Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Najlepšie miesta na lyžovačku v Taliansku a Rakúsku: Poradíme vám, ktoré si vybrať

Najlepšie miesta na lyžovačku v Taliansku a Rakúsku: Poradíme vám, ktoré si vybrať

11.10.2016


Tisícky Slovákov sa každý rok vydajú za lyžovačkou do Rakúska a Talianska. Dôvod je jednoduchý – stovky kilometrov upravených tratí, kvalitné služby, istota snehu (ak nie prírodného, tak umelého určite). Navyše, Rakúsko ponúka najbližšiu alpskú lyžovačku. Taliansko je zasa lyžiarskou veľmocou s obľúbenými Dolomitmi.

Ako si ale vybrať to najlepšie stredisko presne pre vás? Dôležité je vedieť, či chcete zjazdovky pre začiatočníkov a deti alebo zdatných lyžiarov. Chcete, aby malo stredisko snowpark, bolo dobre vybavené reštauráciami a ďalšími službami. Plánujete vyskúšať aj večerné lyžovanie? A hlavne – vydržíte lyžovať celý deň alebo potrebujete aj iné aktivity? S tými vám môže pomôcť aj samotný hotel. Mnohé z nich majú pre hostí pripravené minikluby pre deti a wellness pre dospelých.

Lyžovačka v Taliansku

Keď máte ujasnené odpovede na tieto otázky, treba sa už len rozhodnúť, či sa vyberiete do Talianska alebo do Rakúska. Taliansko láka na množstvo obrovských lyžiarskych areálov. Jadro Dolomitov nemá vďaka krásnej scenérii a rôznorodosti terénu takmer žiadneho konkurenta. Skipas Dolomiti Superski zahŕňa 12 lyžiarskych oblastí. Podľa niektorých údajov je to najväčšia lyžiarska oblasť na svete. Lyžovačku si užijete na 1220 kilometroch zjazdoviek, ktoré sú prepojené 450 vlekmi a skibusmi. Hoci nebola snehová pokrývka v posledných rokoch taká veľká, ako by sme si predstavovali, vôbec to nevadí. O kvalitnú lyžovačku sa postará zasnežovací systém s približne tromi tisíckami snežných diel.

taliansko, lyzovacka, lyzovacka v taliansku, satur,

Taliansko je zaručeným miestom na kvalitnú lyžovačku.

FOTO: archív CK Satur

Najlepšie pre začiatočníkov: Passo Tonale

Jedno z mála stredísk v Taliansku, ktoré sľubuje lyžovačku od konca októbra do polovice júna, sa nachádza v nadmorskej výške od 1121 do 2016 metrov nad morom. Vďačiť za to môže ľadovci Presena, ktorý sa nachádza vo výške tritisíc metrov nad morom. Aj to je dôvod, prečo práve tu trénuje lyžiarsky národný tím. V stredisku Passo Tonale na vás čaká 20 kilometrov modrých, 64 kilometrov červených a 16 kilometrov čiernych zjazdoviek. Svoju kondíciu otestujú aj bežkári na 50 kilometroch bežkárskych trás.

Školy, kde vás naučia lyžovať

Značené lyžiarske trate sú vhodné najmä pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Passo Tonale je vlekom spojené so strediskom Ponte di Legno, ktoré je výzvou pre pokročilých lyžiarov. Ani nelyžiari neoľutujú výlet lanovkou na Passo Presena. Panoramatický výhľad na talianske Alpy si patrične užijú. No tým najdôležitejším, čo Passo Tonale ponúka, sú mierne svahy a bezpečný priestor vhodný na výučbu. Deti aj dospelí tu naberú sebadôveru bez toho, aby okolo nich presvišťali lyžiari, ktorí už majú čo-to za sebou. K dispozícii sú dve lyžiarske a snowboardové školy Tonale Presena a Ponte Tonale so štandardnou výukou. Keď si búkujete hodinu, môžete si vybrať inštruktora, ktorý hovorí aj inak ako taliansky.

Miesto, ktoré musíte navštíviť

Stredisko je počas týždňa vo všeobecnosti veľmi pokojné, ožíva však počas talianskych sviatkov. Určite neodíďte bez toho, aby ste sa najedli v hoteli La Mirandola. Pochádza z dvanásteho storočia, reštaurácia má klenutý kamenný strop a jedinečnú atmosféru. Večer sa sem môžete dopraviť aj na snežnom skútri.

