Najlepšia rodinná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

11 najneobyčajnejších sôch, ktoré musíte vidieť!

11 najneobyčajnejších sôch, ktoré musíte vidieť!

30.06.2016


Sochy nie sú len na to, aby bavili ľudí. Sú to symboly, ktoré zachytávajú vývoj každej kultúry či krajiny. Tie, ktoré vznikli už pred niekoľkými storočiami, rozprávajú príbehy o myšlienkach a ideáloch spoločnosti. Keď ich sochári tvoria, vkladajú do nich svoju túžbu vyjadriť sa alebo sú výsledkom ich chute experimentovať. Často sú tieto myšlienky tak inšpiratívne, že sa vám ich posolstvo vryje až do srdca. Vybrali sme pre vás niekoľko sôch z celého sveta, nad ktorými budete ešte dlho premýšľať a niektoré sa možno rozhodnete pozrieť si na vlastné oči.

Hrochy v ZOO v Taipei

taipei, zoo, hrochy, namestie, taiwan, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy 

Námestie s hrochmi je jednou z najväčších atrakcií ZOO v Taipei.

FOTO: ZOO Taipei

Hippo Square (Námestie hrochov) v ZOO v Taipei patrí medzi miesta s najkreatívnejšími sochami. Hoci by sa niekomu mohlo zdať, že zaliať hrochy do polovice tela do betónu je kruté, ich posolstvo je úplne iné. Práve takto chcú totiž v ZOO upozorniť, aké je dôležité ochraňovať životné prostredie.

Taipei je hlavné mesto Taiwanu. Ide o prvú republiku vo východnej Ázii, ktorá bola formálne vyhlásená v roku 1912. Na Taiwan môžete vycestovať aj s cestovnou kanceláriou Satur, v rámci poznávacieho zájazdu do Hongkongu a Macaa. Ak vás zaujalo práve toto miesto, navštívte naše pobočky, kde dostanete ďalšie informácie.

Mustangy v Las Colinas

mustangy las colinas, texas, usa, amerika, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy 

Socha deviatich mustangov je poznávacím znamením mesta Irving v štáte Texas.

FOTO: facebook The Mustangs of Las Colinas

Bronzová socha je ozdobou Williamsovho námestia v Irvingu v americkom štáte Texas. Znázorňuje divoké mustangy, ktoré boli historicky dôležitou súčasťou života v Texase. Deväť mustangov prechádza vodou s fontánou, ktorá vytvára efekt, akoby vodu roztrieštili kopytá zvierat. Kone majú predstavovať silu, iniciatívu a neobmedzený životný štýl, teda princípy, na ktorých základoch vznikalo mesto. Autorom sochy je Robert Glen, ktorého ďalšie diela sú vystavené v neďalekom múzeu.

The Caring Hand, Švajčiarsko

 svajciarsko, socha, ruka, the caring hand, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy,

Socha má upozorniť najmä na to, že ľudia sú tí, ktorí sa majú starať o životné prostredie.

FOTO: flickr.com/ Sam valadi

Originálna socha vystupuje zo zeme a svoje prsty jemne otáča okolo stromu, o ktorý sa má starať. Hlavným odkazom sochy je, že za životné prostredie sme zodpovední. Malý, ale prekrásny región Glarnerland, kde sochu nájdete, je od Zürichu vzdialený len hodinu cesty vlakom.

Chcete zistiť, akú silu vyžaruje socha v skutočnosti a ako pôsobí na ľudí, ktorí okolo nej prechádzajú? Vydajte sa s cestovnou kanceláriou Satur na poznávací zájazd do Švajčiarska a počas voľného programu stihnete navštíviť aj toto miesto.

„Potápajúca sa“ knižnica v Melbourne

kniznica, melbourne, australia, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy 

Pod akou ťarchou klesla táto knižnica?

FOTO: Google Street View

Knižnica sa ponorila pod ťarchou kníh hlboko do zeme. Horný roh budovy je ale ešte stále vidieť, pretože trčí z chodníka. Štátna knižnica je historickou pamiatkou v Melbourne a toto kuriózne dielo je súčasťou mestského umeleckého programu. Kým pôvodný príbeh má evokovať ponáranie sa knižnice pod náporom vedomostí, ktoré tu študenti získajú, ten dnešný má úplne iný nádych. Mýtus sa zmenil na obraz telocvične potápajúcej sa pod váhou bazénov alebo internátov, ktoré klesajú stále hlbšie pod množstvom študentov a ich nábytkom.

Prvá generácia, Singapur

singapur, socha, sochy, skacuci chlapci, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy 

Chlapci skáčuci do rieky sú neoddeliteľnou súčasťou Singapuru.

FOTO: flickr.com/ Drriss & Marrionn

Dielo bolo vytvorené ako súčasť série sôch od rôznych sochárov v rámci projektu singapurského turistického ruchu. Zachytáva skupinku chlapcov, ktorí skáču do rieky Singapur neďaleko jedného z miestnych hotelov. Autorom sochy, ktorá bola odhalená v decembri roku 2000, je známy sochár Chong Fah Cheong. Navštívte s nami Singapur a nenechajte si pri jeho prehliadke ujsť toto jedinečné dielo.

