Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Karibik, Stredomorie aj exotika. Spoznajte celý svet na výletnej plavbe

Karibik, Stredomorie aj exotika. Spoznajte celý svet na výletnej plavbe

10.01.2017


Lákavé, netradičné, s príchuťou exotiky. Spoznáte iný život, odlišné kultúry, neznáme ostrovčeky alebo uvidíte známe miesta z úplne odlišnej perspektívy. Také sú plavby výletnými loďami, s ktorými sa môžete pozrieť do takmer každého kúta zeme.

Hoci to všetko znie tak, že sa už-už vidíte na niektorej z terás ohromnej výletnej lode, mnohí ľudia stále vnímajú plavby loďou ako strašiaka. Ako sa dostanem do prístavu? Ako si všetko objednám? Čo ak nebudem rozumieť a loď vypláva bezo mňa? Uznávame, tieto otázky môžu vyvolávať obavy. V našej cestovnej kancelárii Satur na strach veľmi rýchlo zabudnete. Stačí nám povedať, aká je vaša predstava, a o všetky detaily sa postaráme. Plavba loďou je ideálna ako rodinná dovolenka, ale tiež dovolenka pre páry túžiace po romantike, či pre dobrodruhov, ktorí chcú vyskúšať niečo nové.

plavby lodou, vyletne plavby, vyletne lode, dovolenka na lodi, okruzne plavby, satur

Výletné lode ponúkajú luxus, aký nenájdete ani v niektorých hoteloch.

FOTO: archív CK Satur

Okrem spoznávania nových krajín, je zážitkom už samotný pobyt na lodi. Postarané je o všetko – o zábavu, dobré jedlo, oddych. Najmenší námorníci môžu stráviť čas šantením v bazénoch, v minikluboch, na ihriskách alebo v herniach. Množstvo reštaurácií a barov sa zasa postará o to, že nikto nebude hladný ani smädný. Dospelí objavia dokonalý relax vo wellness centrách s masážami a rôznymi procedúrami. Okrem toho sú takmer každý deň na programe výlety na zaujímavé miesta. Dôležité informácie dostanete v piatich jazykoch, stačí si len na začiatku vybrať ten, ktorý je vám najbližší. Ale! Pre mnohých dovolenkárov je práve jazyková bariéra jeden z najväčších problémov. Aj tento však vyriešime. V ponuke Saturu totiž nájdete množstvo plavieb so slovenským sprievodcom, ktorý pozná program na lodi ako svoje topánky. Vysvetlí, pomôže, poradí, preloží, ukáže. Je nenahraditeľným spoločníkom ako na lodi, tak aj na pevnine. Výlety s ním sú jednoduchšie, keďže pozná miesta a mestá, ktoré budú vaším cieľom. To je ono! Presne takto ste si to predstavovali? Potom už nemáte dôvod váhať. Teda až na ten najväčší – ktorú výletnú plavbu si vybrať?

Okolo Baleárskych ostrovov aj so slovenským animátorom

Na výletnej lodi MSC Armonia sa o zábavu pre deti postará počas letných mesiacov aj slovenský animátor. Ten pripravuje hry a súťaže, aktivity v miniklube, tematické dni a rôzne dobrodružstvá. Prvé kroky vás zavedú do Janova, odkiaľ loď vypláva na svoju okružnú plavbu. Cestou sa zastavíte v Marseille, na Malorke, Ibize, v Olbii či vo Florencii. V každom prístave si vyberiete z viacerých možností fakultatívnych výletov.

plavby lodou, vyletne plavby, vyletne lode, dovolenka na lodi, okruzne plavby, satur

Luxusným zážitkom bude už samotná plavba na výletnej lodi.

