Najlepšia rodinná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Cestovatelia vybrali najlepšie mestá v Európe. Ktoré navštívite vy?

Cestovatelia vybrali najlepšie mestá v Európe. Ktoré navštívite vy?

20.07.2016

Európske mestá sú každý rok cieľom mnohých turistov. Nájdu tu historické pamiatky, moderné štvrte, veľa možností na kultúrne vyžitie, ale aj na neviazanú zábavu. Cestovatelia svojím hlasovaním vytvorili rebríček tých najlepších miest v Európe, ktorý zverejnil portál Travel and Leisure.

Jednoznačne v ňom vedú mestá v Španielsku a Taliansku, do prvej pätnástky sa však dostal napríklad aj Krakov, Paríž či Praha. Čitatelia portálu v rebríčku vyjadrujú svoj názor na kvalitu hotela, strediska, na mesto, ostrov, výletnú loď, kúpele, aerolinky atď. Mestá hodnotia aj podľa pamiatok, kultúry, jedla, nákupných možností a celkového dojmu. Hoci hitom sú hlavné mestá krajín, do popredia sa dostali aj menšie a menej známe mestečká, v ktorých môžu návštevníci prežiť jedinečné zážitky.

Rebríček 15 najlepších miest v Európe

 

15. Lisabon, Portugalsko

lisabon, portugalsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Na poslednom mieste v rebríčku skončilo hlavné mesto Portugalska Lisabon. Je to najzápadnejšie hlavné mesto v kontinentálnej Európe a zároveň jediné hlavné mesto pozdĺž pobrežia Atlantiku. Je to dôležité mesto v oblasti financií, obchodu, médií, zábavy, umenia, medzinárodného obchodu a cestovného ruchu. Na mesto sa pozerá replika známej sochy Krista, ktorej originál stojí v Rio de Janeiro. Sochu spolu s ďalšími pamiatkami si môžete pozrieť aj počas poznávacieho zájazdu s cestovnou kanceláriou Satur.

14. Paríž, Francúzsko

pariz, francuzsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Hlavné mesta Francúzska je zároveň najľudnatejším mestom krajiny. Mesto založili v treťom storočí pred naším letopočtom Galovia z kmeňa Parisov, podľa ktorých dostalo mesto svoje meno. Paríž je mimoriadne bohatý na kultúrne pamiatky. Počas jeho návštevy s cestovnou kanceláriou Satur uvidíte Eiffelovu vežu, Víťazný oblúk, Elyzejské polia, Versailles či Montmarte. Pri potulkách Parížom zažijete aj plavbu loďou po Seine, pozriete si Námestie umelcov Place du Tetre a známy kabaret Moulin Rouge.

13. Madrid, Španielsko

madrid, spanielsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Ďalšou metropolou, ktorú obľubujú cestovatelia je španielske hlavné mesto Madrid. Po Londýne a Berlíne je to tretie najväčšie mesto v Európskej únii. Keďže Španielsko je monarchia, je hlavné mesto sídlom nielen vlády, ale aj španielskeho panovníka. Madrid má síce modernú infraštruktúru, no jeho štvrte a ulice si zachovali historický ráz. Spolu s nami môžete odhaliť tajomstvá a zákutia tohto mesta. Počas poznávacieho zájazdu v Madride navštívime najznámejšie námestia, štadión Santiaga Bernabeua, ktorý je domovským stánkom klubu Real Madrid, nahliadneme do útrob Kráľovského paláca a mnohé ďalšie.

12. Edinburgh, Škótsko

edinburgh, skotsko, velka britania, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Hlavné mesto Škótska je vybudované na vyhasnutej sopke. V aktuálnom rebríčku obľúbenosti u cestovateľov predbehlo dokonca aj Londýn, ktorý je takisto populárnou turistickou destináciou. K historickým pamiatkam Edinburghu patrí Edinburgskýu hrad, palác Holyroodhouse a niekoľko kostolov. Od roku 1999 je Edinburgh na zozname UNESCO. Všetky jeho krásy vám ukážeme počas poznávacieho zájazdu Edinburgh – Atény severu.