Transcendence, Portland

 losos, usa, socha, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy

Vyše trojmetrová plastika ryby sa ľuďom vznáša nad hlavami.

FOTO: Google Street View

Losos, ktorý prechádza rohom budovy, je poznávacím znamením amerického Portlandu. Autorom je sochár Keith Jellum. Plastika meria 3,4 metra a je vyrobená z ručne kovaného a zváraného bronzu. V meste, ktoré ponúka umeniu veľa možností, nikto nemôže dostať zlú kávu, pivo alebo víno, žijú priateľskí ľudia. Možno aj preto si našlo toto dielo domov práve tu.


Aj vo Francúzsku nájdete miesto, ktoré vás zaujme svojou architektúrou. Prečítajte si o ňom!

Najlepší výlet len pre dospelých! Vínny park vo Francúzsku musíte navštíviť


Anonymní chodci, Vroclav

 vroclav, socha, sochy, polsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy

Anonymní chodci v poľskom meste Vroclav.

FOTO: Google Street View

Na frekventovanej križovatke neďaleko historického centra mesta Vroclav stojí neobvyklá zbierka sôch. Znázorňujú obyčajných ľudí a zachytávajú ich bežný život. No niečo nie je v poriadku. Na jednom rohu sa ľudia potápajú do chodníka, o niečo ďalej z chodníka vystupuje ďalšia skupinka ľudí. Dielo v sebe nesie smutný odkaz – je pripomienkou na časy, keď v Poľsku platilo stanné právo. Desivá doba, kedy armáda v noci zatýkala civilistov a mnohých z nich už nikdy viac nikto nevidel. Po dvoch rokoch útlaku bolo stanné právo zrušené a ľudia sa opäť začali dvíhať na nohy, rovnako ako to znázorňujú postavy vystupujúce z chodníka.

Pripomenúť si smutnú históriu Vroclavi, ale zároveň spoznať štvrté najväčšie mesto Poľska môžete aj vďaka poznávaciemu zájazdu od CK Satur. Vyberte sa na výlet s nami a odnesiete si množstvo zážitkov.

Les Voyageurs, Marseille

 marseille, sochy, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy

Sochy majú predstavovať „občanov celého sveta“.

FOTO: brunocatalano.com

Francúzsky umelec Bruno Catalano vytvoril neobvyklú sériu bronzových sôch, ktoré dokonalo oklamú vaše oči. Sochy predstavili verejnosti v roku 2013, kedy bolo Marseille Európskym hlavným mestom kultúry. Sám autor opísal sochy tak, že preňho predstavujú „svetových občanov“. Podľa neho, každý v živote príde o nejakú časť zo seba, ktorá mu chýba, no napriek tomu žije ďalej.

Marseille leží na trase našej poznávacej plavby na luxusnej lodi MSC Armonia. S okružnou plavbou okolo ostrovov Stredomoria za pár dní spoznáte Francúzsko, Španielsko aj Taliansko. Určite vám neuniknú ani tieto jedinečné sochy.

De Vaartkapoen, Brusel

 vaartkapoen, brusel, socha, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy

Autor sochy má jedinečný zmysel pre humor. A okoloidúci sa na ňom dobre bavia.

FOTO: tomfrantzen.be

Sochár Tom Frantzen bol niekoľkokrát oslovený, aby vytvoril sochy, ktoré budú súvisieť s bruselským kultúrnym dedičstvom. Frantzen je pritom známy tým, že jeho diela nesú znaky jedinečného humoru, absurdnosti a surrealizmu, ktoré vyplývajú zo zmesi jazykov, typickej pre Brusel. Ako sám hovorí, tento druh humoru už vymiera, preto sa ho snaží zachovať aj vo svojich dielach.

Socha De Vaartkapoen sa nachádza v bruselskej časti Molenbeek. Dielo znázorňuje mladého rebela Vaartkapoena, ktorý z kanála chytí za nohu ponáhľajúceho sa policajta, vďaka čomu spadne na zem. Tým vlastne zvrhne celú jeho autoritu. Socha je obľúbeným miestom, kde si návštevníci a okoloidúci robia fotky. Každý v inej póze. Aj takto ľudia zdieľajú spoločne s autorom jeho zmysel pre humor. Pridajte si vtipnú fotku z tohto miesta do svojho albumu aj vy. Stačí vybrať sa s nami na poznávací zájazd do Bruselu!

Čierny duch, Klaipeda

klaipeda, litva, socha, cierny duch, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy,  

Ak sa radi trochu bojíte, nenechajte si ujsť sochu Čierneho ducha v litovskom meste Klaipeda.

