Najlepšia rodinná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Martinique, Belize, Kajmanské ostrovy. Perly Karibiku spoznáte na výletnej plavbe

Martinique, Belize, Kajmanské ostrovy. Perly Karibiku spoznáte na výletnej plavbe

05.10.2016


Exotická dovolenka v Karibiku alebo radšej plavba na výletnej lodi? A čo takto spojiť oba netradičné zážitky do jedného a užiť si dovolenku, na akú len tak nezabudnete? Nechajte sa viesť našimi radami a uvidíte, že plavby sú úplne iný level dovolenky. Musíme vás len upozorniť na jednu vec - môže sa stať, že už nebudete chcieť tráviť svoju dovolenku inak. :)
Na lodi je to tak – sú dni na mori, kedy si vychutnáte všetok dostupný komfort, zábavu a relax. A potom sú dni, keď zakotvíte v prístave a pred vami je dobrodružstvo a poznávanie. V predchádzajúcom článku sme vám ukázali, čo všetko môžete prežiť v Oriente alebo aké krásy ukrýva Indický oceán. Pre tých, ktorí by sa radi pozreli na belostné karibské pláže s kryštáľovo čistým morom a spoznali aj túto časť sveta, prinášame výber toho najlepšieho, čo zažijú práve na plavbe v Karibiku.

Karibský koktejl

Ten si užijete na lodiach s ohromným počtom palúb. Zhodne po 16 ich majú Carnival Glory aj Carnival Splendor. Na oboch sa zabavíte vďaka pestrému programu, ktorý zabezpečí kino pod hviezdami, divadlo alebo diskotéka. Tí odvážnejší si môžu zaspievať aj v karaoke bare, no a samozrejme nechýba ani vzrušenie z hazardu v kasíne. Pokoj a oddych zaručuje spa centrum, masáže, vírivky a parný kúpeľ. Kým vy si budete užívať relax, deti sa zabavia v detských kluboch, na animáciách či vo videoherni. Ak si chcete dopriať prestávku od detského kriku a džavotu, svoju oázu objavíte v Serenity areáli len pre dospelých. 

carnival karibik, plavby do exotiky, exoticke plavby, plavby v karibiku, satur

Tie najkrajšie časti Karibiku budete objavovať z paluby luxusnej výletnej lode.

FOTO: archív CK Satur

K TOP zastávkam počas plavby Karibikom patrí Cozumel. Aj na samotnom mexickom ostrove je čo pozorovať – vzácne endemické živočíchy, krásne pláže, uličky mesta San Miguel de Cozumel, no viac zaujímavostí sa ukrýva na mexickej pevnine. V Chichen Itzá stoja známe pyramídy, najznámejšie je mayské osídlenie „El Castillo“ (pyramída Kukulkan), kde dvakrát ročne ožíva kult opereného hada. Skúste pod pyramídou zatlieskať, odpoveď vás možno prekvapí. Jedna z najlákavejších prírodných rezervácií v Mexiku je Rio Secreto (Tajomná rieka) ukrytá v jaskynnom systéme. Je to labyrint vodných ciest a kvapľov vytvorených vápencom. Svet inými očami uvidíte aj v podzemných jaskyniach dobrodružného parku Xplor. Táto hlboko položená krajina vznikla pred 65 miliónmi rokov, po dopade asteroidu. Eko-archeologický park Xcaret ukazuje celé bohatstvo Mexika od Mayskej kultúry, cez faunu a flóru až po zábavné vodné aktivity, ku ktorým patrí aj plávanie s delfínmi.

Na ostrove Grand Turk vyskúšajte vyprážané banány, konzervované hovädzie mäso, špeciálne upravené mušle a plody mora. Na malom námestí ešte aj dnes stoja delá, ktoré mieria do mora a v minulosti slúžilina odstrašenie nepriateľa. Najromantickejšia a najkrajšia pláž na ostrove je Pillory Beach, kam sa utiahnu všetky zamilované páry. Jedinečnú atmosféru ostrova vytvárajú okolo pláže Governor’s Beach miestni hudobníci hrajúci tradičné ostrovné melódie. Ak vezmete svoje deti na prehliadku Národného múzea Turks & Caicos, sľubujeme, že budú nadšené.

mexiko, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, plavba do exotiky, exoticka plavba, satur

Niektoré lokality sú prístupné len loďou, nenechajte si ich ujsť.