11. Praha, Česká republika

praha, cesko, ceska republika, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Hlavné mesto Českej republiky je Slovákom dobre známe. Z pamiatok k nemu patrí Orloj, Pražský hrad, Malá strana či Karlov most. Okrem toho je však súčasťou každého výletu posedenie v českých „hospůdkach“ pri dobrom pive. Ak ste už v Prahe dlho neboli, čo tak oprášiť si spomienky s poznávacím zájazdom cestovnej kancelárie Satur? Určite si pripomeniete miesta, ktoré patria k vašim obľúbeným.

10. Benátky, Taliansko

benatky, taliansko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, predlzeny vikend, satur,

FOTO: depositphotos.com

V rebríčku najobľúbenejších miest Európy nemôžu chýbať Benátky. Toto nádherné mesto na vode, kam ročne vedú kroky miliónov turistov patrí k najnavštevovanejším mestám na našom kontinente. A nie je sa čomu čudovať, Benátky majú čo ponúknuť tým, ktorí sem zavítajú po prvý raz, rovnako ako návštevníkom, ktorí sa sem vracajú každý rok. Spoznajte toto krásne mesto ležiace na 118 ostrovoch navzájom prepojených kanálmi a mostami spoločne s cestovnou kanceláriou Satur. Máme pre vás pripravený poznávací zájazd priamo do Benátok, ale mesto tiež navštívime počas veľkého okruhu Talianskom.

9. Istanbul, Turecko

istanbul, turecko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Kultúrnym, ekonomickým a historickým centrom Turecka je jeho hlavné mesto Istanbul, ktoré turistov priťahuje modernou architektúrou a mnohými príbehmi z histórie, ktoré sa viažu práve k nemu. Jeho časť sa nachádza ešte na európskej strane, no druhá časť je už súčasťou Ázie. V minulosti bolo mesto pod názvom Konštantínopol dlhé storočia centrom Byzantskej ríše a neskôr sa stal hlavným mestom Osmanskej ríše. Všetky kultúry, ktoré na jeho území žili, po sebe zanechali stopy v podobe rôznych pamiatok. Odhaliť ich môžeme spoločne počas poznávacieho zájazdu do Istanbulu.

8. Siena, Taliansko

siena, taliansko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Stredoveké toskánske mesto Siena v Taliansku sa pýši malebným historickým centrom. Turisti tu môžu obdivovať slávne námestie Piazza del Campo, ktoré je najväčším stredovekým námestím v Európe. Dvakrát do roka sa tu koná známy konský pretek „palio“. Mesto obklopujú kopce, olivové háje a vinice. Navštíviť toto mesto, ktoré je na zozname UNESCO, môžete aj počas poznávacieho zájazdu do Toskánska s cestovnou kanceláriou Satur.

7. Budapešť, Maďarsko

budapest, madarsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Budapešť je ďalšie mesto, ktoré sa od našich hraníc nenachádza ďaleko. Hlavné mesto Maďarska leží na oboch brehoch Dunaja a svojím návštevníkom ponúka veľa možností na kultúru aj zábavu. Jedna z najznámejších pamätihodností je Rybárska bašta. Stojí na hradných hradbách a je pomenovaná podľa rybárov, ktorí bašty v 18. storočí bránili. Je z nej nádherný výhľad na Dunaj. Vychutnať si ho môžete aj vy počas poznávacieho zájazdu do Budapešti spoločne s cestovnou kanceláriou Satur.