FOTO: archív CK Satur

Pre rodiny s deťmi je „povinnou jazdou“ návšteva zábavného parku Marineland na Malorke. V súčasnosti je Marineland domovom siedmich priateľských delfínov, tučniakov, tuleňov, papagájov, jedovatých žiab, leguánov aj hadov a plameniakov. O svojej inteligencii presviedčajú delfíny návštevníkov počas šou, ktoré sa konajú každý deň. Poslúchajú povely, opakujú, čo im ukážu tréneri a na záver si zaslúžia „sladkú“ (minimálne pre nich určite“) odmenu. Papagáje zasa predvádzajú svoju pirátsku šou a neodolateľné hry sú súčasťou vystúpenia tuleňov.

Mladí ľudia, ktorí sa radi bavia, si prídu na svoje na Ibize. Ostrov nočného života, divokých párty a osláv, ktoré sa nikdy nekončia. Známe kluby, kde vystupujú ešte známejšie mená, prosto špičky svetovej tanečnej scény. Aké by to asi bolo tancovať v klube, kde hrá aj David Guetta? A čo tak vyskúšať drink v podniku, do ktorého často zavíta aj Paris Hilton. Možno budete mať šťastie a uvidíte ju nielen pri bare, ale aj za mixážnym pultom. Pacha Ibiza, Ushuaïa, Ibiza Rocks Hotel, Heart Ibiza alebo Amnesia. Tak toto sú mená, ktoré by ste si mali zapamätať – tie najlepšie párty kluby na Ibize. Minulý rok v nich vystupoval aj Avicii, Craig David, Paul Van Dyke či Fatboy Slim. A o zvučné mená určite nebude núdza ani tento rok. Nemáte chuť na párty alebo cestujete s deťmi? V tom prípade sa vyberte na sever ostrova. Nájdete tu pokojné miesto obľúbené u rodín. Na juhovýchode zasa objavíte populárnu pláž Playa D’en Bossa. Miestom, kam ľudia chodia, aby videli a boli videní, je reštaurácia Jockey Club v Ses Salinas. Je to oficiálne „najcoolovejšie“ miesto na stretnutia vo dne aj v noci.

Po trochu divokejších dňoch dobre padne, znova nájsť pokoj. Ten sľubuje výlet na ostrovy La Maddalena, kam sa môžete vybrať z Olbie. La Maddalena je súostrovie siedmich ostrovov: La Maddalena, Caprera, Santo Stefano, Spargi, Budelli, Santa Maria a Razzoli. Celé súostrovie je súčasťou národného parku, ktorý nesie rovnaké meno La Maddalena. Turistická oblasť je známa krásnymi plážami. Tou najznámejšou je asi Spiaggia Rosa, Ružová pláž, ktorú nájdete na Budelli. Nezvyčajnú ružovú farbu má vďaka výskytu červených koralov. Ostrovy majú svoje zvláštnosti. La Maddalena je napríklad jediný obývaný, ostrov Caprera je vyhľadávaný najmä vďaka tomu, že je tu pochovaný taliansky národný hrdina Giuseppe Garibaldi.

Plavba za rozprávkovými domčekmi

Na lodi MSC Musica strávite osemdňovú luxusnú výletnú plavbu, ktorá vás zavedie na známe (aj menej známe) miesta Talianska a Grécka. Aj na tejto lodi nájdete v určenom termíne slovenského sprievodcu. Moderná loď ponúka všetko, čo môžete potrebovať k aktívnemu oddychu. Zahrať si môžete minigolf, basketbal či tenis, zabehať si na vonkajšej dráhe. Večer to ožíva na diskotéke, potlesk sa ozýva počas večerných šou a výkriky radosti je počuť z kasína. V ústraní od hlučnejších aktivít sa dá stráviť príjemný večer v niektorej zo štyroch reštaurácií a jedenástich barov.

plavby lodou, vyletne plavby, vyletne lode, dovolenka na lodi, okruzne plavby, satur

Spoznajte známe miesta z úplne iného pohľadu na výletnej lodi MSC Musica.

