimo hlavnej sezóny aj ceny. Ušetriť sa dá už pri výbere hotela, ale tiež na výletoch či suveníroch. Navyše väčšinou nehrozí na plážach tlačenica, pri pamiatkach sa nerobia kilometrové kolóny, naopak každý si môže užiť toľko súkromia, koľko chce, alebo poznávať okolie vlastným tempom. Už-už máte pred očami obraz týchto dní, len neviete, k akej krajine ho priradiť? Tak sa pozrite s nami, čo vám ponúkajú!

Egypt: Overená klasika

Prečo dovolenka v Egypte? Lebo je to krajina, ktorú poznajú takmer všetci slovenskí dovolenkári. Hoci sme ju chvíľu obchádzali, opäť sa stáva stredobodom nášho záujmu. Týždňová dovolenka v moderných hoteloch s all inclusive službami priamo na brehu Červeného mora je lacnou záležitosťou. A to aj vtedy, ak sa rozhodnete zobrať na dovolenku do Egypta celú svoju rodinu. V prípade cestovania s malými deťmi je veľkým „PRE“ dovolenky v Egypte aj krátky let priamo z Bratislavy. Ak ste sa ešte nerozhodli pre konkrétny hotel, určite si nechajte poradiť v cestovke. Satur má v Egypte svojich delegátov, ktorí majú každý hotel „očekovaný“, takže dostanete informácie z prvej ruky a nestane sa vám, že sa rozhodnete pre rezort, ktorý nakoniec nesplní vaše očakávania.

egypt, exoticka dovolenka, dovolenka v egypte, dovolenka na jesen, satur

Dovolenka v Egypte je opäť hitom.

FOTO: archív CK Satur

Na čo sa môžete tešiť? Atrakciou číslo 1 ostáva v Egypte potápanie v Červenom mori. Nádherné koralové útesy hrajú všetkými farbami. Okrem pestrofarebných rýb stretnete chobotnice, kraby, delfíny, morské koníky, žraloky, korytnačky, tuniaky alebo barakudy. Koralové útesy, ktoré sa nachádzajú asi 15 kilometrov od Taby, vytvárajú pod hladinou úžasné koralové postele. Sahl Hasheesh je známe pre svoje potopené mesto. Na celodenný výlet sa môžete vydať na útes Sataya, ktorý je však prírodnou rezerváciou a počet turistov je obmedzený. Jeho návštevu si je lepšie vopred zabezpečiť. Počas plavby po Níle uvidíte najväčšie pamiatky krajiny – pyramídy v Gíze, sfingy, Luxor, Údolie kráľov. Na najdlhšej rieke sveta nie je nič predvídateľné. V jednej chvíli natrafíte na osamelého rybára, o niečo neskôr budete obdivovať luxusné jachty. Loďou sa môžete vydať preskúmať aj Suezský kanál. Pohľad na obrovské tankery plaviace sa úzkou „štrbinou“ medzi Červeným a Stredozemným morom si budete pamätať ešte dlho.

Ktorý hotel si vybrať? Ak cestujete s deťmi, potom by ste mali zamieriť do hotela Jaz Aquamarine*****. V aquaparkoch je necelých dvadsať toboganov, šmykľaviek a ďalších atrakcií pre malých aj veľkých. S all inclusive službami sa nebudete musieť o nič starať a keď budete mať chuť na malé nákupy, stačí sa len prejsť v blízkosti hotela. Golfisti zasa ocenia hotel Steigenberger Al Dau Beach*****, ktorý má vlastné 9-jamkové golfové ihrisko Al Dau Golf Course.

egypt, dovolenka v egypte, dovolenka v exotike, dovolenka na jesen, dovolenka v zime, silvester v exotike

V hoteli Jaz Aquamarine strávite príjemnú dovolenku v Egypte.

FOTO: archív CK Satur

Dubaj: Najbližšia exotika

Prečo dovolenka v Dubaji? Tak po prvé: práve na jeseň je tu príjemne teplo. Kým v lete moria turistov horúčavy, teraz je počasie ako stvorené na leňošenie pri mori, ale aj poznávacie výlety, ktoré sa v Dubaji rozhodne oplatí absolvovať. Po druhé, ak chcete vedieť ako chutí exotika, ale necítite sa na desať a viachodinový let, emirát je správnou voľbou. Let z Bratislavy trvá len niečo vyše piatich hodín.

dubaj, exotika, dovolenka pri mori, dovolenka na jeseň, spojene arabske emiraty, dovolenka v dubaji, satur

Dubaj je najbližšou destináciou na exotickú dovolenku.