6. Sevilla, Španielsko

sevilla, spanielsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Keď do Sevilly zavítate v piatok alebo v sobotu, môžete ostať trochu zaskočení. Podľa ľudí v tradičnom oblečení a rušnej zábavy by ste si mohli pomyslieť, že sa v meste práve koná nejaká veľká fiesta. Nemusí to byť ale vždy tak. Obyvatelia Sevilly sa totiž radi zabávajú a nepotrebujú na to ani špeciálnu príležitosť. Stačí im aj to, že sa blíži víkend. Pri návšteve Sevilly určite neobíďte katedrálu, ktorá je zapísaná na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Pri výhľade z nej navyše zistíte, že na strechách mnohých budov sú podniky, o ktorých ste dovtedy ani netušili. Zavítajte do tohto kultúrneho centra južného Španielska s cestovnou kanceláriou Satur a vyberte sa s nami na poznávací zájazd do Sevilly.

5. Krakov, Poľsko

krakov, polsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Krakov je druhým najväčším mesto Poľska a je jedným z najstarších miest v krajine. Leží na brehu rieky Visly a jeho história siaha až do siedmeho storočia. Krakov má za sebou smutnú históriu, ktorá sa viaže k obdobiu druhej svetovej vojny. Nemci v meste zriadili jeden zo svojich hlavných stanov, židovské obyvateľstvo bolo nútené zdržiavať sa v oddelenom gete, odkiaľ ich posielali do vyhladzovacích táborov, napríklad aj do blízkeho Osvienčimu. Pre katolíkov po celom svete má však Krakov aj svoju svetlú stránku. Krakovský arcibiskup Karol Wojtyla sa v roku 1978 stal pápežom Jánom Pavlom II a zároveň prvým netalianskym pápežom po 455 rokoch. Mnohé časti mesta sú dnes zapísané na zozname pamiatok UNESCO. Obzrieť si ich môžete počas poznávacieho zájazdu Poklady Krakova a okolia.

4. San Sebastián, Španielsko

san sebastian, spanielsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazd, satur

FOTO: depositphotos.com

San Sebastián je pobrežné mesto, ktoré sa nachádza v autonómnej oblasti Baskicko. Mesto leží na pobreží Biskajského zálivu, len 20 kilometrov od francúzskych hraníc. Napriek tomu, že ide o malé mestečko, vďaka niektorým udalostiam je známe v celom svete. K nim patrí napríklad Medzinárodný filmový festival v San Sebastiane. Spoločne s poľským mestom Vroclav je v roku 2016 Európskym hlavným mestom kultúry.

3. Rím, Taliansko

rim, taliansko, koloseum, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma. Žiaden cestovateľ by nemal toto talianske mesto plné pamiatok obísť. Ak sa sem vyberiete, určite si nechajte aspoň pol dňa na to, aby ste si obzreli všetky vatikánske múzeá. A najlepšie so sprievodcom. Výhodou Ríma, napríklad v porovnaní s Parížom, je to, že takmer všetky najdôležitejšie pamiatky od seba delia len krátke vzdialenosti, takže ich pohodlne prejdete aj pešo. Tie najznámejšie pamiatky ako Španielske schody, Fontánu di Trevi, Koloseum, Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra a ďalšie si s vami radi prejde aj sprievodca cestovnej kancelárie Satur počas poznávacieho zájazdu do Ríma.

2. Barcelona, Španielsko

barcelona, spanielsko, satur, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy

FOTO: depositphotos.com

Keď sa povie Barcelona, prví, ktorí zbystria pozornosť, sú futbaloví fanúšikovia. Ako inak? Veď Barcelona je domovom jedného z najpopulárnejších futbalových klubov v Európe FC Barcelona. Ak k nim patríte aj vy, rozhodne si vyberte poznávací zájazd do Barcelony z ponuky cestovnej kancelárie Satur. Jednou zo zastávok na našej ceste bude aj štadión Camp Nou. Nudiť sa ale nebudú ani ostatní, ktorí sa s vami na výlet vyberú. Pozrieme si napríklad aj záhradný komplex Parc Guëll plný nekonvenčných stavieb architekta Antoniho Gaudího. Lákadlom ej aj otvorené javisko La Rambla a množstvo krásnych námestí, ktorých je Barcelona plná.