Hotel, kde sa ubytujete

Len 250 metrov od lyžiarskych vlekov, ku ktorým premáva skibus, stojí hotel Orchidea***+. Bez problémov sa sem dostanete vlastným autom, ktoré necháte na parkovisku pri hoteli. Po náročnej lyžovačke si oddýchnete v hotelovom wellness so saunou, tureckými kúpeľmi, vírivkou a relaxačnou miestnosťou.

lyzovacka v rakusku, lyzovanie, rakusko, lyzovacka v alpach, satur, zimna dovolenka

Chcete stráviť lyžovačku v Passo Tonale v príjemnom hoteli? Vyberte si hotel Orchidea.

FOTO: archív CK Satur

Najromantickejšie: Cortina d'Ampezzo

Talianske najviac „šik“ mesto je horské mestečko v Dolomitoch. V stredisku je 120 kilometrov zjazdoviek, kde si lyžovanie vychutnajú stredne pokročilí a nároční lyžiari. K dispozícii je niekoľko čiernych zjazdoviek (19 kilometrov), 55 kilometrov modrých a 46 kilometrov červených zjazdoviek. a free-rideové zóny. Skibusom je spojené s oblasťou Sella Ronda. Do passo Falzarego premáva bezplatný autobus, odkiaľ sa lanovkou dostanete až na vrchol Lagazuoi. Zaujímavosťou je, že v roku 1956 Cortina hostila zimné olympijské hry.

Najlepší šport nie je lyžovanie

Samotné lyžovanie a snowboarding sú však v mestečku až na druhom mieste. Na prvom je totiž obľúbený „šport“ – vidieť a byť videný. V elegantných butikoch a obchodoch so starožitnosťami okolo pešej zóny Corso Italia. Padajúci súmrak je znamením, že treba vyjsť von a „začať hrať“. Kolónie objemných kožuchov a dizajnového lyžiarskeho oblečenia (samozrejme aj so svojimi majiteľmi) sa hlučne zhromažďujú na námestí Piazza Venezia. Neskôr sa presunú do intímnych vinární, drahých reštaurácií a nočných klubov.

Hotel, ktorý spríjemní lyžovačku

Predstavujete si lyžovačku tak, že sa pustíte po svahu a zastavíte sa až v hoteli? Vyberte si hotel Villa Argentina***, ktorý sa nachádza nad mestom priamo pri zjazdovkách. Hotel osloví aj rodiny s deťmi, pre ktoré nie je problém poskytnúť postieľku, stoličku, detský kútik a tiež opatrovanie detí.

lyzovacka v rakusku, lyzovanie, rakusko, lyzovacka v alpach, satur, zimna dovolenka

Využite výhodu hotela, ktorý stojí priamo pri zjazdovkách.

FOTO: archív CK Satur

Najlepší terén: Livigno

Oblasti neďaleko švajčiarskych hraníc sa hovorí aj Malý Tibet. Livigno je známe nielen pre kvalitu svojich parkov, ale tiež spoľahlivou snehovou pokrývkou. Ak patríte k začiatočníkom alebo stredne pokročilým lyžiarom, je Livigno presne pre vás. Svoje lyže aj schopnosti otestujete na 30 kilometroch modrých a 65 kilometroch červených zjazdoviek. Skúseným lyžiarom postačí 20 kilometrov čiernych tratí. Snowboardisti a freestylisti majú na výber tri snowparky – Amerikan, Mottolino a Carosello 3000. Snowpark Amerikan je najnovší, v Mottoline sú na rôzne kúsky k dispozícii prekážky a U-rampa. No hlavne nezabudnite, že v celom stredisku sú povinné prilby.

Zážitok pre nelyžiarov

Nudiť sa nebudete ani v prípade, že sa lyžovať veľmi nechce. Naopak, sánkovanie, turistika a alpinizmus prinesú rovnako dobrú náladu. Komu by chýbal adrenalín, môže sa pokúsiť pokoriť ľadovcové steny. A ak by vám to bolo málo, nasadnite na motokáry a popreháňajte sa na snehu. Navyše v Livigne môžete tiež ušetriť. Ide totiž o bezcolnú zónu, takže benzín a niektoré ďalšie predmety patria k najlacnejším v Európe.