FOTO: depositphotos.com

Na čo sa môžete tešiť? Snáď na všetko, čomu sa dá dať prívlastok NAJ – najvyššiu budovu sveta Burdž Chalífa s vyhliadkovou plošinou vo výške viac ako 400 metrov. Jedno z najväčších nákupných centier sveta Mall of The Emirates zaberá plochu viac ako 230-tisíc metrov štvorcových. Úprimne, nesľubujeme, že ho prejdete za jeden deň. :) Stovky obchodov sú doplnené viac ako desiatkou kinosál, a množstvom reštaurácií. Na parkovisko sa dokáže poukladať až okolo sedemtisíc áut. A ak si budete pretierať oči, keď uvidíte na streche niektorého lyžiarsku výbavu, nesníva sa vám. Súčasťou nákupného centra je totiž najväčší krytý lyžiarsky areál sveta, na ktorom nechýba ani lanovka. Ak máte radi Formulu 1, potom sú tu hneď dve miesta, kam sa musíte vybrať. Tým prvým je Ferrari World, najväčší zábavný park pod touto značkou, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Abu Dhabi. Druhou zastávkou je Yas Marina, taktiež v Abu Dhabi, kde sa konajú preteky F1. V Dubaji len na začiatku septembra pribudli aj dve ďalšie atrakcie – najväčší krytý zábavný park sveta IMG Worlds of Adventure a luxusná Dubajská opera, ktorá vyzerá ako plachetnica.

Ktorý hotel si vybrať? Hotel Rixos The Palm***** stojaci na konci Palmového ostrova ponúka výhľad na panorámu Dubaja. Moderný a elegantný hotel okrem tradičných služieb poskytuje napríklad aj hodiny pilatesu alebo tanca. Hotel Atlantis, The Palm***** bol inšpirovaný bájnou Atlantídou. Pre svojich hostí má pripravené aktivity od výmyslu sveta – obľúbený aquapark Aquaventure sa rozkladá na ploche 17 hektárov, v najväčšom podmorskom akváriu „The Lost Chambers“ žije viac ako 65-tisíc morských živočíchov a v modernom tréningovom centre pre delfíny Dolphine Bay si s nimi môžu zaplávať deti aj dospelí.

dubaj, exotika, dovolenka pri mori, dovolenka na jeseň, spojene arabske emiraty, dovolenka v dubaji, satur

Hotel Atlantis, The Palm je ikonou Dubaja.

FOTO: archív CK Satur

Kanárske ostrovy: Teplo po celý rok

Prečo dovolenka na Kanárskych ostrovoch? Hlavné dôvody sú dva: ideálne počasie na dovolenku takmer počas celého roka a krátky priamy let z Viedne, ktorý trvá približne päť hodín. Súostrovie tvorí sedem ostrovov – Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, El Hiero a La Gomera. Na tých väčších je vybudovaných množstvo hotelov a rezortov a na tie menšie si zasa môžete urobiť kedykoľvek výlet, takže sa určite nebudete nudiť.

kanarske ostrovy, dovolenka na kanarskych ostrovoch, dovolenka na jesen, exoticka dovolenka, satur

Na Kanárskych ostrovoch si každý vyberie niečo pre seba.

FOTO: depositphotos.com

Na čo sa môžete tešiť? Rodiny s deťmi určite neobídu vodné zábavné parky na Kanárskych ostrovoch. Siam Park na Tenerife je už niekoľko rokov na čele rebríčka portálu TripAdvisor ako najlepší aquapark v Európe. Zábavu si však neužijú len deti, pokojne sa sem môžu vydať aj partie kamarátov, ktorí majú radi divokú jazdu na toboganoch. Ak uprednostňujete turistiku, potom nevynechajte Národný park Teide na Tenerife, ktorého najvyšší vrch Pico del Teide je zároveň najvyšším vrchom ostrovov aj celého Španielska. O Gran Canarii sa hovorí, že ponúka možnosti ako samostatný kontinent. A je to pravda – poskytuje kopec dobre značených turistických trás, krásne pláže na leňošenie, veľké vlny pre surferov aj pokojné more pre potápačov a šnorchlistov, subtropické lesy vo vnútrozemí a zábavu, množstvo podnikov a rušný nočný život v hlavnom meste Las Palmas. Na Fuerteventure nájdete to najlepšie aloe vera na svete (aspoň to tvrdia miestni obyvatelia) ;). Rajom pre nudistov je polostrov Jandia, v Costa Calma a Caleta del Fuste zasa prežijete presne takú dovolenku, na akú ste zvyknutí – vo veľkých hoteloch priamo na pláži.

Aký hotel si vybrať? Na juhu Gran Canarie je obľúbeným hotelom pre rodiny s deťmi Paradise Lago Taurito***+, ktorý stojí kúsok od pláže. Pre hotelom je komplex bazénov s morskou vodou a tiež aquapark s rôznymi atrakciami. Na Tenerife je jednou z najlepších možností all inclusive hotel H10 Costa Adeje Palace****+. Užijú si ho najmä milovníci golfu, golfové ihrisko je totiž vzdialené len asi tri kilometre od hotela.

kanarske ostrovy, dovolenka na kanarskych ostrovoch, dovolenka na jesen, exoticka dovolenka, satur

Za dovolenkou do tepla nemusíte chodiť ďaleko. Ideálne sú aj Kanárske ostrovy.

FOTO: archív CK Satur


Prečítajte si tiež!

Okoreňte si svoju dovolenku v ostrovnom raji na Zanzibare!