FOTO: archív CK Satur

Kajmanské ostrovy patria k najexkluzívnejším karibským lokalitám. K najlepším aktivitám na ostrove Grand Cayman patrí návšteva Stingray City. Dobrodružstvo sa začína relaxačnou plavbou na loďke, potom je na rade potápanie v „Koralovej záhrade“. Tu sa pripravíte na prekvapenie v druhej zastávke, ktorou je „Stingray Sandbar“. Vo vode budú vašimi spoločníkmi stovky rají. Personál počas kŕmenia návštevníkom priblíži život týchto zvierat. Zážitkom, na ktorý len tak nezabudnete, je aj preskúmanie korytnačej farmy.

More okolo Belize je plné rýb, delfínov, žralokov a rají. Počas plavby Karibikom dostanete možnosť potopiť sa k nim. Ostrov bol v minulosti domovom pre dva milióny Mayov, ktorí po sebe zanechali posvätné chrámy, pyramídy a paláce. V oblasti okolo Altun Ha voľne žijú pásavce, nosále, medvedíky čistotné alebo tapíry. Okrem nich je ale najväčším lákadlom najväčší objekt vyrezávaný z nefritu „Jade Head“, ktorý predstavuje mayského boha slnka.

Čo takto ochutnať niektorý zo 17 rôznych ochutených rumov na ostrove St. Thomas? Alebo by ste si trúfli rovno na všetky? Len si nenechajte veľmi pomútiť hlavu, inak by ste si neužili výhľad zo zálivu Magens Bay. A také fotky, aké si donesiete z tohto miesta, by sa veru len veľmi ťažko dorábali vo fotošope.

Vstup do zátoky San Juan Bay na ostrove San Juan chráni pevnosť El Morro. Pamiatka UNESCO postavená v roku 1539 je jednou z najväčších španielskych pevností v Karibiku. Nachádza sa kúsok od centra starého mesta Old San Juan, ktoré má na konte dve zvláštnosti – je druhým najstarším mestom v Amerike a najstarším mestom pod vlajkou USA. Atmosféru päťstoročnej histórie nasajete v reštauráciách a kaviarňach v uličkách mesta. K dôležitým pamiatkam sa radia aj katedrála San Juan, Fortaleza a Castillo de San Cristobal. Keď už je ale horúčava na nevydržanie a z minulosti by ste sa radi preniesli opäť do súčasnosti, zájdite do Plaza las Americas – moderné nákupné centrum prinesie potrebnú „terapiu v obchodoch“. Žiadne portorické suveníry ani drobnosti nehľadajte. Je to presne to, čo hovorí názov – americké obchody, butiky, americké reštaurácie a kiná.

Perly Karibiku

Costa Favolosa je ako rozprávkový zámok na mori. Zo 17 palúb môžu pasažieri využívať 14. Nájdu na nich Samasara Spa s masážami, tureckými kúpeľmi aj soláriom (ak by vám nestačilo karibské slniečko :)). Aj miesta na kúpanie bude v štyroch bazénoch dostatok, aj keď je možné, že najobľúbenejší bude ten s veľkoplošnou obrazovkou. Ani zamračená obloha nikoho od kúpania neodradí, nad dvomi bazénmi sa jednoducho zatiahne strecha a je po probléme.

plavba do exotiky, plavby do exotiky, exoticke plavby, satur, exoticka dovolenka,

Loď Costa Favolosa má všetky vymoženosti ako moderný hotel.

FOTO: archív CK Satur

Vďaka exotickej plavbe spoznáte hneď niekoľko „Perál Karibiku“. Tou prvou je ostrov St. Maarten. Na čarovnom ostrove zasadenom medzi Atlantický oceán a Karibské more si každý nájde svoj malý kúsok raja. S potápačskými okuliarmi na hlave sa ponoríte pod trblietavú morskú hladinu. Alebo sa vydáte radšej na morský rybolov? Nasadnúť môžete aj na vodný skúter. Mesto Marigot je mekkou pre duty-free nákupy. Vo vašom šatníku určite pribudne nejaký ten kúsok z miestnych butikov. Vibrujúcou kombináciou farieb, vôní a zhonu je mestský trh s ovocím, zeleninou, mäsom a čerstvými rybami. Môžete sa nechať zlákať a ochutnať niektorý z viacerých druhov rumov alebo vyskúšať mauby s horko-trpkou príchuťou tropických korenín.


Prečítajte si tiež!