FOTO: flickr.com/ Mark Hewson

Jedna z najznámejších sôch Litvy nesie meno The Black Ghost. Socha na prvý pohľad vyzerá poriadne strašidelne a každému pripomína niečo iné – niekomu Dementorov z filmov o Harrym Potterovi, niekomu Voldemorta, ďalšiemu Nazgûla z Pána Prsteňov. Impozantné dielo má výšku 2,4 metra a je vyrobené z bronzu. Desivú auru vytvára kapucňa, pod ktorou nie je žiadna tvár, telo odeté do dlhého plášťa a navyše ruka, ktorou sa dvíha z kalnej vody na mólo. Socha sa nachádza v blízkosti hradu Memel. Je pripomienkou nielen litovskej legendy, ale aj vlastného folklóru a histórie Klapeidy.

Legenda hovorí o tom, že v jeden večer v roku 1595 strážnik z hradu Memel pri svojej obchôdzke uvidel strašidelný prízrak v kapucni. Ten sa ho spýtal na zásobovanie mesta a na to, či majú všetkého dostatok. Keď strážnik odpovedal, že zásob majú dosť, duch v kapucni ho varoval, že onedlho sa to zmení. Následne zmizol rovnako rýchlo, ako sa objavil.

Najväčšie prístavné mesto v Litve Klaipedu navštívite spolu s cestovnou kanceláriou Satur počas poznávacieho zájazdu do Pobaltských krajín. Keď na vlastné oči uvidíte Čierneho ducha, možno pocítite zimomriavky. A miestni vám určite radi vyrozprávajú aj dlhšiu verziu celej legendy.

Expanzia, New York

expanzia, new york, socha, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, usa, amerika,  

Socha s názvom Expanzia vyzerá, akoby jej telom prechádzali slnečné lúče.

FOTO: paigebradley.com

Úžasná kompozícia je v súčasnosti považovaná za jedno z najväčších diel moderného umenia. Sochárka Paige Bradley hovorí, že Expanzia je výsledkom úvah o kritickom postoji verejnosti k sochám, ktoré zobrazujú človeka. Ak ju chcete vidieť na vlastné oči, vyberte sa s CK Satur na poznávací zájazd do New Yorku, kde objavíte nielen túto zaujímavosť.

Autor: Satur.sk

Každá krajina má čo ponúknuť jej návštevníkom. Pozrite sa na miesta, ktoré ste ešte nevideli s poznávacími zájazdmi CK Satur!


Náš TIPGRAND TOUR ŠKANDINÁVIOU / Fínsko, Nórsko, Švédsko, Škandinávia

Fínsko, Nórsko, Švédsko, Škandinávia

10-dňový letecký zájazd

od 1 699 za osobu

Ušetríte do 199 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPNICE PRE DETI S NÁVŠTEVOU MARINELANDU / Francúzsko

Francúzsko

4-dňový letecký zájazd.

od 369 za osobu

Ušetríte do 59 € (14 %)

Ďalej
Náš TIPÍRSKO, BRETÓNSKO A NORMANDIA / Francúzsko, Írsko

Francúzsko, Írsko

11-dňový letecký zájazd.

od 1 299 za osobu

Ušetríte do 99 € (7 %)

Ďalej
Náš TIPSRÍ LANKA - IDEÁLNA KOMBINÁCIA / Srí Lanka

Srí Lanka

9/11-dňový letecký zájazd

od 1 199 za osobu

Ušetríte do 159 € (12 %)

Ďalej
Náš TIPVEĽKÝ OKRUH DÁNSKOM A SEVERNÝM NEMECKOM / Nemecko, Dánsko

Nemecko, Dánsko

10-dňový kombinovaný zájazd

od 1 098 za osobu

Ďalej
Náš TIPLONDÝN PRE DETI / Veľká Británia

Veľká Británia

4-dňový letecký zájazd.

od 499 za osobu

Ušetríte do 59 € (11 %)

Ďalej
Náš TIPČÍNA - ZLATÝ TROJUHOLNÍK / Čína

Čína

10-dňový letecký zájazd

od 1 379 za osobu

Ušetríte do 69 € (5 %)

Ďalej
Náš TIPAnimátor na palubeSLOVÁCKO A VODNÝ SVET / Česká republika

Česká republika

2-dňový autokarový zájazd

od 69 za osobu

Ušetríte do 5 € (7 %)

Ďalej
Náš TIPAZERBAJDŽAN - UNIKÁTNE SYMBOLY KRAJINY OHŇA / Azerbajdžan

Azerbajdžan

6 - dňový letecký zájazd.

od 659 za osobu

Ušetríte do 39 € (6 %)

Ďalej
Náš TIPIRÁN  - PERZSKÁ KRÁSA / Irán

Irán

12 - dňový letecký zájazd.

od 1 699 za osobu

Ušetríte do 59 € (3 %)

Ďalej
Náš TIPIZRAEL, CITY BREAK TEL AVIV / Izrael

Izrael

4-dňový letecký zájazd.

od 619 za osobu

Ušetríte do 19 € (3 %)

Ďalej
Náš TIPKOLUMBIA - EL DORADO A RELAX V KARIBIKU / Kolumbia

Kolumbia

13-dňový letecký zájazd

od 2 498 za osobu

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.