Hotel ako z rozprávky

K dobrej dovolenke patrí aj príjemné ubytovanie. To nájdete v hoteli Alaska***, ktorý sa nachádza v strede pešej zóny, len kúsok od lyžiarskych zjazdoviek Carosello 3000. Hotel postavený v tradičnom horskom štýle vás zaujme aj svojou ponukou typických miestnych jedál. A po náročnej lyžovačke dobre padne oddych v bare, kde si vyberiete vína z hotelovej vínnej pivnice.

lyzovacka v rakusku, lyzovanie, rakusko, lyzovacka v alpach, satur, zimna dovolenka

Tradičné ubytovanie nájdete v hoteli Alaska.

FOTO: archív CK Satur

Marmolada: Zalyžujte si na ľadovci

Arabba-Marmolada je jedno z menších stredísk oblasti Dolomiti Superski. Pestrú a rôznorodú lyžovačku zaručuje nadmorská výška strediska, ktorá sa pohybuje od 1400 metrov do 3265 metrov nad morom. Modré zjazdovky z neho urobili miesto, ktoré vyhľadávajú rodiny s deťmi. Rôznorodé červené a čierne trate zasa priťahujú skúsených a náročnejších lyžiarov. O Marmolade sa hovorí aj ako o symbole Dolomitov, ktorý učaroval nielen lyžiarom, ale aj vysokohorským turistom. Na jeho severnej strane sa nachádza ľadové pole, kde sa ešte donedávna dalo lyžovať aj počas leta.

Najlepší výlet

Jeden z najobľúbenejších lyžiarskych výletov v celom regióne vedie zo strediska Arabba na Marmoladu. Počas celodenného okruhu budú skúsení lyžiari zdolávať svahy vo výške takmer 3300 metrov.

Hotel priamo pri vleku

Hoteli v tejto oblasti majú tú výhodu, že sa nachádzajú úplne na svahu. Len 20 metrov od kabínovej lanovky na Marmoladu je vzdialený hotel Principe Marmolada***. Hotel stojí v Malga Ciapela na úpätí najvyššieho vrchu Dolomitov. Ak si budete chcieť dať deň bez lyží, zájdite do hotelového wellness centra s vnútorným bazébnom, vírivkou, saunou alebo soláriom.

lyzovacka v taliansku, lyzovanie, taliansko, lyzovacka v alpach, satur, zimna dovolenka, lyzovacka v dolomitoch

Lyžovačka na Marmolade bude patriť aj k vašim najlepším zimným zážitkom.

FOTO: depositphotos.com

Lyžovačka v Rakúsku

Najbližšiu lyžovačku v Alpách pre Slovákov predstavuje Rakúsko. Má nielen výhodnú polohu, ale strediská ponúkajú všetko dôležité – kvalitné svahy, snowparky, lyžiarske školy, ale tiež dobré jedlo a večerné párty.

lyzovacka v rakusku, lyzovanie, rakusko, lyzovacka v alpach, satur, zimna dovolenka

Rakúsko je pre nás najbližšou krajinou, v ktorej si užijeme alpské lyžovanie.

FOTO: depositphotos.com

Najlepšie stredisko na víkendy: Innsbruck

Úzke dláždené ulice a farebné domy, veľa možností ubytovania, jedinečný šarm a množstvo reštaurácií. Hlavné mesto Tirolska je lyžiarskym strediskom so všetkým, čo k tomu patrí. Lanovkou Hungerburg sa dostanete zo stredu Innsbrucku do dolnej stanice lyžiarskeho areálu Nordkette len za osem minút. Neoddeliteľnou súčasťou panorámy Innsbrucku sa stali štyri stanice lanovky, ktoré navrhla známa architektka Zaha Hadid. 

Čo vás čaká na vrchole

Zo stanice Hungerburg vedie lanovka ďalej na Seegruben (1905 metrov). Komu sa máli, môže vyjsť na vrchol oblasti Nordkette. Z výšky 2256 metrov je úžasný výhľad na mesto a Alpy, ktorý si vychutnajú najmä nelyžiari. Lyžiarski experti sa odtiaľto spustia po jednej z najstrmších lyžiarskych trás v Európe – Karrinne. So skipasom, ktorý platí v Nordkette, si môžete zalyžovať aj v ďalších strediskách ako Štubajský ľadovec, Muttereralm a Patscherkofel.