TOP 5: Najlepšie rezorty na svadobnú cestu na Maldivách


Možno ste nevedeli, že ostrov Saona, nachádzajúci sa pri južnom pobreží Dominikánskej republiky, dostal svoj názov vďaka Krištofovi Kolumbovi. Meno malo moreplavcovi pripomínať jeho priateľa Michela da Cuneo zo Savony. Ostrov je stelesnením tropických pláží a pohojdávajúcich sa paliem, bieleho piesku a tyrkysového mora. Možno práve tie sem prilákali tvorcov hollywoodskeho trháku Piráti z Karibiku.

karibik, plavby do karibiku, exoticke plavby, exoticka dovolenka, plavby do exotiky, satur

Karibik je povestný bielymi plážami, jemným pieskom a palmami. Presvedčte sa o tom na vlastné oči.

FOTO: archív CK Satur

Jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií na ostrove Antigua je Národný park Nelson's Dockyard. Oblasť v 18. storočí slúžila ako britská námorná lodenica. Dnes sú tu obnovené historické budovy a množstvo náučných chodníčkov. V obnovenej maríne si môžete posedieť v reštaurácii alebo v kaviarni a oddychovať. Ak radšej spoznávate, potom sa vyberte do Múzea Admiral's House alebo Dockyard. Na drsnom severovýchodnom pobreží sa nachádza Národný park Indian Town, kde medzi akáciami zazriete až 36 druhov vtákov.

Prístav Saint-Pierre na ostrove Martinique je snom každého potápača. Dno mora je tu posiate vrakmi lodí, z ktorých sa stávajú umelé koralové útesy. Na ostrove stojí tiež dom, kde sa narodila Marie Joseph Rose Tascher de la Pagerie, z ktorej sa neskôr stala Napoleónova cisárovná Jozefína. Dnes je z domu Múzeum de la Pagerie. Špeciality vyrobené z banánov nikde nechutia tak ako na pravej banánovej plantáži. Martinique je tiež známy pre výrobu rumu. Skúste ochutnať tento alkohol v pivnici tradičného liehovaru. Ak vám doteraz nechutil, možno zmeníte názor.

Ktorá z plavieb vás najviac oslovila? Vyhráva Karibik alebo trochu iné ostrovy v Indickom oceáne či vábivý Orient? Poďte objavovať doteraz nepoznaný svet s cestovnou kanceláriou Satur. Z našich exotických plavieb si tú svoju vyberie každý!

Autor: Satur.sk

Chcete stráviť svoju dovolenku na lodi? Vyberte si z ponuky plavieb cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPVýletná loď COSTA FASCINOSA - Západné Stredomorie leto 2017 / Španielsko, Taliansko

Španielsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba.

od 659 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC ORCHESTRA - Krásy Stredomoria letecky leto 2017 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko

Francúzsko, Španielsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba

od 699 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď COSTA NEORIVIERA - Ostrovy Stredomoria / Španielsko, Taliansko, Menorka

Španielsko, Taliansko, Menorka

8-dňová okružná plavba.

od 639 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC ARMONIA - Baleárske ostrovy jar/jeseň 2017 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta, Menorka

Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta, Menorka

8-dňová okružná plavba.

od 669 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC DIVINA - Západný Karibik zima 2017 / Mexiko, Jamajka, USA, Bahamy, Kajmanské ostrovy

Mexiko, Jamajka, USA, Bahamy, Kajmanské ostrovy

8-dňová okružná plavba

od 499 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC FANTASIA - Metropoly Pobaltia so slov. sprievodcom / Nemecko, Rusko, Estónsko, Švédsko, Dánsko, Škandinávia

Nemecko, Rusko, Estónsko, Švédsko, Dánsko, Škandinávia

8-dňová okružná plavba

od 1 598 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC MAGNIFICA - Andalúzia a Maroko jeseň 2017 / Francúzsko, Portugalsko, Španielsko, Taliansko, Maroko

Francúzsko, Portugalsko, Španielsko, Taliansko, Maroko

10-dňová okružná plavba

od 799 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC MERAVIGLIA - Západné Stredomorie leto 2017 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta

Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta

8-dňová okružná plavba

od 599 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC ORCHESTRA - Krásy Stredomoria leto 2017 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko

Francúzsko, Španielsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba

od 749 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC POESIA - Z Benátok na Mykonos leto 2017 / Grécko, Chorvátsko, Taliansko

Grécko, Chorvátsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba

od 699 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC PREZIOSA - Metropoly Západnej Európy jeseň 2017 / Belgicko, Holandsko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia

Belgicko, Holandsko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia

8-dňová okružná plavba

od 699 za osobu

Ďalej
Náš TIPVýletná loď MSC PREZIOSA - Okolo Islandu leto 2017 / Nemecko, Veľká Británia, Island

Nemecko, Veľká Británia, Island

12-dňová okružná plavba

od 1 599 za osobu

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.