Kuba: Pravá exotika

Prečo dovolenka na Kube? Teraz je ten správny čas, aby ste spoznali pravú Kubu, ktorá bude už onedlho zrejme minulosťou. Po obnovení vzťahov s USA sa sem začnú hrnúť Američania a ostrov slobody už nebude vyzerať ako predtým. Navyše od novembra sa na Kube začína hlavná sezóna a počasie je ideálne na dovolenku.

kuba, dovolenka na kube, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, satur, dovolenka na jesen

Ženy fajčiace cigary sú poznávacím znamením Kuby.

FOTO: depositphotos.com

Na čo sa môžete tešiť? Hlavne na to, že prežijete úžasnú karibskú dovolenku. Možno priamo na bielych svetoznámych plážach Varadera v niektorom z luxusných hotelov. Tyrkysové more, vysoké palmy a šum mora. Chýba vám niečo iné? Samozrejme, návšteva Havany. Posedíte si pri poháriku daiquiri alebo kubánskeho rumu v baroch La Bodequita a La Floridita, ktoré boli obľúbenými podnikmi Ernesta Hemingwaya. Z Kuby sa nedá odísť bez prehliadky tabakových plantáží, tovární na výrobu cigár a rumu. V mestách ako Trinidad alebo Santiago de Cuba dostanete príležitosť pozorovať bežný život domácich. Na uliciach stretnete skupiny hudobníkov, ženy oblečené v bielom fajčiace cigary. V Santa Clare si pripomeniete revolučnú históriu krajiny. Je to slávne miesto posledného boja partizánov, ktorých viedol Che Guevara. V Múzeu revolúcie (Museo Historico de la Revolucion) sú uložená aj niektoré jeho osobné predmety. Park El Baba Nature Park je domovom korytnačiek, krokodílov a plameniakov. Najväčší ostrov Karibiku je plný zážitkov.

Aký hotel si vybrať? Hotel Gran Caribe Nacional De Cuba***** je jeden zo symbolov ostrova. Tradičný hotel v štýle art deco bol postavený v roku 1930. Národnú pamiatku Kuby vyhľadávali aj známe osobnosti ako Frank Sinatra, Marlene Dietrich alebo Marlon Brando. Priamo na piesočnatej pláži vo Varadere sa ocitnete, ak si vyberiete hotel Iberostar Varadero*****. Rozsiahly moderný prázdninový komplex v tropickej záhrade stojí bokom od hlavnej cesty. Do 18 kilometrov vzdialeného centra Varadera sa dostanete miestnym shuttle busom. Pre deti je pripravený vodný park so šmykľavkami, animácie a detský klub. Dospelým je určené wellness a fitnes centrum.

varadero, kuba, dovolenka na kube, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, satur

Exotickú dovolenku prežijete v hoteli Iberostar Varadero na bielych plážach Varadera.

FOTO: archív CK Satur

Vyhnite sa jesennej depresii. Najlepším liekom je slnko, ktoré si ešte stále môžete užiť na tých najkrajších miestach sveta. Vyberte si svoju dovolenku na jeseň v cestovnej kancelárii Satur!

Autor: Satur.sk

Láka vás dovolenka v exotike? Vyberte si z ponuky cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPHOTEL Rixos Bab Al Bahr / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Ultra All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 1 346,36 za osobu

Ušetríte do 41,64 € (3 %)

Ďalej
Náš TIPPlanet funHOTEL Doubletree by Hilton Resort & Spa Marjan Island / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Polpenzia, All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 550,80 za osobu

Ušetríte do 97,20 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VICTORIA BEACHCOMBER RESORT & SPA / Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Polpenzia
Letecky z Viedne

od 1 528,30 za osobu

Ušetríte do 269,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL  Azul Beach Resort Riviera Maya / Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 1 744,20 za osobu

Ušetríte do 193,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Atmosphere Kanifushi Maldives / Maldivy, Lhaviyani Atol

Maldivy, Lhaviyani Atol

Ultra All Inclusive
Letecky z Viedne

od 3 931,20 za osobu

Ušetríte do 436,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPSKUTOČNÝ RAJ NA ZEMI / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

10-dňový letecký zájazd

 

od 2 206,16 za osobu

Ušetríte do 191,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPPANAMA - DOKONALÝ ODDYCH V TROPICKOM RAJI / Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

9-dňový letecký zájazd

 

od 1 828,96 za osobu

Ušetríte do 159,04 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPZANZIBAR - POZNÁVANIE AFRICKÉHO RAJA / Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

9 resp. 12-dňový letecký zájazd

 

od 1 194,16 za osobu

Ušetríte do 103,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Kurumba Maldives / Maldivy, Severný Male Atol

Maldivy, Severný Male Atol

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 771,20 za osobu

Ušetríte do 196,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Rixos The Palm Dubai / Spojené arabské emiráty, Dubaj

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Polpenzia
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 933,30 za osobu

Ušetríte do 164,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VOI Kiwengwa Resort / Zanzibar, Kiwengwa

Zanzibar, Kiwengwa

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 898,20 za osobu

Ušetríte do 99,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPCoral Strand Smart Choice Hotel / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 348,20 za osobu

Ušetríte do 149,80 € (10 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.