Hotel, ktorý sa vám zapáči

V stredisku Patscherkofel nájdete overený hotel Bon Alpina***. Od Innsbrucku je vzdialený len sedem kilometrov a lyžiarske vleky nájdete len tristo metrov od hotela. Výhodou je aj vzdialenosť od Bratislavy, odkiaľ vám cesta potrvá iba niečo viac ako päť hodín.

lyzovacka v rakusku, lyzovanie, rakusko, lyzovacka v alpach, satur, zimna dovolenka

Hotel Bon Alpina spríjemní vašu lyžovačku v Tirolsku.

FOTO: archív CK Satur

Kitzbühel, niečo pre odvážnych

Stredoveké mesto je jedným z najkrajších v Rakúsku. Zároveň je to jedno z niekoľko mála stredísk, ktoré ponúka zábavu rovnako lyžiarom ako aj nelyžiarom. Pešie zóny sú lemované luxusnými hotelmi, butikmi a kaviarňami, kde sa dajú stráviť príjemné chvíle pri horúcom grogu alebo víne. Zaujímavosťou je alpská záhrada, ktorá sa nachádza vo výške 1880 metrov. Na priestore s rozlohou 20-tisíc metrov štvorcových rastie viac ako 300 rôznych druhov rastlín z celého sveta. Stačí dávať pozor a objavíte druhy typické pre Alpy, ale tiež Pyreneje či Himaláje.

Extrémna zjazdovka aj najokázalejšia lanovka

Prevaha jednoduchých a stredne náročných zjazdoviek (91 kilometrov modrých a 57 kilometrov červených tratí) urobila zo strediska najlepšie miesto pre rodinnú lyžovačku. Kilometre a kilometre zjazdoviek sú pokryté snehom, na ktorom si užívajú zábavu hlavne deti počas školských prázdnin. Ukrýva však tiež extrémne náročnú zjazdovku Streif. Na niektorých miestach dosahuje sklon až 85 percent, takže sa majú na čo tešiť aj poriadne zdatní lyžiari. Tým, ktorí sa boja výšok, určite neodporúčame previezť sa lanovkou 3S-Umlaufbahn, ktorá prechádza ponad 2,5 kilometra široké a 400 metrov hlboké údolie Saukasergraben. Ostatní by si nemali zabudnúť svoje smartfóny. Lepšiu fotku ako z tohto miesta si asi neodnesiete.

Hotel, kde si užijete pokoj

V pokojnom prostredí prírodnej rezervácie Schwarzsee stojí hotel Seebichl***. Keď budete mať chuť na chvíľu ticha, zájdite si do sauny. A ak vás premôže túžba po kaviarňach, reštauráciách a nočnom živote, nájdete ho v centre Kitzbühelu len 1,5 kilometra od hotela.

lyzovacka v rakusku, lyzovanie, rakusko, lyzovacka v alpach, satur, zimna dovolenka

Od hotela Seebichl je to len pár krokov k jazeru Schwarzsee.

FOTO: archív CK Satur

Kaprun: Najlepšie pre rodiny s deťmi

Keď to trochu nadnesieme, môžeme povedať, že každá rodina v Rakúsku lyžuje. Veľmi dobre si to uvedomujú aj lyžiarske strediská a mnohé sa zameriavajú práve na to, aby vytvorili čo najlepšie podmienky deťom. K takým patrí aj lyžiarsky areál Maiskogel na okraji strediska Zell am See – Kaprun. Stredisko vzdialené 430 kilometrov od Bratislavy je medzi Slovákmi veľmi obľúbené. Najmä rodičia nemusia stresovať, ako naučiť svoje deti lyžovať. Po ruke je hneď niekoľko lyžiarskych škôlok, ktoré všetky problémy vyriešia. Rodiny najviac využijú 28 kilometrov modrých tratí a 50 kilometrov červených. Ale ani skúsení lyžiari sa nevrátia sklamaní, keď si vyskúšajú jazdu na ľadovci Kitzsteinhorn tesne nad Kaprunom. V stredisku sa môžete spoľahnúť aj na ďalšiu vec – že sneh je garantovaný od jesene až do začiatku leta. Vďačí za to aj nadmorskej výške 3029 metrov.

Keď zábava, tak funpark

Zell am See Kaprun obľubujú aj snowboardisti, ktorí sa práve tu preháňajú po najdlhšej fun zóne na svete. Má dĺžku až 1300 metrov a špecialitkou je šesť kamier, ktoré počas jazdy snímajú lyžiarov. 

