Notice: Undefined property: stdClass::$is_sza1 in /var/www/html/satursk/library/Gss/Page/Manager.php on line 27 Notice: Undefined property: stdClass::$is_sza2 in /var/www/html/satursk/library/Gss/Page/Manager.php on line 29 Notice: Undefined property: stdClass::$is_cognitive in /var/www/html/satursk/library/Gss/Page/Manager.php on line 31 Notice: Undefined property: stdClass::$is_lastminute in /var/www/html/satursk/library/Gss/Page/Manager.php on line 33 Notice: Undefined property: stdClass::$is_winter in /var/www/html/satursk/library/Gss/Page/Manager.php on line 35 Notice: Undefined property: stdClass::$is_silvester in /var/www/html/satursk/library/Gss/Page/Manager.php on line 37 Notice: Undefined property: stdClass::$is_easter in /var/www/html/satursk/library/Gss/Page/Manager.php on line 39 Notice: Undefined property: stdClass::$Id in /var/www/html/satursk/library/Gss/Page/Manager.php on line 41 Dovolenka v Egypte, ktorá sa oplatí! Ušetrite s našimi extra zľavami Dovolenka v Egypte, ktorá sa oplatí! Ušetrite s našimi extra zľavami | Blog | CK SATUR

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Dovolenka v Egypte, ktorá sa oplatí! Ušetrite s našimi extra zľavami

Dovolenka v Egypte, ktorá sa oplatí! Ušetrite s našimi extra zľavami

03.02.2017


Egypt je obľúbenou dovolenkovou krajinou Slovákov. Po útlme v prechádzajúcich sezónach sa dnes sa opäť stáva stredobodom pozornosti. Egyptské hotely si zachovali služby na vysokej úrovni, no ceny dovoleniek sú v porovnaní s inými vychytenými destináciami oveľa nižšie. Vďaka tomu si môže komfortný hotel s all inclusive službami dopriať väčšina slovenských rodín. Na vybrané obľúbené hotely sme si teraz navyše pripravili aj skvelú extra zľavu desať percent k aktuálnym first moment zľavám!

Ak si hovoríte, že studeného počasie na Slovensku máte akurát tak dosť, ste flexibilní a viete sa rýchlo rozhodnúť, vydať sa za teplom do Egypta môžete už o pár dní. Zľavy v hoteloch Citadel Azur*****Jaz Makadina***** platia už na zájazdy s odletom od 3. februára. Ak potrebujete trochu viac času na premyslenie, v hoteloch Club Calimera Akassia Swiss Resort*****Iberotel Makadi Beach***** si môžete vybrať svoju dovolenku s extra zľavou už na aprílové pobyty.  Na období však až tak veľmi nezáleží, v Hurghade aj Marsa Alam sa už teraz pohybujú teploty okolo dvadsať stupňov Celzia a vládne tu slnečné počasie.

Najlepšie miesta na potápanie v Egypte

Dovolenka v Egypte je ako vždy plná zážitkov a rôznych atrakcií. V prvom rade je samozrejme ideálna pre všetkých, ktorí sa radi potápajú. Hoci, aby ste si dosýtosti vychutnali túto aktivitu, potrebujete ešte o pár stupňov viac. Lákadlom oblasti Sahl Hasheesh je historická podmorská atrakcia Potopené mesto. Jeden z najväčších podmorských projektov bol postavený, aby sa stal vyhľadávanou turistickou lokalitou. Inšpirovala ho bájna Atlantída a predstavuje mesto faraónov. Časť atrakcie je viditeľná aj z pláže, ale šnorchlovanie a potápanie pomedzi roztrúsenými sochami je oveľa lepším zážitkom. Známym miestom na potápanie v Marsa Alam je útes Sataya, ktorému sa hovorí aj „Delfíní útes“. Lode na útes vyrážajú z prístavu Hamata a cesta trvá približne dve hodiny, takže na tento výlet si radšej rezervujte celý deň. Útes uprostred Červeného mora láka na pestré koraly, veľké húfy rýb a korytnačiek. Najlepšou zábavou je pozorovanie delfínov v ich prirodzenom prostredí. Sataya je chránená oblasť, preto je počet návštevníkov na deň obmedzený. Ak ho chcete navštíviť, je potrebné prehliadku si vopred rezervovať. Obľúbeným miestom na potápanie je aj ostrov Giftun obklopený tyrkysovým morom s panenskými plážami. Asi päť kilometrov od neho je populárny Careless Reef, kde žijú úhory, tuniaky, barakudy, chobotnice, ale aj delfíny a útesové žraloky.