FOTO: archív CK Satur

Výletná plavba na lodi MSC Musica sa začína v romantických Benátkach. Doprajte si o pár dní viac, dorazte do Benátok skôr a vychutnajte si neopakovateľné chvíle na gondole. Keď sa poplavíte popod najznámejší most Ponte di Rialto, všimnite si jeho jedinečnú architektúru. Ak po ňom budete prechádzať pešo, pristavte sa v niektorom z obchodíkov alebo sa pokochajte zručnosťou miestnych umelcov, ktorí tu občas vystupujú. Hlavnou mestskou „križovatkou“ je Canal Grande, rozdeľujúci Benátky na dve polovice. Dostať sa na jeho druhý breh ale nie je hračka. Hoci je dlhý štyri kilometre, vedú cez neho len tri mosty. Nazrieť nezabudnite ani do Dóžovho paláca, je to miesto, ktoré vám v albume nemôže chýbať. Rovnako slávna je aj Bazilika sv. Marka stojaca na Námestí sv. Marka. Hovorí sa o nej ako najkrajšej stavbe celých Benátok. Keď ju uvidíte na vlastné oči, pochopíte, prečo je to tak.

Zaujímavý výlet sa dá podniknúť z prístavu Brindisi. Turistov zavedie do čarovného mestečka Alberobello. Na prvý pohľad sa každému zdá, akoby sa pozeral na domčeky z rozprávky. Nazývajú sa Trulli. Majú tvar kruhu a výnimočné sú tým, že vlastne vôbec nie sú dokončené. Strecha je na dom totiž len položená a nie je ničím spojená. Obyvatelia bielych domov sa takto kedysi vyhýbali plateniu daní. Keďže mohli strechy svojich domovov vždy rozobrať, vyberači daní od nich nemohli požadovať poplatky. Dnes už v pôvodných domčekoch nežije takmer nikto. No nájdete v nich obchodíky a v niektorých sa dá dokonca aj prespať, čo je úžasný zážitok. Ak navyše ochutnáte aj miestne špeciality – olivy, pečivo, rozmarínovo-šalviovú pálenku, víno a syry, budete sa sem chcieť vrátiť znova.

Viete, kde sa dá pozorovať ten najromantickejší západ slnka? Podľa tisícov cestovateľov na gréckom ostrove Santorini. Biele domy s modrými strechami týčiace sa na vysokom útese. To je pohľad, ktorý sa vám naskytne ešte z mora. Výhľad priamo z ostrova je však ešte úžasnejší. A tie miesta, ktoré uvidíte! Mestečko Firá, tak trochu neisto stojace na okraji obrovské krátera. Imerovigli a Firostefani s nádhernými kvetmi žiarivých farieb a s výraznou vôňou, kam sa bez problémov dostanete aj po vlastných. A nakoniec Oia. Jedno z najčarovnejších miest, stelesnenie všetkých snov o Santorini. Môžete si tu príjemne posedieť v miestnych kaviarňach a tavernách, pochutiť sa na gréckom gyrose alebo sa osviežiť chladivým frappé. Vychutnávať okolie, výhľady, oddychovať a relaxovať. Na to je Santorini ako stvorené.

Exotický Omán a Emiráty

Výletná loď Costa Neoriviera so slovenským sprievodcom na palube vyrazí z prístavu v Dubaji. Zakotví v Ománskom Muscate, v Sir Bani Yas Island, Abu Dhabi a nakoniec znova v Dubaji. Program je naplánovaný tak, aby ste sa plavili najmä doobeda, večer alebo v noci. Ak si práve nebudete vychutnávať večeru či raňajky, môžete využiť niektoré z množstva zariadení, ktoré nájdete na dvanástich palubách – wellness, fitnes, bazény, ihrisko pre deti. Chýba vám diskotéka, divadlo či knižnica? Potom sa určite poteší, keď ich na palube nájdete.

plavby lodou, vyletne plavby, vyletne lode, dovolenka na lodi, okruzne plavby, satur

Výletná loď Costa Neoriviera vás vezme objavovať tajomný Omán a luxusné Spojené arabské emiráty.