Kvalitný hotel pre rodiny

V blízkosti centra Kaprun nájdete hotel Toni****, ktorý je len 200 metrov od oblasti Maiskogel. Nákupné možnosti a zábavu majú hostia len niekoľko minút chôdze od ubytovania. Keď sa vrátite do hotela poriadne unavení z lyžovačky a nákupov, relax nájdete v priestrannom wellness centre s krytým bazénom, jacuzzi, saunou a ďalšími službami.

lyzovacka v rakusku, lyzovanie, rakusko, lyzovacka v alpach, satur, zimna dovolenka

Užite si tú najlepšiu rodinnú lyžovačku v hoteli Toni.

FOTO: archív CK Satur

Našli ste stredisko, kde by ste aj vy radi strávili tohtoročnú lyžovačku? Tak neváhajte a zarezervujte si ho ešte dnes, aby nebolo neskoro! Ak ste si náhodou nevybrali, pozrite si aj ďalšie hotely v našej ponuke. Určite nájdete ten pravý! :)

Autor: Satur.sk

Ešte neviete, kam pôjdete tento rok lyžovať? Vyberte si z ponuky cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPSkipas v ceneHUNGEST HOTEL HEILIGENBLUT / Rakúsko, Korutánsko / Heiligenblut, Heiligenblut

Rakúsko, Korutánsko / Heiligenblut, Heiligenblut

Polpenzia
Individuálna doprava

od 703,08 za osobu

Ušetríte do 52,92 € (7 %)

Ďalej
Náš TIPSPORTHOTEL KOGLER / Rakúsko, Tirolsko / Kitzbühel, Mittersill

Rakúsko, Tirolsko / Kitzbühel, Mittersill

Polpenzia
Individuálna doprava

od 286,44 za osobu

Ušetríte do 21,56 € (7 %)

Ďalej
Náš TIPPlanet funHOTEL REGINA E FASSA / Taliansko, Val Di Fassa, Mazzin

Taliansko, Val Di Fassa, Mazzin

Polpenzia, Light All Inclusive
Individuálna doprava

od 327,60 za osobu

Ušetríte do 36,40 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPMIRA HOTEL MONZONI / Taliansko, Val Di Fassa, San Pellegrino

Taliansko, Val Di Fassa, San Pellegrino

Polpenzia
Individuálna doprava

od 472,50 za osobu

Ušetríte do 52,50 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VALTUR MARILLEVA 1400 / Taliansko, Marilleva - Folgarida, Mezzana

Taliansko, Marilleva - Folgarida, Mezzana

Polpenzia
Individuálna doprava

od 213,30 za osobu

Ušetríte do 23,70 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPGRAND HOTEL MISURINA / Taliansko, Cortina D´ampezzo

Taliansko, Cortina D´ampezzo

Polpenzia
Individuálna doprava

od 248,40 za osobu

Ušetríte do 27,60 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL CLUB VALTUR PRINCIPE MARMOLADA / Taliansko, Marmolada, Rocca Pietore

Taliansko, Marmolada, Rocca Pietore

Polpenzia
Individuálna doprava

od 459,90 za osobu

Ušetríte do 51,10 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPPlanet funHotel Fruhauf / Rakúsko, Korutánsko / Innerkrems, Innerkrems

Rakúsko, Korutánsko / Innerkrems, Innerkrems

Plná penzia
Individuálna doprava

od 573,30 za osobu

Ušetríte do 63,70 € (10 %)

Ďalej
APARTMÁNY TATRY HOLIDAY RESORT / Slovensko, Vysoké Tatry, Veľký Slavkov

Slovensko, Vysoké Tatry, Veľký Slavkov

Bez stravy
Individuálna doprava

od 48 za apartmán

Ďalej
HOTEL SOREA HUTNÍK I., HUTNÍK II. / Slovensko, Vysoké Tatry, Tatranské Matliare

Slovensko, Vysoké Tatry, Tatranské Matliare

Polpenzia
Individuálna doprava

od 55,10 za osobu

Ušetríte do 2,90 € (5 %)

Ďalej
HOTEL FIS / Slovensko, Vysoké Tatry, Štrbské Pleso

Slovensko, Vysoké Tatry, Štrbské Pleso

Raňajky
Individuálna doprava

od 58,88 za osobu

Ušetríte do 5,12 € (8 %)

Ďalej
HOTEL TOLIAR / Slovensko, Vysoké Tatry, Štrbské Pleso

Slovensko, Vysoké Tatry, Štrbské Pleso

Raňajky
Individuálna doprava

od 58,90 za osobu

Ušetríte do 3,10 € (5 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.