egypt, dovolenka v egypte, first minute, dovolenka pri mori, satur

K najobľúbenejším aktivitám počas dovolenky v Egypte patrí jednoznačne potápanie.

FOTO: archív CK Satur

Čo musíte počas dovolenky v Egypte vidieť

Luxor, jedno z najstarších a najkrajších miest v Egypte, je plné histórie. Jeho architektúra je prispôsobená náboženstvu, ktoré tu aj v minulosti zohrávalo dôležitú úlohu. Na východnom brehu Nílu stoja chrámy a domy a na západnom brehu sa rozprestiera známe Údolie kráľov. Najznámejšia Tutanchamonova hrobka bola objavená až v roku 1922, zaujímavý je tiež chrám Kráľovnej Hatšepsut. Na okraji Luxoru stojí chrámový komplex Karnak. Jeho centrom je obrovský chrám Amona so Svätým jazerom, ktoré stráži socha skarabea.

Prvou asociáciou s Egyptom sú pre mnohých pyramídy v Gize. Najznámejšia a zároveň najvyššia je Cheopsova pyramída s výškou 137 metrov. Len o pár metrov menej má Rachefova pyramída a treťou z najznámejších je Menakaureho pyramída. Ani zďaleka to však nie sú všetky, v Egypte stojí spolu osemdesiat až stojedenásť pyramíd. Súčasťou komplexu v Gize je Veľká sfinga vytesaná z jedného bloku kameňa, ktorá je najväčšou sfingou v krajine.

egypt, dovolenka v egypte, first minute, dovolenka pri mori, satur

Egypt je rajom pre všetkých milovníkov pamiatok.

FOTO: depositphotos.com

Aj keď na stopercent vám to nikto nepotvrdí, predpokladá sa, že hora Jabal Musa je povestnou horou Sinaj, kde podľa Biblie odovzdal Boh Mojžišovi Desať Božích prikázaní. Pútnické miesto zahŕňa aj Kláštor svätej Kataríny. Na vrchole stojí malá kaplnka zasvätená Najsvätejšej trojici. Mnohí veria, že skala, ktorá sa v kaplnke nachádza je presne tá istá, z ktorej Boh urobil tabule so svojimi prikázaniami.

Úzke uličky Káhiry sú prepchaté mešitami a madrasmi (islamskými školami učenia). Je to miesto, kde nájdete labyrint trhoviska Khan el-Khalili, kde majú stále svoje dielne remeselníci a stánky sú plné keramiky, textilu, korenín a parfumov. Hlučná vrava a neuveriteľné vône sú jeho neodmysliteľnou súčasťou. No skúste sa popri zjednávaní ceny a nasávaní atmosféry poobzerať aj po okolitých domoch. Mnohé z nich vás očaria zachovalou architektúrou starej islamskej ríše.

Obľúbené hotely Slovákov v Egypte

Hurghada a Marsa Alam patria k najnavštevovanejším lokalitám Egypta. V oboch destináciách vám v cestovnej kancelárii Satur ponúkame kvalitné a najmä overené hotely, do ktorých sa naši klienti radi vracajú. Pri hoteloch Citadel Azur*****, Jaz Makadina*****, Club Calimera Akassia Swiss Resort*****Iberotel Makadi Beach***** sme si preto pre vás pripravili extra zľavu desať percent navyše k aktuálnym first moment zľavám.