FOTO: archív CK Satur

V každom z prístavov si môžete vybrať z ponuky fakultatívnych výletov. Hlavne si ich nezabudnite vopred rezervovať, niekde môže byť počet účastníkov limitovaný. A potom už hurá do iného sveta. Hlavnou mešitou v sultanáte Omán, ktorá stojí v Muscate, je Veľká mešita sultána Qaboosa. Už rozmery jej samej sú ohromujúce, rozkladá sa na ploche 40-tisíc metrov štvorcových. S vonkajšími priestormi však zaberá až 416-tisíc metrov štvorcových. Interiér zdobia vyrezávané obklady z mramoru, stropy sú inšpirované ománskymi pevnosťami. V hlavnej modlitebni vás ohromí perzský koberec, ktorý tvorí 1,7 miliárd uzlov, váži 21 ton a má rozmery 60-krát 70 metrov. Dôležitým centrom života je miestny souk, kadiaľ sa šíri omamná vôňa kadidla. Trhovisko je plné ľudí, ktorí nakupujú, predávajú, zjednávajú. Staré obrázky Muscatu a archeologické nálezy si prezriete v Múzeu Bait Al Zubair.

Abu Dhabi je ideálne na púštne dobrodružstvo, hlavne ho neprespite po bujarej noci na lodi. Vybrať si môžete medzi dobrodružnou cestou na terénnych džípoch alebo sa rozhodnúť pre pokojnejšiu, ale nemenej zaujímavú jazdu na ťave. Alebo by ste si radšej pozreli pamiatky? Potom navštívte Heritage Village (autentickú repliku beduínskeho tábora), Veľkú mešitu šejka Zajída alebo Kultúrne centrum šejka Zajída. Emiráty sú najmä vďaka Dubaju známe luxusom a megalomanstvom. Luxus ukrýva aj hotel Emirates Palace, pred ktorým sa tiahne krásna pláž s pieskom privezeným z Maroka.


Prečítajte si tiež!

Užite si dovolenku v hoteli, ktorý odporúčajú stovky dovolenkárov. Rixos Bab Al Bahr získal ďalšie ocenenie


Perly Karibiku, ako by ste ich inak nespoznali

Vyberiete si Východný alebo Západný Karibik? Luxusné lode Carnival GloryCarnival Splendor sú obrovské kolosy, na ktorých zažijete úžasnú dovolenku. Majú 16 palúb, zabezpečený pestrý program, kino pod hviezdami, divadlo a diskotéku. Ak si chcete dopriať prestávku od detského kriku a džavotu, svoju oázu objavíte v Serenity areáli len pre dospelých. 

plavby lodou, vyletne plavby, vyletne lode, dovolenka na lodi, okruzne plavby, satur

Na luxusných zaoceánskych plavbách sa vydáte až do Karibiku.

FOTO: archív CK Satur

K TOP zastávkam počas plavby loďou Carnival Glory patrí Cozumel. Od mexickej pevniny ho delí iba dvadsať kilometrov mora. Dokonalým zážitkom je podmorský svet mezoamerickej útesovej bariéry, ktorá je dlhá približne tisíc kilometrov. Ak patríte k milovníkom potápania, takmer nepoškodené koraly vás dostanú. Aj na samotnom mexickom ostrove je čo pozorovať – vzácne endemické živočíchy, krásne pláže, uličky mesta San Miguel de Cozumel, no viac zaujímavostí sa ukrýva na mexickej pevnine. V Chichen Itzá stoja známe pyramídy, najznámejšie je mayské osídlenie „El Castillo“ (pyramída Kukulkan), kde dvakrát ročne ožíva kult opereného hada.