1. Florencia, Taliansko

florencia, taliansko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, satur

FOTO: depositphotos.com

Prvé miesto rebríčka obsadila talianska Florencia, ktorej dejiny sú neodmysliteľne spojené s významným rodom Mediciovcov. Boli to vplyvní vládcovia, znalci umenia a šikovní finančníci, za ktorých vlády sa z mesta stalo veľkovojvodstvo. No aj vo vnútri významnej rodiny sa prejavovali nepriateľské a nenávistné nálady. A ako to už v stredoveku chodilo, ničím výnimočným neboli ani vraždy a intrigy. Napriek tomu, práve im vďačí Toskánsko za ohromný rozmach. Vydajte sa spoznať krásy tejto krajiny spoločne s cestovnou kanceláriou Satur počas poznávacieho zájazdu.

Autor: Satur.sk

Láka vás poznávanie miest a krajín, ktoré ste doteraz nenavštívili? Splňte si s cestovnou kanceláriou Satur svoje sny a vydajte sa objavovať nepoznané miesta s našimi poznávacími zájazdmi!


Náš TIPGRAND TOUR ŠKANDINÁVIOU / Fínsko, Nórsko, Švédsko, Škandinávia

Fínsko, Nórsko, Švédsko, Škandinávia

10-dňový letecký zájazd

od 1 699 za osobu

Ušetríte do 199 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPNICE PRE DETI S NÁVŠTEVOU MARINELANDU / Francúzsko

Francúzsko

4-dňový letecký zájazd.

od 369 za osobu

Ušetríte do 59 € (14 %)

Ďalej
Náš TIPÍRSKO, BRETÓNSKO A NORMANDIA / Francúzsko, Írsko

Francúzsko, Írsko

11-dňový letecký zájazd.

od 1 299 za osobu

Ušetríte do 99 € (7 %)

Ďalej
Náš TIPSRÍ LANKA - IDEÁLNA KOMBINÁCIA / Srí Lanka

Srí Lanka

9/11-dňový letecký zájazd

od 1 199 za osobu

Ušetríte do 159 € (12 %)

Ďalej
Náš TIPVEĽKÝ OKRUH DÁNSKOM A SEVERNÝM NEMECKOM / Nemecko, Dánsko

Nemecko, Dánsko

10-dňový kombinovaný zájazd

od 1 098 za osobu

Ďalej
Náš TIPLONDÝN PRE DETI / Veľká Británia

Veľká Británia

4-dňový letecký zájazd.

od 499 za osobu

Ušetríte do 59 € (11 %)

Ďalej
Náš TIPČÍNA - ZLATÝ TROJUHOLNÍK / Čína

Čína

10-dňový letecký zájazd

od 1 379 za osobu

Ušetríte do 69 € (5 %)

Ďalej
Náš TIPAnimátor na palubeSLOVÁCKO A VODNÝ SVET / Česká republika

Česká republika

2-dňový autokarový zájazd

od 69 za osobu

Ušetríte do 5 € (7 %)

Ďalej
Náš TIPAZERBAJDŽAN - UNIKÁTNE SYMBOLY KRAJINY OHŇA / Azerbajdžan

Azerbajdžan

6 - dňový letecký zájazd.

od 659 za osobu

Ušetríte do 39 € (6 %)

Ďalej
Náš TIPIRÁN  - PERZSKÁ KRÁSA / Irán

Irán

12 - dňový letecký zájazd.

od 1 699 za osobu

Ušetríte do 59 € (3 %)

Ďalej
Náš TIPIZRAEL, CITY BREAK TEL AVIV / Izrael

Izrael

4-dňový letecký zájazd.

od 619 za osobu

Ušetríte do 19 € (3 %)

Ďalej
Náš TIPKOLUMBIA - EL DORADO A RELAX V KARIBIKU / Kolumbia

Kolumbia

13-dňový letecký zájazd

od 2 498 za osobu

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.