Hotel Citadel Azur***** v Sahl Hasheesh je postavený v štýle stredovekej citadely. Ponúka niekoľko bazénov, možnosti na potápanie a šnorchlovanie a služby ultra all inclusive. Ak plánujete rodinnú dovolenku v Egypte, je pre vás hotel ideálny. Až dve deti do dvanásť rokov totiž majú pobyt zdarma. K hotelu patria tri bazény, z ktorých dva sú počas zimy vyhrievané. Takže, kedy odlietate? :)

citadel azur, egypt, dovolenka v egypte, first minute, dovolenka pri mori, satur

Hotel Citadel Azur je ideálny pre rodiny s deťmi.

FOTO: archív CK Satur

Súčasťou hotelového komplexu Madinat Makadi v Makadi Bay sú až dva hotely z našej ponuky - Iberotel Makadi Beach***** a Jaz Makadina*****. Iberotel Makadi Beach je prémiový päťhviezdičkový hotel so službami all inclusive obklopený exotickými záhradami, ktorý uspokojí aj náročných klientov. Okrem výhodnej polohy na krásnej piesočnatej pláži patrí k jeho prednostiam blízkosť golfového ihriska a aquapark. Jedno dieťa do dvanásť rokov má pobyt v hoteli zdarma.

iberotel makadi beach, egypt, dovolenka v egypte, first minute, dovolenka pri mori, satur

Iberotel Makadi Beach, jeden z najobľúbenejších hotelov.

FOTO: archív CK Satur

Priamo pri pláži stojí aj all inclusive hotel Jaz Makadina*****. Zábavu a relax v ňom nájdu rodiny s deťmi aj nároční klienti. Súčasťou strediska Madinat Makadi je aquapark s 50 rôznymi šmykľavkami a toboganmi pre deti aj dospelých. Veľkou výhodou je množstvo reštaurácii s jedlami takmer z každej kuchyne. Pochutíte si na orientálnych, ázijských alebo talianskych špecialitách?

jaz makadina, egypt, dovolenka v egypte, first minute, dovolenka pri mori, satur

Deti budú z pobytu v hoteli Jaz Makadina nadšené. Urobte im radosť!

FOTO: archív CK Satur


Prečitajte si tiež!

Valentín 6-krát inak. Top inšpirácie, ako prežiť sviatok zamilovaných


Rozsiahly komplex Club Calimera Akassia Swiss Resort***** leží len desať minút od centra El Quiser v Marsa Alam. Hotel s all inclusive službami má niekoľko bazénov a aquapark s rôznymi atrakciami. Nachádza sa v pokojnejšej časti, takže si ho obľúbia najmä rodiny s malými deťmi. Dve deti majú pobyt v hoteli zdarma. Na všetkých hostí čaká bohatý animačný program a športové aktivity ako stolný tenis, futbal, biliard, vodné pólo a samozrejme potápanie.

club calimera akassia swiss, egypt, dovolenka v egypte, first minute, dovolenka pri mori, satur

Chcete oddychovať alebo športovať? V hoteli Club Calimera Akassia Swiss Resort máte príležitosť na všetko.

FOTO: archív CK Satur

Každý z hotelov má čím zaujať a najmä vo všetkých prežijete príjemnú dovolenku v Egypte, na ktorú budete radi spomínať. Hlavne si ju nezabudnite objednať čím skôr, aby ste využili všetky zľavy a ušetrili!

Autor: Satur.sk


Objednajte si v cestovnej kancelárii Satur svoju dovolenku v Egypte ešte dnes!

HOTEL CLUB CALIMERA AKASSIA SWISS RESORT - LETO 2017 / Egypt, Marsa Alam, El Quseir

Egypt, Marsa Alam, El Quseir

All Inclusive
Letecky z Bratislavy

od 429 za osobu

Ušetríte do 339 € (44 %)

Ďalej
HOTEL IBEROTEL MAKADI BEACH / Egypt, Hurghada, Makadi Bay

Egypt, Hurghada, Makadi Bay

All Inclusive
Letecky z Bratislavy

od 749 za osobu

Ušetríte do 169 € (18 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.