Kajmanské ostrovy patria k najexkluzívnejším karibským lokalitám. K najlepším aktivitám na ostrove Grand Cayman patrí návšteva Stingray City. Raje a korytnačia farma sú jedným z najlepších zážitkov. Pripravte sa na prekvapenie v „Stingray Sandbar“. Vo vode budú vašimi spoločníkmi stovky rají. Personál počas kŕmenia návštevníkom priblíži život týchto zvierat. Neobíďte ani botanickú záhradu kráľovnej Alžbety II. Ak sa po ostrove dobre poobzeráte, určite nájdete aj stopy z čias pirátov, ktorí Kajmanské ostrovy preslávili.

Čo takto ochutnať niektorý zo 17 rôznych ochutených rumov na ostrove St. Thomas? Alebo by ste si trúfli rovno na všetky? Len si nenechajte veľmi pomútiť hlavu, inak by ste si neužili výhľad zo zálivu Magens Bay. A také fotky, aké si donesiete z tohto miesta, by sa veru len veľmi ťažko dorábali vo fotošope.

Našli ste si výletnú plavbu, na ktorej by ste chceli stráviť svoju najbližšiu letnú dovolenku? Ak áno, neváhajte a objednajte si ju ešte dnes. V Sature však máme pre vás pripravené aj ďalšie zaujímavé plavby na výletných lodiach so slovenským sprievodcom. Možností je veľa, stačí sa len rozhodnúť pre tú správnu! :)

Autor: Satur.sk

Lákajú vás výletné plavby? Vyberte si tú svoju v ponuke cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPVýletná loď Carnival Glory - Karibský koktejl so slovenským sprievodcom / USA, Bahamy, Turk and Caicos, Puerto Rico

USA, Bahamy, Turk and Caicos, Puerto Rico

10-dňová okružná plavba.

od 1 562,16 za osobu

Ušetríte do 135,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPVýletná loď COSTA MEDITERRANEA - Skvosty Emirátov so slov.sprievodcom / Omán, Spojené arabské emiráty

Omán, Spojené arabské emiráty

8-dňová okružná plavba.

od 808,20 za osobu

Ušetríte do 89,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPVýletná loď Ruby Princess - Západ USA so slovenským sprievodcom / Mexiko, USA

Mexiko, USA

11-dňová výletná plavba.

od 1 746,16 za osobu

Ušetríte do 151,84 € (8 %)

Ďalej
Výletná loď COSTA DIADEMA -  Západné Stredomorie jeseň 2017 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko

Francúzsko, Španielsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba.

od 209 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA DELIZIOSA - Benátky, Korfu, Santorini leto 2017 / Grécko, Chorvátsko, Taliansko

Grécko, Chorvátsko, Taliansko

8-dňová okružná plavba.

od 309 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA MEDITERRANEA - Skvosty Emirátov / Omán, Spojené arabské emiráty

Omán, Spojené arabské emiráty

8-dňová okružná plavba.

od 323,10 za osobu

Ušetríte do 35,90 € (10 %)

Ďalej
Výletná loď COSTA NEOCLASSICA  India - Maldivy / India, Maldivy

India, Maldivy

8-dňová okružná plavba

od 359 za osobu

Ďalej
Výletná loď COSTA NEOCLASSICA  Maldivy - Srí Lanka - India / India, Maldivy, Srí Lanka

India, Maldivy, Srí Lanka

8-dňová okružná plavba

od 359 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC MERAVIGLIA - Západné Stredomorie zima 2017/2018 / Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta

Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Malta

8-dňová okružná plavba

od 399 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC DIVINA - Východný Karibik zima 2017 / USA, Bahamy, Puerto Rico

USA, Bahamy, Puerto Rico

8-dňová okružná plavba

od 449 za osobu

Ďalej
Výletná loď MSC OPERA - Kuba a Západný Karibik zima 2017/2018 / Mexiko, Kuba, Jamajka, Kajmanské ostrovy

Mexiko, Kuba, Jamajka, Kajmanské ostrovy

8-dňová okružná plavba

od 449 za osobu

Ďalej
EGYPT - PLAVBA LOĎOU PO NÍLE / Egypt

Egypt

8-dňový zájazd.

od 458,16 za osobu

Ušetríte do 39,84 € (8 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.